Програми для ЕОМ і баз даних

Увага! До 1 вересня 2014 року діє знижка 15% на всі послуги!

Послуга "Реєстрація програм для ЕОМ і баз даних" включає в себе підготовку необхідного для реєстрації комплекту документів, а також здійснення діловодства з реєструючим органом. Після закінчення діловодства правовласник отримує свідоцтво про реєстрацію програми для ЕОМ або бази даних.

До складу заявки, що спрямовується на розгляд в Роспатент, входять наступні документи:

  • заяву про державну реєстрацію програми для ЕОМ або бази даних із зазначенням правовласника, а також автора, якщо він не відмовився бути згаданим у цій іпостасі, і місця проживання або місця знаходження кожного з них;
  • депоновані матеріали, що ідентифікують програму для ЕОМ чи базу даних, включаючи реферат;
  • документ, що підтверджує сплату державного мита у встановленому розмірі або наявність підстав для звільнення від сплати державного мита, або для зменшення її розміру, або для відстрочення її сплати.

Правила оформлення заявки на реєстрацію встановлено федеральним органом виконавчої влади, що здійснює нормативно-правове регулювання в сфері інтелектуальної власності. Заявка на державну реєстрацію програми для ЕОМ або бази даних (заявка на реєстрацію) повинна стосуватися однієї програмі для ЕОМ чи до однієї бази даних.

Заявниками можуть бути:

  • громадяни Російської Федерації;
  • іноземні громадяни та особи без громадянства;
  • Російська Федерація; суб'єкти Російської Федерації; муніципальні освіти;
  • російські та іноземні юридичні особи.

Від імені фізичних осіб заяви про державну реєстрацію програми для ЕОМ або бази даних можуть подавати, зокрема, законні представники (батьки, усиновителі, опікуни), представники, що діють в силу повноважень, заснованих на довіреності.

Від імені юридичних осіб заяви можуть подавати особи, що діють відповідно до закону, іншими правовими актами та установчими документами без довіреності; представники в силу повноважень, заснованих на довіреності. У передбачених законом випадках від імені юридичної особи можуть діяти його учасники.

Програма для ЕОМ - це представлена в об'єктивній формі сукупність даних і команд, призначених для функціонування ЕОМ та інших комп'ютерних пристроїв з метою отримання певного результату, включаючи підготовчі матеріали, отримані в ході розробки програми для ЕОМ, і породжувані нею аудіовізуальні твори.

Базою даних є представлена в об'єктивній формі сукупність самостійних матеріалів (статей, розрахунків, нормативних актів або інших матеріалів), систематизованих таким чином, щоб ці матеріали могли бути знайдені і оброблені за допомогою ЕОМ.

Реєстрація програм для ЕОМ і баз даних проводиться Роспатентом і дає переваги в ситуаціях, коли авторство або права ставляться під сумнів або оскаржуються в суді або в досудовому порядку.

Інтелектуальні права на програму для ЕОМ і базу даних виникають як на об'єкт авторських і суміжних прав. Програмами для ЕОМ надається правова охорона як творів, а баз даних - як збірників. Автор програми для ЕОМ або бази даних має ряд виключних майнових і особистих немайнових авторських прав.

Виключне право виробника бази даних виникає в момент завершення її створення і діє протягом 15 років, рахуючи з 1 січня року, наступного за роком її створення. Виключне право виробника бази даних, оприлюдненої в зазначений період, діє протягом 15 років, рахуючи з 1 січня року, наступного за роком її оприлюднення. Зазначені терміни поновлюються при кожному оновленні бази даних.

Відповідно до статті тисячі двісті вісімдесят один IV частини Цивільного кодексу РФ термін дії виключного права на твір (програму для ЕОМ) обчислюється таким чином:

  • Виключне право на твір діє протягом усього життя автора і сімдесят років, рахуючи з 1 січня року, наступного за роком смерті автора. Виключне право на твір, створений у співавторстві, діє протягом усього життя автора, який пережив інших співавторів, і сімдесяти років, рахуючи з 1 січня року, наступного за роком його смерті.
  • На твір, оприлюднене анонімно або під псевдонімом, термін дії виключного права закінчується через сімдесят років, рахуючи з 1 січня року, наступного за роком його правомірного оприлюднення. Якщо протягом зазначеного строку автор твору, оприлюдненого анонімно або під псевдонімом, розкриє свою особистість або його особистість не буде далі залишати сумнівів, виняткове право буде діяти протягом строку, встановленого пунктом 1 цієї статті.
  • Виключне право на твір, оприлюднене після смерті автора, діє протягом сімдесяти років після оприлюднення твору, рахуючи з 1 січня року, наступного за роком його оприлюднення, за умови, що твір було оприлюднено протягом сімдесяти років після смерті автора.
  • Якщо автор твору був репресований і посмертно реабілітований, термін дії виключного права вважається продовженим і сімдесят років обчислюються з 1 січня року, наступного за роком реабілітації автора твору.
  • Якщо автор працював під час Великої Вітчизняної війни або брали участь в ній, термін дії виключного права, встановлений цією статтею, збільшується на чотири роки.

    Відомості, необхідні для реєстрації програм ЕОМ і бази даних:

    • Для юридичної особи - копія Статуту підприємства-заявника, реквізити підприємства, включаючи юридична та фактична адреси, ОГРН, ІПН, КПП. Для фізичної особи - ІПН, СНІЛС, паспортні дані;
    • Відомості про авторів: ПІБ, домашню адресу з поштовим індексом, телефон; число, місяць, рік народження; в чому виявився внесок у створення програми для ЕОМ, бази даних кожного з співавторів.
    • Назва реєструється програми ЕОМ, бази даних;
    • Попереднє або альтернативна назва;
    • Лістинг (паперова роздруківка тексту комп'ютерної програми або її частини) в одному примірнику;
    • Платіжний документ про сплату мита. Розмір мита залежить від кількості сторінок лістингу (депонуються сторінок).

    Термін реєстрації в Роспатенті програми для ЕОМ і бази даних - 2 місяці. При цьому буде видано тільки одне свідчення незалежно від кількості заявників. За депонування стягується тариф, розмір якого залежить від кількості сторінок лістингу (депонуються сторінок).

    Юридична адреса: 620034, Єкатеринбург, вул. Колмогорова, 66.

    Контактна особа: Душанін Лариса Володимирівна, головний спеціаліст з інтелектуальної власності, ауд. Б2-76, тел .: (343) 221-23-01; 8-922-107-42-11, e-mail: [email protected]

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация