«Пробивав людей через закриту базу»: як МВС ловило в своїх рядах «чорного інфотрейдера»

15.08.2018

Їм, за версією слідства, виявився колишній оперативник з ФСКН, який продавав відомості через соцмережі - по 2 тисячі рублів за запит

Кілька тижнів знадобилося співробітникам управління власної безпеки МВС по РТ, щоб знайти і затримати підприємливого поліцейського, який нібито продавав інформацію із закритих баз міністерства. Як стало відомо «БІЗНЕС Online», зараз колишній співробітник ФСКН Наіль Рашитов затриманий і чекає обрання запобіжного заходу. У день у нього, згідно з матеріалами справи, було від 5 до 10 клієнтів - в основному підприємці, «пробивали» своїх контрагентів.

Кілька тижнів знадобилося співробітникам УСБ МВС по РТ, щоб знайти і затримати підприємливого поліцейського, який нібито продавав інформацію із закритих баз міністерства Фото:   metshin Кілька тижнів знадобилося співробітникам УСБ МВС по РТ, щоб знайти і затримати підприємливого поліцейського, який нібито продавав інформацію із закритих баз міністерства Фото: metshin.ru

СВОЇХ КЛІЄНТІВ ШУКАВ У СОЦМЕРЕЖАХ

Як стало відомо «БІЗНЕС Online», управління власної безпеки МВС Татарстану затримало старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ управління наркоконтролю по Казані Наиля Рашітова. Після затримання його доставили в слідчий комітет, де відносно нього оперативники порушили відразу три кримінальні справи - за статтями «Одержання хабара», «Зловживання посадовими повноваженнями» і «Незаконне зберігання боєприпасів». Хід розслідування зараз курирує слідчий комітет РФ по РТ. Цю ніч Рашитов провів в ізоляторі тимчасового утримання. Сьогодні його доставлять до суду, де СК з високою часткою ймовірності попросить для нього арешту.

Фабула кримінальної справи вельми нетипова. Кілька тижнів тому «безпечники» МВС надійшли відомості: в органах завівся «кріт», який торгує інформацією. Йшлося про дані, які містяться в закритих базах міністерства внутрішніх справ - у звичайних співробітників доступу до них немає. «Потрібен певний допуск до секретності», - розповідає один з джерел нашого видання. Крім того, хтось також продавав інформацію з баз ГИБДД: за номером автомобіля визначався його власник, а також десятки пунктів додаткових даних, в числі яких дата постановки на облік, адреса реєстрації та інше.

В результаті УСБ МВС вийшло на слід Рашітова. «Попередньо, своїх клієнтів він шукав в соцмережах», - розповідає наш співрозмовник. «Користувачі соцмереж», як висловився наш джерело, замовляли інформацію за символічними цінами - від 2 тис. Рублів. Оперативники УСБ встановили, що в день до Рашітову зверталися не менше п'яти-десяти разів. Виходить, в добу той міг «підробляти» на суму від 10 тис. Рублів - непогана надбавка до зарплати. Гонорари «чорному інфотрейдеру» пересилали на рахунки банківських карт ПАТ «Сбербанк России» і «QIWI Гаманець».

Цікаво, що під час обшуку в машині Рашітова (Volkswagen Tiguan - прим. Ред.) Знайшли бойовий 9-міліметровий патрон, походження якого підозрюваний пояснити не зміг. Про самого Рашітова відомо вкрай мало: йому 38 років, раніше він працював в управлінні ФСКН по РТ, одружений, у нього кілька дітей.

Інформацію про затримання Рашітова нашому виданню офіційно підтвердили в прес-службі республіканського МВС Фото: «БІЗНЕС Online» Інформацію про затримання Рашітова нашому виданню офіційно підтвердили в прес-службі республіканського МВС Фото: «БІЗНЕС Online»

МВС: несумлінні співробітники УВОЛЕН, ЙОГО КЕРІВНИКИ притягнути до відповідальності

Інформацію про затримання Рашітова нашому виданню офіційно підтвердили в прес-службі республіканського МВС. Відзначаючи, що несумлінного співробітника виявили саме оперативники УСБ, які і передали матеріали в управління слідчого комітету.

«Рашитов вже звільнений з органів внутрішніх справ у зв'язку з ганьблять честь співробітників МВС вчинком», - розповів нашому виданню заступник керівника прес-служби МВС по РТ Максим Костромін.

У прес-службі додали, що безпосередні керівники Рашітова вже притягнуто до суворої дисциплінарної відповідальності. Подальша доля затриманого співробітника, уточнюють в прес-службі відомства, залежить від рішення суду.

Що буде з тими, хто купував інформацію у Рашітова, наші співрозмовники не уточнюють. За словами джерел, в більшості своїй це підприємці. «Дрібні підприємці, - розповідає джерело нашого видання. - Пробивали інформацію про своїх партнерів. Скажімо так, перевіряли контрагентів ».

«ТАКІ БАЗИ ДАНИХ НІ В Казані, НІ В МОСКВІ ВЖЕ НЕ ПРОДАЮТЬСЯ»

На думку Сергія Толстих, керівника ДК «ЧОО" Застава "», часи, коли таку інформацію можна було купити на кожному перехресті, давно пройшли.
«Таких баз даних у відкритому доступі немає. Вони ні в Казані, ні в Москві вже не продаються », - підкреслює наш співрозмовник.

Проте говорити про те, що ця інформація «замкнені» всередині відповідних відомств, теж не можна. Співробітники служб безпеки як і раніше можуть отримати до неї доступ за допомогою своїх колишніх колег. «Я думаю, що не відкрию секрету, сказавши, що колишні співробітники МВС і інших аналогічних служб, які зараз працюють в службах безпеки підприємств, часто вдаються до своїх знайомих в поліції з проханням" по старій пам'яті "перевірити когось по базах даних - на адміністративні порушення, на судимість », - вважає Толстих.

Наш співрозмовник впевнений, що такого бути не повинно.

«Те, що люди продають таку інформацію за гроші, це, я вважаю, неправильно. Свою посаду вони не повинні продавати. Але в даному конкретному випадку нехай слідство і суд встановлять вину цієї людини. Вони, я думаю, розберуться », - міркує керівник« Застави ».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация