«Професійний» свято студентів, Тетянин день і гуляння в Росії і по всьому світу

  1. Інший День студента. Чеська трагедія
  2. Греція. Пам'ять про Афінському Політеху
  3. Містичний свято фінів
  4. Трохи пудингу в США
  5. Благодійне безумство британців
  6. старанні норвежці
  7. португальські піромани

З пропозицією заснувати університет до Єлизавети Петрівни звернувся Іван Шувалов. Через сто років, в 60-70 роки 19 століття, Тетянин день перетворився на неофіційне студентське свято, так як саме з цього дня в учнів починалися канікули. Спочатку свято складався з двох частин: короткої офіційної церемонії в будівлі Московського університету і шумного народного гуляння, участь в якому брав майже все місто.

Спочатку свято складався з двох частин: короткої офіційної церемонії в будівлі Московського університету і шумного народного гуляння, участь в якому брав майже все місто

Фото: letopis.msu.ru

У дореволюційній Росії в цей день, якщо поліцейські ловили п'яних студентів, вони не вели їх в куток, а навпаки, допомагали дістатися до будинку. Таке було можливе лише раз на рік. Але починався Тетянин день з того, що в домовому храмі при університеті проводив молебень на честь святої великомучениці, що стала своєрідною покровительки всіх студентів. Обряди і сьогодні проводяться в багатьох містах Росії. Особливо воцерковлені учні ВНЗ освячують свої заліковки.

Фото: tassphoto.com

Статус офіційного свята День російського студентства придбав 25 січня 2005 року, після підписання відповідного указу президентом. Крім богослужіння патріарха Московського і всієї Русі Кирила в чергову річницю заснування студенти Московського університету проводять традиційну церемонію розливання медовухи, яку пропонують розпити і викладацькому складу.

Інший День студента. Чеська трагедія

Ще одна дата, яку відзначають у всьому світі як день студента, - 17 листопада, - приурочена до трагічних подій. Свято було засновано в Лондоні в 1941 році на міжнародній зустрічі студентів на згадку про чеських студентів вищих навчальних закладів, розстріляних фашистами в 1939 році. 28 жовтня того року викладачі та їхні учні вийшли на демонстрацію на честь 21-річчя утворення Чехословацької держави. Підрозділи окупантів, розганяючи ходи, застрелили студента-медика Яна Оплетала. Під час його похорону 15 листопада знову спалахнули протести. 17 листопада гестапівці рано вранці оточили студентські гуртожитки. Більше 1200 учнів було арештовано і поміщено в концтабір в Заксенхаузен. Дев'ятьох студентів і активістів студентського руху стратили без суду в катівнях в'язниці в празькому районі Рузине. За наказом Гітлера всі чеські вищі навчальні заклади були закриті. До кінця війни.

Фото: livejournal.net

Греція. Пам'ять про Афінському Політеху

Студентське свято в Греції називають політехн і відзначають теж 17 листопада - ось таке ось страшне збіг. Він приурочений до студентських заворушень в Афінському Політехнічному Університеті, які пройшли з 14 по 17 листопада 1973 року. Учні виступили проти диктатури «Чорних полковників», проти військової хунти. У відповідь армія жорстоко придушила повстання. Були вбиті 24 людини, сотні заарештовані і понад тисячу поранено. У цей день греки несуть вінки на кладовищі, студенти збираються на мітинги.

Фото: rksmb.org

Містичний свято фінів

У деяких країнах свято і зовсім асоціюється з чимось містичним. Наприклад, у Фінляндії студентський день відзначається 1 травня і називається Ваппу. Слово походить від імені Вальпургії. Традиція сходить до стародавніх вірувань. В останню ніч квітня, за повір'ям, чаклуни, демони, відьми й інша нечисть збиралися на пагорбах на шабаш. Однак, в сучасному світі захід проходить за дещо іншим сценарієм. 30 квітня президент країни вітає учнів усіх курсів. Випускники отримують «студентські кашкети» - символ переходу на новий рівень дорослого життя. Щорічно на цю саму щабель переходить і статуя Хавіс Аманди - символ Гельсінкі. Честь покладання кашкета на голову найвідомішого твору скульптора Віллі Валгрена передається з року в рік від одного вузу до іншого. Церемонію вперше почали проводити в 1920-х. Але щорічної вона стала лише в 1951 році. Після офіційного «ошляпліванія» починаються гучні гуляння.

Фото: spbtourkit.ru

Трохи пудингу в США

Наймасштабніше студентське гуляння проходить у Гарварді в лютому і називається Hasty Pudding. Такий пудинг члени студентських клубів їли на їх першої зустрічі. З тих пір, з 1795 року, всі учасники приносять це блюдо на свої збори, мета яких - «культивувати суспільні симпатії і цінності, почуття дружби і патріотизму». Учні в цей день влаштовують святкову ходу, в якому жіночі та чоловічі ролі виконують тільки хлопчики. Це данина далеких часів, коли Гарвард був виключно чоловічим навчальним закладом. Крім того, карнавал студентів проходить із залученням кінозірок. Відзначилися вручають премію театрального співтовариства студентів Гарварда.

Фото: tassphoto.com

Благодійне безумство британців

Але манірні, зазвичай, британці в розмаху Дня студента перевершили навіть американців. Вони відзначають свято цілий тиждень. Торжество називається Rag Week, що перекладається як «тиждень благодійності». Студенти беруть участь у костюмованих ходах, здійснюють набіги на бари і беруть участь в божевільних конкурсах, типу, гонок по вулицях верхом на ліжку або змагань на швидкість гумових качечок. Всі зароблені гроші відправляють на благодійність. Як повідомляє видання Irish examiner, в 2016 році молодим людям вдалося заробити 16 тисяч доларів. Не дуже багато ... Зате весело.

Фото: irishexaminer.com

старанні норвежці

Зовсім протилежний веселощам характер носить студентське свято в Норвегії. Раз на два роки в місто Тронхейм з'їжджаються студенти з 150 країн світу, щоб взяти участь у наймасштабнішому Міжнародному студентському фестивалі The International Student Festival in Trondheim. Все менше і менше часу молоді люди приділяють розвагам, вважаючи за краще проводити семінари і круглі столи на тему освіти, глобалізації та екології.

Фото: facebook.com/ISFiTNorway

португальські піромани

Майбутні випускники ВНЗ в Португалії волію розлучатися з навчанням кардинальними методами. Нехай навіть і на час. Вони спалюють стрічки з символікою університетів під час свята Кеймен-даш-Фіташ, який проходить в травні, після закриття сесії в університетах Порто і Коїмбре. Рівно опівночі студенти збираються біля пам'ятника португальському королю і починають співати пісні. У міському парку музичні групи дають концерти самодіяльності. Кульмінаційний момент весілля - хід студентів різних ВНЗ через все місто. Першою по бруківці рухається яскраво прикрашена вантажна машина, в кузові якої сидять випускники, а слідом, повзучи на колінах, пересуваються першокурсники. Стрічки спалюються після проведення церковної служби на стадіоні.

Фото: taday.ru

Куди банальніше свято студента проходить у французів, бельгійців і датчан. Для них цей день пов'язаний в першу чергу з успішним закриттям сесії. Студенти або збираються вдома невеликими компаніями, або відзначають в барах. Данці теж не проти покататися разом з друзями по вулицях міста на великому автомобілі, звичайно, взятому в прокат. Втім, ніде правди діти, студенти веселяться не тільки в спеціально відведені дні.

Анія Батаева

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация