Проблеми з пам'яттю. Причини погіршення пам'яті.

  1. Причини погіршення пам'яті

Щось з пам'яттю моєю стало ... (c)

В рамках цієї статті, розглянемо найбільш популярні причини погіршення пам'яті, виключивши які можна досягти помітного результату в її поліпшенні. Про те, що таке пам'ять і які види пам'яті людини відомі в психології, читайте в статті види пам'яті .

Звичайно, багато хто з нас із захопленням дивляться на людей з феноменальною пам'яттю і в таємниці, а може і в відкриту, їм заздрять. Більшість вважають, що хороша пам'ять - це ознака великого розуму та інтелекту. Але це не зовсім так. Тому хочу підбадьорити тих, чия пам'ять не є феноменальною і забудькуватість входить в звичку. Багато видатних особистостей страждали неуважністю. Звичайно, багато хто з нас із захопленням дивляться на людей з феноменальною пам'яттю і в таємниці, а може і в відкриту, їм заздрять

Забудькуватість не завжди є наслідком поганої пам'яті. Найчастіше це проста неуважність або сильне захоплення чим-небудь. Настільки сильне, що все інше просто вилітає з голови. Крім того, наш мозок отримує величезну кількість інформації і просто викидає все непотрібне і неважливе, щоб очистити місце для більш значущого. Так що, якщо Ви пару раз забули вимкнути світло в убиральні, не варто турбуватися і бити на сполох. Швидше за все в ці моменти Ви просто думали про щось інше. Інша справа, коли Ви помічаєте ознаки погіршення пам'яті постійно, і це заважає повноцінному життю. В цьому випадку необхідно зрозуміти, чому пам'ять стала погіршуватися, і вжити необхідних заходів.

Причини погіршення пам'яті

Проблеми з пам'яттю виникають у абсолютно різних людей. Звичайно, основна група ризику - люди у віці за 50, однак за деякими даними останнім часом скарги на пам'ять від молодих людей стали з'являтися все частіше. Причини можуть бути різні. Від перевтоми до серйозних проблем зі здоров'ям. Тому, якщо Ви помічаєте постійні провали в пам'яті, слід звернутися до фахівця і виявити причини.

Отже, кілька найбільш ймовірних причин погіршення пам'яті:

- Стрес, депресія, неспокій. У перезбуджених або навпаки занадто меланхолійному стані людина не може акцентувати увагу ні на що, крім тих подразників, які і вганяють його в це положення. Забути щось важливе в такому випадку - простіше простого.

- Недосипання, хронічна втома. Режим, режим і ще раз режим! В попередній статті я згадував, як важливий сон для запам'ятовування інформації на тривалий термін. Ну а хронічна втома банально знижує концентрацію і увагу.

- Шкідливі звички (зловживання алкоголем, куріння). Про це знають всі. Тютюн і алкоголь знижують рівень уваги, сприйняття і запам'ятовування.

- Дефіцит вітамінів. У періоди авітамінозу організм ослаблений, що може негативно позначитися на пам'яті. Фрукти, овочі або прості аскорбінки з вітаміном С підзарядити організм.

- Інформаційне перевантаження. Сьогодні це дуже актуальна проблема. Нас буквально «бомблять» інформаційними снарядами. Інтернет, ТВ, радіо та інші ЗМІ так і норовлять напхати нас своїми новинами і «сенсаціями». Зменшення або хоча б фільтрація надходять мегабайтів в мозок допоможуть зменшити навантаження і Ваша світла голова не буде забиватися зайвим сміттям.

- Брак кисню. Свіже повітря і прогулянки пішки в принципі корисні для мозку і організму в цілому. Якщо Ви живете в мегаполісі, непогано було б хоч іноді знаходити час для виїзду на природу.

У більшості випадків, щоб поліпшити свою пам'ять і повернути їй колишню силу, досить просто виключити вищезазначені причини її погіршення. Однак, якщо Ви хочете більшого, то можна скористатися простими вправами для розвитку пам'яті.

Про те, як можна поліпшити і розвинути пам'ять , Читайте в наступній статті.

Схожі статті

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация