Про «бойовому кораблі» і «коньяку» 10-річної витримки

На ювілей, як правило, говорять іменинникам тільки хороше. І це, звичайно ж, приємно.

Втім, якщо сказано щиро, від душі (а не тільки тому, що така вже традиція), - стократ приємніше. Особливо якщо висока оцінка звучить з вуст політиків, яких за 10 років існування «2000» ми і різко критикували (було за що), і ставили їм вельми «незручні» питання в інтерв'ю.

Але головне - це побажання, яке всі наші читачі говорять газеті: «Залишайтеся такими, якими ви є».

Отже, слово - відомим людям в країні. Що вони думають про «2000»?

Володимир ШАПОВАЛ, голова Центральної виборчої комісії, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАН України: Володимир ШАПОВАЛ, голова Центральної виборчої комісії, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАН України:

- Шановні друзі! Назва - логотип вашого тижневика нагадує мені контур стародавнього трехпарусного бойового корабля. Напевно, така аналогія і таке сприйняття не випадкові. Тому зберігайте бойовий дух в ім'я нових ваших перемог. Повсякчасного попутного вітру в ваші вітрила і сім футів під вашим кілем!

Лілія ГРИГОРОВИЧ, глава Союзу українок, народний депутат, член фракції блоку «Наша Україна - Народна самооборона», секретар парламентського комітету з питань охорони здоров'я, директор Центру суспільно-політичної аналітики «візія»: Лілія ГРИГОРОВИЧ, глава Союзу українок, народний депутат, член фракції блоку «Наша Україна - Народна самооборона», секретар парламентського комітету з питань охорони здоров'я, директор Центру суспільно-політичної аналітики «візія»:

- Істина завжди народжується в суперечці. І якщо б все видання говорили одне й те саме, це, думаю, стало б великою трагедією для суспільства і кожного з нас. Тому ... Я вдячна «2000» за ті дебати, в яких мають можливість брати участь читачі газети.

Михайло ВОЛИНЕЦЬ, голова Конфедерації вільних профспілок України, голова Незалежної профспілки гірників України, народний депутат, член фракції «Блок Юлії Тимошенко», заступник голови парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки: Михайло ВОЛИНЕЦЬ, голова Конфедерації вільних профспілок України, голова Незалежної профспілки гірників України, народний депутат, член фракції «Блок Юлії Тимошенко», заступник голови парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки:

- У газеті, наскільки я пам'ятаю її за ці роки, статті публікувалися з різними поглядами на те, що відбувається. Але, що важливо, вони були конструктивні. Тому читач і вважає за краще «2000» - через її конструктивізму.

Іван ЧИЖ, співголова партії «Справедливість», народний депутат України II-III скликань, екс-голова Державного комітету телебачення і радіомовлення: Іван ЧИЖ, співголова партії «Справедливість», народний депутат України II-III скликань, екс-голова Державного комітету телебачення і радіомовлення:

- За нинішніми мірками те, що тижневик виходить 10 років, - це взагалі подвиг! Зізнаюся, я читаю «2000» з самого першого номера. Перш за все відзначив для себе: у неї і формат не такий, як у інших, і концепція. І взагалі це - сучасна газета. У потоці преси України помітно виділяється.

Є, звичайно, видання великого формату, солідні ... Але вони все ж для дуже специфічного, вузького кола «революціонерів», які подають себе як «особливу еліту». Ті газети і орієнтуються на таку рафіновану аудиторію.

Ви ж читачеві, в хорошому сенсі слова, «нарізає» блоки: одному до вподоби політика, іншому - спорт, третього - наука і т. Д. Проте, як на мене, найбільша удача вашого видання - «Свобода слова». Читаю все, але починаю номер завжди саме з «Свободи ...» Це мені близьке.

Ще хотілося б сказати особливе спасибі за «родзинки». Найяскравіша з них - рубрика «Не забудьте привітати». Начебто і дрібниця, але людині приємно, коли його вітають на сторінках Такої поважного видання. Така симпатія дорогого коштує.

Але більш за все мені як читачеві подобається, що ви не прислужувати, не "пританцьовувати» ... Пам'ятаєте, як у Достоєвського: «З усіх танцюристів спритних було дуже небагато, але незручні так сильно притупували, що їх цілком можна було б сприйняти як спритних» ?

Так ось ви - не на «підтанцьовці» у влади. І це добре.

Тимофій МОТРЕНКО, начальник Головного управління державної служби України: Тимофій МОТРЕНКО, начальник Головного управління державної служби України:

- Прийміть мої щирі вітання з нагоди 10-річчя від дня виходу першого номера щотижневого видання - газети «2000».

10 років - порівняно невеликий термін для будь-якого ЗМІ. Але навіть за цей період вам вдалося стрімко увірватися в число найбільш авторитетних, інформаційно насичених, різнобічних друкованих видань країни.

Будь-яка тема сміливо і послідовно висвітлюється журналістами «2000» - політика чи економіка, соціальна сфера, спорт або культура. Ваша демократична позиція і відданість справі незмінно викликає надзвичайний інтерес, впевнений, у сотень тисяч читачів в Україні і за її межами.

Для мене як начальника Головного управління державної служби України особливо цінним є постійна увага газети до стану справ в сфері держуправління та держслужби, зокрема, до процесів її адаптації до стандартів Європейського Союзу. І, звичайно, ваша об'єктивність і конструктивна критика.

Від щирого серця дякую за незмінно високу якість, глибину, аналітичність всіх публікацій, присвячених темі держслужби. Бажаю творчого натхнення, успіхів і, звичайно ж, - розширення кола читачів газети «2000»!

Олександр ГОЛУБ, член президії ЦК КПУ, перший секретар Львівського обкому партії, головний редактор газети «Комуніст», народний депутат України чотирьох скликань: Олександр ГОЛУБ, член президії ЦК КПУ, перший секретар Львівського обкому партії, головний редактор газети «Комуніст», народний депутат України чотирьох скликань:

- Як на мене, то тижневику найбільше підходить визначення - «розумна газета, інтелігентна і глибока», чого сьогодні в принципі майже не спостерігається в українській пресі. «2000» вдалася досить складне завдання: зайняти нішу для тих читачів, які не розучилися думати. На мій погляд, це велике досягнення.

І це я говорю навіть не як політик, а як журналіст. Так що хотілося б побажати надалі гострих пір'я, наполегливості ... І відданих читачів - як можна більше.

Ганна ГЕРМАН, народний депутат, заступник голови фракції Партії регіонів, голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформації: Ганна ГЕРМАН, народний депутат, заступник голови фракції Партії регіонів, голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформації:

- У 2005-му, коли народ одягав не бiлi «грипозні» пов'язки, а помаранчеві стрічки, ця газета була єдиним камертоном в країні, хто вже тоді говорив, що насправді почалося в Україні!

«2000» була одним з дуже небагатьох видань, а журналісти газети - одні з небагатьох, хто називав речі своїми іменами, не піддався загальної хвилі «помаранчевої» політичної моди.

Ви дуже тверезо оцінювали ситуацію. Робили правильні прогнози. І все, про що писали тоді, сьогодні збулося. Тому я б говорила про газету «2000» не стільки як про явище в журналістиці, скільки як про явище в українській політиці, суспільному житті.

Газета взяла високий стандарт журналістики. Тому я вірю, що років через 100 саме «2000» буде читати королева Англії.

Ксенія ЛЯПІНА, народний депутат, член фракції блоку «Наша Україна - Народна самооборона», заступник голови парламентського комітету з питань підприємництва, промислової та регуляторної політики, член Спеціальної контрольної комісії ВР з питань приватизації: Ксенія ЛЯПІНА, народний депутат, член фракції блоку «Наша Україна - Народна самооборона», заступник голови парламентського комітету з питань підприємництва, промислової та регуляторної політики, член Спеціальної контрольної комісії ВР з питань приватизації:

- «2000» я сприймаю як гостру газету, тому що вона не боїться публікувати матеріали, які, можливо, і є «контроверсійних». І це важливо. Тому і бажаю вам залишатися такими ж - незаангажованими, прагнути до кращих стандартів журналістики. І заслужити ім'я «кращого видання», на яке б все орієнтувалися, як, припустимо, на «Файненшл таймс». Це щиро.

Віктор СУСЛОВ, голова Державної комісії з регулювання ринку фінансових послуг України: Віктор СУСЛОВ, голова Державної комісії з регулювання ринку фінансових послуг України:

- Із задоволенням вітаю «2000» з 10-річчям! Тим більше що газета - ровесниця нового тисячоліття. І вже точно можу сказати, що за десять років існування своїми статтями вона демонструвала глибокий аналітичний рівень ситуації в країні ... Але головне - якщо вже про якомусь виданні і говорити, що «там пишуть правду», то це якраз і є тижневик «2000».

Олексій ПЛОТНІКОВ, доктор економічних наук, професор, народний депутат, фракція Партії регіонів: Олексій ПЛОТНІКОВ, доктор економічних наук, професор, народний депутат, фракція Партії регіонів:

- Мабуть, тижневик «2000» - єдине видання, яке я читаю все 10 років з дня виходу. Навіть пам'ятаю, коли і де купив перший номер - на розкладці в підземному переході на площі Льва Толстого.

Видання цікаво всім - і адаптацією в Україні західної моделі газети (тематичні секції, «нерадянська» формат), і великим об'ємом аналітики, і рекордним для України кількістю опублікованих думок читачів.

Та й моя перша стаття про розгортається в минулому році фінансову кризу була опублікована в газеті «2000». Взагалі вважаю, що кращі в країні інтерв'ю робить «2000».

А на 10-річний ювілей хотілося б побажати видавцеві і колективу газети щастя, здоров'я, всіляких гараздів та того, щоб потрясіння в країні не знімає вас з правильно обраного шляху!

Петро ЮЩЕНКО, голова громадської організації «За помісну Україну», народний депутат, член фракції блоку «Наша Україна - Народна самооборона», член парламентського комітету з питань культури і духовності: Петро ЮЩЕНКО, голова громадської організації «За помісну Україну», народний депутат, член фракції блоку «Наша Україна - Народна самооборона», член парламентського комітету з питань культури і духовності:

- Хотів би сказати про свободу слова та демократії і підкреслити ту обставину, що сталося саме п'ять років тому: ми живемо в іншій державі. Поверніться в попередні роки і подумайте: в якій сфері суспільство перебувало? Чи була демократія такий, як ми її розуміємо зараз? .. А зараз ми говоримо відкрито, і газета «2000» надрукує то, що я скажу. Тому що в 2004-му таку розкіш - публікувати думку політика, просто людини, але не коригуючи його, видання навряд чи б собі дозволило. Просто коли журналіст незалежний - він замислюється над колективними інтересами більше, ніж над власними.

А значить, і повинен прагнути до того, щоб вмістити ту благодать відповідальності, яка випала йому по долі.

Алла АЛЕКСАНДРОВСЬКА, народний депутат, фракція КПУ, секретар парламентського комітету з питань бюджету, перший секретар Харківського облкомітету Компартії України: Алла АЛЕКСАНДРОВСЬКА, народний депутат, фракція КПУ, секретар парламентського комітету з питань бюджету, перший секретар Харківського облкомітету Компартії України:

- Коли дізналася, що газеті виповнилося 10 років, то першим моїм вигуком було: «Ух ти!» ... Як тільки в кінці 1999-го з'явилася «2000», вона відразу ж потрапила в моє поле зору.

З тих пір виписую її безперервно. Фактично саме «2000» для мене - основне джерело інформації. І я довіряю цій газеті. Тому що я жодного разу не зустрічала на сторінках видання ті повідомлення, які можна було б віднести на рахунок «кон'юнктурних міркувань».

Тому бажаю вам збільшення тиражів. Я особисто в цьому зацікавлена: чим більше люди будуть дізнаватися правдиву, реальну інформацію, тим швидше настане оздоровлення суспільства. Успіхів вам!

Андрій ШКІЛЬ, народний депутат, член фракції «Блок Юлії Тимошенко», голова парламентського підкомітету з питань євроінтеграції та євроатлантичного співробітництва: Андрій ШКІЛЬ, народний депутат, член фракції «Блок Юлії Тимошенко», голова парламентського підкомітету з питань євроінтеграції та євроатлантичного співробітництва:

- Коли виповнюється 10 років газеті, то це великий відрізок часу, практично - половина з моменту нашої останньої відновленої незалежності.

Газета, я б сказав, жорстка, некомфортна, але такою вона і повинна бути! Тому хочу вам побажати зростання, як то кажуть, - і в висоту, і в ширину. Набирати рейтинг серед читачів і розширювати їх коло. Тому сподіваюся, що ми будемо мати можливість читати це видання і українською мовою.

Але все ж головне - зберігайте і надалі паритет, не ставайте газетою, яка «лишь кусає», втім, як і тієї, яка «лишь ліже». Будьте самими собою. І все буде нормально.

Анатолій ТОЛСТОУХОВ, доктор філософських наук, член-кореспондент АПНУ, голова Всеукраїнської екологічної ліги, співголова Всеукраїнського об'єднання місцевого і регіонального розвитку «Міжрегіональний союз», народний депутат, член фракції Партії регіонів: Анатолій ТОЛСТОУХОВ, доктор філософських наук, член-кореспондент АПНУ, голова Всеукраїнської екологічної ліги, співголова Всеукраїнського об'єднання місцевого і регіонального розвитку «Міжрегіональний союз», народний депутат, член фракції Партії регіонів:

- Хочу побажати, щоб і в 2100 році, і в 2500-м, і в 3000-м і так далі існувала газета «2000»! А якщо серйозно, то за 10 років видання дійсно не просто «знайшло свого читача», я б сказав - «свою сім'ю». Газета знайшла коло друзів, свою команду. Вона стала необхідною тим, хто звик думати, шукати істину. Оскільки в цих умовах такі якості як читацької аудиторії, так, власне, і самої преси, нечасто зустрінеш, просто тому, що це небезпечно, - то і бажаю вам мужності.

Володимир БОНДАРЕНКО, політолог, директор Інституту політичних і маркетингових досліджень ім Володимир БОНДАРЕНКО, політолог, директор Інституту політичних і маркетингових досліджень ім. Шевченко:

- Мені пощастило надрукуватися в «2000». І найяскравіший спогад про це - дзвінок по телефону головного редактора пана Кичигина. Він похвалив мене за стиль. А коли я дізнався, що він дзвонив мені не з Києва (в той момент він перебував далеко за кордоном, і все-таки визнав за необхідне сказати добрі слова мені як автору), - це, звичайно, мене просто вразило.

І ось зараз напередодні виборів я посперечався з російським олігархом: чий прогноз на «президентство» виповниться? І вашу газету - як дуже поважне, елітне видання - запрошую бути свідками цього парі. Сперечалися ми з ним на 1 млн. Дол. Він мені повинен заплатити, якщо мій прогноз збудеться, і я йому - 10 тис. Дол., Якщо програю. Але, думаю, виграш буде за мною, т. К. Моє уявлення про майбутнє основних кандидатів багато в чому збігається з прогнозами, публікуються в «2000».

Василь ГОРБАЛЬ, почесний президент АТ «Укргазбанк», член ради НБУ, кандидат юридичних наук, народний депутат, фракція Партії регіонів: Василь ГОРБАЛЬ, почесний президент АТ «Укргазбанк», член ради НБУ, кандидат юридичних наук, народний депутат, фракція Партії регіонів:

- Газету «2000» читаю і я, і мої знайомі. Причому читачів у вашого видання додалося - в середовищі моїх однодумців, колег - саме з 2004 року, після подій на Майдані ... Тижневик став для багатьох з нас улюбленим завдяки яскравим інтерв'ю, аналітичних статей. І я вважаю це видання серйозним, яке не може не подобатися.

Юрій КОСТЕНКО, лідер УНП, народний депутат, член фракції блоку «Наша Україна - Народна самооборона»: Юрій КОСТЕНКО, лідер УНП, народний депутат, член фракції блоку «Наша Україна - Народна самооборона»:

- Ймовірно, я не можу бути об'єктивним щодо «2000», оскільки, на превеликий свій жаль, не мав можливості все 10 років регулярно читати газету ... Але, зізнаюся, мені подобалося, як тижневик точно і чітко передає думки Юрія Костенка, коли у нього бере інтерв'ю!

Проте не сумніваюся: ви дійсно прагнете - через серце, через душу - сказати людям правду. І це - найбільше, що може зробити газетний журналіст.

Архієпископ Вишгородський ПАВЕЛ, намісник Києво-Печерської Святоуспенської лаври: Архієпископ Вишгородський ПАВЕЛ, намісник Києво-Печерської Святоуспенської лаври:

- швидкоплинність часу особливо переймаєшся в дні ювілеїв. Ось і вашій шановній газеті - вже 10 років. Скільки за цей період народжувалося і вмирало усіляких видань! Ви ж вистояли всупереч і економічним, і політичним кризам. Упевнений, перш за все тому, що ваші сторінки ніколи не були порожніми, але відображали через слово всю повноту нашому непростому житті.

Відрадно відзначити, що проблеми відродження духовності православних святинь і непростих відносин держави і церкви висвітлювалися в газеті правдиво і об'єктивно. Від щирого серця вітаю «2000», бажаю надалі духовної допомоги на вашому важкому шляху - шляху до правди.

Дмитро ТАБАЧНИК, доктор історичних наук, професор, академік АПНУ, директор Національного експертного інституту НАНУ, народний депутат, член фракції Партії регіонів, заступник голови парламентського комітету з питань науки і освіти: Дмитро ТАБАЧНИК, доктор історичних наук, професор, академік АПНУ, директор Національного експертного інституту НАНУ, народний депутат, член фракції Партії регіонів, заступник голови парламентського комітету з питань науки і освіти:

- Бажаю газеті «2000» залишатися такою ж - самої інтелектуальної з усіх українських видань.

Якщо з роками деякі тижневики вироджуються, стають все більш «киселем», то «2000», навпаки, з роками набирає силу, як коньяк ... І саме, на мій погляд, найважливіше - те, що це газета демократично налаштованої частини суспільства.

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

Що вони думають про «2000»?
Пам'ятаєте, як у Достоєвського: «З усіх танцюристів спритних було дуже небагато, але незручні так сильно притупували, що їх цілком можна було б сприйняти як спритних» ?
Поверніться в попередні роки і подумайте: в якій сфері суспільство перебувало?
Чи була демократія такий, як ми її розуміємо зараз?
І ось зараз напередодні виборів я посперечався з російським олігархом: чий прогноз на «президентство» виповниться?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация