Прогулянка по Кносскому Палацу на гостре Крит.

На острові Крит знаходиться знаменитий, оточений міфами і легендами Кноський палац. Є версія, що це замок царя Міноса, батька Мінотавра. Наведу трохи давньогрецької міфології. Цар Мінос був сином Зевса і Європи. Він побудував в своєму палаці лабіринт, щоб тримати в ньому чудовисько з тілом людини і головою бика - Мінотавра. Лабіринт побудований таким чином, що потрапив в нього вже не може вибратися звідти. Кожні дев'ять років на поталу мінотавра надсилали сім дівчат і сім юнаків. Це тривало доти, доки Тесей не набув сутичку з Мінотавром і не вбив його. Повернутися з лабіринту йому допомогла нитка Аріадни. Це можна прочитати у всіх путівниках.

З точки зору історії палац був побудований близько 1900 року до н.е. Він проіснував близько трьохсот років і був зруйнований сильним землетрусом. Новий палац був побудований за часів мінойської цивілізації. Саме його руїни можна зараз спостерігати. Це був найбільший з палаців, побудованих мінойцамі. Приблизно в 1500г. до н.е. відбувається виверження вулкана Санторіні. В результаті утворилося цунамі висотою 100-200 метрів. Гігантська хвиля і землетрус перетворили Кносс на руїни. У 1450 році пожежа остаточно знищив палац.

Руїни Кносса були знайдені при розкопках грецьким археологом в 1878 році. Англійський археолог Артур Еванс викупив ці землі і в 1900 почав свої розкопки. Разом з палацом Еванс відкрив і велику стародавню культуру і назвав її мінойської. Це був цілий місто площею 20 тисяч кв.м. вміщував 1500 приміщень. Цікаво, що під час розкопок були знайдені скелети людей та тварин. Є версія, що після виверження жителі покинули острів і розселилися на узбережжі. Сам палац являє собою комплекс будівель навколо великого внутрішнього двору. Планування дійсно нагадує лабіринт: заплутані коридори, переходи, сходи, що ведуть в тупики. Будівлі розташовані на різних рівнях і деякі йдуть глибоко під землю. У кімнатах не було вікон, для освітлення створені «світлові шахти». Поверхи палацу спираються на колони і з'єднуються сходами. У палаці виявлені піфоси, кам'яні вази, статуя Богині родючості, фрески і т.д., і звичайно Фестський диск, до цих пір не розшифрований. Все це зберігається в музеї Іракліона. До речі Богиня родючості і Фестський диск - найпопулярніші сувеніри на Криті. У палаці була прекрасно продумані системи каналізації та водопостачання, а також перші в історії туалети зі змивом.

Варто відзначити ще один факт. Артур Еванс не тільки відкопав палац, а й частково зробив реконструкцію з сучасних матеріалів. Він намагався відтворити палац, щоб люди могли уявити, як він виглядав за часів царя Міноса. Це викликало масу критики серед археологів. А мені здається з його будівлями цікавіше. Звичайно не факт, що вони виглядали саме так. Фрески тут, до речі, теж не справжні, справжні в музеї в Іракліоні.

Наш готельний гід попередив, що екскурсії на Кносс необгрунтовано дороги. Краще самим до туди дістатися, і, при необхідності, оплатити послуги гіда на місці. Гіди тут є завжди, причому на всіх мовах. Ми так і зробили, тільки послугами гідів не користувалися. Підходячи до чергового цікавого місця, пристроювалися до організованої групи, послухали - і далі. Можна ще книжку з описом Кносса купити при вході. Там детально описана кожна кімната і що в ній відбувалося. Багато так і робили. На самій території скрізь є таблички з описом місця, правда англійською. До палацу ми приїхали в міжнародний день туризму 27 вересня, і в честь свята вхід був безкоштовним. Далі - фото з нашої прогулянки по Кносскому Палацу.

На острові Крит знаходиться знаменитий, оточений міфами і легендами Кноський палац

Схема маршруту по Кносс.

Схема маршруту по Кносс

Чого тільки не бачили ці камені.

Чого тільки не бачили ці камені

Кносс. Чаша.

Чаша

Ті самі колони.

Ті самі колони

Донизу колони звужуються - особливість архітектури.

Донизу колони звужуються - особливість архітектури

Руїни Кносса.

Руїни Кносса

Постійно зустрічаються зображення бика.

Постійно зустрічаються зображення бика

Тронна зала.

Тронна зала

Комори з пифосами.

Комори з пифосами

Руїни Кносса.

Руїни Кносса

Руїни Кносса.

Руїни Кносса

Руїни Кносса.

Руїни Кносса

Руїни Кносса.

Руїни Кносса

Руїни Кносса.

Руїни Кносса

Священні роги.

Священні роги

Руїни Кносса.

Руїни Кносса

Склад гігантських пифосов висотою з людський зріст.

При виході з палацу є невеликий магазинчик, в якому продають копії музейних експонатів, знайдених при розкопках в Кноссі. Ціни далеко не дешеві.

Координати для навігатора - N 35 ° 17'883 ", E 25 ° 9'765" (відводять трохи далі від парковки і входу, сам вхід видно з дороги)

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация