Про банкрутство Детройта в результаті маніпуляцій з процентними свопами

18 липня 2013 року центр автомобільної промисловості США, прекрасний Детройт, офіційно подав заяву з проханням про допомогу в зв'язку з банкрутством, заборгувавши понад 18 млрд доларів
18 липня 2013 року центр автомобільної промисловості США, прекрасний Детройт, офіційно подав заяву з проханням про допомогу в зв'язку з банкрутством, заборгувавши понад 18 млрд доларів. До сих пір Детройт залишається найбільшим містом США, офіційно заявив про банкрутство.
Хіба місто може стати банкрутом? Так, коли фінансова ситуація погіршилася і немає можливостей повернути все на круги своя, то визнання банкрутом теж вибір.
Детройт аж ніяк не був позбавлений фінансових надходжень, грошові потоки продовжували циркулювати, але місто було вдосконалення-шен-но не в змозі вчасно платити за всіма своїми зобов'язаннями. Разом з тим було очевидно, що у Детройта немає ніяких шансів погасити свої борги. Якщо який-небудь місто, як і раніше в змозі вчасно платити за своїми рахунками, то при визнанні його банкрутом в суді суддя на основі поточної фінансової ситуації в цьому місті і її можливої ​​тривалості вирішує, чи задовольнити його позов про визнання банкрутом.
Якщо Детройт визнають банкрутом (місто Дейтройт був визнаний банкрутом 3 грудня 2013 року), то хто поверне 18 млрд доларів? Відповідь проста: ніхто. Кредитори скуплять майно міста і розділять між собою всі залишилися цінності. А хто є кредитором? Кредиторами є все. За деякими підрахунками, влади Детройта повинні були провести виплати 100 тисячам осіб, включаючи понад 2 тисячі пенсіонерів, чиї пенсії суттєво зменшилася в розмірах. Відповідно, кредиторами є всі ці люди, а також банки, власники боргових облігацій, поручителі по ним і т. П.
Хоча все люди мають рівні права, але з кредиторами справу про-стоїть дещо інакше. Всякий кредитор, який має закладені активи (такі як архітектурні споруди, поручительства доходів), не тільки може продовжувати отримувати виплати за зобов'язаннями від влади Детройта, але і безпосередньо володіти закладеним майном або перепродувати його. Інші ж кредитори, за винятком будь-яких особливих ситуацій, повинні терпляче чекати рішення суду у справах про неспроможність, не отримавши за цей час жодної копійки. І хоча міська інфраструктура Детройта навряд чи варто багато, але в музеях міста зосереджені експонати більш ніж на 3 млрд, доларів: живописні полотна, інші твори мистецтва і цінності. Якщо кредитори дійдуть до відчаю, все це, до великого жаху, може бути розпродане.
Як в таке трагічне становище могла потрапити колись дивилася на весь світ звисока автомобільна столиця Америки, великий символ американської промисловості?
Витоки призводять до 1971 році, коли в США скасували золотий стандарт, неминучим результатом чого стало негативний вплив знецінених грошей на промислову та комерційну діяльність. Хвиля занепаду промисловості прокотилася по всьому американському узбережжю, і високоякісні виробництва зі стабільним грошовим потоком одне за іншим перекочували за океан. Новий приріст активів ніяк не міг покрити економічні збитки, спричинені цими втратами. В результаті борги безперервно накопичувалися і росли. В цьому відношенні Детройт є найбільш яскравим символом «заржавілою» економіки США.
Останній згубний для себе борг в 1,4 млрд доларів Детройт взяв в 2005 році. За допомогою цих грошей влада планувала врятувати два пенсійні фонди, які опинилися на мілині. Адже виплати вийшли на пенсію співробітникам муніципальних організацій значно скоротилися, і невирішення цієї проблеми, могло привести до ще більших наслідків.

Брати новий борг для покриття старого - це спочатку невірний шлях. Адже для того щоб взяти ці 1,4 млрд, доларів, місто знову підписав з банками згубні контракти процентного свопу. Серед цих банків були Merrill Lynch і UBS. Після фінансової кризи угоди з банками не тільки поставили Детройт перед необхідністю щорічно виплачувати неймовірну суму боргу, а й призвели до негативного власного капіталу! У 2009 році кредит довіри Детройту знизився, що автоматично викликало припинення дії контрактів процентного свопу, і місто було змушене відкуповуватися від банків багатомільйонними платежами.
Давно виснаженому Детройту, якому самому вже нізвідки було взяти таку гігантську суму грошей, залишилося тільки слізно благати банки Merrill Lynch і UBS про новий кредит. Банки прийняли рішення дати місту грошей у борг, але з умовою, що Детройт зобов'язаний зменшити фіскальний податок. Знаходяться в глухому куті міській владі залишалося лише покірно погодитися, ніж вони тільки погіршили ситуацію. Виходить, Детройт потрапив з вогню та в полум'я. Завдяки цій угоді Merrill Lynch і UBS зі звичайних беззаставних позикодавців миттєво перетворилися в кредиторів першої черги з бюджетними надходженнями в якості застави. Тепер банки не тільки могли насолоджуватися виплатами по боргу в період перед визнанням Детройті банкрутом, а й володіли переважним правом поділу міського майна і активів.
Такий хід був занадто жорстоким з боку Merrill Lynch і UBS: адже Детройт не тільки не зменшив суму свого початкового боргу, але і втратив заставне право на свої бюджетні надходження.
А коли в червні 2013 року прийшов час підвести підрахунки, все просто жахнулися: початковий борг в 1,4 млрд доларів раптом несподівано виріс до 2,7 млрд, майже в два рази! З них 770 млн доларів - це викуп за закінчення дії контракту процентного свопу, який значно перевершує 500 млн доларів сукупних витрат виплат за відсотками! Витрати на покриття цього нового боргу, а також заборгованості по пенсіях та інших виплатах будуть «з'їдати» 65% від прямого доходу міста до 2017 року!

Так Детройт опинився в глухому куті.

Схоже, Merrill Lynch і UBS самі усвідомлюють, що надійшли не дуже красиво. Представник одного з банків, які брали участь в руйнуванні Детройта, визнав: «Так, це наші гроші, але ніхто не хоче зізнаватися в тому, що він саме той банк, який довів велике місто США до банкрутства».

24, 1

Хіба місто може стати банкрутом?
Якщо Детройт визнають банкрутом (місто Дейтройт був визнаний банкрутом 3 грудня 2013 року), то хто поверне 18 млрд доларів?
А хто є кредитором?
Як в таке трагічне становище могла потрапити колись дивилася на весь світ звисока автомобільна столиця Америки, великий символ американської промисловості?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация