Про голубів

  1. "Купель", Москва

До змісту номера

"Купель", Москва

Олександр стрижі

Серед ласкавих звернень до близьких людей все ще широко побутує задушевне слово «голубонько» .Образ голуба тут як би зливається з образом рідної людини. І немає на світі іншої птиці, яка дорівнює для такого уподібнення, для вираження пориву неудаваних почуттів.

Голуб уособлює собою чистоту, ніжність і незлобие. Він не противиться навіть ворогові, цілком покладаючись на Волю Божу. Чи не тому Господь заповідав учням: «Будьте ... прості, як голуби» (МФ, 10,16) .І при хрещенні Самого Спасителя Дух Святий зійшов на Нього у вигляді голуба. За стародавнім закону птицю цю разом з агенціями - істотою таким же чистим - приносили в жертву Богу. Хто по бідності не міг пожертвувати агенціями, приносив дві горлиці - інша назва голубів. Відомо, що Пресвята Діва пожертвувала в єрусалимський храм двоє голубенят замість агнця і тим самим виконала закон Моісеєв.

Здавна християни почитали голуба за святу птицю. Його зображували в храмах і житлах, на судинах і лампадах, гробницях і саркофагах. Адже птицю цю Творець обрав посредствовать в великих таїнствах Свого милосердя. І нині за святе створення шанують голуба християни. Зі століття в століття по російським селам заборонялося пустунам стосуватися пташиних гнізд. За тяжкий гріх сприймалося розорення голубиного гнізда. Люди раділи, коли пара милих птахів залишалася у них на постої. Для зручності пернатим під дахом підвішували дерев'яне коритце - нехай звивають в ньому гніздо, і підгодовували.

Голуб цікаво сусідить поряд з людиною: ходить дрібно, похитуючи голівкою, нікого не боїться, та й бігати не вміє. Пір'ячко у нього сизі, на шиї виблискують не гірше дорогоцінних каменів. І все одеяньіце ніби натерте воском.

А в містах голуби освоїлися давно. Високі будинки для них, що скелі серед дикої природи. Під карнизами, на різних виступах виводять вони своїх пташенят. Улюблені місця їх проживання - дзвіниці, дупла старих дерев, горища, де не застигнутий їх численні вороги.

Люби голубів, не ображай святу птицю, заступництву їй, а в негоду і підживлення - допоможеш вижити. Адже це ж так добре, що голуби поруч з нами!

До змісту номера   Купель, Москва   Олександр стрижі   Серед ласкавих звернень до близьких людей все ще широко побутує задушевне слово «голубонько»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация