Проблеми у претендентів на отримання румунського громадянства

Зміна політики контролю, за отриманням румунського громадянства, з боку компетентних державних органів, буде нової «головним болем» для багатьох з тих, хто хотів би стати гордим власником паспорта «країни ромів».

В чому суть?

Національне Агентство з громадянства Румунії вводить додаткову перевірку даних, що надаються деякими кандидатами на отримання паспорта цієї держави. А саме, це стосується людей, які мають (або, принаймні, заявляють про це), «румунське коріння».

Тут мова йде не обов'язково про етнічну приналежність. Цілком достатньо, щоб ваші далекі предки жили (або були народжені), на території Румунії, в період з 1918 по 1940.

Це роки розквіту «держави ромів», коли воно займало досить велику площу. Сьогодні, багато з територій, що в зазначені роки входили до складу «Великої Румунії», стали частиною інших країн. Крім того, міграційні процеси також беруть своє.

І тому, в даний час, тих, хто дійсно має «румунськими корінням», можна знайти по всьому світу. Особливо багато їх, звичайно, в республіках колишнього СРСР.

Але, далеко не всі, хто має такі «коріння», обов'язково хочуть ставати громадянами Румунії. Вірно і зворотне, деякі люди, з тих, хто їх не має, були б не проти обзавестися румунським паспортом. І, згідно зі статистикою згаданого Національного Агентства по громадянства, особливо багато оних - в Україні і Молдові.

Дійсно, за останні роки чимало жителів цих країн готували документи, необхідні для отримання громадянства.

І природно, найбільш популярним способом, яким вони користувалися для досягнення даної мети, була апеляція до «румунським корінням».

Але тут має місце й інший аспект. Даний метод вибирається далеко не завжди самими охочими. Адже часто вони звертаються за допомогою до різних посередникам. А серед таких не всі можуть бути названі добропорядними.

махінації

Такі «юристи» дійсно намагаються допомогти своїм клієнтам. Адже ті платять їм гроші. Однак шлях, обраний посередниками, далеко не завжди чесний. Зокрема, нерідко вони вважають за краще метод пошуку «румунських коренів» навіть в тому випадку, коли оні явно відсутні. І тоді, існування їх фальсифікується.

Створюються неправдиві документи, різних зразків. Потім, вони відправляються в Бухарест, в Національне Агентство з питань громадянства. І там уже, на підставі надісланих паперів, людині можуть надати право отримання румунського громадянства.

І там уже, на підставі надісланих паперів, людині можуть надати право отримання румунського громадянства

Звичайно, є ще безліч процедур, котрі йому належить пройти. Але дана частина - найбільш важлива, особливо юридично. І відповідно - в ній найбільш часто можна зустріти «фейки», що стосуються «коренів». Здебільшого, жителів Молдови та України.

За такої причини, в Румунії і прийнято рішення про те, що надані документи слід ретельніше перевіряти. А саме, після отримання пакету паперів, з Національного Агентства відправлятиметься запит в установу, яка має в своєму розпорядженні документами про конкретну особу, яка претендує на громадянство.

Наприклад, це може бути архів. З нього, у відповідь, повинні приходити оригінали паперів, що стосуються цієї людини. І надані їм, або ж, його посередником дані, будуть звірені з надісланими з архіву. У разі, якщо установа ними ж взагалі не має в своєму розпорядженні, або ж, якщо зазначені в оригіналах дані не відповідають тим, на котрі спирається кандидат на володіння румунським паспортом, або його посередник, то в наданні громадянства буде відмовлено.

Хто винен і кого покарають

Здавалося б, все логічно. Але, на жаль, як це часто буває, при такому розкладі можуть постраждати ті, хто найменш винен в ситуації, що

ситуації. А саме, люди, які довірилися недобросовісним посередникам. Буває, що домовленості з такими здійснюються тільки на словах. І, в разі виникнення труднощів, вони можуть просто перестати виходити на контакт.

Але, для тих, хто заплатив гроші і розраховує отримати громадянство, абсолютно несподівана відмова може виявитися важким ударом. А всьому провиною те, що люди, які надають посередницькі послуги, вибрали шахрайський шлях, для досягнення мети. Фальсифікацію документів.

У зв'язку з тим, що перевірки вже почалися і перші запити в архіви були спрямовані, ймовірно, багатьом бажаючим отримати румунське громадянство, буде відмовлено вже в 2019 році.

Потрібно сказати, що подібна ситуація має місце не тільки в відношенні Румунії. Незаконні схеми, якими користуються недобросовісні «юристи», переслідуються практично у всіх європейських країнах. Але тут, справа ще й у політиці самої держави. А саме, як можна переконатися, звернувшись до історії законодавства деяких південно-і східноєвропейських країн, різні юридичні нововведення, спрямовані на контроль міграції (і не тільки), вводяться там з різною інтенсивністю.

Іншими словами, не можна точно сказати, які законопроекти будуть прийматися урядами тих держав, які прагнуть максимально контролювати міграційні процеси.

Чи то справа, наприклад, Франція

Тут не тільки стабільне, рідко реформується, до тонкощів продумане, і детально прописане, законодавство. Але і набагато менша ймовірність переступити цей самий закон. Отже, понести відповідальність. Але ж вона, за злочини в сфері отримання громадянства, кримінальна.

Але ж вона, за злочини в сфері отримання громадянства, кримінальна

Звичайно, щоб максимально убезпечити себе, також бажано звертатися до перевірених фахівців, і укладати договори, а не вірити «на слово». І у Франції подібна можливість завжди має місце бути.

Саме тому П'ята Республіка, або скажімо, Монако, стали б відмінним виходом для тих, хто остаточно зробив свій вибір, на користь європейського громадянства. Адже, якщо віддати перевагу для життя один з найрозвиненіших, в усіх відношеннях, континент, то і обране держава винна йому відповідати.

В чому суть?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация