Продовжуємо виправляти помилки в пенсійній звітності

документи статті

Закон № 1058

- Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р № 1058-IV.

Порядок № 26-1

- Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України, затверджений постановою правління ПФУ від 05.11.2009 р № 26-1.

Інструкція № 16-6

- Інструкція про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України, затверджена постановою правління ПФУ від 19.10.2001 р № 16-6.

Інструкція № 5

- Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату від 13.01.2004 р № 5.

Виправляємо помилки, допущені в базі для справляння внесків

Відразу відзначимо, що якщо дохід був

помилково не нараховано та не включено до бази для обкладення внесками,

донарахування доходу здійснюється в місяці виявлення такої неточності. На необхідність застосування саме такого підходу вказує п.п. 1.6.2 Інструкції № 5, згідно з яким нарахування фонду оплати праці за попередній період, пов'язане з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, відбивається в фонді оплати праці того місяця, в якому воно здійснюється.

Таким чином, в даному випадку коригувати дані, надані в

додатку 4

за минулі звітні періоди, не потрібно. Це підтверджує Пенсійний фонд в листі від 30.03.2010 р № 5275 / 03-30.

Зобов'язання зі сплати пенсійних внесків виникає не раніше нарахування доходу, тому донараховані внески відображаються в

додатку 4

за поточний місяць без нарахування штрафних санкцій.

Приклад 1.

У квітні 2010 року працівнику підприємства нараховано премію за підсумками роботи в лютому 2010 року в сумі 400 грн., Яка помилково не було нараховано в березні 2010 року (працівника не включили до наказу про преміювання).

Премія за березень 2010 року включається до фонду оплати праці за квітень 2010 року. З урахуванням премії, нарахованої в квітні 2010 року за березень цього року, фонд оплати праці за квітень 2010 року склав 62900 грн. (62500 грн. + 400 грн.). Сума нарахованих внесків склала 20882,80 грн., Сума утриманих внесків - 1258,00 грн.

В

додатку 4

за квітень 2010 року сума премії за березень 2010 року відображається у складі фонду оплати праці за квітень 2010 року таким чином:

- в

Таблиці 1

в рядках 1, 1.1, 2, 2.1 і 4 відображається загальний дохід (62900 грн.), В рядках 3 і 3.1 - сума нарахованих внесків (20882,80 грн.), В рядку 5 - сума утриманих внесків (1258 грн. );

- в

Таблиці 6

по працівнику, якому донараховує премія за березень 2010 року, в графах 10 і 11 відображається загальна сума заробітної плати за квітень 2010 року та премії за березень 2010 року (сума не перевищила максимальну величину зарплати, з якої сплачуються страхові внески), в графі 12 - сума утриманих внесків.

На відміну від вищенаведеного випадку помилка, пов'язана з тим, що

дохід був нарахований, але помилково не включено до бази для нарахування та утримання внесків

до Пенсійного фонду, вимагає коригування даних додатка 4. Виправлятися треба і в тому випадку, коли нарахований дохід, який не обкладається пенсійними внесками згідно з чинним законодавством, помилково включено до бази обкладення внесками до Пенсійного фонду. Нагадаємо, що згідно зі ст. 19 Закону № 1058 базою оподаткування внесками до Пенсійного фонду є фактичні витрати на оплату праці, винагороди за виконання робіт за договорами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб, а також суми оплати лікарняних.

При виправленні вищевказаних помилок необхідно враховувати наступні

правила:

1) при нарахуванні страхових внесків за минулі періоди використовуємо

розмір страхового внеску, що діяв на день нарахування виплат

(доходу), на які нараховуються страхові внески;

2) обмеження виплат

максимальною величиною,

на які нараховуються страхові внески, що встановлюється законодавством, здійснюється в розмірі обмеження, який діяв в місяці нарахування виплат.

Помилки, требуюшіе коригування бази обкладення пенсійними внесками, підлягають виправленню в

додатку 4 за місяць, в якому їх виявили,

через Таблицю 1 та Таблицю 7 (див. лист Пенсійного фонду від 30.03.2010 р № 5275 / 03-30).

Порядок заповнення зазначених

Таблиць

залежить від того, до заниження або завищення внесків призвела помилка, допущена в попередніх звітних періодах.

якщо

помилка призвела до заниження внесків до Пенсійного фонду,

вона виправляється в такому порядку:

1) в

Таблиці 1

за місяць, в якому виправляють помилку, заповнюють:

- рядок 6 -

вказують суму рядків 6.1 і 6.2 (сума нарахованих і утриманих внесків до Пенсійного фонду);

- рядок 6.1

- вказують суму внеску до Пенсійного фонду, нарахованого на дохід, помилково не включений в базу оподаткування пенсійними внесками (з урахуванням максимальної величини, що діяла в місяці нарахування доходу);

- рядок 6.2

- вказують суму внеску до Пенсійного фонду, утриманого з доходу, який в минулий період не включений в базу оподаткування (з урахуванням максимальної величини, що діяла в місяці нарахування доходу);

- рядок 6а

- зазначають суму доходу, який в минулому звітному періоді помилково не включено до бази обкладення внесками до Пенсійного фонду (з урахуванням максимальної величини, що діяла в місяці нарахування доходу);

-

рядок«Зміст помилки»

- вказують період, в якому допущена помилка, вид виплати, на яку не нараховано страхові внески;

2) в

Таблиці 7

на застраховану особу, нарахований дохід якого помилково не потрапив до бази обкладення пенсійними внесками, заповнюється рядок з кодом типу нарахувань (далі - КТН) 4 (графа 11). При цьому в графі 10 вказуються місяць і рік, за який виправляється помилка, в тому числі якщо помилка була допущена в періодах до 2010 року, в графі 12 указується сума нарахованого доходу, в графі 13 - сума нарахованого доходу з урахуванням максимальної величини, що діяла в місяці нарахування доходу, в графі 14 - сума утриманих внесків до Пенсійного фонду з зазначеного доходу. Всі грошові показники Таблиці 7 в даному випадку повинні мати позитивне значення.

перевірити

себе можна наступним чином: підсумок графи 13 Таблиці 7 з КТН 4 має дорівнювати значенню рядка 6а Таблиці 1, а підсумок графи 14 Таблиці 7 з КТН 4 - значенню рядка 6.2 Таблиці 1.

якщо

помилка призвела до завищення внесків до Пенсійного фонду,

вона виправляється таким чином:

1) в

Таблиці 1

за місяць, в якому виправляють помилку, заповнюють:

-

рядок 7

- вказують суму рядків 7.1 та 7 .2:

рядок 7.1

- вказують суму надміру нарахованих внесків до Пенсійного фонду;

рядок 7.2

- вказують суму надміру утриманих внесків до Пенсійного фонду;

рядок 7а

- зазначають суму доходу, яка в минулому звітному періоді помилково включено до бази обкладення внесками до Пенсійного фонду;

-

рядок«Зміст помилки»

- вказують період, в якому допущена помилка, вид виплати, на яку зайво нараховані страхові внески;

2) в

Таблиці 7

на застраховану особу, нарахований дохід якого помилково потрапив до бази оподаткування пенсійними внесками, заповнюється рядок з КТН 5 (графа 11). При цьому в графі 10 вказуються місяць і рік, за який виправляється помилка, в тому числі якщо помилка була допущена в періодах до 2010 року, в графі 12 указується сума нарахованого доходу, в графі 13 - сума нарахованого доходу з урахуванням максимальної величини, що діяла в місяці нарахування доходу, в графі 14 - сума помилково утриманих внесків до Пенсійного фонду з зазначеного доходу. Незважаючи на те що дохід помилково включено до бази обкладення внесками до Пенсійного фонду, всі грошові показники Таблиці 7 в даному випадку повинні мати позитивне значення.

перевірити,

чи правильно заповнено Таблиці додатка 4 щодо виправлення помилки, можна наступним чином: підсумок графи 13 Таблиці 7 з КТН 5 має дорівнювати значенню рядка 7а Таблиці 1, а підсумок графи 14 Таблиці 7 з КТН 5 - значенню рядка 7.2 Таблиці 1.

Звертаємо увагу:

суми пені і штрафів в додатку 4 не відображаються.

До

з додатком 4

за звітний місяць, в складі якого виправляється помилка, допущена в минулих звітних періодах, як зазвичай, складається супроводжуючий Перелік таблиць звіту (в спеціальному програмному забезпеченні формується автоматично). При цьому в реквізиті «Звіт за місяць» вказують місяць, в якому виправляється допущена помилка.

Слід мати на увазі, що в разі якщо

помилка була допущена в звітних періодах до 2010 року,

крім виправлень в додатку 4, необхідно додатково подати форму ІНДАНІ (додаток 13 до Інструкції № 16-6) з відміткою «Коригуюча» з Ярликом-розпискою за звітний рік, в якому була допущена помилка по процедурі виправлення помилок в персоніфікованої звітності за звітні періоди до 2010 року.

Приклад 2.

У квітні 2010 року були виявлені помилки, допущені в попередніх звітних періодах, а саме:

- в лютому 2010 року працівнику Котенко Олегу Сергійовичу (ідентифікаційний номер - 2798535021) була нарахована і виплачена матеріальна допомога на оздоровлення в сумі 500 грн. (До відпустки), але помилково дана виплата не включена до бази оподаткування внесками до Пенсійного фонду. В результаті допущеної помилки була занижена сума внесків, що підлягає сплаті до Пенсійного фонду за лютий 2010 року. Сума внесків до Пенсійного фонду, яка повинна бути донараховано в зв'язку з виправленням помилки, становить: у частині нарахувань - 166 грн. (500 грн. Х 33,2%), в частині утримань - 10 грн. (500 грн. Х 2%). Матеріальна допомога на оздоровлення повинна бути включена до бази оподаткування пенсійними внесками, оскільки ця виплата входить до фонду оплати праці згідно з п.п. 2.3.3 Інструкції № 5. Внаслідок допущеної помилки сума пенсійних внесків за лютий 2010 року була занижена.

За квітень 2010 року Котенко О. С. нарахована заробітна плата в сумі 3000 грн., Сума утриманих внесків до Пенсійного фонду - 60 грн. (Відбивається в Таблиці 6 додатка 4 за квітень 2010 року);

- в березні 2010 року колишньому працівнику Димченко Роману Олександровичу (ідентифікаційний номер 2873541554), звільненому 03.02.2010 р, була нарахована компенсація за невикористану відпустку в сумі 1415,68 грн., Яка помилково не було нараховано в місяці звільнення. На суму компенсації були нараховані внески до Пенсійного фонду в сумі 470,01 грн. і з неї утримано внески в сумі 28,31 грн.

В даному випадку сума компенсації за невикористані дні щорічної відпустки повинна бути виключена з бази оподаткування внесками до Пенсійного фонду. Справа в тому, що виплати, які нараховуються фізичній особі, яка не перебуває в трудових відносинах з підприємством, не включаються до бази оподаткування внесками до Пенсійного фонду (див.

листи Пенсійного фонду від 09.10.2008 р № 17566 / 03-20

// «Податки та бухгалтерський облік», 2008, № 89, від 03.03.2009 р № 3682 / 05-10 // «Податки та бухгалтерський облік», 2009, спецвипуск № 8). В результаті допущеної помилки сума пенсійних внесків, які підлягають сплаті за березень 2010 року, була завищена.

Оскільки помилки, допущені в минулих звітних періодах, виявлено в квітні 2010 року, їх необхідно виправити в

додатку 4 за цей місяць за допомогою:

-

Таблиці 1, де для виправлення помилок слід заповнити рядки 6, 6.1, 6.2, 6а (для першої помилки, допущеної в лютому 2010 року) і рядки 7, 7.1, 7.2, 7а (для другої помилки, допущеної в березні 2010 року);

- Таблицю 7

, Де на працівника Котенко О. С. заповнюється рядок з КТН 4 із зазначенням суми матеріальної допомоги і утриманих з неї внесків, а на звільненого працівника Димченко Р. А. - рядок з КТН 5 із зазначенням суми компенсації за невикористану відпустку і утриманих з неї внесків.

Фонд оплати праці за квітень 2010 року склав 84700 грн., Сума внесків до Пенсійного фонду склала: в частині нарахувань - 28120,40 грн., В частині утримань - 1694 грн.

, В частині утримань - 1694 грн


Необхідність коригування бази обкладення пенсійними внесками виникає також при виявленні помилок, пов'язаних з

застосуванням неправильного граничного розміру доходу, з якого справляються внески до Пенсійного фонду,

або невірним порядком застосування даного показника.

Нагадаємо, що відповідно до

ч. 4 ст.19 Закону № 1058

внески до Пенсійного фонду нараховуються на суми доходу, з якого стягують внески до Пенсійного фонду, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що дорівнює 15 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як бачимо, максимальний розмір доходу, з якого справляються внески до Пенсійного фонду, залежить від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який періодично змінюється. Саме в «перехідні» періоди є ймовірність помилки. Як правило, такі помилки призводять до заниження внесків до Пенсійного фонду.

Крім того, помилка може бути пов'язана з тим, що максимальний розмір доходу, з якого стягуються пенсійні внески, був застосований не до сукупного доходу застрахованої особи, а окремо до кожного виду доходу (наприклад, в разі, коли застрахована особа є і основним працівником, і внутрішнім сумісником або працівник підприємства одночасно працював за цивільно-правовим договором). У цьому випадку помилка може призвести до завищення пенсійних внесків.

Помилки, що виникли внаслідок неправильного застосування максимального розміру доходу, з якого справляються внески до Пенсійного фонду, виправляються в порядку, передбаченому для помилок в базі обчислення внесків до Пенсійного фонду, а саме: через

Таблицю 1

(заповнюються рядки 6 і / або 7) і таблицю 7 (заповнюються відповідні рядки з КТН 4 та / або 5) додатка 4 за поточний місяць, в якому виявлено помилку.

Виправляємо помилки, пов'язані із застосуванням неправильного розміру ставки внеску

Помилки, що виникли внаслідок застосування неправильного розміру ставки, як правило, допускаються тоді, коли відбувається зміна ставки внеску:

- згідно з чинним законодавством. Нагадаємо, остання зміна ставки в частині нарахувань було передбачено для платників фіксованого сільгоспподатку (з 01.01.2010 р ставка підвищена з 26,56% до 33,2%), а в частині утримання - з 01.01.2008 р «звичайні» роботодавці незалежно від розміру доходу утримують внесок в розмірі 2% (до цього періоду застосовувалася ставка 0,5% з доходу в межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб та 2% - із суми доходу, що перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб);

- у зв'язку зі зміною статусу категорії застрахованої особи. Найбільш поширений на практиці випадок - отримання працівником статусу інваліда. Підприємства, де працюють інваліди, визначають страхові внески, що нараховуються на фонд оплати праці та виплати по тимчасовій непрацездатності, окремо за ставкою

4% для працюючих інвалідів

(незалежно від групи інвалідності) та за ставкою 33,2% для інших працівників. Підставою для застосування ставки 4% є завірена копія виписки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії (далі - МСЕК) про встановлення групи інвалідності. З моменту встановлення групи інвалідності, але не раніше надання працівником такого витягу підприємство має право нараховувати внески до Пенсійного фонду на зарплату інвалідів за ставкою 4%. На практиці можлива ситуація, коли, незважаючи на надання працівником копії виписки з акта огляду в МСЕК, внески до Пенсійного фонду на його зарплату помилково продовжують нараховуватися за ставкою 33,2%. Можлива і зворотна ситуація, коли внески за ставкою 4% нараховувалися на заробітну плату працівника, статус інваліда якого не підтверджений довідкою МСЕК.

Помилки, пов'язані із застосуванням неправильного розміру ставки внеску, призводять до

спотворення тільки суми внесків,

не зачіпаючи базу оподаткування пенсійними внесками.

Якщо помилка була допущена

в розмірі ставки внеску в частині нарахувань,

то вона виправляється в додатку 4 за місяць, в якому виявлено така помилка, шляхом заповнення в Таблиці 1:

-

рядки 6.1 - якщо внески донараховуються;

-

рядки 7.1 - якщо внески зменшуються;

-

рядки«Зміст помилки».

З

Трокі 6.2 (7.2)

і 6а (7а) при цьому не заповнюють.

Відзначимо, що на сьогоднішній день

помилки, допущені в розмірі ставки внеску в частині утримань,

практично не зустрічаються, оскільки останній раз зміна розміру ставки внеску в частині утримань було в січні 2008 року, і їх, як правило, вже виправили. Але в разі, якщо така помилка виявлена ​​тільки зараз, необхідно заповнити:

1) в

Таблиці 1:

-

рядки 6.2 - якщо внески донараховуються;

-

рядки 7.2 - якщо внески зменшуються;

-

рядки «Зміст помилки»;

2) відповідні рядки на працівників в

Таблиці 7

з КТН 4 (якщо в результаті помилки внески занижені) або КТН 5 (якщо в результаті помилки внески завищені).

інші таблиці

додатка 4

порядок виправлення помилок, пов'язаних із застосуванням неправильного розміру ставки внеску, не впливає на.

У разі якщо помилка була допущена в минулих звітних періодах до 2010 року, додатково необхідно подати форму ІНДАНІ

(додаток 13 до Інструкції № 16-6)

з типом «коригувальна» за рік, в якому допущена помилка, відкоригувавши в ній суму утриманого внеску, і супроводивши її Ярликом-розпискою.

приклад 3

. Працівник підприємства надав копію виписки з акта огляду в МСЕК 1 березня 2010 року. Помилково на зарплату працівника-інваліда за березень 2010 року нараховано внесок в розмірі 33,2% замість 4%. Сума заробітної плати працівника за березень 2010 року становили 3000 грн., Сума фактично нарахованих внесків до Пенсійного фонду за ставкою 33,2% - 996 грн. Помилку виявлено в квітні 2010 року.

визначимо

суму внесків до Пенсійного фонду, яка повинна була бути нарахована на зарплату працівника-інваліда за березень 2010 року: 3000 грн. х 4: 100 = 120 грн.

Сума зайво нарахованих внесків склала 876 грн. (996 - 120).

У зв'язку з тим, що помилка допущена в розмірі ставки внеску до Пенсійного фонду в частині нарахувань і призвела до завищення суми внесків за березень 2010 року, вона виправляється таким чином: в

рядках 7 і 7.1 Таблиці 1

вказується сума, на яку завищені внески, - 876 грн., а також заповнюється рядок «Зміст помилки».

Крім помилки в сумі внесків, при формуванні

додатка 4

за березень 2010 року була допущена ще одна помилка, яка відноситься до загальних помилок: в Таблиці 6 у графах 8 і 9 були вказані коди «1», а не «2», як для інваліда. Цю помилку необхідно виправити, сформувавши окремо за період, в якому допущені помилки (в даному випадку - за березень 2010 року):

-

Таблицю 6

з відміткою «Скасовуюча», переписавши заповнений рядок на працівника-інваліда з кодом «1» в графах 8 і 9;

-

Таблицю 6

з відміткою «Початкова», вказавши в графах 8 і 9 код «2».

Грошові показники при цьому не змінюються.

Як згадувалося вище, в поточному місяці може виникнути необхідність коригування доходів, нарахованих у минулому звітному періоді у зв'язку з нововиявленими обставинами. Як відобразити такі коригування в

додатку 4,

розберемося далі.

    Перерахунок зарплати в разі хвороби працівника

Необхідність в перерахунку заробітної плати виникає в разі, коли працівникові нарахували заробітну плату за весь місяць, а потім він надав листок непрацездатності, який свідчить про його хвороби в цьому місяці. Така ситуація можлива в разі, коли заробітна плата нараховується до кінця поточного місяця або якщо на підприємстві належним чином не ведеться табельний облік.

Що стосується лікарняних, то вони відображаються в

Таблиці 7 додатка 4

за місяць, в якому вони нараховані (місяць надання листка непрацездатності). При цьому слід мати на увазі, що суми виплат, нараховані за дні тимчасової непрацездатності, вносяться до поля відповідного місяця тільки в сумі, що припадає на зазначений місяць. Детальніше про порядок відображення лікарняних в додатку 4 см. В статті «Нова звітність до Пенсійного фонду» // «Податки та бухгалтерський облік», 2010, № 9.

Заробітна плата, яка нарахована за робочі дні, протягом яких працівник хворів згідно з листком непрацездатності, є зайво нарахованої. Тому в місяці, коли працівник надав листок непрацездатності, необхідно провести перерахунок і виключити суму зайво нарахованої заробітної плати з персоніфікованих даних за місяць, в якому вона була нарахована.

Для коригування зарплати за дні хвороби в

Таблиці 7 додатка 4

передбачено КТН 6 (графа 11). При заповненні окремого рядка на працівника з КТН 6 в графі 12 відображають суму помилково нарахованої заробітної плати, а в графі 14 - суму утриманих з неї внесків до Пенсійного фонду. Незважаючи на те що в п. 3.6 Порядку № 26-1 зазначено, що графа 14 для КТН 6 не заповнюється, на нашу думку, правильність якого підтверджена в усних консультаціях працівниками органів Пенсійного фонду, для достовірного відображення персоніфікованих даних заповнення графи 14 для КТН 6 обов'язково.

Отже, коригування заробітної плати за дні хвороби працівника відображається в

додатку 4

за звітний місяць, в якому було надано лікарняний, в такий спосіб:

1) в

Таблиці 7

заповнюється рядок на застраховану особу, щодо якої слід провести коригування заробітної плати, з КТН 6:

- в

графі 10

вказуються місяць і рік, в якому помилково було нараховано зарплату за дні хвороби,

- в

графі 11

- КТН 6;

- в

графах 12 і 13

- сума надміру нарахованої зарплати за дні хвороби;

- в

графі 14

- сума утриманого внеску (2%) із суми зайво нарахованої зарплати за дні хвороби;

2) в

Таблиці 7

на застраховану особу, за яким здійснюється коригування зарплати, заповнюються рядки з КТН 1 (сума оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів підприємства) і / або 2 (сума допомоги по тимчасовій непрацездатності):

- в

графі 10

вказуються місяць і рік, на який припадають лікарняні (кількість рядків дорівнює кількості місяців, на які припадають дні хвороби);

- в

графі 11

- КТН 1 (для оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності) та / або 2 (для допомоги по тимчасовій непрацездатності);

- в

графах 12 і 13

- сума лікарняних.

У рядках 1, 1.1, 2, 2.1 і 4 Таблиці 1 витрати на оплату праці відображаються за мінусом зарплати, помилково нарахованої працівникові за дні хвороби.

графа 14

не заповнюється, оскільки утримані внески із сум лікарняних відображаються в графі 12 Таблиці 6. Після заповнення таблиць додатка 4 необхідно зіставити дані Таблиці 1 з даними Таблиць 6 і 7. При зіставленні слід мати на увазі, що показники рядка з КТН 6 віднімаються.

приклад 4

. У березні 2010 року працівнику (Дротенко Юрію Володимировичу, ідентифікаційний номер - 2783562563) нарахували зарплату за всі робочі дні місяця в сумі 2500 грн. У Таблиці 6 додатка 4 за березень 2010 року по працівнику в графах 10 і 11 відображена зарплата в сумі 2500 грн., А в графі 12 - утриманий внесок - 50 грн.

8 квітня 2010 року працівник надав листок непрацездатності, згідно з яким він хворів з 29 березня по 7 квітня 2010 року. Тобто 3 робочих дні хвороби припадають на березень (оплачуються за рахунок коштів роботодавця), 4 робочих дні хвороби припадають на квітень 2010 року, з них 2 дня оплачуються за рахунок коштів роботодавця, а 2 дні - за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Страховий стаж працівника - 9 років 3 місяці.

Сума оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності склала 590,55 грн., З яких 354,33 грн. припадають на 3 дні березня, 236,22 грн. - на 2 дні квітня.

Сума допомоги по тимчасовій непрацездатності склала 236,22 грн. (Припадає на 2 дні квітня).

Виходить, що помилково було нараховано зарплату за 3 робочих дня березня 2010 года (29, 30 і 31) в сумі 340,91 грн. (2500 грн.: 22 раб. Дн. Х 3 раб. Дн.). Сума утриманих з неї внесків до Пенсійного фонду склала 6,82 грн. (340,91 хх 2%).

Заробітна плата Дротенко Ю. В. за відпрацьовані дні квітня 2010 року склала 2023,81 грн., Сума утриманих з неї внесків до Пенсійного фонду - 40,48 грн.

Помилка виправляється в

додатку 4

за квітень 2010 року таким чином:

-

помилково нарахована зарплата за 3 робочих дня березня 2010 года (340,91 грн.) відображається в Таблиці 7 з КТН 6. При цьому в графі 10 вказуються місяць і рік, за який надмірно нараховано зарплату за дні хвороби - березень 2010 року, в графах 12 і 13 - сума надміру нарахованої зарплати за дні хвороби (340,91 грн.), в графі 14 - сума утриманого внеску з надмірно нарахованої зарплати за дні хвороби (6,82 грн.);

- перехідні лікарняні відображаються в

Таблиці 7

в загальному порядку і в таблиці 1 в рядках 1.1, 1.1.1, 1.2.1, 2, 2.1 і 4 і в Розділі III (лікарняні за березень 2010 року - 354,33 грн.).

В

Таблиці 6 додатка 4

за квітень 2010 року на Дротенко Ю. В. заповнюється рядок, де в графах 10 і 11 відображається сума нарахованої за відпрацьовані дні квітня зарплати (2023,81 грн.), В графі 12 - сума внесків, утриманих із зарплати і суми лікарняних - 57,02 грн. (40,48 + 16,54).

(40,48 + 16,54)

    Коригуємо відпускні, якщо хвороба настала в період відпустки

На практиці можлива ситуація, коли працівник, який перебуває в щорічній відпустці, захворює. Відповідно до

п. 1 ч. 2 ст.11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р № 504/96-ВР

в такому випадку щорічна відпустка має бути продовжена або перенесена на інший період.

Якщо відпустка продовжується, сума відпускних не перераховується. У разі, коли і відпустку (з урахуванням продовження), і лікарняні припадають на один місяць,

додаток 4

за цей місяць заповнюється в загальному порядку. При цьому відпускні відображаються в Таблиці 7 з КТН 3, лікарняні - у Таблиці 7 з КТН 1 та / або 2 і в подальшому необхідності коригування не виникне.

Якщо в результаті продовження відпустки на кількість днів хвороби працівника

частина відпустки припадає на наступний місяць

і при з'ясуванні даної обставини заробітна плата за звітний місяць вже нарахована, необхідно відкоригувати персоніфіковані дані через Таблицю 7 додатка 4 за поточний місяць. Коригування проводиться в Таблиці 7 наступним чином:

1)

на працівника, який захворів під час відпустки, заповнюється рядок з КТН 3, де:

- в

графі 10вказують місяць і рік, в якому нараховано відпускні;

- в

графі 11

- КТН 3;

в

графах 12

і 13 - суму нарахованих минулого місяця відпускних, що припадають на поточний місяць, з від'ємним значенням «-» *;

* Відображення від'ємних значень в Таблиці 7 і заповнення при цьому графи 14 для КТН 1, 2, 3 передбачені програмним забезпеченням, що підтверджують працівники органів Пенсійного фонду.

в

графі 14

- суму утриманого внеску (2%) із суми нарахованих минулого місяця відпускних, що припадають на поточний місяць, з від'ємним значенням «-»;

2) на працівника, який захворів під час відпустки, заповнюється ще один рядок з КТН 3, де:

- в

графі 10

вказують місяць і рік, на який припадають відпускні;

- в

графі 11

- КТН 3;

- в

графах 12

і 13 - суму нарахованих минулого місяця відпускних, що припадають на поточний місяць, з позитивним значенням «+»;

- в

графі 14

- суму утриманого внеску (2%) із суми нарахованих минулого місяця відпускних, що припадають на поточний місяць, з позитивним значенням «+». При цьому слід враховувати, що для відпускних використовується розмір максимальної величини заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, діючий в місяці, за який нараховуються такі виплати. Тому сума внесків в зв'язку з коригуванням може змінитися;

3) заповнюються рядки в

Таблиці 7

на застраховану особу з КТН 1 та / або 2 на суму нарахованих працівнику лікарняних;

4) лікарняні відображаються в

Таблиці 1 в рядках 1.1, 1.1.1, 1.1.2, 2, 2.1 і 4

і в Розділі III. У Розділі III Таблиці 1 слід відобразити виняток відпускних, що припадають на звітний місяць, але нарахованих минулого місяця, в графі «Сума за минули період» з від'ємним значенням «-», а що припадає на ці дні суму лікарняних показують в окремому рядку в цій же графі.

У разі якщо щорічний

відпустку переноситься на інший період,

необхідно провести перерахунок відпускних за дні відпустки, які збіглися з періодом тимчасової непрацездатності. Зайво нарахована сума відпускних сторнується, а за дні хвороби працівнику нараховуються лікарняні.

Якщо про хворобу працівника стало відомо до нарахування заробітної плати за місяць, в якому працівник захворів у відпустці, нарахування можуть бути відкориговані в цьому ж місяці, і з заповненням

додатка 4

проблем не виникне. В цьому випадку нараховані відпускні відображаються в Таблиці 7 з КТН 3, а лікарняні - у Таблиці 7 з КТН 1 та / або 2.

Якщо на момент, коли стало відомо про хворобу працівника, відпускні за весь час відпустки та інші виплати йому нараховані, виникне необхідність коригування відпускних в

додатку 4

за місяць, коли був наданий працівником листок непрацездатності.

Коригування в поточному

додатку 4

(за місяць, в якому працівник надав листок непрацездатності) проводиться в такій послідовності:

1) заповнюється рядок в

Таблиці 7

на застраховану особу, якій надмірно нарахували відпускні за дні хвороби, з КТН 3, де вказуються:

- в

графі 10

- місяць і рік, в якому нараховано відпускні за дні, які співпали з періодом хвороби працівника;

- в

графі 11

- КТН 3;

- в

графах 12

і 13 - сума надміру нарахованих відпускних за дні хвороби з від'ємним значенням «-»;

- в

графі 14

- сума утриманого внеску (2%) із суми зайво нарахованих відпускних за дні хвороби з від'ємним значенням «-»;

2) заповнюються рядки в

Таблиці 7

на застраховану особу з КТН 1 та / або 2 на суму нарахованих працівнику лікарняних;

3) лікарняні відображаються в

Таблиці 1 в рядках 1.1, 1.1.1, 1.1.2, 2, 2.1 і 4

і в Розділі III. У Розділі III Таблиці 1 слід відобразити виняток відпускних, зайво нарахованих минулого місяця, в графі «Сума за минули період» з від'ємним значенням «-», а що припадає на ці дні суму лікарняних показують в окремому рядку в цій же графі.

Звертаємо увагу: значення

граф

по рядку Таблиці 7 з КТН 3 з негативними значеннями віднімаються при здійсненні зіставлення відповідності даних Таблиць 1 і 7.

приклад 5

. Працівнику підприємства (Протасенко Андрію Валентиновичу, ідентифікаційний номер - 2896532352) надано щорічну відпустку з 18.03.2010 р по 31.03.2010 р У березні 2010 року працівнику нараховано такі виплати:

- заробітна плата в сумі 1636,36 грн. за 12 робочих днів - відображена в Таблиці 6 додатка 4 за березень 2010 року, в графі 12 зазначена сума утриманого внеску (2%), в тому числі з суми відпускних, яка склала 61,04 грн. ((1636,36 + 1415,68) х 2%);

- відпускні в сумі 1415,68 грн. за 14 календарних днів відпустки - відображені в Таблиці 7 додатка 4 за березень 2010 року з КТН 3. У графі 10 зазначено березень 2010 року, графа 14 не заповнена, так як утриманий внесок зазначено у графі 12 Таблиці 6.

У квітні 2010 року працівник надав листок непрацездатності, згідно з яким з 29 березня по 9 квітня 2010 року він хворів. Страховий стаж працівника - 10 років 2 місяці.

Таким чином, три дня тимчасової непрацездатності працівника збіглися з його відпусткою (29, 30, 31 березня 2010 року). Тому необхідно провести перерахунок відпускних і відкоригувати суму відпускних в

додатку 4.

Сума зайво нарахованих відпускних склала 303,36 грн. (101,12 грн. Х 3 к. Дн.).

У квітні 2010 року:

- відсторновані відпускні в сумі 303,36 грн. і сума внесків до Пенсійного фонду в частині нарахувань (100,72 грн.) та в частині утримань (6,07 грн.);

- нарахована оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності - 708,65 грн., З них 425,19 грн. припадають на 3 робочих дня березня 2010 року, 283,46 грн. - на 2 робочих дні квітня 2010 року;

- нарахована допомога з тимчасової непрацездатності в сумі 566,92 грн. (За 4 робочих дні квітня 2010 року);

- нарахована зарплата за 15 робочих днів квітня 2010 року в сумі 2142,86 грн.

Виходить, що в

Таблиці 7

за березень 2010 року, показано зайво нараховані відпускні з КТН 3 в сумі 303,36 грн., А в графі 12 Таблиці 6 - в складі загальної суми внесків утриманий з них внесок - 6,07 грн. (303,36 х 2%).

Коригування відпускних необхідно здійснити в

Таблиці 7 додатка 4

за квітень 2010 року, заповнивши рядок на надмірно нараховану суму відпускних в березні 2010 року з КТН 3, де вказується:

- в графі 10 - місяць і рік, в якому нараховано відпускні за дні хвороби (березень 2010 року);

- в графі 11 - КТН 3;

- в графах 12 і 13 - сума надміру нарахованих відпускних (303,36 грн.)

з від'ємним значенням

«-»;

- в графі 14 - сума утриманого внеску (6,07 грн.) З суми надміру нарахованих відпускних

з від'ємним значенням

«-».

Лікарняні, нараховані в квітні 2010 року, відображаються загальному порядку. Сума оплати перших п'яти днів хвороби (708,65 грн.) Вказується в рядку 1.1.1 Таблиці 1, допомога по тимчасовій непрацездатності (566,92 грн.) - у рядку 1.1.2 цієї ж таблиці. У розділі III Таблиці 1 в графі «Сума за минули період» відображається сума лікарняних, які припадають на березень 2010 року (425,19 грн.). Крім того, лікарняні відображаються в Таблиці 7 і при цьому сума утриманого внеску до Пенсійного фонду з суми лікарняних вказується в

графі 12 Таблиці 6

у складі суми внеску, утриманого з доходу за квітень 2010 року.

у складі суми внеску, утриманого з доходу за квітень 2010 року

Такі на сьогоднішній день відомі нам правила виправлення помилок у новій пенсійній звітності. Сподіваємося, що матеріал даної статті допоможе розібратися в них нашим читачам. На закінчення побажаємо всім плідної роботи без помилок і фінансових санкцій!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация