Про горілку - вісім історичних фактів

  1. Факт перший: Реальний вік горілки як напою - 131 рік
  2. Факт другий: До 1894 року не можна було купити менше відра горілки
  3. Факт третій: Найбільша медаль в історії Росії вручалася за пияцтво
  4. Факт четвертий: Довгий час тримати винокурні могли тільки дворяни
  5. Факт п'ятий: Менделєєв не придумав горілку
  6. Факт шостий: Сухий закон Горбачова не був першим в Росії
  7. Факт сьомий: «Царська горілка» - не тільки марка алкоголю, але і назва вкрай їдкою кислоти
  8. Факт восьмий: Польща була суперником Росії за право називатися батьківщиною горілки

14.07.2017

Факт перший: Реальний вік горілки як напою - 131 рік

Горілка - безбарвна і несмачна суміш води і спирту, офіційно існує всього 131 рік. 6 грудня 1886 року в «Статуті про питних зборах» прописали норму фортеці і основні характеристики напою. До речі, тоді його не називали «горілкою», в різних документах фігурують назви: самогон, полугар, Пенник і навіть «просте гарячливе столове вино». Звичне нам назву було закріплено в ГОСТах при Радянському союзі.

Факт другий: До 1894 року не можна було купити менше відра горілки

Вираз «пити горілку відрами» з'явилося неспроста. До появи звичних нам півлітрових пляшок продаж велася тільки в відрах, якщо точніше, мінімальною кількістю в 12,3 літра. З огляду на вартість алкоголю в той час, це було непоганим обмежувачем для широких мас.

Факт третій: Найбільша медаль в історії Росії вручалася за пияцтво

Придумана Петром I медаль «За пияцтво» була, звичайно, не нагородою, а покаранням. 8-ми кіллограммовая залізна бляха кріпилася до п'яниці за допомогою нашийника і ланцюгів. У такому вигляді нещасного пияка потрібно було ходити цілий тиждень.

Факт четвертий: Довгий час тримати винокурні могли тільки дворяни

У 1755 році трапилася свого роду «культурна революція» - імператорським указом все винокурні повинні були бути конфісковані на користь дворянства. Подібне правило діяло і раніше, але новий закон усунув всі лазівки. Зате завдяки указу якість горілки значно підвищився, як і ціна. А все за рахунок дорогих інгредієнтів очищення - на кожні 6 відер горілки потрібно відро молока або піввідра яєчних жовтків.

Факт п'ятий: Менделєєв не придумав горілку

Найвідоміший міф пов'язаний з російським вченим Дмитром Менделєєвим, нібито придумав горілку. Насправді в його докторської дисертації «Про з'єднання спирту з водою» 40% фортеці зовсім не вказувалося. Цей норматив ввели виробники замість старого в 38,3%, просто заради зручності.


Факт шостий: Сухий закон Горбачова не був першим в Росії

У 1914 спеціальним указом на всій території Росії було заборонено виробництва алкоголю. Спочатку це була екстрена і тимчасова (на місяць) міра, покликана поліпшити якість мобілізації на Першу світову війну. Потім її продовжили на весь час ведення війни. Продаж алкоголю не забороняли, його можна було купити в ресторанах, але для більшості населення ця можливість була недоступна. В кінцевому підсумку заборона діяла до 1923 року. Споживання вина і горілки впало настільки сильно, що повернутися до значень до 1914 року вдалося тільки в 1960-х роках!


В наші дні продаж алкоголю заборонена після 22.00 (в окремих регіонах після 23.00). Повна заборона діє в окремих регіонах на час «дитячих» свят - 1 вересня, випускні. В ісламських регіонах Росії продаж алкоголю заборонена в священний місяць Рамадан.

Факт сьомий: «Царська горілка» - не тільки марка алкоголю, але і назва вкрай їдкою кислоти

Царської горілкою у хіміків називають суміш концентратів азотної і соляної кислоти, яка може повністю розчинити, наприклад, золото. Кислота має помаранчевий відтінок, сильно пахне діоксидом азоту та хлором, так що переплутати складно.

Факт восьмий: Польща була суперником Росії за право називатися батьківщиною горілки

Цілих п'ять років тривав суд між СРСР і Польщею (1977-1982), в ході якого вирішувалося національне авторство горілки. Радянський Союз, звичайно, виграв арбітраж.

Ось такі незвичайні відомості про горілку можна дізнатися, якщо поритися в історичних джерелах. А от дізнатися ціну на горілку можна в нашому онлайн-каталозі. Там же ви можете забронювати товар в найближчому до вас магазині мережі «Калейдоскоп Напоїв світу».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация