Про «Молоті на відьом» і легендарному силача

«Молот на відьом», режисер фільму Отакар Вавра   Пише нам Анатолій Карпус з Рязані «Молот на відьом», режисер фільму Отакар Вавра Пише нам Анатолій Карпус з Рязані.

Добрий день, шановні журналісти російської редакції Радіо Прага. Як ваш постійний слухач і чітататель, звернув увагу, що на сайті багато повідомлень про різних кінофестивалях і кінопрем'єрах, що проходять в Чехії. Нещодавно купив DVD-диск з підбіркою фільмів, присвячений темі часів інквізиції в Європі, і вдруге подивився чехословацький фільм "Молот відьом" (1969) режисера Отакара Вавра! Дуже вражаючий фільм великого майстра!

І, звичайно, згадав, що вперше дивився цей фільм восени 1969 року в Брунталь, коли там служив в медсанбаті 31тд. Цей фільм демонстрували в міському кінотеатрі, і один мій знайомий з місцевих жителів, з яким я спілкувався в процесі підготовки вечорів дружби, порадив мені його подивитися. Виходити в місто, навіть в магазини, в той час дозволялося не всім і тільки групами, а відвідувати кіно і ресторани було заборонено вдвойне.Но я як лікар міг відвідувати міську лікарню, і тому солдати на контрольному пункті, мене випускали вільно. Пам'ятаю, що зал кінотеатру на фільм "Молот відьом" був повний, але я купив квиток зараннее. Звичайно, я в той час погано розумів чеську мову, але розібрався, що сюжет присвячений репресіям інквізиції, які створюють історичну паралель з репресіями правління комуністів Клемента Готвальда.

«Молот на відьом»   А коли днями, в травні цього 2011 року я знову подивився Молот відьом з дублюванням на російську мову, я зрозумів, що цей дуже яскравий політичний фільм був спеціально задуманий і почав зніматися під час Празької весни, щоб вплинути на свідомість чехословацьких громадян в ході реформ під гаслом За соціалізм з людським обличчям «Молот на відьом» А коли днями, в травні цього 2011 року я знову подивився "Молот відьом" з дублюванням на російську мову, я зрозумів, що цей дуже яскравий політичний фільм був спеціально задуманий і почав зніматися під час "Празької весни", щоб вплинути на свідомість чехословацьких громадян в ході реформ під гаслом "За соціалізм з людським обличчям!" Але після оккупакціі країни 21 серпня 1968 року Демострація цього політичного кінофільму восени 1969, коли Густав Гусак, - прокурор за професією, - став на чолі КПЧ і почав політику "нормалізації" - цей кінофільм, безсумнівно, зіграв протилежну роль!

Думаю, що подивившись цей фільм, люди відразу ж згадали, час "комуністичної інквізиції", - і, звичайно, подумали, що "часи комуністичної інквізиції" можуть повернутися або вже повернулися. І що цікаво: після цього кінофільму ставлення місцевих жителів до нас, радянським окупантам, стало терпиміше, як на вулиці, так і в магазинах, включаючи і перукарні (в Брунтальскіх казармах в цей час демобілізувався солдат-перукар і ми стригли один одного як могли ножицями), та й в певних, хто їх відвідував, стали швидко обслуговувати.

«Молот на відьом»   А мого знайомого, який порадив мені подивитися Молот відьом виключили навесні 1970 року через КПЧ, речі, в СРСР кінофільм Молот відьом стали показувати під час радянської перебудови Горбачова та й то в кіноклубах, а диск, як я дізнався з Інтернету, з'явився в Росії тільки в минулому році, ймовірно, для прискорення процесу десталінізації, який зараз йде по країні «Молот на відьом» А мого знайомого, який порадив мені подивитися "Молот відьом" виключили навесні 1970 року через КПЧ, речі, в СРСР кінофільм "Молот відьом" стали показувати під час радянської "перебудови Горбачова" та й то в кіноклубах, а диск, як я дізнався з Інтернету, з'явився в Росії тільки в минулому році, ймовірно, для прискорення "процесу десталінізації", який зараз йде по країні. Ось таке чехословацьке кіно згадалося мені, про яке, напевно. і зараз можна сказати, що "воно найважливіше з мистецтв", як у вас, так і у нас, в Росії! З повагою та найкращими побажаннями, - Анатолій Карпус з Рязані.

Спасибі Вам, Анатолій, за цікаву розповідь. Ми дуже раді, що фільм «Kladivo na čarodejnice», назву якого можна перекласти також як «Молот проти чаклунок» або «Молот на відьом», настільки вас вразив, він дійсно заслуговує найширшого глядацького визнання.

А ось відгук Олександра Зурмана.

Привіт, шановні співробітники Російської служби!

Ось і знову я вам пишу, отримав і картку - за що велике спасибі, і пастилки з дотепним назвою Ось і знову я вам пишу, отримав і картку - за що велике спасибі, і пастилки з дотепним назвою. Мені і друзям сподобалася передача "Все відтінки темряви на Малій Країні". Чого вже таїти, захоплююся астрологією і різними таємничими речами, і не я як бачите один. Було дуже цікаво ... Якщо ще будуть такі програми коли-небудь, буду радий. До побачення, і до зустрічі на інтернет хвилях)

Спасибі, Олександр, за увагу до наших передачам

Нас також порадувало лист Луговського Валерія з Мінська

Dobré ráno! Доброго ранку, трудівниця, радіо Прага!

Сьогодні у нас свято Трійці, їдемо за місто на відпочинок, тому поспішаю подякувати Вам і підтвердити, що вчора, 11 червня, отримав на пошті оперативно висланий Вами приз - mini-radio в смішному ретро-дизайні, і сьогодні візьму його на пікнік

Приємно було віртуально познайомитися - побачити фото провідних російської редакції та інших служб Радіо Прага в надісланому Вами радійних буклеті. Вiтаю Вас!

Дякую за дані Вами в радіопередачі гіперпосилання по W + V + J.

На жаль, при виконанні конкурсного завдання, я, безумовно, вже побував на сторінках по цих посиланнях. Але мене вони, на жаль, не змогли задовольнити. Ні текстів, ні каталогізованих аудіофайлів я там не зміг знайти. А так хотілося б краще розуміти вимовлені артистами слова, і так хотілося б чути всю послідовну ланцюжок пісень в оригінальному авторському виконанні (зрозуміло, з мінімальним, б, працею для досягнення цього;)) - тріо WVJ цього веб-пам'ятника заслужило! ). Але, без праці, як відомо, не витягнеш і рибку зі ставка ...)

Я, звичайно, не скаржуся Вам, ні-ні, я просто констатую факт. Хороший був конкурс, Цікавий, пізнавальний, що захоплює. (До речі, цікаво б простежити Веріховско-утьосовський паралель .., гм ...)

Удачі, хлопці і дівчата! Хай не слабшають дзвінкі й чисті струни Ваших душ! Нехай золотиться Прага добром, любов'ю, благожелательством, дружелюбністю.

З павагай, Валери Лугоўскi - Мiнск Білорусь

«Хай живе сила» - Густав Фріштенскій »   «Здрастуйте дорога редакціє Р «Хай живе сила» - Густав Фріштенскій » «Здрастуйте дорога редакціє Р.Прага. Я першу QSL- картку від Вас отримав в 1979 році. Це чорно-біла фотографія гори Дюмбьер. Слухав я тоді передачі німецькою мовою. Частота 6055 кГц. У 1976 був в тур.поездке в ЧССР. Регулярно виписував Ваші журнали: Рогач, Штарт, Тренер а Цвічітел, ну і російською Чехословаччина. Навчався читати по словниках. Купив спеціально Cesko-ruska konverzace. Давно цікавлюся знаменитим чеським борцем Густавом Фріштенскім (1879 - 1957). Збираю про нього будь-яку інформацію.

Чим більше її у мене накопичується, тим більше з'являється питань. Я зібрав майже все, що про нього публікували російською мовою. Кажуть, що на чеському є про нього і інших сильних людей книга.

А питання у мене поки такі:

1. Народився Густав в Празі, а де похований не знаю. І дата смерті в різних виданнях пишуть - 12 квітня або 6 квітня.

2. Зростання його пишуть - то 182, то 176 см. Де точність? Боровся до 72 років.

Був чемпіоном Європи 1903 і 1927 р У 2008 Радіо Прага випустила серію QSL -Чешскіе спортсмени Був чемпіоном Європи 1903 і 1927 р У 2008 Радіо Прага випустила серію QSL -Чешскіе спортсмени. Одна з QSL була присвячена Густаву Фріштенскому. Шкодую, але у мене немає такої. Може в засіках у Вас збереглася? Якщо збереглася - пришлю рапорт. Ще, було б добре влаштувати маленьку передачу про Фріштенском. Думаю буде цікаво слушатепем дізнатися про нього. Александ Головіхіна з Тольятті.

Шановний Олександр,

Ваше прохання, що стосується QSL-картки з портретом Густава Фріштенского, ми обов'язково виконаємо, так як така в наших радіозакромах ще залишилася. Працівники нашого секретаріату вишлють Вам її найближчим часом. Сподіваємося, що послання не загубиться і поповнить Вашу колекцію, присвячену легендарному чехословацькому борцю.

Густаву Фріштенскому, який став справжнім символом для багатьох чеських фізкультурників, дійсно присвячена монографія Бржетислава Дітріха «S pozdravem síle zdar Gustav Frištenský» (З привітанням «Хай живе сила» - Густав Фріштенскій »), випущена в 2003 році.

Могила сім'ї Фріштенскіх   Відповідаючи на ваші запитання, хотілося б зауважити, що у Вас не зовсім точна інформація про місце народження Фріштенского Могила сім'ї Фріштенскіх Відповідаючи на ваші запитання, хотілося б зауважити, що у Вас не зовсім точна інформація про місце народження Фріштенского. Народився борець не в Празі, а в селі Камгайку, сьогодні це частина села Кржечгорж у міста Колін, приблизно в 60 кілометрах на схід від чеської столиці. А похований в моравському місті Літовел, де жив з 1909 до 1957 року. На його будинку завдяки старанням родичів, - дітей у Густава Фріштенского не було, - в 1986 році була встановлена ​​пам'ятна табличка. З точною датою смерті, ймовірно, не впевнений ніхто, так як в чеських джерелах найчастіше вказано 6 квітня 1957 року народження, але на могилі родини Фріштенскіх в Літовел стоїть дата 4 квітня 1957 року. (Фото)

А зростання борця був вище вами приводиться, судячи з чеським Інтернет-джерел, 186 см, вага - 94 кілограми.

Де точність?
Може в засіках у Вас збереглася?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация