Професія юрист: опис, всі плюси і мінуси, історія та особливості роботи

  1. Історія
  2. опис
  3. На яких спеціальностях вчитися
  4. де вчитися
  5. Чим доводиться займатися на роботі і спеціалізації
  6. Кому подобається ця професія
  7. затребуваність
  8. Скільки отримують люди, що працюють за даною професією
  9. Чи легко влаштуватися на роботу
  10. Як зазвичай будується кар'єра
  11. перспективи

В останні роки в Росії професія юриста є однією з найбільш популярних зі списку всіх спеціальностей. Дізнайтеся, чому ж все-таки вчать на відповідних факультетах, в чому полягатиме ваша робота і чи легко працевлаштуватися.

Рейтинг професії

затребуваність

оплачиваемость

вхідний бар'єр

Юрист - це фахівець в галузі права. Він знає закони і правові норми, вміє їх використовувати і здатний навчати їх основам інших. Це експерт в області юриспруденції, який може займати будь-яку правову посаду, від адвоката до судді . Для цього необхідно отримати вищу юридичну освіту.

Історія

Зародження даної галузі знань відбулося в Стародавньому Римі. Саме тут з'явилися перші представники правових норм - патрони. До них вирішення спорів і судова діяльність були поняттям непрямим і лежали на плечах жерців. З появи патронів юридичні знання стрімко розвивалися. Спочатку право прийняття рішень лежало на плечах імператорів, королів - глав держав. Дана галузь розвивалася, з'являлися як захисники, так і обвинувачі. Зароджувалися суди і судові системи. З плином часу юриспруденція розвинулася в широку галузь. Основою для законів стала релігія, саме заповіді з біблії стали першими законами. Вони внесли правила, яким людство слід донині. У Російській Федерації розвиток права просувалося повільно, до введення законів царем Петром Першим. Саме він дав початок розвитку юридичної сфери нашої держави. Потім була судова революція. Саме після неї ми отримали правовий устрій, близьке до сучасного. У наш час юриспруденція - широка галузь знань і можливостей. Вона включає всю судову систему, знання про закони і правових нормах і способи контролю їх чіткого виконання як приватними особами, так і організованими структурами.

опис

Професія «юрист» має на увазі величезний спектр діяльності Професія «юрист» має на увазі величезний спектр діяльності. Це фахівець в галузі права, який займається його вивченням, навчанням праву, дослідженнями в даній галузі і практичним застосуванням навичок. Під поняттям «юрист» знаходиться цілий спектр професій: адвокат, суддя, прокурор , Нотаріус, юрисконсульт, слідчий.

Всі вони об'єднують в собі знання законів і правових норм. Адже саме наявність різних правил, установок і нормативних актів відрізняє сучасне суспільство від первісних дикунів, у яких всі питання вирішувалися силовим шляхом.

Юрист - фахівець, який вільно володіє інформацією про законодавчі базах. Він збирає фактично докази і докази, на підставі яких приймає рішення. Дана сфера настільки велика, що юристів класифікують по основам своєю спрямованістю. Вони виступають в ролі захисників, обвинувачів, експертів, професорів і суддів.

Без юридичної науки і права наше суспільство занурилося б в світ хаосу і руйнувань.

На яких спеціальностях вчитися

Для того щоб стати кваліфікованим юристом, слід здобути вищу освіту за однією зі спеціальностей:

Всі дані спеціальності дають право працювати в області юридичних знань. Як передавати їх, так і брати участь в судових процесах і застосовувати їх на практиці.

де вчитися

Для отримання диплома і можливості працювати в одній з юридичних спрямувань слід закінчити один з вузів за відповідною спеціалізацією. Найбільш престижними вважаються:

  1. Юридичний факультет МГУ .
  2. Московська державна юридична академія .
  3. Юридичний факультет університету Санкт-Петербурга .
  4. Університет Дружби Народів .
  5. Новосибірський юридичний інститут .
  6. МГИМО .

Чим доводиться займатися на роботі і спеціалізації

Спектр основної діяльності безпосередньо залежить від спеціальності, яку ви виберете:

  • Професор права та юриспруденції. Це більш наукова і безпечна діяльність. Вона пов'язана з донесенням інформаційної бази до студентів і учнів. Даний вид застосування знань найбезпечніший і низько оплачувана.
  • Адвокат і прокурор. Специфіка даних професій багато в чому схожа. Вони орієнтовані на практичне застосування своїх знань і навичок. Якщо адвокат виступає в ролі захисника, то прокурор - обвинувач. При цьому обов'язки останнього розширені контролем виконання правових і конституційних норм.
  • Суддя. Це вершитель правосуддя, який, грунтуючись на наданих доказах і документах, виносить вироки відповідно до закону.
  • Юрисконсульт. На відміну від адвокатів, суддів і прокурорів - це зацікавлена ​​особа - співробітник організації, який веде її правовий захист і стежить за тим, щоб всі її дії велися відповідно до закону. Юрисконсульт становить документи та договори співробітників, вирішує всі конфліктні ситуації як в приватному порядку, так і в судових розглядах. Це юридичний представник фірми.

Сфера діяльності кожного з даних фахівців безпосередньо пов'язана з переважно паперовою роботою і постійним вивченням правових норм. Професії адвокатів, прокурорів та суддів є потенційно небезпечними, вони несуть масу ризиків, особливо при розгляді справ, в які вплутався відомі особистості.

Кому подобається ця професія

Дана професія підходить морально стійким людям Дана професія підходить морально стійким людям. Адже на юристів часто виявляється як психологічний, так і фізичний тиск. У той же час вони повинні мати високий рівень інтелекту і широким кругозором. Юрист завжди тверезо мислить і вміє швидко приймати логічні рішення. Для цього йому необхідний аналітичний склад розуму. Також одними з основних якостей для юриста є чесність і непідкупність. Тільки такі люди здатні забезпечити нашій державі порядок і справедливість.

затребуваність

Юристи затребувані завжди. Вони забезпечують безпеку підприємницької діяльності, допомагають у вирішенні різних цивільних спорів і при проведенні кримінальних процесів. Дані фахівці незамінні і потрібні постійно.

Скільки отримують люди, що працюють за даною професією

Заробіток юриста безпосередньо залежить від його роду діяльності і затребуваності. В середньому вони отримують від 20 до 90 тисяч рублів на місяць. Мінімальні заробітки у викладачів права, максимальні - у суддів.

Чи легко влаштуватися на роботу

Найлегше знайти роботу юрисконсультам і викладачам права. Ця робота постійно оновлюється, відкриваються нові навчальні заклади і комерційні організації, в яких потрібні дані фахівці.

Досить високо затребувані адвокати. Вони не мають права працювати в комерційних структурах і вести підприємницьку діяльність. Працюють в адвокатських бюро та в юридичних консультаціях. Кар'єру починають зі стажування, роботу знайти досить просто.

Прокурор - одна з високооплачуваних професій. Влаштуватися на неї досить складно. Першим кроком стає посаду помічника прокурора.

Найскладніше юристу стати суддею. Для досягнення посади існує маса вимог: вік не менше 30 років, більше 7 років юридичної практики, складання кваліфікаційного іспиту та голосування.

Як зазвичай будується кар'єра

Кар'єра юриста зазвичай не має динамічного розвитку. Працюючи в комерційній структурі, ви можете стати начальником юридичного відділу. Вибравши сферу викладання - піком розвитку стане посаду ректора.

У прокуратурі кар'єра розвивається більш динамічно. Ви можете отримати масу престижних і значущих посад. Навіть вирости до генерального прокурора країни або ж до його заступника. Багато юристів намагаються стати співробітниками прокуратури - це одна з найбільш високооплачуваних галузей правової діяльності.

Піком кар'єри для кожного юриста є посаду судді, більшість саме до неї і прагне.

перспективи

Сама по собі професія юриста вже вважається престижною. Вони користуються повагою і мають у своєму розпорядженні масу переваг в суспільстві.

Юристи мають можливість відмінного кар'єрного росту. Більшість провідних і високооплачуваних посад країни вимагають саме юридичної освіти. Так почавши свою кар'єру, ви в підсумку шляхом наполегливої ​​праці і постійного самовдосконалення можете вирости до генерального прокурора або судді арбітражного суду. Для цього важливо мати бездоганну репутацію, успішні гучні справи і докладати масу зусиль.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация