Про тварин і людей: як пожежа посварив калінінградських зоозахисників

  1. Угода на довірі
  2. Собачий не бізнес
  3. Судитися і ще раз судитися
  4. врятовані виттям
  5. Погані, хороші, злі
  6. «Волонтерський розслідування»
  7. «Закошмарив притулок»

30 липня в селищі Польове Гурьевского округу трапився пожежа - загорівся житловий будинок, поруч з яким розміщений приватний притулок для тварин «Ковчег». Кілька собак і кішок загинули. Про трагедію повідомили багато місцевих і федеральні ЗМІ. Господиня притулку Алла Логінова написала заяву в поліцію, так як вважає, що їх житло підпалили недоброзичливці. У цей же самий час одні волонтери почали активно збирати гроші і будувати нові вольєри для «Ковчега», а інші організували власну кампанію з розслідування діяльності притулку, охайність якої, на їхнє переконання, викликає сумніви. «Новий Калінінград» спробував розібратися в цій заплутаній історії.

Угода на довірі


«Я не зізналася - мене ж тільки розпеченим залізом катувати треба, а у них не було», - жартує Алла Логінова після відходу поліцейських, які з'ясовували обставини пожежі. Вона вважає, що в правоохоронних органах підозрюють в підпалі самих домочадців, і тому навіть зняли у них відбитки пальців.

Алла Логінова (в дівоцтві - Вагнер) - 47-річна доглянута блондинка. Разом з сином Антоном, якому зараз 27 років, переїхала в Калінінградську область з Казахстану. Кілька років поблукавши по знімних квартирах, в 2012 році сім'я за протекцією родички знайшла житло, покупку якого могла собі дозволити - половину старого німецького будинку в селищі Польове під Калінінградом.

Домовилися, що як тільки господиня житла - пенсіонерка Тамара Степанова - оформить власність на земельну ділянку при будинку, то тут же буде укладено договір купівлі-продажу і нерухомість за 350 тисяч рублів відійде Логінової. Поки ж сім'я вже може вселитися в будинок і почати його ремонтувати.

Далі розповіді власниці і потенційної покупниці житла різняться. За запевненням Логінової, вони від руки склали і підписали попередній договір купівлі-продажу, правда, вона не знала, що його необхідно щорічно пролонгувати.

Степанова в свою чергу заявляє, що ніякого попереднього договору вона не підписувала і всі угоди були тільки на словах, а борг за електроенергію накопичила саме сім'я Логінових. Пенсіонерка запевняє, що кілька разів намагалася перевірити показання лічильника, але Логінова її в будинок не пускала, пояснюючи це турботою за збереження своїх особистих речей. У 2016 році Степанової прийшла повістка в суд: виявилося, що з листопада 2012 року по квітень 2013 року споживану електроенергію ніхто не оплачував. В результаті пристави зняли з банківського рахунку пенсіонерки в цілому майже 7 тисяч рублів в якості погашення боргу.

«Вона ще всім в селищі розповідала, що будинок у мене вже купила і збирається перепродувати. Я тоді пішла в Росреестр і написала заяву, щоб без мого особистої присутності ніякі угоди по дому не оформляли. А то раптом вона підробить мою довіреність? »- говорить Степанова.

Але відносини власниці і мешканців були зіпсовані задовго до історії з боргами, і приводом стало якраз відкриття на прибудинковій території притулку для тварин.

Собачий не бізнес


«Все своє життя я мріяла про собаку. Але батьки як кажуть завжди: "Виростеш - заведеш". Так і вийшло. У знімну квартиру собаку не візьмеш, тому коли в будинку оселилася, то купила сучку стаффорда і назвала Теллі. Чоловіка на той момент у мене не було, син дорослий, онуків немає. Що робити тітки? Треба когось любити, треба кудись свою енергію дівати, - згадує Логінова. - Потім якось знайомі попросили взяти хвору на рак собаку на пересмикування: мовляв, у мене є ділянка біля будинку. Так і оселилася у мене Берта. Потім з'явилася друга хвора собака. А потім я виявила в соцмережах групи допомоги безпритульним тваринам і не змогла залишитися байдужою ».

Так Логінова долучилася до вже існуючого спільноті калінінградських зоозахисників. Однак у 2015 році вона створила окремі групи в соцмережах і назвала свій притулок «Ковчегом».



У догляді за тваринами Логінової допомагають син Антон і невістка Ганна. Сама ж Алла Логінова, за її словами, довгий час намагалася поєднувати волонтерство та роботу в фірмі «Балтстрой».

Зараз у притулку «Ковчег» міститься близько півсотні псів і кілька кішок. Чи не відмовляє притулок в перетримці і домашнім псам, господарям яких треба виїхати, але це вже за окрему плату. Здорових дорослих вуличних псів Логінова намагаються не підбирати - привозять до себе в притулок в основному саме хворих, які потребують догляду собак і кішок.

Ентузіазму сім'ї Логінових не поділяють ні Тамара Степанова, ні власниця другої половини будинку Олена Андрєєва, ні багато інших сусіди по селищу.

Олена Андрєєва розповіла, що її половина будинку і до пожежі перебувала в аварійному стані, тому там давно вже ніхто не жив. Однак колись вона на час дозволила оселитися там знайомим, вони запевняли, що зберегти добросусідські відносини з Логінової у них не виходить, а наявність притулку створює несприятливі умови для проживання всієї округи - в першу чергу, через що поширюється неприємного запаху.

«Алла Геннадіївна - людина вкрай нестриманий, запальний. В її порядності я дуже сумніваюся, оскільки стикалася з її відвертою брехнею. Наприклад, колись вони навалили на моїй території купу будівельного сміття. Спочатку Алла Геннадіївна обіцяла все вивезти, а коли навіть через рік цього не сталося, заявила, що це не її сміття. Вона і багатьом іншим сусідам підкинула чимало неприємностей. Так, одного разу вона взяла і закрила доступ до німецького питного колодязя, який знаходився поруч з нашим будинком і ним користувався весь селище. Хороших відгуків про неї я жодного разу від односельчан не чула », - пояснює свою позицію Олена.

Не вийшло у Алли Логінової подружитися і з іншим жителем селища - Михайлом Супрягіним. Чоловік навіть озвучив кілька моторошних припущень про звірства, що кояться на території «Ковчега». Правда, Супрягін чесно зізнався, що ніяких доказів того не має, зате сам неодноразово лаявся з Логінової якраз через те, що погрожував рушницею бездомним псам, забігли на його територію.

Логінова ж, навпаки, говорить, що за рідкісним винятком з сусідами у неї хороші стосунки, і доказ тому - допомога, яку багато надавали її сім'ї після пожежі. Що ж стосується нібито викинутих в інших селищах собак, то головним аргументом жінки в свій захист є відсутність свідків: «А він сам бачив?» - обурюється господиня притулку.

Судитися і ще раз судитися


Незважаючи на безліч скандалів, коли в 2016 році Тамарі Степанової вдалося оформити документи на земельну ділянку, вона все-таки запропонувала Аллі Логінової нарешті купити будинок. Однак пенсіонерка в якості ціни за житло озвучила вже зовсім не ту суму, про яку йшла мова за чотири роки до цього. Степанова вважає, що умов угоди не міняла, а просто ще в 2012 році перевела обумовлені 350 тисяч рублів в доларовий еквівалент і в 2016-му запропонувала розплатитися з нею в рублях за нинішнім курсом.

«Колись я її просто пошкодувала, тому погодилася на 350 тисяч рублів, що значно менше, ніж я розраховувала отримати від продажу цього житла. Так завжди в договорах робиться: в еквіваленті доларів на день розрахунку. І ось я прошу її купити у мене будинок за 11 тисяч доларів », - пояснює Степанова.

Логінова відмовилася від угоди на таких умовах. У серпні 2016 року Степанова зажадала виселення Логінових через суд і в грудні виграла тяжбу. Правда, Логінова кілька разів домагалася відстрочки виселення, а потім і зовсім подала зустрічний позов на відшкодування витрат на ремонт будинку.

«Всі ці роки сумлінно відновлювала, ремонтувала і містила будинок. Тут раніше було практично нежитлове приміщення. Ми міняли дах, заливали підлоги, клали плитку. Моя експертиза оцінює ремонт в 1,4 млн рублів », - міркує Логінова.

В ході судових розглядів вже по відшкодуванню витрат було зроблено кілька експертних оцінок нерухомого майна. Московський районний суд виніс постанову виплатити Логінової 336 тисяч рублів в якості компенсації вкладених в будинок засобів.

Логінова подала апеляцію, вважаючи, що сума не покриває її витрат на ремонт. Вона переконана, що до пожежі у неї був шанс це довести. Степанова ж, навпаки, запевняє, що це її опоненти діяли нечесно, надаючи в суд «липові» документи, чеки та фотографії будинку до ремонту.

Пенсіонерка теж подала зустрічний позов: вона вимагає компенсувати їй втрачену вигоду через те, що весь цей час, поки родина Логінових відмовлялася з'їжджати, будинок міг здаватися в оренду. Також Степанова має намір отримати гроші на повернення будинку в первинний вигляд: «Мала місце реконструкція і перепланування: вони там стіну знесли, якісь перегородки зробили і веранду нову прибудували. Мені це все не потрібно. В результаті ще невідомо, як там повернеться - може, то на то і вийде, а може ще вона мені залишиться винною ». Суди все ще йдуть.

За розповідями Логінової, вона якийсь час назад переїхала до подруги в Калінінград, а син з невісткою залишилися стежити за притулком. Сім'я вже збиралася остаточно виїхати з чужого будинку - чекали тільки замовленого мобільного будинку, який розраховували встановити біля нового притулку. Ділянка, де зводяться нові вольєри, розташований буквально через кілька дворів від старого притулку - там Алла взяла у муніципалітету в довгострокову оренду 35 соток землі.

врятовані виттям


Близько шостої ранку Антон і Анна Логінова прокинулися від гучного виття. До подібного сім'я вже давно звикла, так як на веранді вони тримали серйозно хворих собак. Але в цей раз виття був особливо надривним і гучним - вив хворий на рак лабрадор, якого привезли напередодні ввечері.

«Дружина мені сказала, що пахне гаром, - згадує Антон. - Я піднявся, вийшов в прибудову, а там вже все в диму і чути тріск. Відразу зрозумів, що горимо. На вулицю вибігаю, а палаюча дах веранди практично у мене над головою складатися початку. Тоді я оббіг будинок вибив вікно, витяг Аню і знайшов на дотик двох собак - їх теж в вікно. Встиг взяти мобільні телефони, свій паспорт і гаманець, які поруч з ліжком лежали. Усе. Далі там пішов такий дим, що на відстані метра відкритого вікна не видно ».


Викликали пожежників, поліцію. Подзвонили Аллі, яка ночувала в орендованій квартирі. Потім Аня і Антон спробували залити водою веранду. Приїхала Алла, слідом - її подруга.

«Мені подзвонив син і закричав у трубку:" Мама, будинок горить! Я в піжамі стрибнула в машину. Я навіть не їхала - я летіла! "- згадує Алла Логінова ранок, коли сталася пожежа. - Коли я під'їхала до будинку, то побачила що бігають навколо Аню і Антона - вони були в одній нижній білизні і босоніж ».

«Я намагався зайти в будинок. Чув, як там кричать тварини, але всюди відкрите полум'я - ніяк не пробитися. Тоді ми побігли гасити паркан, за яким полум'я підбиралися до альтанки і до вольєрів », - розповідає Антон.

Пожежники гасили будинок приблизно до 11 годин. Вольєри з тваринами вдалося врятувати. Всередині житла вигоріло практично все майно: меблі, побутова техніка, одяг посуд і навіть банки з заготовками на зиму. Також постраждала машина Анни - у неї оплавилася фарба на дверях з одного боку, бампер і фари.

«У мене з одягу залишилися тільки труси і один носок. Потім Аня ще з згорілої пральної машинки пару майок і шорти брудні дістала. Ось знайомі кросівки привезли, а то я півдня босоніж ходив », - говорить Антон, на голові якого блищить стразами бейсболка - цей головний убір, що належить його дружині, теж вдалося вивудити з пральної машини.

Внаслідок пожежі загинуло, за словами Логінової, сім собак і мінімум чотири кішки - деякі тварини розбіглися, тому підрахувати точну кількість жертв не вдалося. Від диму задихнувся совеня, клітина якого розташовувалася в вуличної альтанці. Список кличок загиблих тварин волонтери виклали в загальному доступі.

Погані, хороші, злі


Як тільки пожежа була погашена, Логінова зробили дві речі: написали заяву в поліцію про підпал і розмістили пост в соцмережах, де теж говорилося про те, що трапилася в притулку трагедія - аж ніяк не випадковість. Там же було запрошення прийти на допомогу для розгрібання завалів і номер банківської карти для пожертвувань.

Вже через годину після цього на місці трагедії зібралося чимало народу - люди їхали з усіх куточків регіону. Вони везли посильну допомогу: матраци, одяг, корм, медикаменти і будматеріали для нового притулку.

На наступний день народ став збиратися в Польовому вже для того, щоб якомога швидше відбудувати вольєри на новій ділянці і перевести туди собак. Серед людей, які допомагали Логиновим будувати новий притулок, були волонтери, громадські активісти, члени спільноти мотоциклістів і просто незнайомі люди, які відгукнулися на повідомлення в соцмережах.

Правда, в цей же час під постами про пожежу в «Ковчезі» в «Фейсбуці» і «ВКонтакте» розгорілися палкі суперечки. З'явилися повідомлення, що Логінова - зовсім не жертви чийогось злого наміру, а люди, які використовують трагедію в корисливих цілях. Деякі коментатори в соцмережах навіть припустили, що і сама Логінова могла піти на підпал, щоб досадити на прощання господині будинку.

«Нехай ми такі погані і хотіли комусь напаскудити, але нам за цей будинок мали грошей дати, а тепер нам за що будуть платити? Ми тепер залежимо від довідки пожежних. Нам вже неофіційно і дізнавачі, і пожежники заявили, що це підпал. Вони знайшли пляшечку, в шийці якої стирчала рукавичка. І ось поки ми там все ходили, то чітко відчували запах бензину », - запевняє Антон Логінов.


У розмові з «Новим Калінінградом» Алла Логінова спочатку заявила, що бачить єдину кандидатуру на роль підозрюваної в підпалі - Тамару Степанову (пізніше вона додала «підозрюваних»).

Дані підозри на свою адресу Степанова вважає необгрунтованими і нелогічними: «Мені-то навіщо своє майно якось приводити в непридатність? Мені від цього ніякої вигоди - тільки збитки. Як мені будинок тепер продавати? ».

Пенсіонерка передбачає, що сім'я Логінових ніяким генератором не користувалася і нелегально підключилася до електромережі, а через недотримання техніки безпеки в підсумку і сталося коротке замикання.

У прес-службі УМВС «Новому Калінінграда» повідомили, що пожежно-технічну експертизу дізнавачі МНС уже завершили, але за даним фактом призначена комплексна експертиза, яка проводиться вже спільно з поліцейськими.

«Волонтерський розслідування»


Поки одні калінінградців активно взялися за допомогу притулку, інші організували власне розслідування вже відносно «Ковчега». Група зоозахисників впевнена, що в діяльності притулку багато порушень, пов'язаних з утриманням тварин та збором грошей на їх лікування. Уже через день після пожежі вони створили групу в соцмережі «Волонтерський розслідування» , Де запропонували всім ділитися своїми історіями співпраці з притулком.

Активісти вважають, що Алла Логінова брала в притулок набагато більше собак, ніж здатна була розмістити, а це значить, що там вони довго не затримувалися. Причому, за розповідями калінінградців, за кожне привезене тварина в «Ковчезі» брали фіксовану суму грошей на щеплення і глистогінні кошти. Сама Логінова цього не заперечує. За кожну тварину вона брала по 1100 рублів.

За словами волонтерів, дуже багато людей, що привозили в «Ковчег» тварин, так і не змогли добитися від Логінової виразних відповідей про їх подальшу долю. Один такий скандал з «пропажею» десяти цуценят , Який розгорівся в 2015 році, активно висвітлювався в ЗМІ. Зараз в групі, членами якої є вже понад 600 осіб, подібних історій викладено дуже багато.

Ірина Абразумова - одна з волонтерів, яка кілька років співпрацювала з «Ковчегом», нічого поганого про його господині сказати не може. Коли пішла хвиля звинувачень, то жінка розмістила в групі в «Однокласниках» оголошення про пошук людей, які брали до себе тварин з «Ковчега».

«Якби хоч хтось написав, то можна було б щось протиставити звинуваченнями. Дивно, але я не отримала жодного відгуку », - каже Абразумова.

Логінова запевняє, що, швидше за все, люди, які брали собак і кішок в її притулку, просто не активні користувачі соцмереж. Вона заявляє, що принципово не має наміру відповідати всім обуреним в інтернеті, і пропонує їм особисто приїхати в притулок і пред'явити їй претензії, а також отримати контакти нових господарів тварин.

«Я можу всіх і не пам'ятати, кому собак віддавала. Але ви приїжджайте і пред'явіть мені конкретні факти. Якщо їх немає, то це все голослівні звинувачення », - відрізає Логінова.

Бентежить зоозахисників і величезна кількість історій, пов'язаних з жорстоким поводженням з тваринами, які викладав «Ковчег», оголошуючи черговий збір на лікування своїх вихованців.

Логінова пояснює таку велику кількість понівечених псів тим, що її помічниця по притулку Наталія Толмачова навмисно колесить по Калінінградській області в пошуках нещасних і покинутих напризволяще тварин.

«Наташа весь час по лісах і морях вештається цілодобово в пошуках того, кого б врятувати. Вони натякають, що мучу я сама? Вони що думають, що я сама лапу тварині відрізала, побила його або черв'яками обклала? Але ось раз їм такі думки в голову приходять, то можна припустити, що вони самі про це думали. Та й не так уже й часто у нас з'являються екстрені тварини - приблизно раз на півроку », - пояснює Алла.


Ще одна претензія колег по цеху до «Ковчегу» - це прихована бухгалтерія по пожертвам. Волонтери завжди дивувалися з приводу того, що Логінова поширював під постами про збір коштів інформацію про те, хто і скільки перерахував на банківську карту. Також, за їхніми словами, в притулку не вважають за потрібне регулярно звітувати про те, на що конкретно пішли зібрані гроші: практики в обов'язковому порядку викладати чеки з ветеринарних клінік, аптек та зоомагазинів немає.

«У серпні минулого року нашу групу" ВКонтакте "техпідтримка заблокувала. Моя помічниця Наташа сиділа півтора місяці - фотографувала все чеки і розписувала всі докладно. Адміністрація соцмережі нас знову відкрила тільки після повного фінансового звіту, і з тих пір щомісячно звітує. Є альбоми в групі "Прихід" і "Витрата" - там все можна знайти », - каже Логінова.

Керівники приблизно десятка місцевих притулків підозрюють, що в «Ковчезі» не все гаразд і з утриманням тварин. За запевненням Олени Сумської, яка тримає притулок для кішок «Котячий Будинок 39», у Логінової дійсно репутація серед колег неоднозначна. Однак як тільки зоозахисниця дізналася, що сталася пожежа, то відразу запропонувала допомогу. Протягом декількох днів і не без суперечок з сім'єю Логінових зоозахисниця забрала до себе і з притулку п'ятьох кошенят і чотирьох дорослих кішок, включаючи врятовану з прибудови, яка в підсумку все-таки померла.

«Я вже сто разів пошкодувала, що їм когось віддала. Вушний кліщ? Так, згодна - прощелкала. Але це буває і у домашніх тварин », - парирує Логінова.

Багато калінінградців розповідають про вибуховий характер Логінової та нетерпимості до критики на власну адресу.

«Якщо треба послати - я посилаю. Я не можу промовчати, хоча мене за це весь час лають близькі. З нормальними людьми я нормально спілкуюся, але якщо щось не так, то я встаю в позу. Я принципово буду робити зло і сама від цього страждаю », - зізнається Логінова.

Волонтери розраховують зібрати якомога більше свідчень калінінградців, які мали негативний досвід співпраці з притулком, і колективно звернутися в прокуратуру, УМВС та інші відомства. «Шахрайство тут, звичайно, довести дуже важко. Але ми докладемо всіх зусиль, щоб цей притулок перестав існувати, і будемо писати до всіх можливих інстанцій, щоб провели перевірку його діяльності », - заявляє Ублінських.

«Закошмарив притулок»


У соцмережах знайшлися люди, котрі стали на захист Алли Логінової. Багато хто запевняє, що співпрацюють з притулком «Ковчег» не один рік і ніколи у них не було ніяких претензій до його роботи. Правда, озвучити свою позицію журналістам більшість з них відмовилося, пояснюючи це небажанням говорити по телефону або побоюванням, що преса «все переверне».

Людмила Михайлі розповіла, що вже кілька років поспіль привозить в «Ковчег» бездомних тварин і завжди бачила, що за ними добре доглядають, а також знала, куди їх потім прилаштовують. Вона запевняє, що Алла Логінова - дуже «добрий і м'яка людина». За її словами, всі розповіді про дивні смерті або зникнення тварин у притулку - не більше ніж домисли.

Михайлі переконана, що війну в соцмережах притулку «Ковчег» та сім'ї Логінових одні волонтери оголосили через заздрощі, інші - з помсти. Так, за словами Михайлі, рік тому Алла Логінова виступила свідком за заявою в поліцію щодо КРОО «Право на життя», яке нібито не належним чином витрачало бюджетні кошти, і з тих пір члени суспільства затаїли образу.

«Головне, закошмарив притулок, а тварини будуть поневірятися по вулицях. Алла рятує найважчих тварин. Інші їх навіть і не беруть - це ті, хто зараз її ображає. Їх цікавить тільки, скільки грошей вона зібрала », - обурюється Михайлі.

Сама господиня «Ковчега» говорить, що у неї давно склалися особисті неприязні стосунки з керівником КРОО «Право на життя» Наталією Галяс. Колись і сама Логінова була членом організації, але вийшла звідти зі скандалом: зараз кожна зі сторін звинувачує іншу в фінансових махінаціях.

За словами Логінової, вона вже написала заяви в прокуратуру, в суд і в поліцію, щоб залучити за наклеп Наталю Галяс. Мало того, тепер господиня притулку вже не виключає, що і підпалити її оселю міг хтось із заздрісників, про що вже доповіла в правоохоронні органи.

«Одне до них не доходить: вони паскудять зараз не мені, а всім тваринам, які потребують допомоги, - підкреслює Логінова. - Люди не будуть розбирати, який там конкретно притулок значиться в зборах - він просто запам'ятали негатив. Простий обиватель скаже: "Все сволочі!". І хто-тоіз-за цього не зможе зібрати грошей на операцію хворій тварині ».

Текст - Катерина Медведєва, фото - Віталій Невар, «Новий Калінінград».


А то раптом вона підробить мою довіреність?
Що робити тітки?
Що ж стосується нібито викинутих в інших селищах собак, то головним аргументом жінки в свій захист є відсутність свідків: «А він сам бачив?
«Нехай ми такі погані і хотіли комусь напаскудити, але нам за цей будинок мали грошей дати, а тепер нам за що будуть платити?
Дані підозри на свою адресу Степанова вважає необгрунтованими і нелогічними: «Мені-то навіщо своє майно якось приводити в непридатність?
Як мені будинок тепер продавати?
Вони натякають, що мучу я сама?
Вони що думають, що я сама лапу тварині відрізала, побила його або черв'яками обклала?
Вушний кліщ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация