Про користь навчальних карток - Магазин розвиваючих ігор та іграшок Розумна дитина

Купити навчальні картки >>

Навчальні картки або, як їх ще називають по-іншому, картки розвиваючі - це дуже цікавий і корисний наочний матеріал для знайомства дитини з навколишнім світом, починаючи з самого раннього віку. На таких картках, як правило, зображені яскраві веселі образи-картинки, а також дана літерна або цифрова інформація. Причому, на одній навчальній картці, найчастіше, міститься один образ, супроводжуваний відповідною інформацією, оскільки саме такий варіант подачі вважається найбільш оптимальним для навчального процесу з маленькими дітьми.

За великим рахунком, все розвиваючі картки , Що містять навчальну інформацію, можна розділити на три великі групи, в кожній з яких безліч підгруп.

По-перше, це картки з картинками , Які знайомлять малюка з представниками тваринного і рослинного світу, погодними явищами, географічними та іншими поняттями навколишньої дійсності. Ця група є найменш численною, оскільки просто картинки, в «чистому» вигляді, розпливчасто-інформативні, а маленьким дітям більш корисні направлено-конкретні відомості.

Другий і найчисленнішої категорією по праву вважаються картки, що містять, крім картинок, ще і чітку буквенную інформацію за принципом «одна буква алфавіту - один образ, назва якого починається на цю літеру». Таких карток може бути безліч, оскільки саме стільки Другий і найчисленнішої категорією по праву вважаються картки, що містять, крім картинок, ще і чітку буквенную інформацію за принципом «одна буква алфавіту - один образ, назва якого починається на цю літеру» слів починається на ту чи іншу букву. За допомогою «літерних» карток діти молодшого віку дізнаються предмети, речі та явища, а дітлахи постарше - вчаться складати склади, слова і пропозиції - тобто, читати і писати. Складно переоцінити значення таких навчальних карток для розвитку мови, а також формування людського мислення практично у всіх його аспектах. Малюки, навіть найменші, з великою зацікавленістю розглядають картки з картинками. І часом, батьки бувають здивовані, що тільки-но почавши розмовляти, малюк впевнено озвучує персонажі, яких ніколи не зустрічав «в живу». Хоча дивуватися тут зовсім нема чому. Дитяча пам'ять досить швидко видає дітям образи, колись закладені в неї за допомогою карток з картинками. Дітям дитсадівського і молодшого шкільного віку за такими картинками з буквами досить легко вивчити алфавіт, а згодом - вже тренувати техніку читання. Навчальні картки допоможуть їм швидше засвоювати матеріал, розвивати асоціативне та логічне мислення, поповнювати власну свідому систему реально-конкретних, а також абстрактних образів.

Третьою, досить розлогій категорією карток, є картки з числовими наборами - ті, на яких, крім кольорових картинок, розміщена ще й цифрова інформація. Малюк в стані досить легко запам'ятати пропоновані йому числа, супроводжувані цікавими і навіть кумедними образами. Крім того, маленька дитина може так навчитися рахунку і найпростішим математичних дій - додавання і віднімання. Психологи рекомендують показувати дитині навчальні картки починаючи з однорічного віку. Саме з цього моменту малюк здатний якісно сприйняти запропоновану йому інформацію. Причому, починати потрібно з карток простих, де є тільки одна картинка-образ, щоб не розсіювати дитячу увагу. Показуючи картку, батько або інша людина, яка розважає маленького дитини, повинен розповідати, що або хто зображений на картці, які звуки він вміє видавати, що їсть і т.д.

тематика навчальних карток може бути найрізноманітнішою. Одні набори спрямовані на знайомство з основними поняттями навколишнього світу, інші покликані навчити малюка буквах або цифрах, треті - сприяти розвитку логіки, четверті - познайомити дитину зі тематика   навчальних карток   може бути найрізноманітнішою рахунком або поняттями «більше-менше» і т.д. Залежно від тематики карткових комплектів, їх ділять на ті, які можна запропонувати зовсім крихтах і ті, в яких зможуть розібратися вже дітлахи постарше. Різняться і картинки, якими в картках супроводжується та чи інша корисна інформація. Звичайно, багато що залежить від фантазії художника-ілюстратора, але чим картки «старше», тим точніше і більш деталізовані художні образи, якими вони доповнені.

Навчальні картки можуть бути односкладними - тобто, містити якийсь один сюжет, або складатися з декількох інформаційних полів. Наприклад, ті картки, які спрямовані на розвиток у малюків логічного мислення, завжди містять картинки, що ілюструють певну причинно-наслідковий зв'язок. На одному - як правило, більшому полі картки - може бути зображено дерево, а на окремих полях, меншого розміру - плоди цього виду дерев і їх листя. Таким чином, маленька дитина дуже скоро зрозуміє, що на сосні ростуть шишки укупі з хвойними голками, а на дубі дозрівають жолуді, і його листочки мають красиву форму, яку можна сплутати ні з якою іншою. Картки, що несуть навчальну функцію, робляться з самих різних матеріалів. Однак, найчастіше, з паперу різного виду або ж пластика. Останні - набагато більш довговічні, ніж перші, і можуть витримати навіть дуже пильну дитячу увагу. Пластиковим картинкам не страшні засування в рот, потрапляння вологи і залишків їжі, згини і скручування маленьких «ізучателей». І якщо раніше паперові картки були яскравіше і веселіше, то сучасні технології, активно використовуються сьогодні при виробництві товарів дитячого асортименту, дозволяють нанести не менше «живі» і деталізовані зображення на будь-яку, а тим більше, пластикову поверхню. Однак, паперові навчальні картинки залишаються не менше популярними, в тому числі, через невелику, доступною кожному вартості.

Якщо в сім'ї росте маленька дитина або декілька дітей, то навчальні картки - це, скоріше, необхідність, ніж просто іграшка. Більш того, дитячі психологи і педагоги рекомендують мати в домашньому «арсеналі» відразу кілька барвистих комплектів, оскільки вони можуть стати основою для захоплюючих і надзвичайно цікавих, для розвитку маленької особистості, занять. Адже картки різних тематик доповнюють своїм змістом одні інші. Прості теми можуть бути цілком продовжені більш складними. Наприклад, познайомившись з основними видами тварин і рослин, дитина легко сприйме інформацію, що один порося і ще одне порося складуть чудову поросячу пару. Тобто, відповідна інформаційна картка, навчальна рахунку, будучи покладеною відразу після тих, що зображують свинок, наочно проілюструє подвоєння свинячого поголів'я. І таких уроків можна придумати масу! Вибираючи для своєї дитини черговий картковий набір , Обов'язково варто звернути увагу на його якість. Не потрібно купувати для маленьких дітей комплекти сумнівного змісту, з тьмяними невиразними зображеннями. Необхідно пам'ятати, що мова йде про початковому розвитку малюка, коли в його свідомість закладаються основні образи і відомості, які будуть впливати на всю його подальше життя.

Купити навчальні картки >>

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация