Проект "Двоповерхова Росія"

  1. Спосіб розведення кроликів-акселератів

До розділу Справа для сім'ї , До розділу Тваринництво

Спосіб розведення кроликів-акселератів

У 70-х роках петербуржець Ігор Михайлов знайшов унікальний спосіб вирощування кроликів. Фактично він винайшов верстат-автомат, який доглядає за вухастими сам, без участі людини. Спосіб отримав назву МІАКРО - "Михайлова Ігоря акселерационного кролівництва".

пухнастий ЕЛЬДОРАДО

МІАКРО зробило революцію в кролячому світі. Все вухаті звірі планети розділилися на ретро-кроликів, тобто безнадійно застарілих, і нових - акселератів. Нові ростуть як на дріжджах, плодяться з фантастичною швидкістю, і серед них низька смертність.

Винахідник каже, що дав багатьом росіянам шанс стати дуже багатими людьми. Багато в чому він має рацію: у Михайлова тисячі послідовників, які створили власні ферми і швидко розвивають бізнес.

народження сверхкроліка

Кролики, виведені Михайловим, мають ряд унікальних властивостей. По-перше, вони розмножуються в геометричній прогресії. П'ять кролиць через п'ять місяців перетворюються в 25, через десять місяців їх уже 125, через п'ятнадцять - 625. Через п'ять років, за підрахунками Михайлова, можна буде нагодувати кролячим м'ясом всю Росію, через 6 років - Китай (винахідник виходить з фізіологічної норми споживання м'яса - 82,5 кг на рік на людину).

По-друге, ці звірі ростуть в 3 рази швидше, ніж звичайні. До чотиримісячного віку вони набирають вагу, якого ретро-кролики досягають за рік - 4-6 кг. Відповідно, вже в чотири місяці їх можна забивати, що і відбувається на фермах, що працюють за методом МІАКРО. Нарешті, вони взагалі не хворіють. З моменту появи МІАКРО виросло 88 поколінь акселератів, і не відомо жодного випадку, щоб який-небудь кролик помер від хвороби - все йшли на забій в повному здоров'ї.

нічого хитрого

Нічого особливо хитрого Михайлов, як не дивно, не винайшов. Він просто виявив, що все традиційне кролівництво було витонченим знущанням над твариною, що ламає його фізіологію, і вирішив вчинити навпаки, тобто дотримати основні кролячі потреби.

Михайлов з'ясував: на дотик людини кролик реагує так само, як людина - на дотик тигра. Для нього це сильний стрес, а стреси ведуть до хвороб і припинення росту. Звідси виникла ідея кролячого будинку-автомата, який зводить контакти тварини з людьми до мінімуму. Ігор Миколайович, який має, крім усього іншого, спеціальність авіамеханіка, придбану під час війни, сам сконструював і побудував цей будинок. Згодом його назвали "міні-фермою" (це знову-таки абревіатура: Михайловим Ігорем Миколайовичем винайдена ферма).


Міні-ферма оснащена автоматичними годівницями до напувалок. Прибирання відходів відбувається напівавтоматично: їх поглинає спеціальний бачок-накопичувач. Чистити бачок, наповнювати годівниці і поїлки потрібно не частіше одного разу на тиждень.

Вінчає автомат вентиляційна труба. З її допомогою винахідник реалізував ще одну базову потребу кролика - постійно дихати чистим повітрям. "Ретро-кролики вдихали пари своїх екскрементів, труїлися власними отрутами, - пояснює Ігор Миколайович. - Все їхнє життя, всі сили йшли на боротьбу з цими отрутами. Нашим тваринам боротися ні з чим". До речі, заодно реалізована і базова потреба кролівника - працювати на комфортному робочому місці, без смороду і настирливих мух.

У нових умовах проживання кролик став є багато частіше. До Михайлова вухатих годували, як правило, три рази на добу, а багато теоретиків-кролівники прийшли до висновку, що можна годувати і два рази - це знижує трудовитрати на обслуговування клітин. Однак в природі кролик харчується ... 40-80 разів на добу. Саме стільки він їсть і на МІАКРО-фермах. Постійно їсть і постійно зростає.

Нарешті, новий кролик має щасливою можливістю довго затримуватися у материнських грудей. Методика Милованова - Павлова, визнана радянським кролівництвом, наказувала забирати дитинчат від матері на дев'ятнадцятий день від народження. "Якщо дотримуватися цю методику в точності, абсолютно все кролики здохнуть, - каже Михайлов. - Тому люди розумніші від неї відступали і припиняли материнське вигодовування кроленят через 28, 35 або 45 днів з народження. У нас же кролик смокче мати 80-97 днів, тобто до тримісячного віку і більше ". З молоком матері акселератів отримує імунітет від усіх хвороб - тому і залишається довічно здоровим.

Технологія постійно вдосконалюється. Нові моделі міні-ферм оснащені басейнами. З'ясувалося, що кролики погано переносять спеку: температура повітря вище 27 градусів для них несприятлива, вище 33 градусів - смертельно небезпечна. Купання вирішило проблему: освіжившись, акселератів зберігає бадьорість духу і хороший апетит.

багаті можливості

Економічні наслідки винаходи очевидні. Оскільки тварини не вмирають, усуваються неефективні вкладення. Кожен кролик, швидко розмножуючись, безперервно приносить своєму власнику додаткову вартість.

Можливість ростити кролика чотири місяці, а не рік, дає значну економію - в тому числі на кормах. Як не дивно, за рахунок кращого засвоєння їжі економить корм і 80-разовий режим харчування.

В цілому при новій системі витрачається в п'ять разів менше корму на кілограм приросту ваги, ніж на найефективніших ретро-фермах. З неефективними і порівнювати нічого: там на утримання одного кролика (від народження до забою) йшло до 300 кг комбікорму, тоді як на утримання одного акселерата - приблизно 14 кг.

Коротше, стало зрозуміло, що нове кролівництво може виявитися досить рентабельною галуззю, і до Михайлову потягнулася низка паломників. Гості почали їздити ще в сімдесятих роках (першими були представники Прибалтики) і їздять до сих пір. Ліцензію на право використання своєї технології винахідник передає безкоштовно. Креслення міні-ферм і комплект книг, де ця технологія докладно описана - продає. "Вкладення у відкриття акселерационного ферми окупаються з лихвою, - каже Ігор Михайлов. - Кожен, хто до мене приїжджає, років через два стає мільйонером ... Ну, якщо не мільйонером, то вельми заможною людиною".

Спершу поголів'я, потім - прибуток

Проте більшість російських послідовників Михайлова, з якими вдалося поспілкуватися "Експертові", відзначали, що мільйонерами поки не стали. "Мені ще рано вважати доходи, я всі гроші вкладаю в поголів'я, - сказав, наприклад, директор московської ферми" Трапеза-МІАКРО "Олександр Красовський. - Ось буде поголів'я - буде і прибуток".

За словами фермерів, вкладення в акселеративному бізнес все ж досить значні. Так, міні-ферма коштує приблизно 8000 рублів (правда, якщо не купувати готовий "будинок-автомат", а зробити його самостійно за кресленнями Михайлова, витрати значно знижуються), племінна самка - близько 1000 рублів. Створення великого промислового господарства на 400 міні-ферм (кожна складається з декількох кролячих "квартир" і включає, в середньому, 22 тварин) може обійтися в 1 млн рублів з гаком. Проте все співрозмовники "Експерта" підтвердили: нова галузь, безумовно, рентабельна, тому і бурхливо розвивається. Окупити вкладення, за підрахунками експертів, реально за 19-21 місяць.

Сьогодні в світі (включаючи всі ближнє зарубіжжя, США, Італію) діють десятки великих, сотні середніх і тисячі дрібних ферм, створених за технологією Ігоря Михайлова. Погодьтеся, непоганий результат для одного винаходу.

Перейти на сайт
виробника

Розмістив Михайло, опубліковано 25.03.04 14:49


Обговорення:


висловитися:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация