Про молодь! Поспішайте до одруження.

Опублікована 1 Кві, 2011 о 19:43 | Переглядів 24 145 | 7 коментарів

7 коментарів

Повідомляється від Ібн Мас'уда (нехай буде задоволений ним Аллах), що посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Про молоді люди! Якщо хто-небудь з вас здатний (фі і та материальн о) вступити в шлюб, то нехай одружується, тому що це допоможе йому опускати погляд і уникати розпусти. А той, хто не здатний вступити в шлюб, нехай постить, тому що так він зможе придушити прагнення »(привів Аль-Бухарі, 5065-9 / 112 (в книзі« Фатх аль-Барій »), а також Муслім, 1400).

Цей хадис спонукає до ніках (одруження), бо никах є шляхом пророків і посланників Аллаха. Незважаючи на це, сьогодні багато хлопців і дівчата не бажають вступати в шлюб, не надаючи йому значення і нехтуючи його гідністю.

Нижче спробуємо роз'яснити положення людей відносно никаха (одруження). Умовно їх можна розділити на три групи:

По-перше, категорія людей, для яких никах (одруження) є обов'язковим. Це поширюється на тих, хто через залишення шлюбу побоюється впасти в заборонене. Людині з даної категорії необхідно зберігати цнотливість і остерігатися гріха. І відповідно до думкою всіх вчених по фикху (ісламським правом), цього домогтися він зможе тільки за допомогою никаха.

По-друге, категорія людей, для яких никах є бажаним. Це поширюється на тих, у кого є пристрасть, проте він предостережён від забороненого. Такому краще вступити в шлюб, ніж займатися добровільними видами поклоніння. Це є суттю думки сподвижників (хай буде задоволений ними Аллах) і їх вчинків.

Ібн Мас'уд (нехай буде задоволений ним Аллах) сказав: «Якщо з запропонованого мені терміну життя залишалося б тільки десять днів, і я знав, що помру в десятий день, то якби у мене була можливість, я одружився б, побоюючись спокуси ».

Ібрахім ібн Майсара розповідав: «Таус одного разу сказав мені:" Женись ж! Або мені доведеться сказати тобі те ж саме, що сказав Умар Абу Аз-Зауаіду: «Твоєму одруження може перешкоджати або нездатність, або розпуста» "».

Ахмад (та обдарує його Аллах Своєю милістю) в оповіданні від Аль-Маррузі сказав: «В Ісламі немає холостий життя».

У всіх цих словах міститься суворе спонукання до ніках і докір за його залишення, тим самим стаючи близьким до обов'язкового положенню.

Користі від никаха дуже багато: збереження і зміцнення релігії, захист жінки і турбота про неї, продовження роду, збільшення кількості мусульман, здійснюючи тим самим гордість, яку буде відчувати пророк (мир йому і благословення Аллаха) в Судний день (у нього буде найчисленніша громада) і багато іншого.

Поспішайте ж в пошуках праведного чоловіка або праведної дружини, адже запізнення з никаха суперечить Сунні і може привести до заборонених вчинків.

По-третє, категорія людей, у яких немає пристрасті або через те, що ця людина була створена таким, як, наприклад, безсилий в статевих відносинах, або пристрасть була, а потім пропала в зв'язку з похилим віком або через хворобу. З приводу цих людей існує дві точки зору.

Перша думка: бажаність никаха, спираючись на загальні згадані докази.

Друга думка: відмова від никаха для нього краще, так як в цьому немає користі. Крім того, він перешкоджає збереженню здорового розуму своєї дружини, яке вона могла б зберегти з іншим чоловіком, тим самим він завдає їй шкоду, не відпускаючи її від себе, а також наражається на небезпеку в невиконанні своїх обов'язків перед дружиною, відволікається від пошуку знань і поклоніння тим, в чому немає користі. У текстах, які спонукають до ніках, мається на увазі людина, що має пристрасть, так як в них на це є вказівки.

Повідомляється від Джабіра (нехай буде задоволений ним Аллах), що посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) (один раз на вулиці) побачив жінку, а повернувшись, він зробив злягання зі своєю дружиною Зайнаб, яка в цей час займалася обробкою шкіри. Задовольнивши свою статеву потребу, він вийшов до сподвижникам і сказав: «Жінка спокушає (чоловіка) і спереду, і ззаду в образі шайтана. Тому, якщо хтось із вас подивився на жінку, нехай зробить злягання з дружиною, адже це відіб'є від нього те, що могло запасти йому в душу »[1].

Цей хадис роз'яснює гідність одруження, адже никах оберігає честь мусульманина, допомагає йому зберегти цнотливість, наділяє його високими якостями непричетність до непристойним і гріховним вчинкам. Також цей вислів вказує на те, що якщо людина побачила жінку, і вона запала йому в душу, то йому слід зробити злягання з дружиною, таким чином, відображаючи від себе те, що торкнулося його, як про це повідомив пророк (мир йому і благословення Аллаха). [2]

Крім того, посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) спонукав молодь до одруження, для тих з них, у яких є можливість, щоб вони придбали цнотливість і чеснота. А також пророк (мир йому і благословення Аллаха) наказав поститися тим, хто не має можливості до шлюбу, так як пост пригнічує бажання, тобто оберігає його від вчинення непристойних вчинків.

Пророк Мухаммад (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Про молоді люди! Якщо хто-небудь з вас здатний (мається на увазі фізична і матеріальна здатності) вступити в шлюб, то нехай одружується, тому що це допоможе йому опускати погляд і уникати розпусти. А той, хто не здатний вступити в шлюб, повинен постити, тому що так він зможе придушити прагнення ».

Ніках - це врата щастя.

Всевишній Аллах сказав: «Серед Його знамень - те, що Він створив з вас самих дружин для вас, щоб ви знаходили в них заспокоєння, і встановив між вами любов і милосердя. Воістину, в цьому - знамення для людей розмірковують ». [3]

Даний аят ясно вказує на те, що душевний спокій і стабільність є серед інших цілей никаха, яких можна досягти в результаті любові і милосердя між подружжям. [4]

Повідомляється від Абдулли ібн Амра ібн Аль-Аса (нехай буде задоволений ним Аллах), що посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Цей світ - предмет насолоди, і найкращим насолодою є праведна дружина». [5]

Жінка може стати причиною щастя чоловіки так само, як чоловік може стати причиною щастя жінки. Однак, для щастя необхідна умова, щоб обоє були праведними. Якщо ж ця умова не виконується, то вони можуть бути причиною страждань один одного.

Повідомляється від Са'ада ібн Абу Уаккаса (нехай буде задоволений ним Аллах), що посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Чотири речі з щастя: праведна дружина, велике житло, праведний сусід і приємне засіб пересування. І чотири речі з страждання: поганий сусід, погана дружина, хороший засіб пересування і тісне житло ». [6]

Не секрет, що молодята відчувають радість після одруження. І продовження цієї радості залежить від їх праведності. Адже подружнє життя може перетворитися в страждання, якщо хто-небудь з них стане надходити погано.

Підготовлено редакцією сайту:
«Чому Іслам?» - www.whyislam.to

  • [1] Привів Муслім в книзі «Про никаха», в розділі «Спонукання до злягання з дружиною того, хто побачив жінку, і вона запала йому в душу», (9/177).
  • [2] Коментар Ан-Нававі, 9/178.
  • [3] Сура «Ар-Рум», 21.
  • [4] Дивись в тафсир Ібн Заманін, 3/359.
  • [5] Привів Муслім в книзі «Про грудному вигодовуванні», в розділі «Бажаність одруження на незайманій», 10/56.
  • [6] Привів Ібн Хіббан в книзі «Про никаха», в розділі «Згадка переказів, що розповідають про речі, які є причиною щастя людини в цьому світі», (6/135, номер хадісу: 4021). Також привів Ахмад без згадуючи про сусіда, 1/168. Привів Аль-Баззар, «Кашфі аль-Астар», в книзі «Про никаха», в розділі «Про праведної дружині», (2/156, номер хадісу: 1412). Ат-Табарані в «Аль-Му'джам аль-кабір», (1/146, номер хадісу: 329). Аль-Хайс сказав в «Маджму 'аз-зауайд», (4/272): «Привів Ахмад, Аль-Баззар, Ат-Табарані в« Аль-Кабір », і« Аль-Аусат ». Передавачі хадісу у Ахмада, ті ж самі, що і в достовірному збірнику Аль-Бухарі ».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация