Про гідність Рамадану

Опубліковано 31 Авг, 2008 о 21:36 | Переглядів 4 517 | Залиш коментар!

Передається від Абу Хурайри, нехай буде задоволений ним Аллах, що посланник Аллаха, мир йому і благословення Аллаха, сказав: «Коли починається місяць Рамадан, відкриваються ворота небес і закриваються врата Ада, а шайтани заковували в цепі1«

عن أبي هريرة- رضي الله عنه- قال: قال رسول الله- صلى الله عليه وسلم-: «إذا كان أول ليلة من شهر رمضان صفدت الشياطين , ومردة الجن, وغلقت أبواب النار, فلم يفتح منها باب, وفتحت أبواب الجنة, فلم يغلق منها باب, وينادي مناد: «يا باغي الخير أقبل, ويا باغي الشر أقصر, ولله عتقاء من النار, وذلك كل ليلة».

В іншій версії передається від Абу Хурайри, нехай буде задоволений ним Аллах, що посланник Аллаха, мир йому і благословення Аллаха, сказав: «Коли настає перша ніч місяця Рамадан, на шайтанів і бунтівних джинів накладаються кайдани, і закриваються врата Ада, при цьому ні одна з його дверей не залишається відкритою, а також відчиняються ворота Раю, при цьому жодна та його дверей не залишається замкненою. І глашатай волає: "О, який бажає блага, спрямовуйся. О, який бажає зла, відвертайся ». І в цей час Аллах звільняє люди від Вогню, і так кожну ночь2 «.

Слова пророка, мир йому і благословення Аллаха: «О, який бажає блага, спрямовуйся. О, який бажає зла, відвертайся »- означають: О, який шукає блага, прямуй до скоєння всього благого, адже це якраз його час, і ти отримаєш велику нагороду за невеликі старанності. О, який шукає зла, утримайся від нього і покайся, адже це дуже вдалий час для покаяння.

عن أبي هريرة - رضي الله عنه-قال: قال رسول الله- صلى الله عليه وسلم-: »أتاكم رمضان, شهر مبارك, فرض الله- عز وجل- عليكم صيامه, تفتح فيه أبواب السماء, وتغلق فيه أبواب الجحيم, وتغل فيه مردة الشياطين , لله فيه ليلة خير من ألف شهر, من حرم خيرها فقد حرم ».

Передається від Абу Хурайри, нехай буде задоволений ним Аллах, що посланник Аллаха, мир йому і благословення Аллаха, сказав: «Прийшов до вас Рамадан, благословенний місяць, Всевишній Аллах наказав вам, протягом нього, дотримуватися посту. У цей місяць відчиняються ворота небес, замикаються врата Ада, а на бунтівних шайтанів надягають кайдани. У цей місяць у Аллаха є одна ніч, яка краще ніж тисяча місяців, і той, хто позбувся блага тієї ночі, той дійсно втратив многое3 «.

عن أبي سعيد- رضي الله عنه- قال: قال رسول الله- صلى الله عليه وسلم-: «ان لله عتقاء في كل يوم وليلة لكل عبد منهم دعوة مستجابة ». رواه أحمد.

Передається від Абу Саїда, нехай буде задоволений ним Аллах, що посланник Аллаха, мир йому і благословення Аллаха, сказав: «.... воістину, кожен день і кожну ніч Аллах звільняє людей від вогню, і у кожного раба Аллаха є молитва, яка приймається 4 ».

عن جابر- رضي الله عنه- قال: قال رسول الله- صلى الله عليه وسلم-: »إن لله عند كل فطر عتقاء وذلك في كل ليلة » رواه ابن ماجه.

Передається від Джабіра, нехай буде задоволений ним Аллах, що посланник Аллаха, мир йому і благословення Аллаха, сказав: «Воістину при кожному розговіння Аллах звільняє людей від вогню, і так відбувається кожну ночь5».

Користь і закони, які добувають із даних хадисів:

1) У цих хадисах описуються гідності Рамадану. Про його значущості нам говорять ті великі події, які розгортаються у всесвіті: розкриття небесних воріт, замикання пекельних дверей, закабалення демонів. Це все відбувається в першу ніч Рамадану і триває до самого кінця місяця.

2) Перший з наведених хадисів вказує на те, що Рай і Пекло вже створені і існують в даний час, а відкриття і замикання їх дверей відбувається в дійсності, і не є аллегоріей6.

3) Існують певні священні часи в році. Якщо раби Аллаха в ці періоди здійснюють праведні справи, то це є причиною достатку Всевишнього Аллаха. Один з таких періодів - місяць Рамадан.

4) Оповіщення людей і привітання їх з настанням місяця Рамадан дозволяється, тому що це має місце в шаріаті. Пророк, мир йому і благословення Аллаха, нагадував людям про особливий статус Рамадана, радуючи цим сподвижників і спонукаючи їх до праведних справах протягом усього місяця. Також не забороняється бажати мусульман усього хорошего7.

5) Шайтанів в цьому місяці садять на ланцюг, таким чином, їх вплив на синів Адама слабшає, для того, щоб допомогти їм у скоєнні праведних справ в це священне час року.

6) Ці хадіси розповідають нам про милість Аллаха і Його турботі про своїх рабів. Він зберігає їх пост, відводячи від них шкоди бунтівних демонів, що б ті не змогли зіпсувати поклоніння його рабів в цьому благословенному месяце8.

7) У цих текстах ми знаходимо пряму вказівку на існування шайтанів, які є реальними тілами, настільки, що їх можна посадити на ланцюг. А також, звідси ми дізнаємося, що серед шайтанів є особлива група заколотників і бунтівників, які і заковували в кайдани в Рамадане9.

8) Тих великих благ, якими відрізняється цей місяць, можуть досягти ті з віруючих, хто гідно оцінили і звеличили його, виконуючи веління Аллаха. Що стосується невірних, які дозволяють собі вживати їжу в цьому місяці, які не знають його меж і не відають його заповідей, то їм не будуть відкриті ворота Раю і не закриються перед ними ворота Пекла, а їх шайтани НЕ будуть посаджені на ланцюг і вони не заслужать звільнення від огня10 і тому, невірний, який помер в Рамадан або в будь-якому іншому місяці, заслуговує тільки покарання і він його отримає.

9) Тим мусульманам, які, подібно до невірним порушують святість Рамадана, можна тільки поспівчувати. Ці люди переступають межі дозволеного, або вони роблять те, що анулює їх пост дочиста, як прийняття їжі в денний час, або те, що зменшує нагороду за нього, як плітка, наговори на людей, брехня і проведення часу з розпусними людьми. Їхня біда полягає в тому, що вони не здобудуть великої нагороди, обіцяної Аллахом в цьому місяці, і двері Ада залишаться відчиненими перед ними, ворота Раю залишаться замкненими для них, а їх шайтани будуть відпущені на волю.

10) Відкриття врат Рая і закриття воріт Ада в Рамадан, який суперечить словами Всевишнього в Корані, коли він говорить нам: «сади Едему, врата яких розкриті перед ними». (Сура Ас-Сад; 50) З цього аята можна зробити висновок про те, що двері Раю постійно перебувають у відкритому стані, а даний аят описує нам Судний День.

Також немає ніяких протиріч між хадисами і аятом, в якому говориться: «Тих, що не увірували, натовпами поженуть в Вогонь. Коли вони підійдуть до нього, його врата будуть розкриті, і його варти скажуть їм: «Хіба не приходили до вас посланці з вас самих, які читали вам аяти вашого Господа і попереджали вас про зустріч з цим днем ​​вашим?» Вони скажуть: «Звичайно ! »Але збулося щодо невіруючих Слово про муки». (Сура Аз-Зумар; 71) Адже не важко припустити, що вони попередньо можуть бути закриті Аллахом, адже Він Свят і Великий, робить, що пожелает11.
11) У цих хадисах згадується про гідність ночі приречення, яка відбувається тільки в Рамадан. Вона краще для поклоняються, ніж тисяча місяців, в яких немає ночі приречення. І хто провів її без праці і не приділив їй належної уваги, поніс великий збиток і позбувся великого блага.

12) У Рамадан Аллах звільняє багатьох людей від пекельного вогню. І найбільше звільнення гідний той, хто постить і оберігає свій пост, хто вистоює свою молитву належним чином, хто не скупиться на добрі справи, з любов'ю до Аллаха, в надії на Його нагороду, і боячись Його відплати.

13) У кожного, кого Аллах звільнив цього місяця від вогню, є ще й особлива нагорода у його Господа. Це прийнята Всевишнім молитва. Таким чином, Аллах, Великий Він і Славен, дав рабам своїм два чудових, і незрівнянних ні з чим, дару. Перший - це порятунок від Вогню, другий - прийняття молитви.

14) Ці, та багато інших хадіси, кажуть нам, що мусульманину належить, дбайливо ставиться до свого посту, оберігати його від порушень, або від тих речей, які можуть зробити пост збитковим і зменшити нагороду за нього. Мусульманин повинен під час посту з особливою пильністю охороняти свій слух, зір і мова від забороненого, що б досягти звільнення від Ада.

15) що постять слід, якомога більше звертатися до Аллаха зі своїми проханнями. Адже молитва постить, має найбільше прав на прийняття її Аллахом.

Адже молитва постить, має найбільше прав на прийняття її Аллахом

  1. Аль-Бухарі (1800), Муслім (1079).
  2. Ця версія наводиться у Ат-Тірмізі (682) і ібн Маджа (1 642), ібн Хузайма вважав її достовірною (1883), а також ібн Хіббан (3435) і Аль-Хакім, який сказав, що цей хадис відповідає умовам Аль-Бухарі і Мусліма (1 \ 582). Шейх Аль-Альбани визнав версію Ат-Тірмізі достовірною.
  3. Версія наводиться у Ан-Насаї (4 \ 129), у Ахмада (2 \ 230) і Абда ібн Хумайда (1429).
  4. Ця версія наводиться у Ахмада (2 \ 254) і у Ат-Табарані в книзі «Аль-Аусат» (6 \ 257) з достовірним існадом. У хадисі мова йде про місяці Рамадан.
  5. Цю версію призводить ібн Маджа (одна тисяча шістсот сорок два), Аль-Альбані в книзі «Сахиху бну Маджа» сказав: хадис достовірний.
  6. Дивись коментарі до ібн Батталья (4 \ 20) і «Аль-Муфаххім» (3 \ 136).
  7. Питання про дозвіл таких, здавалося б, простих речей, згаданий у зв'язку з тим, що іслам приділяє велику увагу збереженню чистоти релігії, і збереження її в тому вигляді, в якому її передав нам пророк, мир йому і благословення Аллаха. Тому будь-яка річ має відношення до питань поклоніння Аллаху, піддається жорсткому аналізу на предмет істинності. Також іслам відкидає будь-які нововведення і все те, що не відповідає Корану і шляхи пророка, мир йому і благословення Аллаха.
  8. Захірат-уль-Укба (20 \ 255)
  9. Дивись попередній джерело.
  10. Дивись: «Фатава Шайх-уль-Іслям» (5 \ 131-474)
  11. Захірат-уль-Укба (20 \ 253)

«Вибрані хадіси про Рамадан.»
Ібрахім Мухаммад Аль-Хукайль.
Переклав Абу Ясін Руслан Маліков для сайту « чому Іслам «.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация