Про важливість рукописного щоденника (рекомендації Джулії Кемерон). Обговорення на LiveInternet

Навіть і не пам'ятаю, коли вперше у мене з'явився рукописний щоденник. Пам'ятаю, записувала туди потік своїх думок і мені завжди ставало легше, я заспокоювалася і починала більш тверезо сприймати світ навколо. Робила це тоді, коли хотілося виговоритися. Я інтроверт (з больовий етикою емоцій - соціоніка), тому мені завжди було важко висловлювати свої безпокойстве іншим людям.

Потім я дізналася про ЛиРу, мені було років 15. Одночасно з цим я закинула свій паперовий щоденник, писала потік свого мислебреда сюди і дивувалася - а чого люди-то особливо мене не читають-не коментують :)? При цьому ведення рукописного щоденника мені почало здаватися якоюсь дитячістю, порожнім перекладом паперу :). Виходило, що у мене копілся негатив і спалаху його я писала сюди .... каюсь тепер.

Зараз, завдяки пуху (Шляхи Художника від Джулії Кемерон), я знову повернулася до рукописного щоденника. Тепер це переважно Ранкові Сторінки, які я пишу вже 1,5 місяці майже щодня.

Що мені це дало:

- вимовляння! Частка мозку, очищення потоку свідомості. Після випліскування потоку думок на папір приходить заспокоєння, гармонійне усвідомлення того, що відбувається.

- Усвідомлення безлічі своїх бажань. Тобто просте невдоволення розкрилося в усвідомленні того, чого ж мені бракує, чого хочеться. І відразу ж прийшло їх втілення, тому що я усвідомила, що досить уявній незначною перебудови звичайної повсякденності, також багато дрібних бажань, які легко втілити :).

- Я почала легко і з радістю писати пости сюди. У мене з'явилося натхнення на підняття якихось цікавих тем, я проробляю матеріали і квінтесенцію пишу сюди. Завдяки цьому я стала краще засвоювати те, що я читаю або слухаю. І до мене почали приходити постійні читачі :).

Тепер приведу цитати з книги Джулії Кемерон Шлях Художника:

Тепер приведу цитати з книги Джулії Кемерон Шлях Художника:

Ранкові сторінки.

Щоб відновити творче начало, необхідно спочатку його відшукати. Я пропоную зробити це за допомогою на перший погляд абсолютно непотрібного заняття, яке називаю ранковими сторінками. Ви будете звертатися до цього заняття кожен день протягом усього курсу і, сподіваюся, ще довго після його закінчення. Я і сама так роблю вже десять років. Деякі мої учні, чий досвід не набагато менше мого, швидше за перестали б дихати, ніж вести ранкові сторінки.

Що ж таке ранкові сторінки? У найзагальнішому вигляді їх можна визначити як потік свідомості, умешенний на трьох аркушах рукописного тексту: «Ех, ось і знову ранок ... Писати зовсім не про що. Добре б випрати фіранки. А вчора я витягла одяг з машинки? Ля-ля-ля ... ». Більш приземлено їх можна назвати «каналізацією для мізків», адже саме в цьому і полягає їх пряме призначення.

Ранкові сторінки просто не можуть виявитися неправильними або поганими .Це щоденне бумагомараніе спозаранку не повинно мати нічого спільного з мистецтвом. І навіть з написанням грамотного тексту. Я наголошую на цьому для непишучих людей, що використовують мою книгу. Така «писанина» просто засіб, інструмент. Нічого більшого від вас не потрібно - лише водите рукою по папері і записуйте все, що приходить в голову. І не бійтеся видати що-небудь надто дурне, жалюгідне, безглузде або чудное - все піде у справу.

Ранкові сторінки зовсім не повинні бути розумними, хоча іноді це трапляється. Але, швидше за все, цього не станеться, про що ніхто ніколи не дізнається - крім вас. Нікому іншому не дозволено їх читати, та й вам теж не варто, принаймні перші два місяці. Просто настрочити три сторінки і покладіть листки в конверт. Або переверніть сторінку в блокноті і не заглядайте на попередні. Просто напишіть три сторінки ... І ще три на наступний ранок.

Іноді ранкові сторінки містять барвисті описи, однак найчастіше вони сповнені негативу, ніби склеєні з жалості до себе, повторень, пихатості, дитячості, злоби чи монотонної нісенітниці, а то і відвертої дурості. Ось і чудово! Вся ця нісенітниця, що складається зі злості і зневіри, яку ви записуєте вранці, і є те, що заважає вам творити. Переживання щодо роботи, брудної білизни, вм'ятини на машині, дивного погляду коханої - все це клубочиться десь на рівні підсвідомості і псує настрій цілий день. Виплесніть все на папір!

Ранкові сторінки не піддаються обговоренню .Никогда не пропускайте і не урізати число ранкових сторінок. Ваш настрій не має значення. Гидоти, які ви чуєте від вашого внутрішнього Цензора, теж не важливі.

Ваш внутрішній художник - дитина, яку пора годувати. Ранкові сторінки - його їжа, так що дійте. Три сторінки того, що спаде на думку, - ось і все, що від вас вимагається. Якщо нічого не спадало, записуйте: «Нічого не йде в голову». Taк і робіть, поки не заповните всі три сторінки. Робіть, що завгодно, поки не заповните всі три.

Коли мене запитують: «Навіщо писати ці ранкові сторінки?» - я віджартовуюсь: «Щоб потрапити в потойбічний світ». Але в кожному жарті лише доля жарту. Ранкові сторінки дійсно ведуть нас «на той бік» - страху, песимізму, зміни настроїв. А найголовніше, вони відводять нас туди, де цензор нас вже не дістати. Саме там, де вже не чути його балаканини, ми знаходимо безмовне усамітнення і можемо уважати на те ледве вловимого голосу, який одночасно належить і нашому Творцеві, і нам самим.

Неможливо вести ранкові сторінки більш-менш довго і не відчути контакт з якоюсь внутрішньою силою. Незважаючи на те що я почала їх писати набагато раніше, ніж це зрозуміла, вони допомагають твердо і ясно усвідомити власне «Я». Ця стежка веде нас до самих себе, туди, де ми зустрічаємося зі своїм творчим началом і з Творцем.

Дуже рекомендую всім книгу Шлях Художника, але навіть без вникання в книгу важливість рукописних сторінок безмірна!

Серія повідомлень " книги * ":

Частина 1 - Про важливість рукописного щоденника (рекомендації Джулії Кемерон)
Частина 2 - Чудова книга - Відичне кулінарне мистецтво
Частина 3 - Діпак Чопра "Вагітність і пологи. Чарівне початок нового життя"
...
Частина 6 - Книга "Ведична кулінарія для сучасних господинь"
Частина 7 - Книга: Екхар Толле "Сила моменту"
Частина 8 - Книга Анатолія Некрасова "Материнська любов"
Серія повідомлень " Шлях Художника * ": Натхнення мені пройти до кінця! Частина 1 - Про важливість рукописного щоденника (рекомендації Джулії Кемерон)
Частина 2 - Шлях Художника. Новий початок!
Частина 3 - Шлях художника. Група ВКонтакте для взаємопідтримки :)
...
Частина 10 - заздрість
Частина 11 - Шлях Художника - новий початок
Частина 12 - Шлях Художника: тиждень 1

15. Одночасно з цим я закинула свій паперовий щоденник, писала потік свого мислебреда сюди і дивувалася - а чого люди-то особливо мене не читають-не коментують :)?
Що ж таке ранкові сторінки?
А вчора я витягла одяг з машинки?
Коли мене запитують: «Навіщо писати ці ранкові сторінки?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация