Про сповідь і Причастя на Рогожском в пост

  1. Як готуватися до Причастя по лестовка і майже все про неї
  2. Правила поведінки в храмі для сповідників
  3. Правила для причасників
  4. Думки про частоту причастя
  5. Еп. Михайло (Семенов): Свята нитка уроків Церкви в тижні перед постом
  6. Різдвяний (Пилипів) піст - по 6 січня
  7. Успенський піст: як правильно постити і молитися щодня
  8. Пост сприятливий. Настанови до початку Петрівського посту
  9. Молитва прп. Єфрема Сирина, поклони в Великий пост. Будинки і в церкві
  10. Молитва святого Єфрема Сирина «Господи і Владико живота мого» в пост
  11. Пісні рецепти: Готуємо брукву, пряники, кисіль, плюшки ...
  12. Старообрядці Воронежа. Кухня старообрядців і пост
  13. Батьківські суботи. Поминальні дні і православний календар
  14. Як читати Правильні канони і готуватися до причастя
  15. Розділ «Звичаї»
  16. Що почитати про старообрядчестве?
  17. Яке хрещення справжнє і правильне?
  18. Який натільний хрест є правильним?
  19. Інтерв'ю Митрополита Корнилія на "Радіо Підмосков'я"

Повідомляємо нашим читачам розклад прийому священиків на сповідь на Рогожском під час Петрівського посту 2019 року, а також узагальнену інформацію про благочестивому поведінці в храмі при підготовці до сповіді і св. Причастя. Пропонуємо Вам ознайомитися з нашою добіркою матеріалів по темі православних постів в кінці статті.

Інформація про дні сповіді наведена за станом на 20 червня.

Бажаємо не відкладати важливу справу на потім!

Бажаємо не відкладати важливу справу на потім

Примітка: У разі виникнення питань, просимо уточняти точний розклад в конторі Рогожской громади по тел .: 8 (495) 361-51-98, 8 (495) 361-51-96 або 8 (495) 361-00-34

Запис на сповідь проводиться вранці в день прийому сповіді.

Запис необхідна для формування черги і поминання людини під час читання правильних канонів в храмі, тому є обов'язковою.

Запис необхідна для формування черги і поминання людини під час читання   правильних канонів   в храмі, тому є обов'язковою

Користуючись нагодою, пропонуємо Вашій увазі пряме посилання на детальну, Користуючись нагодою, пропонуємо Вашій увазі пряме посилання на детальну,   а головне - зрозумілу інструкцію про те,   як в домашніх умовах читати правильні канони і готуватися до Причастя а головне - зрозумілу "інструкцію" про те, як в домашніх умовах читати правильні канони і готуватися до Причастя . Ця інформація буде корисна тим, хто планує підготуватися до Причастя з дотриманням всіх православних традицій.

Початок Правильних канонів о 14:00

Початок Причетних годин для допущених до св.Прічастію о 5:00 ранку.

Як готуватися до Причастя по лестовка і майже все про неї

Як готуватися до Причастя по лестовка і майже все про неї

Правила поведінки в храмі для сповідників

Око Церковне (Іеросалімскій Статут), гл. 32

Як правило, священики беруть на сповідь в будь-яких закритих приміщеннях усередині стін храму (наприклад, в Покровському храмі на Рогожском - в межах за головним іконостасом), до входів в які вибудовуються сповідники. Чекаючи своєї черги увійти до священика, слід вести себе спокійно і благоговійно, проводячи час у роздумах про свої гріхи і в увазі до здійснюваної в храмі службі.

Чекаючи своєї черги увійти до священика, слід вести себе спокійно і благоговійно, проводячи час у роздумах про свої гріхи і в увазі до здійснюваної в храмі службі

Перед тим як безпосередньо йти на сповідь, прийнято зробити три земні поклони перед образом Божим з молитвою «Боже, милостивий ...», а потім без хреста поклонитися в землю стоїть в церкві людям зі словами: «Вибачте Христа ради». Вони ж, кланяючись в пояс, відповідають: «Бог простить». Увійшовши до священика, хто сповідається чотири рази кланяється в землю перед Святим Євангелієм і Чесним Хрестом, що лежать на аналої, з молитвами: «Боже, очисти мене грішного, і помилуй мене (поклін), создавиі мене, Господи, помилуй мя (уклін), без числа згрішив, Господи, помилуй і прости мене, грішного (поклін) »,« Прийми мене, Господи, тих, хто кається, і помилуй мя »(уклін).

Нагадаємо тут дуже важлива дія сповідника під час самого сповідання гріхів, в даний час майже повністю повсюдно забуте і непріменяемим. Коли сповідник сповідує свої гріхи або духівник його питає про гріхах, то, якщо є гріхи вчинив, тоді сповідник на кожен гріх кланяється в землю (без крестнаго знамення) святому Євангелії і Чесному Хресту, в серцевому сокрушении звертаючись до духовного батька зі словами: « грішний (або «грішна»), прости Христа ради, отче чесний ».

Якщо ж на яке питання потрібно по правді відповісти немає, тобто Не згрішив в тому, тоді сповідник зі смиренням стоячи відповідає: «Благодаттю Божою збережений (а)». Вживання цього обряду під час Сповіді підсилює дію Таїнства Покаяння, привертає благодать Божу на сповідника, що дає можливість йому щире і повніше покаятися в своїх гріхах. А на майбутнє - після сповіді - отримати більше рішучості і сили протистояти гріху. Духовних отців необхідно звернути на це увагу і докласти пастирське зусилля, щоб відродити і затвердити добре і рятівне для себе і своїх духовних чад.

Витяги з Апостольських і святоотецьких правил про таїнство Сповіді і Причастя

Після бесіди зі священиком (закінчення сповіді) сповідається знову кланяється тричі на землю Св. Хреста і Євангелія з молитвою «Боже, милостивий», а потім просить у ієрея благословення причаститися Святих Христових Тайн

Коли покаялася в гріхах людина виходить від священика, то робить ті ж поклони, тільки в пояс, які творив, входячи на сповідь. Люди ж на уклін, звернений до них, відповідають: «З чистим покаянням». На наступний ранок (в Москві, на Рогожском, зазвичай з 5 години) в храмі відбуваються для говеющіх Причетні годинник, поновлення й загальне закінчення Сповіді з читанням дозвільних молитов. На цих службах все поклони поясні, але є і кілька земних (наприклад, після «Достойно єсть»).

Правила для причасників

Правила для причасників

Скажімо тут для рятівного повчання і про благовидні поведінці при прийнятті св. Причастя (як правило, це буває в Великий пост і в інші пости, а також, в небагатьох громадах, поза постів). Достойні (після Сповіді) причаститися Святих Тайн правовірні християни повинні відмолити Правило говіння протягом седмиці, напередодні і в день причащання необхідно молитися Правило до Святого Причастя, яке включає в себе Правильні канони, Причетні годинник, Причетний канон і Молитви до Святого Причастя, а також вечірню, Павечерніцу, полунощніца, Утреню, Годинники та Божественну Літургію. Наприкінці Літургії, після вигуку «Свята - святим», причастники по чину і благопристойно прикладаються до ікони Пресвятої Богородиці з Предвічним Немовлям за встановленим у святій Церкві порядку, як вище вже було описано. У великих громадах, де буває багато причасників, почати прикладатися можна після «Достойно єсть».

До відкриття Царських врат причастники наближаються до амвону і, після вигуку «Зі страхом Божим і вірою приступіть» поклонившись в землю (без хреста), вислуховують Прощення, читане дияконом (або уставщиком), потім, піднявшись і склавши руки хрестоподібно, як вище викладено , слухають з увагою читаються священиком молитви. Після закінчення молитов диякон або священик закликає: «Земний уклін Тіла і Крові Христової», - і все причастники, перехрестившись, «земно» кланяються Святих Тайн. І підходять до святої Чаші по чину: читці, отроки, тієї дівчини, дівчини, чоловіки і жінки (спочатку клірошане, потім і інші, по порядку, як стоять в церкві на молитві).

Наближаючись до Чаші, причастник здійснює хресне знамення (без поклону) з молитвою Ісусовою і складає хрестоподібно руки. Прийнявши зі страхом Божим Святійші Дари - Тіло і Кров Христові - причетний творить хресне знамення з молитвою Ісусовою і цілує нижній край підстави (підніжжя) св. Чаші, що знаменує прорив ребро Христове, з якого минула рятівна Кров, яку причастник тільки що прийняв «тілу во здравіє, а душі заради порятунку». Після цього причастник також зі складеними хрестоподібно руками йде до столика, що стоїть зазвичай за лівим криласом, на якому стоїть посудина з теплотою і блюдо з Дорою або просфорами. Тут причастник бере шматочок Дори, споживає і запиває теплотою тричі (ложечкою). В цей час біля столика стоїть з чистим рушником хто-небудь з благочестивих християн і стиха благоговійно вітає причастника наступними словами: «З прийняттям Святих Таїн, тілу во здравіє, а душі заради порятунку!» На що причастник також напівголосно відповідає: «Спаси Христос» . Також причаснику після споживання Дори і теплоти пропонується край рушники, щоб витерти вуста. Воно повинно бути довгим, білим і з бавовняної або лляної тканини. На інші до потреби застосовувати його не можна. А після прання його воду вилити в затишне місце або церковний колодязь, куди зливають воду з купелі хрещення.

Після закінчення Літургії всі причастники повинні вислухати з глибокою увагою подячні молитви.

У цей день трапеза повинна бути скромною і помірною, бажано без алкогольних напоїв. Всіляко має намагатися в цей день не плювати і не допустити мимовільних виділень з вуст, до того моменту коли причетний поспить. За прийняття Святих Таїн личить перебувати більше в мовчанні, вдячних почуттях і розумної молитви.

Думки про частоту причастя

Ієрей Вадим Коровін, член канонічної комісії РПСЦ Ієрей Вадим Коровін, член канонічної комісії РПСЦ

Безсумнівно, кожен християнин, що не відлучений від св. Причастя, може причащатися на кожній Літургії. Цей факт встановлений святими правилами, які відлучають від Церкви мирян, не причащалися без причини більше 3 недільних днів, а також і кліриків, якщо вони без гріховної провини відлучають від причастя вірних, які бажають причаститися.

Це підтвердив і Рада митрополії РПСЦ, прийнявши рішення про те, що за порадою з духівником християнин може причащатися і поза постів. При цьому він повинен готуватися до причастя так само, як це роблять перед Службою Божою єпископи, священики і диякони - тобто, читаючи відповідне Правило.

З іншого боку, на Русі, ймовірно, з часів її хрещення, не прижився звичай частого причащання мирян. Стародавні святителі вмовляли християн хоча б 1 раз на рік приступати до Тіла і Крові Христових - і то не всі це виконували. Думаю, питання про часте причастя кожному потрібно вирішувати спільно з духівником.

Олексій Муравйов, сходознавець, історик, раніше працював завучем Духовного училища РПСЦ Олексій Муравйов, сходознавець, історик, раніше працював завучем Духовного училища РПСЦ

Зазначу три цікаві моменти, пов'язаних з традицією причастя:
1. Ті, хто причащається, в т.ч. діти, не повинні брати дору, а її беруть все причастники
2. По ідеї (підкреслю: не по традиції) - ті, хто поговел неабияк і підготувався, той приступає до Чаші безборонно в пост. Причому не один, а, можливо, і два-три рази за пост. Треба прочитати тільки правило. А ось в Святки і на Світлій седмиці причащатися можна без посади, але з правилом. Тільки в ці дні - так виходить за правилами. АЛЕ: потрібно тоді на всяк день збиратися до церкви славити Бога. Цього вимагають відповідні оголошення.
3. Цікавий момент про колінопреклоніння під час говіння. Якщо молишся за лестовка або Псалтирю, тоді - зрозуміло. А ось на канонах поклони тільки на 3-й і 9-й пісні канону. Тобто їх менше. А крім того, поклони на різні дні - різні. Якщо в той день поліелеос, то поклони покладаються в пояс. Інакше виходить, що говеющій підпорядкований якомусь особливому статуту "постніческого", чого в стародавній Церкві не було.

за матеріалами офіційного сайту РПСЦ , правил для причасників і обговорень архіву форуму «древлеправослав'я»

Еп. Михайло (Семенов): Свята нитка уроків Церкви в тижні перед постом

Михайло (Семенов): Свята нитка уроків Церкви в тижні перед постом

Різдвяний (Пилипів) піст - по 6 січня

Різдвяний (Пилипів) піст - по 6 січня

Успенський піст: як правильно постити і молитися щодня

Успенський піст: як правильно постити і молитися щодня

Пост сприятливий. Настанови до початку Петрівського посту

Настанови до початку Петрівського посту

Молитва прп. Єфрема Сирина, поклони в Великий пост. Будинки і в церкві

Будинки і в церкві

Молитва святого Єфрема Сирина «Господи і Владико живота мого» в пост

Молитва святого Єфрема Сирина «Господи і Владико живота мого» в пост

Пісні рецепти: Готуємо брукву, пряники, кисіль, плюшки ...

Пісні рецепти: Готуємо брукву, пряники, кисіль, плюшки

Старообрядці Воронежа. Кухня старообрядців і пост

Кухня старообрядців і пост

Батьківські суботи. Поминальні дні і православний календар

Поминальні дні і православний календар

Про православних традиціях і звичаях

Дуже пізнавальний матеріал з перевіреною часом брошури про правила поведінки в храмі Божому. http://rpsc.ru/info/v-hrame/ - офіційний сайт РПСЦ

Як читати Правильні канони і готуватися до причастя

Стаття парафіянки Ольги Самсонової, покликана навчити православних християн готуватися до Причастя без єдиної помилки.

Розділ «Звичаї»

Статті про православних порядках і традиціях, тонкощах богослужіння і молитовного правила, дбайливо збережених старообрядцями.

Що почитати про старообрядчестве?

Коротка добірка об'єктивної літератури про древлеправослав'я і історії Російської Церкви.
Відвідайте розділ «Звичаї» нашого сайту. Ви знайдете в ньому багато цікавого з незаслужено забутого. сторінка 1 , сторінка 2 , сторінка 3 , сторінка 4

Яке хрещення справжнє і правильне?

Живий і аргументовану розповідь про способи хрещення, що практикуються в новообрядцами, і істинному хрещенні відповідно до канонів Церкви.

Який натільний хрест є правильним?

Який хрест вважається канонічним, чому неприпустимо носіння натільного хреста із зображенням розп'яття і інших образків?

Інтерв'ю Митрополита Корнилія на "Радіо Підмосков'я"

Детальний і дуже вдале інтерв'ю Предстоятеля РПСЦ з ключових питань сучасного релігійного життя в Росії.

Будь ласка, просте прохання: запросіть до групи двох своїх друзів!

В контакті:   http://vk В контакті: http://vk.com/staroveru і http://vk.com/StarPraz

Facebook: https://www.facebook.com/groups/staroveru

Twitter: https://twitter.com/staroveru

Яке хрещення справжнє і правильне?
Який натільний хрест є правильним?
Що почитати про старообрядчестве?
Який натільний хрест є правильним?
Який хрест вважається канонічним, чому неприпустимо носіння натільного хреста із зображенням розп'яття і інших образків?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация