Продавці-мандрівники, або Як з'явилася професія торговий представник

Як тільки не називали торгових агентів протягом століть. Як тільки не називали торгових агентів протягом століть

Фото: Shutterstock

Професія торговий представник йде корінням в далеке минуле, на відміну від своєї назви, яке увійшло в широкий ужиток зовсім недавно.

Коли мова заходить про історію появи професії торговий представник, в пам'яті спливають образи багатих купців, галасливі ярмарки і лавки, завалені соболиними хутром. Однак здавна існували і інші комерсанти - коробейники. Вони не мали місця на ринку, не займалися продажем великого і дорогого товару. Такі торговці. які фактично були представниками професії торговий представник, ходили по довколишніх містах з великими коробами (звідси і назва) і пропонували різні речі. В асортимент входили галантерейні товари, побутові дрібниці, книги, ікони, а трохи пізніше навіть косметика.

Перші коробейники, або, як їх ще називали, офени, з'явилися на Русі в XI столітті. Їх торгівля спочатку була мінової. Поступово, у міру освоєння території і розвитку торгівлі, відокремився цілий клас коробейников-офенею. В основному це були селяни, які не мали власного капіталу. Обмін відбувався на вулиці: хтось візьме хрестик, дасть за нього стрічку, хтось забере іконку, натомість запропонувавши глиняний посуд. Те, що офени отримували в одному поселенні, вони продавали або з націнкою міняли в іншому. Офеня міг перейти і до осілого торгівлі, якщо знаходив відповідні умови. Багато з таких торговців утвердилися на Уралі і в Сибіру.

Багато з таких торговців утвердилися на Уралі і в Сибіру

З офенями пов'язано багато історій і цікавих фактів. Наприклад, до цих пір неясно, звідки походить саме це слово. За однією з версій, воно походить від назви торговців-греків, що переселилися на Русь з Афін в XV столітті: їх називали Афінах, або офенями. У них був свій язик, який включав елементи грецької, латинської, циганського, тюркських та угро-фінських мов, їдишу та запозичення з місцевих діалектів. Він допомагав зберігати торговельні секрети, давав можливість при покупці обговорити з партнером угоду.

Може здатися, що осіла торгівля нині витіснила коробейников-офенею і їхню мову, проте це не зовсім так. Сьогодні схожа форма професії торговий представник зустрічається у комівояжерів, а деякі слова з «секретного» мови вживаються в розмовній мові: наприклад, «шпаргалка», «халява», «Кемарі». Комівояжери - це роз'їзні посередники між продавцями і покупцями.

В математиці навіть існує так звана задача комівояжера, присвячена представникам цієї професії. Проблема полягає в тому, щоб відшукати найвигідніший маршрут, який проходив би через зазначені міста мінімум по одному разу і в кінці кінців приводив в вихідний місто. Вперше ця задача була згадана у виданій в 1832 році книзі під назвою «Комівояжер - як він повинен вести себе і що повинен робити для того, щоб доставляти товар і мати успіх у своїх справах, - поради старого кур'єра».

Вперше ця задача була згадана у виданій в 1832 році книзі під назвою «Комівояжер - як він повинен вести себе і що повинен робити для того, щоб доставляти товар і мати успіх у своїх справах, - поради старого кур'єра»

Коробейник, який торгує дитячими іграшками. лубок

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация