Прогулянки по Володимиру

  1. Маршрут «Здрастуй, Володимир!»
  2. Маршрут «Вдоль по старовинної доріжці»

Чудо-град Володимир приємно відвідати, по ньому хочеться гуляти і гуляти! Ноги самі несуть по вулицях міста. Навіть прогулянка в похмуру погоду приносить радість. А якщо сонце, то вже взагалі краса невимовна.

Кращі враження від міста можна отримати, якщо пройти його пішки. Так як Володимир досить великий і обійти його весь не всякому під силу, ми пропонуємо вам скористатися вже готовими туристичними маршрутами. Вони доповнюють один одного і кожен з них цікавий по-своєму. Це короткий життєпис міста, записане мовою будівель і скверів.

Маршрут «Здрастуй, Володимир!»

Карта нашого прогулянкового маршруту:

Карта нашого прогулянкового маршруту:

маршрут 1

Цей маршрут називається саме так не випадково! Тому як бере він свій початок прямо від вокзальної площі, звідки щодня у Володимир приїжджають допитливі туристи. Протяжність маршруту складає, ні багато ні мало - 2,5 кілометра. Ви пройдете дюжину примітних місць міста, а під кінець прогулянки опинитеся у володимирській туристичної «Мекки» - золотих Воріт ! Для першої ознайомчої прогулянки по незнайомому місту цей маршрут підійде в самий раз.

Вокзальна площа у Володимирі

  • 1. Починається прогулянка, як уже було сказано, на багатолюдній вокзальної площі. На ній завжди жваво, так само як на вулиці Урицького, що веде до неї. Тому тут варто повернути праворуч. Там, по тихій, затишній і крутою вуличкою з вельми непоетічное назвою «Комунальний спуск», можна вийти до головної вулиці міста - Великий Московської.

Різдвяний монастир у Володимирі

  • 2. Між двох пагорбів відкривається головна «артерія» міста, але не поспішайте вливатися в її потік. Поверніться вліво і ви побачите велику білокам'яної стіну Різдвяного монастиря , А під нею в'ється драбинка - туди-то і слід піти щоб обійти стіни древнього монастиря і насолодиться чудовими краєвидами. Тут відкривається вид на мальовничий Соборний вал, розбурхує душі багатьох художників. А пройдена вами доріжка видно звідси як на долоні.

Пам'ятник Олександру Невському

  • 3. Стіни монастиря круто загортають вправо і відкривається прохід до Ніколо-Кремлівської церкви і пам'ятника Олександру Невському. Тут можна присісти відпочити в затишному невеликому скверику біля нинішнього планетарію , Що знаходиться в будівлі Ніколо-Кремлівської церкви і оглянути заклязьменние простори.

Дмитрієвський собор у Володимирі

  • 5. А так же величний Успенський собор , Гідний не тільки вашої уваги, але і відвідування!

Вид на Усепнскій собор від Дмитрівського собору Збоку колишня будівля палат Присутніх місць

  • 6. Справа добре проглядається старовинний міський центр - Соборна площа. Нам туди! З площі відкривається вид на Золоті ворота (Одне з найвідоміших місць міста) і на безліч інших визначних пам'яток. У цьому місці завжди багато туристів і відпочиваючих городян.

А що ж попереду?

Попереду головна міська вулиця, з якої ми колись згорнули під стінами Різдвяного монастиря. Пройдіться по ній, наповнити жвавістю міста, але не захоплюйтеся.

Обласний Театр Ляльок у Володимирі

  • 7. Ось і наш поворот, так як шлях свій ми продовжимо не по гучному центру міста, а по вулиці Гагаріна, що проводить нас повз старовинного Гостиного Двору до будівлі колишнього Народного дому (нині Обласному ляльковому театру).
  • 8. У цьому місці нас зустрічає своєї тишею Княгинінська вуличка.

Княгинин монастир вид з провулка Воровського

  • 9. Її назва зовсім не випадково. Воно ознаменовує те, що на ній стоїть ще один чудовий архітектурний ансамбль древнього Володимира - Княгинин монастир . Двері його відкриті для відвідування і при бажанні є можливість оглянути його святині докладніше.
  • 10. Якщо ви втомилися і не проти відпочити в тіні алей якогось парку або скверика, то скоро вас чекає нагорода за виконану дорогу! Княгинінська вуличка виходить прямо до Микитинської церкви , По красі і величі своєму подібної палацу.

[Ads1]

От і все! Перед вами фінішна пряма Никитинского Бульвару .

  • 12. Ще здалеку видно Золоті ворота і головна площа Володимира. А ваш фотоапарат напевно переповнений фотографіями чарівного міста!

Золоті ворота

Маршрут «Вдоль по старовинної доріжці»

Карта прогулянки:

Карта прогулянки:

маршрут 2

Другий маршрут присвячений головній в усі часи дорозі Володимира, нинішній Великій Московській. Однак назва це вона носила не завжди, та й місце положення її змінювалося з часом. Одне лише залишалося незмінним, за всіх часів проходила вона через Золоті ворота !

У стародавні часи воріт у Володимирі було більше, одними з найкрасивіших на ряду з золотими, були Срібні Ворота. Розташовувалися вони по іншу сторону від Золотих і замикали. Але в 13 столітті Срібні ворота були зруйновані під час навали монголо-татар.

Маршрут розтягнувся на 1,5 кілометра. Отже, вирушимо в дорогу!

Сучасного вигляду на Золоті Ворота зі Студеній гори

  • 1. Місце відправлення - Студена гора. З неї добре проглядається весь майбутній маршрут і Золоті ворота - колишній центральний вхід в місто. Колись давним-давно на цьому місці стояв хан Батий, який готувався взяти місто облогою. По праву руку від нас височіє храм Михайла Архангела , А по ліву - колишнє Мальцівське училище. Зверніть увагу на їх архітектуру, в ній змішалися російські традиції будівництва і вишуканість бароко.

Мальцівське училище у Володимирі

  • 2. Пройдемо 600 метрів вперед по Дворянській вулиці і ось ми вже підійшли до масивного будівлі Троїцької церкви . В даний час в ній розташувалися музейна експозиція «Кришталь. Лакова мініатюра. вишивка » . Ціна вхідного квитка не велика. У вас напевно з'явиться бажання відвідати її.
  • 3. Ще через 40-50 метрів ми підійдемо до золотих Воріт , Які немов маяк було видно протягом всього зробленого нами шляху. Колись вони були частиною міського кремля. Але він був зруйнований ще в 13 столітті. А тепер, на другому ярусі воріт розташований «Музей військової доблесті» .

Вид на Троїцьку церкву і Золоті Ворота з Дворянській вулиці

Праворуч - Козлов Вал, це частина колишніх міських укріплень оточували Володимир. Велика частина міських валів була зірвати через непотрібність при розширенні міста і прокладанні об'їзних доріг. А Козлов Вал зберегли в пам'ять про минулі дні.

У темний час доби Золоті ворота добре висвітлюються з усіх боків, а сусідня Троїцька церква - немає. Через це ввечері і вночі можна спостерігати цікавий оптичний ефект. Троїцька церква за силуетом нагадує Золоті ворота і, не освітлена, здається її величезної тінню.

  • 4. Обігнувши Золоті ворота, ми вийдемо на найстарішу вулицю Володимира, іменовану Торговими Рядами або Великій Московській. Як і в колишні часи, зараз на ній рясніють магазинчики, ресторани кафе і бари. Що особливо примітно, це перша в місті вулиця повністю облицьована кам'яними будівлями. Багато будинків датуються 18-19 століттями.

Після проходження половини кілометра по торгових рядах справа нас зустріне поворот на міст 850-річчя міста. Раніше, через близькість його до торгового центру Володимира міст називали Торговим. Сьогодні від моста можна дістатися в Заміський парк, гарне місце для сімейного відпочинку в будь-який час року.

Сьогодні від моста можна дістатися в Заміський парк, гарне місце для сімейного відпочинку в будь-який час року

Успенський собор у Володимирі

  • 5. Пройшовши ще трошки, Ми вийдемо на Соборну площу міста. У древньому Володимирі це була центральна міська площа. Обрамляють її 2 старовинних собору Дмитрієвський і Успенський . Все що ми бачимо навколо - це найцінніше історико-архітектурну спадщину міста.
  • 6. Закінченням прогулянки буде парк імені Пушкіна , А якщо сказати точніше - його оглядовий майданчик, з якої постає перед нами вид заклязьменного простору і старої садової міської частини.

Оглядовий майданчик парку імені Пушкіна

Вітаємо Вас! Тепер ви з упевненістю можете похвалитися знанням основних визначних пам'яток Володимира. Хоч не великий був шлях, але за кількістю оглянутих вами місць порівняємо з обширною екскурсійною програмою! Зараз вам послужать нагородою тінисті алеї міського парку. Природа добре відновлює сили, які забрала нехай цікавою, але все ж енергоємної прогулянкою.

А що ж попереду?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация