Прогноз погоди на весну 2017

Народні прикмети пророкують, що, незважаючи на всі підступи зими, весна все ж настане вчасно. Народні прикмети пророкують, що, незважаючи на всі підступи зими, весна все ж настане вчасно

Фото Антона Журавкова.

У фенологи весна вважається з появою перших таловин, в Підмосков'ї це буває в середньому 18.03. У метеорологів - зі стійким (5 днів поспіль) переходом середньої добової температури через + 0о.

У Підмосков'ї (по А.Н. Стрижова) це зазначається 03.04. А в народі початок весни приходить з масовим прильотом граків, «грач летить, на хвості весну тягне». У Підмосков'ї середня багаторічна дата масового прильоту граків 12.03, найраніша - 7.03.1920, а найпізніша - 5.04.1952.

Помічено, що: ранні весни гірше пізніх. Ранні зазвичай стають затяжними, потепління перебиваються поверненням холодів. При пізньої весни перші літні місяці тепліші, що сприятливо для живої природи. Звідси «Пізня весна не обдурить». Пізні весни повторюються частіше, наступають вони на початку квітня.

Протягом весни відзначаються такі періоди (подсезона): Сніготанення з 18.03 до 15.04 (29 днів), Пожвавлення весни з 15.04 до 06.05 (21 день), Розпал весни з 07.05 до 21.05 (15 днів), Предлетье з 22.05 до10.06. (20 днів).

Народні прикмети на весну 2017 г. «віщують»:

Осінь погана - буде дощова весна. Минула осінь на території Центральної зони Європейської території Росії (ЕТР) похмурої була.

Якщо восени снігу нанесено рано, то і весна рання. Раннього снігу не було.

Якщо вересня холодний - в березні зійде сніг. Минулий вересень був теплим.

Довгі бурульки - до довгої весни. Вже на початку лютого (2017 г.) бурульки довгі.

Сніжна зима - до затяжної весни і дощового літа. На початок лютого можна стверджувати, що зима була досить сніжною.

Якщо навколо дерев краю талого снігу круті - до холодної весни, пологі - до довгої весни. У цьому лютому поки (на 15 лютого) взагалі немає танучих кіл у дерев, а прикмети про це нічого не «говорять».

Дятел рано стукає (ще в січні) - до ранньої весни. На 1 і на 10.02.2017 поки не стукає.

23.07. Якщо минулої осені лист берези почне жовтіти зверху - до ранньої весни, а знизу - до пізньої. Раннє опадання листя у дерев (береза, клен, осика) восени (минулого) - до ранньої весни наступного року. На початок серпня жовте листя поки не з'явилася, а ось до 10-го серпня вже на багатьох деревах жовте листя з'явилася, і дерева почали скидати її, це приблизно за 30 днів до середнього багаторічного терміну, що «натякає» на ранній термін настання весни.

7.10. Фекла-заревніца. Який жовтень (минулий), такий і квітень. До сих пір мені не доводилося детально оцінювати в прогнозі очікувані погодні умови майбутнього місяця (у нас це квітень), «спираючись» на, скажімо, декадні погодні умови минулого місяця (у нас жовтень). Спробуємо? Прикмета-то утвердилася в пам'яті народу не за один десяток років.

Прикмета-то утвердилася в пам'яті народу не за один десяток років

фото: Fotolia.com

Отже: першу декаду квітня в районах на північ від лінії Ярославль-Тверь-Псков можна очікувати теплою, з переважанням мінливій хмарності, переважно без опадів. Південніше цієї лінії теж теплою, з температурами повітря 10-12 градусів, але з переважанням повної хмарності і з дощами.

Другу декаду місяця (по погоді з 7 жовтня) на всій території Центру ЕТР прикмети «обіцяють» переважно з малохмарною прохолодною погодою при температурах повітря вдень від +3 до +5 градусів.

Прогнозуючи погоду в останню декаду місяця в районах на Пд зони ЕТР, (на південний захід від лінії Брянськ-Смоленськ-Псков, треба очікувати хмарну погоду з дощами і температурою повітря + 2 + 3 градуси, а на решті території до СЗ цієї лінії похмура погода може наступити лише до кінця декади, а до того стоятиме тепла погода з мінливою хмарністю (2-4 бали хмарності) і без дощів.

Ну, і вже, якщо прогнози погоди квітня в цих районах не виправдаються - винні прикмети і залишиться тільки порадити для зазначених районів в найближчі 50 (хоча б) років виробляти нові прикмети.

8.11. Дмитрієв день. Дідова тиждень. Коли 8 листопада холод і сніг, весна пізня і холодна, а якщо відлига - зима і весна теплі. Коли Дмитрієв день по снігу, то і свята (Великдень) по снігу, а Дмитрів день по голу, і свята по тому. Погоду цього дня формував великий, але не глибокий циклон з двома системами атмосферних фронтів. Повсюдно переважала похмура погода - повна хмарність 10 балів, у багатьох місцях зони відзначалися опади у вигляді мокрого снігу або дощу, місцями помірні або сильні з температурами Пд лінії Москва - Смоленськ близько 0о, а на північ від цієї лінії температури повітря були від -6о до -8о .

9 листопада. Примічають, яка погода в листопаді, така і травень. Можна зробити висновок, що в цілому погоду місяці можна оцінити, як звичайну Середньобагаторічний. Можна очікувати, що і травнем 2017 року погода буде средненькой, точніше «среднемноголетней», яку з нетерпінням і надією чекають як городники (дачники), так і рибалки.

14.11. Кузьма-Дем'ян. Сніговий день обіцяє наступної весни великий розлив. На ЕТР всюди відзначалися снігопади. Будемо чекати великого розливу навесні.

22.11. Мотрона зимова. Хмарна, сніжна погода пророкує непогожий травень, іній - урожай вівса, дощ - пшениці. На Мотрону у нас встановилася погода з переважанням невеликий (до 1-3 бали), місцями змінної (до 4 балів) хмарністю і температурами повітря до 3-5 градусів морозу. Травня непогожим не очікується.

11 грудня. Сніг глибокий - рік хороший. «Багато снігу - багато хліба. Вода розіллється - сіна набереться ». Сніжна зима віщує хороший зростання трав.

26.12. Євген. З цього дня спостерігали за погодою протягом 12 діб, вважаючи, що кожен день покаже погоду одного місяця наступного року: 26.12 - відповідає січню; 27-лютого; 28 - березня і т.д. до Різдва (за новим стилем), яке вкаже погоду в грудні нового року. Тобто 29.12 - квітня, 30.12 - маю.

28.12. День «покаже», яким буде березень. Центральна зона ЕТР була зайнята тиловою частиною (вчорашнього) циклону, який змістився за добу на південний схід. На всій території небо було закрито щільними хмарами. У районах Твері і Смоленська, в зоні вторинного холодного фронту відзначалися снігопади, місцями сильні, вітер північно-західних напрямків, 2-4 м / с, температура повітря всюди зберігалася близько 0 градусів.

29.12. День «пророкує», яким можна очікувати квітень. До ранку 29.12 на місце улоговини змістився гребінь антициклону, орієнтований з південного заходу (з Польщі) на Твер. На північ від лінії Псков - Москва погоду обумовлювала наближається улоговина з розташованим в ній теплим атмосферним фронтом, всюди спостерігалася повна хмарність зі снігопадами і слабким вітром і температурою повітря від -3 до +1 градуса. Південніше під впливом гребеня антициклону було ясно або малохмарно без опадів, вітер західний 2-4 м / сек, температура мінус 2-3 градуси. Така погода в ЕТР збереглася і до кінця дня.

30.12 .. День показує, яким буде травень. До ранку 30.12 з північного заходу на ЕТР насунулася система атмосферних фронтів. Ця фронтальна зона на весь день зумовила над центральними районами ЕТР щільну хмарність.

Скрізь відзначалися обложні і зливові опади (сніг, мокрий сніг, дощ зі снігопадами буря і зливового характеру (місцями сильними), зі слабкими вітрами південно-західного напрямку. А поле температури повітря «розділилося» на дві зони: на північ від лінії Ярославль - Псков температура повітря зберігалася позитивною від +1 до +2 градусів, на південь від цієї лінії вона була негативною від -1-3о в районі Москви, але на південь від холоднішало до -5 в районі Курська.

А поле температури повітря «розділилося» на дві зони: на північ від лінії Ярославль - Псков температура повітря зберігалася позитивною від +1 до +2 градусів, на південь від цієї лінії вона була негативною від -1-3о в районі Москви, але на південь від холоднішало до -5 в районі Курська

фото: Fotolia.com

У січні березень, в березні - січень. Січень на ЕТР був трохи тепліше, середньої багаторічної норми. Березня будемо очікувати теплим.

6 січня. Якщо в Різдвяний святвечір тепло, весна буде холодна. На погоду цього дня вплив надавали три барических системи: на південний схід від лінії Москва-Смоленськ погоду обумовлювала тилова частина улоговини (що «подарувала» нам теплу з опадами погоду 31.12).

На північ від лінії Санкт-Петербург-Псков на погоду впливала наближає з СЗ (нова) улоговина з теплим атмосферним фронтом, правда фронт був досить далеко. В обох зонах спостерігалася повна хмарність, снігопади буря і зливового характеру. А ось в «смузі» між кордонами цих зон переважала малохмарна погода зі слабкими вітрами. Температура повітря в усіх трьох зонах була від 17-18 до 26-28 градусів морозу.

7.01. Різдво Христове. Різдво в цьому році довелося на суботу, а по «Коляднику» (рукопис XVII століття): «А аще в суботу буде Різдво Христове - зима легковажна, плода убогість по добро, есень суха, весна і літо мокро».

24.01. Федосей-Весняк. Федосєєва тепло - на ранню весну пішло. Теплі дні січня недоброму відгукуються. Квола зима живуча. Особливої ​​Федосєєва тепла в цей день у нас не було. Під впливом улоговини циклону з холодними атмосферними фронтами весь день була хмарна погода зі снігопадами, західними слабкими вітрами і температурами від +2 до -2 на півдні зони ЕТР і до -5 і -8 градусів на півночі зони в районі Санкт-Петербурга. Такі температури повітря для кінця січня все ж можна вважати хоч і відносним, але все ж теплом. Схоже, що ранню весну чекати не треба.

Тетяна. На Тетяну прогляне сонечко - до раннього прильоту птахів. Раніше сонце - ранні птахи. Прогляне сонечко - до раннього і дружної весни. Над нашою територією ЕТР в цей день погоду визначала улоговина циклону, центр якого знаходився вранці на південний схід від Курська.

Ділянка холодного фронту, пов'язаний з цим циклоном, до 9 години вже пройшов Курськ, але в тилу фронту, як це зазвичай буває за холодним фронтом, відзначалися снігопади, місцями сильні. Відзначалися зливові снігопади і в Санкт-Петербурзі і Новгороді. Тут вони були пов'язані з вторинним холодним фронтом. А в районах, розташованих між цими двома зонами з фронтами і снігопадами, спостерігалася погода з невеликою (або змінної) хмарністю без опадів, з температурами повітря близько -11 градусів.

Така погода збереглася і до кінця дня. Треба думати, що птахам тепло теж потрібно, а тому ранню весну на своїх крилах не принесуть.

26.01. Перші «ци-ци-фі» великої синиці віщують ранню весну. Перші «ци-ци-фі» в цей і найближчі дні після, я не чув.

31.01. Афанасій-ломонос, Кирило. Опівдні сонце - весна рання. Над північчю розглянутих районів ЕТР погода визначалася широкої улоговиною північного циклону. В улоговині розташовувався холодний фронт з опадам і похмурою погодою. Південніше лінії Ярославль - Новгород погоду цієї ділянки території ЕТР весь день визначав гребінь антициклону, що розташовувався на південному заході за межами розглянутої зони.

Тут у всіх пунктах відзначалася змінна (менше 5 балів, тобто півнеба) хмарність. При такій кількості хмар (хмарності) в тому чи іншому пункті цілком можна було опівдні побачити блиснуло сонце.

Але, як я вважаю, було б неправомірно в цьому одному пункті очікувати весну ранньої, спираючись на «обіцянку» народної прикмети. Будемо вважати, що в полудень сонце на ЕТР не виглянули і на ранню весну сподіватися не треба.

1.02. Макарьев день. Яка погода першого числа, такий і весь лютий. Ясний сонячний Макарьев день - рання весна. Коли крапель - у весну ранню вір. Якщо на Макарія заметіль, то на всю Масляну. Баричне системи і в цей день «розділили» нашу розглянуту територію на дві зони: на північний схід від лінії Калуга-Новгород панувала улоговина північно-східного циклону з холодним атмосферним фронтом, а над територією, що розташовувалася на південний захід від зазначеної лінії, панував гребінь південного антициклону.

У зоні впливу улоговини з фронтом була похмура погода з сильними снігопадами буря характеру і слабкими вітрами, що дозволяє говорити про загальну хуртовини. Температури повітря близько -5о. А на південному заході, за межами лінії Калуга-Новгород переважала мінлива хмарність, без опадів, слабкими вітрами і температурами від -5 до -10 градусів. Лише на півночі, поблизу Санкт-Петербурга, в денні години було тепліше, близько -2о.

2.02. Юхим. На Макарія та на Ефимия заметіль - вся масниця заметільна. На Ефимия опівдні сонце - рання весна. Другий день лютого весну показує: сонячно - до червоної весни, похмуро - чекай пізніх хуртовин. На схід від лінії Курськ - Санкт-Петербург погодою «правил» досить великий антициклон. Повсюдно небо було ясно, що радує обіцянкою «червоною» весни в цих районах.

4.02. Тимофій-полузімнік. Якщо в цей день опівдні видно сонце, то весна буде рання. В цей день на всіх ділянках центру ЕТР небо було затягнуте хмарами, і сонце не пробилося.

6.02. Ксенія-Полузимниця, полухлебніца. Яка Ксенія, така весна. На Полузимниця відро - весна красна. Весь день на всій розглянутій території ЕТР зберігалася малохмарна погода, що дозволяє очікувати «червону весну» на всій території ЕТР.

14.02. Трифон. На Трифона зоряно, - весна пізня. Якщо на небі з'явиться багато зірок, то зима ще довго простоїть і весна буде пізня. Погоду визначав великий циклон з системою атмосферних фронтів. Небо всюди було закрите хмарами, зі снігопадами. Зірок видно не було.

15.02. Стрітення. Сустретьев день (зустріч зими і весни). Яка погода на Стрітення, така і весна буде. На Стрітення день сніжок - весною дожжок. Сніг мете через дорогу - буде пізня весна, а коли не мете, то рання. У першій половині дня погодою в наших краях «заволодів» великий гребінь антициклону, центр якого розташовувався над Німеччиною. Скрізь було ясно від 0 до 3-4 балів хмар, сонячно і тільки в районах Брянська, Орла і Курська, зберігалася хмарна погода з сніжком. Температура повітря була 2-3 градуси нижче нуля.

Така погода збереглася в центральній зоні ЕТР і на весь день, лише на півдні, в Брянську, Орлі і Курську в другій половині дня погода змінилася, зменшилася кількість хмар, припинилися снігопади, через посилення вітру почалися низові хуртовини (сніг мете через дорогу) .

Отже, пора підбивати підсумки. Спочатку про весну в цілому: перше і найголовніше пророцтво всіх прикмет - весна настане обов'язково, до загальної радості. Причому переважна більшість прийме (9 з 14) «відзначили», що настане вона нормально, в середні терміни.

Причому переважна більшість прийме (9 з 14) «відзначили», що настане вона нормально, в середні терміни

фото: Fotolia.com

Три прикмети «висловилися" за ранню весну і тільки дві з прикмет, боязко помітили, що весна буває і затяжний. За кількістю хмарних днів, опадів і температури повітря весну в цілому теж можна очікувати нормальної. З інтерпретацією думки прийме по місяцях складніше, але спробуємо.

Березня візьме «пообіцяли» похмурим, теплим, але мокрим і лише одна помітила, що по опадам березень буде нормальним.

Квітень. Якщо слідувати строго по «обіцянкам» прийме, то треба окремо оцінювати північну і південну частини розглянутої нами території ЕТР. Орієнтовна межа різних погодних умов квітня буде проходити по лінії Псков - Москва. У районах, розташованих на північ від цієї лінії, згідно з прикметами, можна очікувати квітня похмурим, або з переважанням хмарної погоди, з опадами у вигляді снігу та дощу при слабкому вітрі і температурах повітря близько 0о.

Південніше зазначеної лінії прикмети схиляють нас до того, що квітень можна очікується малохмарна, або не більше ніж з мінливою хмарністю. Без опадів. Зі слабкими вітрами південного напрямку. При малохмарній погоді вдень сонце забезпечить теплу комфортну температуру.

Травень. Оцінюючи передбачення народних прикмет можна очікувати, що протягом усього місяця переважатиме хмарна з проясненнями погода, лише окремі дні будуть з повною хмарністю. Число днів з дощами буде близько до нормального, багаторічному числу днів. Лише в окремі дні місяця можна очікувати щільну хмарність із зливовими дощами. Різких відмінностей температури повітря від нормальних (середніх багаторічних) значень прикмети не "обіцяють».

І останнє, але, вже не з думки прийме. У 1996 р польські вчені з Варшавського університету та Інституту метеорології і водного господарства створили математичну модель для передбачення аномалій погоди на найближчі 500 років. А в 2005 р старший викладач Башкирського педагогічного університету склав прогноз погоди на 100 років.

В обох прогнозах автори не згадували 2017 року це дозволяє нам вважати, що в поточному році не очікується ніяких аномальних «подарунків» погоди, а рік пройде в «рамках» звичних середніх багаторічних значень кількості хмарних днів, явищ, температури повітря, і вітру.

Ревнут Головко 13 березня 2017 о 14:11

Спробуємо?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация