Проблема парковок і евакуаторів має рішення

Перевантажені міські магістралі, нескінченні пробки і відсутність місця для паркування приватного автотранспорту - типовий набір проблем більшості сучасних мегаполісів. Нав'язливі думки про те, чи вдасться сьогодні запарковаться біля роботи або як не провести весь вечір в вуличної пробці, хвилюють жителів міст нітрохи не менше питань, пов'язаних з роботою або сімейними негараздами.

Москва - аж ніяк не виняток з цього правила. Незважаючи на те що рівень автомобілізації в російській столиці (трохи більше 300 автомобілів на 1000 жителів) не так вже й високий, в порівнянні провідними мегаполісами Європи, США, Азії і Австралії проблема дорожніх пробок і паркування коштує тут набагато гостріше.

У той же самий час в світі існує цілий ряд мегаполісів, де питання пересування по місту і організації паркувального простору вирішені чи не повністю. До того ж, часто в умовах більш високої автомобілізації. Як показує практика, компроміс між рухом до створення загальної сприятливого середовища проживання в місті і природним прагненням людини до комфортному пересуванню цілком досяжний.

За відповіддю на питання, як таке можливо, кореспондент «Рідус» відправився в столицю Австрії Відень. За визнанням експертів, Відні вдалося створити одну з кращих в світі систем переміщення по місту, прекрасно поєднує в собі розвинену мережу громадського транспорту, великі пішохідні простору і ... досить активну автомобільний рух. Нагадаємо, що на 1000 жителів у Відні припадає близько 380 автомобілів, а кількома роками раніше ця цифра становила понад 400.

Нагадаємо, що на 1000 жителів у Відні припадає близько 380 автомобілів, а кількома роками раніше ця цифра становила понад 400

1

У Відні створена одна з найкращих у світі систем громадського транспорту

© Ольга Соколова / Ridus.ru

На перший погляд, порівняння відносно невеликий Відня з величезною Москвою здається не зовсім логічним. Однак це не зовсім так. А точніше - зовсім не так. При більш детальному розгляді стає зрозуміло, що спільного у цих міст значно більше, ніж відмінностей. Найголовніша загальна особливість полягає в тому, що обидва міста успадкували з далекого минулого схожу радіально-кільцеву структуру. Така організація добре підходить для стримування ворожих облог, але вкрай невдала в умовах сучасних транспортних потоків. Обидва міста мають в своїй центральній частині по два транспортних кільця і ​​перетинають їх променеві магістралі. У їх центральних частинах переважає велика історична забудова, регулярно перебудовувалася протягом століть. Незважаючи на різницю в розмірах міст, рівень автомобілізації в Відні трохи вище московського, хоча в цілому цифри досить близькі. Велике значення для обох столиць мають передмістя, звідки щодня в місто на роботу спрямовуються тисячі людей.

Велике значення для обох столиць мають передмістя, звідки щодня в місто на роботу спрямовуються тисячі людей

транспортний компроміс

Як і в багатьох інших європейських столицях, одним з основних заходів, покликаних стабілізувати автомобільний трафік і розвантажити паркувальний простір, у Відні стали безпрецедентні дії щодо підвищення доступності громадського транспорту. По суті, міській владі вдалося запропонувати громадянам більш ніж вагому альтернативу використанню особистих автомобілів у вигляді вкрай недорогого (за європейськими мірками) єдиного проїзного квитка на весь громадський транспорт.

«Сьогодні річний безлімітний проїзний квиток на весь міський транспорт коштує 365 євро. Тобто 1 євро в день », - пояснив« Рідус »керівник служби з правових питань регулювання діяльності міського транспорту 65-го відділу магістрату Відня Леопольд БубаК.

2

Леопольд БубаК

© Ольга Соколова / Ridus.ru

Нагадаємо, що австрійська столиця має один із найкращих у світі систем громадського транспорту, що охоплює як всю територію міста, так і його найближчі околиці. Завдяки ефективним транспортно-пересадочних вузлів пересадка з одного виду міського транспорту на інший, так само як і час очікування автобуса, трамвая або поїзда метро, ​​вимірюються хвилинами.

У цій ситуації пропозиція використовувати всю цю систему всього за 1 євро в день дійсно є непоганою альтернативою автомобілю, скористатися якою поспішили багато жителів Відня. Втім, користуватися власним автомобілем для переміщення по місту їм також ніхто не забороняє. Більш того, віденські автомобілісти охоче використовують міські вулиці для стоянки своїх авто. В результаті по заповненості автомобілями сьогодні вони мало чим відрізняються від вулиць Москви до початку масового введення платного паркування.

В результаті по заповненості автомобілями сьогодні вони мало чим відрізняються від вулиць Москви до початку масового введення платного паркування

3

Віденські автомобілісти охоче використовують міські вулиці для стоянки своїх авто

© Ольга Соколова / Ridus.ru

короткострокова парковка

«У Відні дуже багато жителів поспішили пересісти на громадський транспорт. Завдяки цьому, а також за рахунок керування паркувальним простором кількість машин, на яких люди приїжджають на роботу з інших міст, а також по території самого Відня, помітно скоротилося, - каже Леопольд БубаК. - Було збільшено кількість районів з платної короткостроковій стоянкою, де машину можна залишати тільки на 2 і іноді на 3 години ».

Одним словом, короткострокова парковка приватного автотранспорту на вулицях Відня, м'яко кажучи, не вітається. Однак і тут все не так трагічно. У вихідні дні парковка практично на всіх вулицях міста абсолютна безкоштовна. У будні дні безкоштовно запарковаться на вулиці можна у вечірній і нічний час.

«У центральних районах, так званих внутрішніх, парковка платна з понеділка по п'ятницю з 9 години ранку до 22-ї години ночі. І стояти там можна максимально 2 години, - каже Леопольд БубаК. - У той час як в зовнішніх районах ця парковка платна з 9 до 19 годин, і можна стояти 3 години. Зона навколо концертних залів тарифікується так само, як в центральних районах, плюс платити доведеться і у вихідні з 18 до 23 годин, коли там проводяться заходи ».

Оплатити короткострокову паркування на вулицях Відня можна за допомогою заздалегідь придбаних паперових квитанцій, що мають різний колір залежно від часу паркування. Півгодини - 1 євро, годину - 2 євро, 1,5 години - 3 євро і 2 години - 4 євро. Суми для благополучного європейського міста не те щоб позамежні. Все більшої популярності набуває оплата через стільниковий телефон. Для цього достатньо відправити на спеціальний номер СМС «30 хвилин» або «60 хвилин» в залежності від часу паркування.

Домашня парковка

Вельми цікавий досвід австрійської столиці в організації довгострокового зберігання автомобілів. Згідно із законом будь-яке нове житлове будівництво передбачає створення для майбутніх мешканців гарантованих паркувальних місць. Це можуть бути як підземні гаражі, так і машиномісця інших типів.

4

Підземна парковка в житловому будинку

© Ольга Соколова / Ridus.ru

«Коли будуються нові будинки, для кожної квартири має бути передбачено одне машиномісце, - каже Леопольд БубаК. - А якщо це неможливо, тоді будівельна фірма повинна надати місту компенсаційний платіж ».

В результаті забезпеченість жителів паркувальними місцями в нових районах становить 70-100 місць на 100 квартир. Підземні і інші паркінги зустрічаються практично в кожному будинку і в районах більш ранньої забудови.

За співвідношенням ціна / якість такі машиномісця найбільш зручні для жителів, так як, на відміну від вуличної парковки, таке місце для паркування повністю гарантовано, та й автомобіль в більшості випадків знаходиться під дахом і далеко від сторонніх очей.

«У центральних районах така парковка коштує близько 120-140 євро на місяць, зовсім в центрі - 200-300 євро на місяць, - пояснює Леопольд БубаК. - В принципі, якщо паркувальних місць для жителів недостатньо, то вони мають можливість придбати або орендувати місце в приватних або в міських гаражах. Хоча, звичайно, це буде дорожче ».

Найбільш простий і недорогий спосіб нічного зберігання автомобілів у Відні - це розміщення їх на міських вулицях, в межах району проживання власника. І ціни тут більш ніж прийнятні.

Дозволом на таку парковку конкретного автомобіля в конкретному районі є невелика наклейка, що поміщається на лобове скло авто.

Дозволом на таку парковку конкретного автомобіля в конкретному районі є невелика наклейка, що поміщається на лобове скло авто

5

Наклейка на лобове скло, роздільна парковку на вулиці для жителів району

© Ольга Соколова / Ridus.ru

«У районах поза центральною зоною ця наклейка коштує 90 євро в рік, плюс 50 євро за саме клопотання за видачу дозволу, але воно діє 2 роки, - каже Леопольд БубаК. - У центрі вона коштує вже 120 євро в рік, плюс та ж сама плата за подачу клопотання, на ті ж 2 роки. Є у Відні ще один район, територіально відноситься до зовнішніх, але тарифікуються як внутрішній. Це пояснюється тим, що там знаходиться найбільший в місті концертний зал, в якому проходять різні заходи. З наступного року ми плануємо розширити паркувальний простір з наклейками для жителів. Як показує практика, після того, як вони вводяться, проблеми з паркуванням на вулицях для жителів даного району зникають ».

Як показує практика, після того, як вони вводяться, проблеми з паркуванням на вулицях для жителів даного району зникають »

Операція «перехоплення»

Щоранку до Відня на роботу прибуває велика кількість людей, які проживають за межами міста. Незважаючи на добре розвинений залізничний транспорт, значна частина таких приїжджають переважно використовує особисті авто. Подібна щоденна міграція має місце практично у всіх великих містах, включаючи Москву, і створює для їх влади цілий ряд проблем. Головне завдання останніх в цьому випадку - не допустити весь цей автомобільний потік на міські вулиці, щоб уникнути створення пробок і проблем з все тими ж парковками.

Вирішення даного питання в світі добре відомо і складається воно в створенні т. Н. перехоплюючих парковок. Однак, за цілою низкою причин, далеко не скрізь, включаючи Москву, цю схему вдається реалізувати. Відень - виняток. Досить великі перехоплюючі парковки по системі park and ride розміщені на кінцевих станціях метро. У самому Відні їх 11, і кожна вміщає в середньому близько тисячі машин. Вартість місячного абонемента на таку парковку складає близько 50 євро.

«Це абонемент, але без права на якесь певне місце, - каже Леопольд БубаК. - Такі парковки зазвичай досить швидко заповнюються, і на деяких перевантажених станціях, якщо приїхати після восьми, то місця можна і не знайти. Тому ми намагаємося співпрацювати з навколишнього Відень землею (регіон нижня Австрія) створювати ці перехоплюючі парковки поза містом, в місцях, де є залізниця. В цьому випадку люди просто пересідають на що йдуть в місто електрички. Частково ці перехоплюючі парковки взагалі безкоштовні або дуже дешеві. І місту це дуже вигідно, тому що машини приїжджають на роботу залишаються за його межами ».

Контроль і штрафи

Для контролю оплати парковки у Відні не використовуються автомобілі, обладнані дорогими спеціальними технічними пристроями. Ця функція покладена на т. Зв. паркувальних шерифів. Однак це зовсім не означає, що у людини, не оплатив паркування свого автомобіля, є шанси залишитися безкарним.

«Ми відповідальні не тільки за контроль короткої стоянки, а й взагалі за весь транспорт, який в даний момент припаркований на вулиці, - пояснює« Рідус »представник штабу зі спостереження за паркувальним простором 67-го відділу магістрату Відня полковник поліції Вольфганг Шерербауер. - Система організована таким чином, що є 455 осіб, які відповідальні за контроль за паркувальним простором. Це цивільні люди, але вони знаходяться в розпорядженні і під контролем поліції. Вони працюють по змінах в середньому по 8 годин на добу. Вся робота шерифів проходить з 6 години ранку до 23-ї години ночі, хоча основне і найвідповідальніший час - це з 9 до 22 годин, коли міські вулиці функціонують в режимі короткого парковки.

Вся робота шерифів проходить з 6 години ранку до 23-ї години ночі, хоча основне і найвідповідальніший час - це з 9 до 22 годин, коли міські вулиці функціонують в режимі короткого парковки

6

Вольфганг Шерербауер

© Ольга Соколова / Ridus.ru

Для контролю оплати у кожного шерифа є електронний прилад, за допомогою якого він в лічені секунди робить запит по номеру машини в базу даних, з'ясовуючи, оплачена парковка чи ні.

Якщо парковка не оплачена, то власнику автомобіля під «двірник» кладуть штрафну квитанцію на 36 євро за кожен день. Якщо він залишив там машину на кілька днів, то за кожен день він отримує штраф в розмірі 36 євро. Оплатити його можна тільки в банку.

Оплатити його можна тільки в банку

7

штрафна квитанція

© Ольга Соколова / Ridus.ru

евакуація

В ході розмови з представниками віденського магістрату ми не могли втриматися від, напевно, найголовнішого для кожного москвича питання: як йдуть справи з евакуацією неправильно припаркованих машин і будь-що все це обходиться їх власникам.

«Такої міри, як евакуація автомобіля, припаркованого під заборонним знаком, у Відні немає, - каже Вольфганг Шерербауер. - Евакуація не є заходом дисциплінарного впливу. Це чисто технічна міра, яка може бути використана лише в тому випадку, якщо припаркований автомобіль або заважає проїзду, або стоїть в якомусь забороненому місці, наприклад, в зоні навантаження. В цьому випадку вам доведеться заплатити 242 євро за "послугу" (для легкової машини). Якщо машина стоїть там кілька днів, то додатково доведеться доплатити ще по 9 євро за кожен день. І плюс ще штраф від 70 євро, в залежності від того, в якому місці машина залишена ».

Втім, така евакуація у Відні не носить характеру масового явища. Як пояснив нам Вольфганг Шерербауер, в місяць в місті евакуюється близько 1500 машин, що порівнянно з московської денний «нормою». В цілому на віденських вулицях працює 20 евакуаторів, які перебувають у власності міста.

В цілому на віденських вулицях працює 20 евакуаторів, які перебувають у власності міста

замість епілогу

Австрійську столицю дійсно можна розглядати як зразок організації міського транспортного і паркувального простору. Незважаючи на високий рівень автомобілізації і застарілу планування вуличної мережі, тут практично немає пробок, які можна спостерігати на вулицях Парижа або Лондона, не кажучи вже про Москву. На наш погляд, причиною тому є розумний компроміс між жителями і міською владою, явно не відчувають особливої ​​радості від виду «зайвих» автомобілів на вулицях, але які намагаються при цьому уникати крайніх заходів. В обмін на скорочення кількості поїздок на автомобілях, в якості альтернативи городянам пропонується один з кращих в світі громадських транспортів на дуже привабливих умовах. І такий розмін можна вважати цілком виправданим.

І такий розмін можна вважати цілком виправданим

8

Віденське метро

© Ольга Соколова / Ridus.ru

Тих же, хто не готовий відмовитися від використання автомобіля, ніхто не намагається представляти в образі ворога або ізгоя, «пресуючи» при цьому невиправдано жорсткими заходами і обмеженнями, як це часто буває в цілому ряді міст світу. Замість цього місто намагається створювати схеми, максимально враховують запити відразу всіх зацікавлених сторін.

Можливо, саме такі принципи і будуть закладені в основу концепцій міст майбутнього.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация