Програми співпраці EaPTC

  1. етнічний склад

Білорусь : Брестська та Гомельська області
Україна : Волинська, Рівненська, Житомирська, Київська, Чернігівська області

Білорусь

Загальні факти про Республіку Білорусь

Офіційна назва: Республіка Білорусь
Президент Білорусі: Олександр Лукашенко (з 1994 - по теперішній час)
Прем'єр Міністр Білорусі: Андрій Кобяков
Загальна площа Білорусі 207,600 км²
Населення Білорусі - 9 млн. 458 тис. Чоловік

  • У містах проживає - 75, 8% жителів
  • Столиця - 1 млн. 889,1 тис. Жителів

Політико адміністративне деленіе6 областей і 1 муніципалітет (Мінськ)
Регіональні центри Білорусі (2011):

  • Брест - 321,000 тис. Жителів
  • Вітебськ - 367,000 тис. Жителів
  • Гомель - 507,000 тис. Жителів
  • Гродно - 346,000 тис. Жителів
  • Могильов - 363,000 тис. Жителів

етнічний склад

білоруси
Російські
поляки
українці
євреї

83,7%
8,3%
3,1%
1,7%
0,1%

(Джерело: перепис 2009 року)

Телефонізація: кількість користувачів стаціонарного телефонного зв'язку - близько 4,2 млн., Користувачів мобільних телефонів - 10,7 млн. Чол.
Користувачі мобільного зв'язку: понад 3,1 млн.

Система державного управління Республіки Білорусь

Республіка Білорусь - це унітарна демократична соціальна держава, в основу якого покладено верховенство права (Стаття 1 Конституції Республіки Білорусь). Республіка Білорусь визнає верховенство загальновизнаних принципів міжнародного права і забезпечує дотримання цих принципів в своєму законодавстві.
Державна влада в Білорусі здійснюється на засадах її поділу на три гілки влади: законодавчої, виконавчої і судової.
Білорусь - це президентська республіка. Президент Республіки Білорусь є Главою Держави, гарантом Конституції Республіки Білорусь, прав і свобод людини і громадян.
Згідно з Конституцією законодавчим органом Республіки Білорусь є Парламент. Парламент складається з двох палат: Палати представників і Ради Республіки.
Виконавчу владу в республіці здійснює Уряд - Рада Міністрів, який є центральним органом державного управління.
Місцеве управління і самоврядування здійснюється через місцеві виконавчі і розпорядчі органи, органи самоврядування, референдуми і т.д.
Судова влада в Республіці належить судам. Контроль конституційності нормативних актів здійснюється Конституційним Судом.

Регіони EaPTC: Гомельська і Брестська області.

Гомельська область

Гомельська область

Опис територіально-адміністративного поділу та управління:

Влада Гомельської області представлені двома гілками - радами депутатів та виконавчими комітетами.
Виконавча та адміністративна влада в регіоні, районі, місті та селі належить виконавчому комітету. Повноваження виконавчого комітету включає підготовку і подачу на схвалення Радою програми управління місцевою економікою і майном населеного пункту, а також пропозицій щодо організації забезпечення громадського порядку, підготовки і подачі для схвалення Радою проектів економічного і соціального розвитку в рамках місцевого бюджету. Виконавчий комітет забезпечує дотримання на відповідній території Конституції, Законів Республіки Білорусі, Указів Президента Республіки Білорусь, виконання рішень Ради, а також рішень вищих державних інституцій у відповідність до їх повноважень.

Головою Гомельського обласного виконавчого комітету є Володимир Дворник.

Адміністративний центр області: місто Гомель

До складу області входить 21 район (Брагінський, Буда-кошелівська, Ветковський, Гомельський, Добрушський, Єльський, Житковичский, Жлобинський, Калинковицького, Кремінський, Лельчицький, Лоєвський, Мозирський, Наровлянський, Жовтневий, Петриківський, Речицький, Рогачевський, Светлагорск, Хойнекскій, Чечерськ ), 17 міст, 18 селищ міського типу та 2 636 села.

Географічний опис:

Площа Гомельської області 40,4 км, що становить близько 20% всієї території Білорусі. Гомельська область розташована на південному сході Білорусі і межує з Брестською, Мінської та Могилевської областями, Брянською областю Росії, а також з Київської, Чернігівської та Житомирської областями України.

Соціальне опис:

У Гомельській області проживає 1 млн 429,7 тис. Осіб (за оцінками 2012 року), що становить 15,1% від загального населення країни. Міське населення області становить 1 млн. 066 200 тис. Громадян, а сільські жителі 363 500 тисяч. Рівень освіченості характеризується кількістю освітніх установ і навчаються там студентами. В області розташовані 628 закладів середньої освіти, де навчається 145 300 студентів і учнів, і 7 закладів вищої освіти, де навчаються 53 300 студентів, це другий після Мінська показник. Забезпечення населення медичними фахівцями становить 45,0 на 10 000 тис. Чоловік населення.

Досвід транскордонного співробітництва:

В області немає значного досвіду впровадження транскордонних проектів співробітництва. Гомельська область - це прилегла територія програм Транскордонного співробітництва (PL-UA-BY, країн Балтійського регіону), жодна з організацій області не є прямим учасником Програм транскордонного співробітництва.

Місцеві організації активно задіяні в транскордонну ініціативу в рамках єврорегіону "Дніпро", яка охоплює три області: Чернігівську область (Україна), Брянську область (Російська Федерація) та Гомельської області. Впровадження діяльності в рамках Єврорегіону "Дніпро" на території області здійснюється у відповідність з Річним планом, прийнятим Виконавчим комітетом Гомельської області. У Гомелі впровадженням ініціативи єврорегіону "Дніпро" займається Гомельское обласне агентство економічного розвитку, яке було створено в 1997 році в рамках виконання проекту TACIS.

В області працюють такі донорські організації: ЄС, ООН, ПРООН, Федеральний уряд Німеччини, Агентство США з міжнародного розвитку, посольства іноземних держав та інші.

Брестська область

Брестська область

Влада Брестської області представлені двома гілками - Радами депутатів і виконавчими комітетами. Виконавча та адміністративна влада в регіоні, районі, місті та селі належить виконавчому комітету. Повноваження виконавчого комітету описано вище.
Головою Брестського обласного виконавчого комітету є Лис Анатолій Васильович.
Комітет складається з декількох структурних підрозділів: Головне управління з організаційних питань та питань зайнятості, адміністративний відділ, економічний комітет, підрозділи з питань управління та антимонопольної цінової політики, комітет з питань сільського господарства і продовольства, комітет з питань архітектури і будівництва, комітет з питань праці, зайнятості та соціального захисту, Брестський обласний територіальний фонд держмайна, управління торгівлі та послуг, відділ внутрішніх справ, управління охорони здоров'я, правління культури, головне управління з ідеологічної роботи, управління освіти, управління фізичної культури, спорту і туризму, фінансове управління, юридичне управління, відділ по роботі з молоддю, комісія з питань меншин, відділ з питань релігії, і головне управління відомчого контролю.
Система місцевого самоврядування включає місцеві ради депутатів і місцеві органи державних інституцій територіального громадського самоврядування. Виняткові повноваження місцевих рад депутатів включають оцінку програм економічного і соціального розвитку, звітів про виконання місцевих бюджетів; встановлення і визначення місцевих податків і зборів, відповідно до діючих; законодавством, управління і розпорядження державним майном в рамках встановлених чинним законодавством обмежень і порядку; прийняття рішення про проведення місцевих референдумів. У законодавчій владі існують три рівні рад: первинний, базовий і обласної.

Адміністративний центр: місто Брест

До складу області входить 16 районів (Бресткой, Барановичский, Каменецький, Малорітсткій, Жабінковський, Пружанскій, Кобринський, Дрогичинського, Березовський, Івацевічської, Іванівський, Ляховчіскій, Ганцевицький, Лунинецький, Пінський, Столінський), 20 міст, 9 селищ міського типу і 2 178 сіл.

Географічний опис:

Брестська область розташовується в південно-західній частині Білорусі і на заході межує з польськими воєводствами Підлісся і Люблін, на півдні з Волинської та Рівненської областями України, на півночі з Гродненської і Мінської областями Білорусі, а також Гомельською областю на сході. Загальна площа області - 32,300 км2, що становить приблизно 15,7% загальної площі країни.

Значна частина регіону представлена ​​Білоруським Поліссям, яке є визначальним фактором економічного і культурного розвитку Брестської області

Регіон має добре розвиненою транспортною інфраструктурою. Брестський залізничний вузол є одним з найбільших в Центральній Європі і повністю забезпечує транзит країн СНД з країнами Західної Європи на Московському і Санкт-Петербурзькому напрямках. Особливу важливість має транзитний коридор Берлін - Варшава - Брест - Мінськ - Москва, а також прямий шлях до Вільнюса і Київ. Близько 80% сухопутного експорту країн СНД в Західну Європу проходить транзитом через Брестський регіон.

Соціальне опис:

Населення Брестської області складає 1 млн. 391 400 тис. Чоловік (за оцінками 2012 року), приблизно 14,7% від загальної кількості жителів країни. Міське населення області становить 934 900 осіб, а сільські жителі - понад 456 500 тис. Чоловіче населення області становить 47,2%, що залишився кількість жителів 52,8% - жінки. Загальний освітній рівень високий. Кількість освітніх установ і навчаються там учнів і студентів: в області розташовані 610 закладів середньої освіти, де навчаються 157 700 учнів і студентів, і 4 установи вищої освіти з кількістю студентів 35 000.
Забезпечення населення медичними фахівцями становить 45,2 на 10 000 тис. Чоловік населення.

Досвід транскордонного співробітництва.

Транскордонна Асоціація "Єврорегіон" Буг ";
- Великий досвід роботи за програмами транскордонного співробітництва (PL-BY-UA, Регіону Балтійського моря)

Представництво Спільного технічного секретаріату Програми транскордонного співробітництва "Польща-Білорусь-Україна 2007-2013"
- Розширення ЄС і прямі іноземні інвестиції в прикордонні райони країн СНД - (листопад 2006 - грудень 2007);
- Об'єднана інформаційна система взаємодії населення та органів влади в прикордонних областях Брест Люблін;
- В області працюють такі донорські організації: ЄС, ООН, ПРООН, Федеральний уряд Німеччини, Агентство США з міжнародного розвитку, посольства іноземних держав;
- Відстоювання прав пацієнтів в Білорусі (03/2009 to 11/2010).

Україна


Офіційна назва: Україна
Столиця: Київ
Президент: Петро Порошенко
Прем'єр-міністр: Володимир Гройсман
Площа: 603,6 км2
Етнічні групи: українці 77,8%, росіяни 17,3%, 4,9% інші
Мови: 67,5% українців (офіційна), 29,5% російський
Населення: 42,74 млн. (Дані станом на 01.03.2016)

Опис територіального адміністрування та управління:

Україна розділена на 27 регіонів: 24 області, одна автономна республіка і два міста «зі спеціальним статусом». Адміністративний поділ в Україні прямо успадковано від місцевого республіканського управління в Радянському Союзі, а саме Української Радянської Соціалістичної Республіки, і практично не зазнало змін з середини ХХ століття. Такий поділ досить складне, оскільки крім декількох рівнів територіального поділу воно передбачає свою власну класифікацію різних населених пунктів. Адміністративний поділ включає наступні одиниці: автономна республіка, область, район, місто, район міста, селище міського типу, сільська рада, село. Існують три основних критерії, згідно з якими відбувається згадане вище адміністративний поділ.

1. За географічним характеристикам одиниці діляться на регіони (такі як автономна республіка, області, райони, міста зі спеціальним статусом) і населені пункти (міста, селища міського типу та села).

2. За їх статусу одиниці можуть бути адміністративно-територіальними (області та райони), самоврядні територіальні (міста, селища міського типу та села). Крім того, Автономна республіка має унікальний статусом територіальної автономії, тоді як райони в місті мають характеристики як адміністративно територіальних, так і самоврядних територіальних одиниць.

3. За свою позицію в системі адміністративного поділу в Україні одиниці діляться на територіальні одиниці первинного рівня (міста без поділу на райони, райони в місті, смт і села), середнього рівня (райони, міста з поділом на райони) і вищого рівня (автономна республіка, області, міста зі спеціальним статусом).

Управління в областях, містах, районах здійснюється державною адміністрацією, глава якої призначається Президентом. У Криму існує свій власний Кабінет Міністрів, в той же час державна адміністрація представлена ​​Представником Президента України. Базовий і найнижчий рівень адміністративного поділу - це населений пункт, управління яким здійснює місцева рада (рада). Міста - як населені пункти - завжди мають спеціальним статусом в рамках області, і мають свою власну форму самоврядування (муніципалітет - виконком), а деякі з них можуть включати свої власні райони міста (райони). До складу великих міст можуть ще входити міста поменше, селища міського типу і сільські місцевості. Управління муніципалітетами міста здійснює мер і міська рада (міськрада). У селищах, а також селах не існує традиційного управління, тому їх управління здійснюється або селищною радою, або сільською радою (сільрада). Сільські ради можуть володіти комбінованою юрисдикцією, яка може включати кілька сіл і селищ (селищ). На відміну від сіл, кожен міська рада має окремої юрисдикцією, яка може становити частину ради великого міста. Селища - це несамоврядними сільська місцевість, управління якою здійснює сільська рада довколишнього села.

інші ділення

Крім адміністративного поділу існує також широке поняття географічного розподілу, яким часто користуються для зручності. Такий поділ розбиває України на 4 або ж на 6 географічних частин: Західна Україна і Східна Україна, Південна і Центральна, і іноді використовують терміни Північна Україна і Південно-Східна Україна.

Територіально-адміністративна реформа та децентралізація

З початку 2015 року в Україні проводиться реформа місцевого самоврядування і адміністративно-територіального поділу. Згідно з нею замість більш ніж 11 тисяч місцевих рад буде створено 1500-2000 територіальних громад. З цією метою 5 лютого 2015 року було прийнято закон «Про добровільне об'єднання територіальних громад». Він передбачає, що сусідні міські, селищні, сільські ради можуть об'єднатися в одну громаду, яка буде мати один загальний орган місцевого самоврядування.

Однією з головних сьогоднішніх реформ в Україні є передача більших повноважень від центру на місця. З 1 січня 2015 року було запроваджено так звана фінансова децентралізація, тобто можливість залишати собі більший відсоток податків, що призвело до зростання місцевих бюджетів. 31 серпня 2015 року Верховна Рада прийняла в першому читанні зміни до Конституції в частині децентралізації влади. Проведення цієї реформи є також зобов'язанням України в рамках Порядку денного асоціації - спільного з Євросоюзом плану дій, покликаного сприяти досягненню цілей Угоди про асоціацію України та ЄС.

Регіони EaPTC: Чернігівська, Волинська, Рівненська, Житомирська та Київська області.

ВОЛИНСЬКА ОБЛАСТЬ


Адміністративна структура області включає наступне:

Кількість районів - 16
Кількість міст - 11
Кількість селищ міського типу - 22
Кількість сіл - 1053

Площа області становить 20 200 квадратних кілометрів (3,3% від загальної території України), простягається на 187 кілометрів з півночі на південь і на 163 кілометри зі сходу на захід.

Населення області становить 1, 04 млн.осіб (2,2% від загального населення України). Більше половини проживають в області - 50,3% - міські жителі, а 49,7% проживають у сільській місцевості. Середня щільність населення становить 52,5 людини на квадратний кілометр.

Волинська область розташована на північному заході України. Свого часу ця область входила до складу історичного регіону Волині - батьківщини одного з найстаріших слов'янських поселень на Європейському континенті. На сьогоднішній день насичена історія Волинської області також включає елементи історії цього регіону, що сприяє підвищенню привабливості області.

Область розділена на 16 наступних районів: Горохівський, Іваничівський, Камін-Каширський, Ківеретскій, Ковельський, Локашінскій, Луцький, Любешівський, Любомльський, Маневицький, Ратнівський, Рожищенський, Шацький, Старовижівський, Турійський і Володимир-Волинський. Чотири основні міста області - Ковель, Нововолинськ, Володимир-Волинський та Луцьк. Останній є адміністративним центром і, мабуть, найпопулярнішим містом по відвідуванню у Волинській області.

Область розташована в північно-західній частині України, на географічній території, яку називають українським Поліссям. Область межує з Польщею на заході, Білоруссю - на півночі і Львівській та Рівненською областями на сході і півдні України.

Регіональний валовий продукт Волинської області склав в 2014 році близько 930 млн. Доларів США. в 2015 область експортувала товарів на суму 622 млн. доларів, що становить 1,7% від усього українського експорту. 73% експорту припадало на Євросоюз, 20% - на Росію. Обсяг імпорту в область в 2015 склав 321 млн. Доларів. Станом на 2015 рік в область надійшло капітальних інвестицій на суму близько 215 млн. доларів.

Транскордонне співробітництво з сусідніми територіями Польщі та Білорусі займає особливо значне місце в міжнародних контактах Волинської області. Цьому сприяла організація в 1995 році транскордонної асоціації "Єврорегіон БУГ", яка крім Волинської області включає Брестську область в Білорусі і Люблінське воєводство в Польщі. Діяльність цієї асоціації сприяла створенню належної прикордонної інфраструктури, посилення економічної співпраці, захисту навколишнього середовища, встановлення тісних зв'язків між органами місцевого самоврядування і т.д. Програма спільних дій в рамках цієї транскордонної асоціації спрямована на забезпечення вільного і довгострокового співробітництва між неурядовими організаціями, торговими палатами і тими, хто займається бізнесом.

ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСТЬ

Адміністративно-територіальний устрій та населення

Область складається з 23 районів; 4 міст обласного підпорядкування: Житомир, Бердичів, Коростень, Новоград-Волинський; 5 міст районного підпорядкування: Андрушівка, Коростень, Малин, Овруч, Радомишль; 45 селищ міського типу та одна тисяча шістсот тридцять один села.

Населення області становить 1, 24 млн. Чоловік. У тому числі міські жителі 769,3 тис. Осіб (56%), і сільські жителі 604,9 тис. Осіб (44%). Щільність населення становить 45,9 осіб на один квадратний кілометр. Найбільш населеними є міста обласного підпорядкування: Житомир - 282,3; Бердичів - 86,2 тис; Коростень - 66,5; Новоград-Волинський - 55,9 тис. Осіб. Міста районного підпорядкування таке населення: Андрушівка - 12,8; Коростишів - 25,9; Малин - 31,9; Овруч - 19,6; Радомишль - 16,3 тис. Осіб.
Самі населені райони включають: Житомирський - 68,2; Овруцький - 66,9; Новоград-Волинський - 51,8; Малинскій - 51,7 тис осіб. Найменше мешканців проживає в таких районах: Народицький - 10,9; Брусилівський - 17,9; Лугинський - 20,4 тис. Осіб.

Область була утворена 22 вересня 1937 року. Вона розташована в центральній частині Східно-Європейської рівнини, на півночі Правобережної України. Площа області 29,9 тис. Км², що становить 4,9% території України. За своїми розмірами область входить в число найбільших в Україні і поступається лише чотирьом областям: Одеській, Дніпропетровській, Чернігівській та Харківській, займаючи 5 місце. Вона більше за площею таких країн як Вірменія, Албанія, Ізраїль, Кіпр, Ліван.
Протяжність області із заходу на схід 170 км, з півночі на південь - 230 км. Вона розташована в двох природних зонах: північна частина в зоні полісся, південна - в межах лісостепу. На північний захід області піднімається Словечансько-Овруцький кряж, утворений з докембрійських кварцитів. Найвища точка його сягає 316 метрів над рівнем моря.
На території області протікає 221 річка загальною довжиною 5366 км. Всі річки належать до басейну Дніпра. Найбільші з них в межах області: Тетерів - 247 км, Случ - 194 км, Ірпінь - 174 км, Ірша - 136 км. На Житомирщині чимало великих озер. Найбільші - Чорне, Куп'є, Озерянське, Дуже, Дідове, Прибиловецьке - розташовані в басейні річки Уборть.

Область має кордон з Республікою Білорусь довжиною 280 км, в основному з Гомельською областю. На кордоні розташовано 2 пункти переходу - Майдан-Копищанський в Олевському і Виступовичі в Овруцькому районах. Крім цього, є пункти пропуску на залізничних станціях в Овручі і Коростені та авіаційний - у селищі міського типу Озерне Житомирського району. Область межує з Київською, Вінницькій, Хмельницькій, Рівненській областями України.
Завдяки вигідному географічному положенню і розгалуженій мережі автомобільних шляхів та залізниць область має зручне транспортне сполучення з Києвом, Львовом, Ужгородом, Харковом, Одесою, Мінськом, Москвою, Санкт-Петербургом, а також країнами Східної і Центральної Європи. Відстань від Житомира до Києва залізницею - 165 км, шосейною дорогою - 131 км.

Область має унікальні природні ресурси: чорноземами, лісами, вона забезпечує 85% загальноукраїнського обсягу видобутку та обробки граніту і каменю.

У 2014 році валовий регіональний продукт Житомирської області склав 1,15 млрд. Доларів США. Обсяги експорту в 2015 році склали 441 млн. Доларів (1,7% від загальноукраїнського обсягу). 52% експорту припадає на країни Євросоюзу, 22% - на Росію. Обсяг імпорту склав в 2015 році 246 млн. Доларів. Серед головних торгових партнерів області - Польща і Білорусь. в 2015 році в область зайшло капітальних інвестицій на 144 млн. доларів.


РІВНЕНСЬКА ОБЛАСТЬ

Адміністративно-територіальний устрій та населення

Рівненська область розташована в північно-західній частині України і займає площу 20,1 тис. Кв. км, що становить 3,3% від загальної території України. Регіон межує з Брестською і Гомельською областями Республіки Білорусь, Житомирської, Хмельницької, Тернопільської, Львівської та Волинською областями України.
Згідно адміністративно-територіальним поділом Рівненщину складають 16 районів, 11 міст, 4 міста обласного і 6 районного підпорядкування.

Населення області - 1,2 млн. Чоловік (47,8% міське і 52,2% - сільське) або 2,3% населення України.
Вдале географічне розташування зумовило розвиток мережі автомобільних і залізничних магістралей, природно-ресурсного потенціалу регіону.
Через область проходять автомагістралі Київ-Варшава, Київ-Брест, Київ-Львів, Київ-Чернівці.
Аеропорт міста Рівне здатний приймати всі класи авіатранспорту.

Валовий регіональний продукт області склав в 2014 році 1,1 млрд. Доларів США. У 2015 році область експортувала товарів на суму 202 млн (1% всеукраїнського єкспорта). 63% всього єкспорта області припадає на Євросоюз, 17% - на Росію. Обсяг імпорту в область склав більше 176 млн. Доларів. Протягом 2015 року в область надійшло капітальних інвестицій на суму близько 161 млн. Доларів США.

Досвід транскордонного співробітництва

Одне з пріоритетних напрямків області в сфері міжнародних та міжрегіональних відносин полягає в поглибленні прямих зв'язків з торговими партнерами на регіональних рівнях, що дасть можливість розширити сфери співпраці, збільшити обсяги товарообігу.

Рівненська обласна державна адміністрація уклала низку угод на міжрегіональному рівні, серед них Угоду про торгівлю та економічне співробітництво між областю та Вармінсько-Мазурське воєводство Польщі. Цією угодою передбачено сприяння створенню спільних підприємств, торгових домів, комерційних центрів, визначення можливих інвестиційних проектів, встановлення системи безпосередніх валютно-фінансових розрахунків.
Існує довга історія двостороннього економічного співробітництва з Республікою Білорусь. У товарній структурі експортних операцій з Білоруссю переважають традиційні товари виробників регіону: камене-щебенева продукція, мінеральні добрива, сировина базальтове, портландцемент, ДСП шліфована, продукція сільгоспвиробників і промислових виробництв.
Постійно проводяться організаційні заходи щодо залучення підприємств і фірм області для участі в спеціалізованих виставках, форумах, семінарах, які проходять в Республіці Білорусь.

КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

Адміністративно-територіальний устрій та населення

Київська область знаходиться в північній частині України, в басейні річки Дніпро та її приток - річок Рось, Десна, Ірпінь, Трубіж, Прип'ять і ін. Область складається з 25 адміністративних районів. На території області знаходяться області 10 міст обласного підпорядкування, 14 - районного підпорядкування, 29 селищ міського типу, 1134 сільських селищ.

Територія області становить 28,1 тис. Квадратних кілометрів (4,7% від загальної території України). Київська область межує з Житомирської, Вінницької, Черкаської, Полтавської та Чернігівською областями України, а також Гомельською областю Республіки Білорусь.

Населення області становить - 1,7 млн. Чоловік (без урахування населення Києва).

Щільність населення досягає 64 людини на один квадратний кілометр, 58% всього населення області проживає в міській місцевості, а 42% в сільській.
Державна адміністрація спільно з виконавчими комітетами міських рад захищає права і законні інтереси громадян, забезпечує комплексний соціальний і економічний розвиток території та здійснює державну політику у визначених законом адміністративних сферах.
Обласні та районні державні адміністрації під керівництвом місцевих голів адміністрацій є органами виконавчої державної влади в області та її районах. Виконавчі комітети діють у містах обласного підпорядкування, їх очолюють міські голови, яких обирають на виборах.

бПріродно-кліматичні характеристики. Рельєф Київської області в основному рівнинний. Південна частина її території огороджена ярами і балками. Грунт в основному чорнозем - луки, дерново-підзолисті ґрунти і глиноземи (сільськогосподарські угіддя становлять понад 60%). Клімат помірний континентальний. Середня температура в січні -6 ° C, в липні + 19 ° C. Середньорічна кількість опадів становить 570-610 mm.
Мінерали: торф, буре вугілля, придатний для виробництва скла пісок, вапняк, глина, граніт. В області також є поклади бурштину.

У 2014 році валовий регіональний продукт Київської області склав близько 3 млрд. Доларів США. Обсяги експорту в 2015 році склали 1,7 млрд. Доларів (4,4% від загальноукраїнського обсягу). 31% експорту припадає на країни Євросоюзу, 22% - на Росію. Обсяг імпорту склав в 2015 році 2,6 млрд. Доларів. Станом на 2015 рік на область довелося капітальних інвестицій на 882 млн. Доларів.

ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСТЬ

Чернігівська область складається з 22 районів (Бахмацький, Бобровицький, Борзнянський, Варвинський, Городнянський, Ічнянскій, Козелецький, Коропський, Корюківський, Куликівський, Менський, Ніжинський, Новгород-Сіверський, Носівський, Прилуцький, Ріпкинський, Семенівський, Сосницький, Срібнянський, Талалаївський, Чернігівський , Щорський), 44 міст, 34 селищ міського типу та одна тисяча чотиреста дев'яносто чотири села.

Адміністративний центр області: Чернігів

Загальна територія області - приблизно 31,900 км², що становить 5,28% всієї території України. Область є третьою за розміром в Україні. На заході вона межує з Київською областю, омивається Київським морем і рікою Дніпро, на сході - з Сумською областю, на півдні з Полтавської. Північна межа області становить частину міжнародної кордону України з Республікою Білорусь (Гомельська область), а на північному заході з Російською Федерацією (Брянська область). Річка Десна (яка впадає в Дніпро трохи північніше від Києва) розділяє Чернігівську область на північну і південну її частини.

Населення Чернігівської області становить 1 млн. 040 тис. Чоловік, це приблизно 2,37% від загального населення країни. Кількість міського населення 685 457 (63,46%) і сільського відповідно 394 802 (36,55%). Рівень освіти характеризується великою кількістю освітніх установ і навчаються там учнів і студентів. В області знаходяться 654 установи середньої освіти, де навчаються 95 000 учнів, і 23 установи вищої освіти I-IV рівня акредитації (5 з них університети), де здобувають освіту 33 тис. Студентів. Забезпеченість населення медичними фахівцями становить 34,8 на 10 тис. Населення. Медичні послуги надають 212 медичних установ.

Пріоритетні галузі області включають харчову промисловість, целюлозно-паперова промисловість, машинобудування, паливні галузі. Валовий регіональний продукт у 2014 році становив приблизно 1 млрд. Доларів США. Обсяги експорту в 2015 році склали 552 млн. Доларів (1,4% від загальноукраїнського обсягу). 33% експорту припадає на країни Євросоюзу, 26% - на Росію. Обсяг імпорту склав в 2015 році 376 млн. Доларів. Станом на 2015 рік на область довелося капітальних інвестицій на 133 млн. Доларів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация