Прогулянки по Києву. Маршрут 1.

Прогулянки по Києву. Маршрут 1.

Маршрутів в Києві багато. Знаючий екскурсовод може показати Вам такі місця на Подолі або Печерську, які Ви самі і з картою не завжди зможете знайти. Ми ж підемо шляхом перевіреним, прохоженим і протоптаних.

Отже. Маршрут 1. Золоті Ворота - Софія Київська - Софіївська площа - Михайлівська площа і Михайлівський монастир - Андріївський узвіз - будинок Булгакова - Контрактова площа.

У концепції "Три години в Києві» ми як то весь час висвітлювали відвідування якогось певного місця: зоопарку, ботанічного саду, театру і т.п. Але ж бувають ситуації, коли до Києва приїжджають люди на три години, які міста фактично взагалі не бачили. Або інакше. Приїжджають в гості друзі, які як раз ці зоопарки вже три рази бачили і хочуть просто прогулятися по місту ... Ця розповідь для них.

Маршрутів в Києві багато. Знаючий екскурсовод може показати Вам такі місця на Подолі або Печерську, які Ви самі і з картою не завжди зможете знайти. Ми ж підемо шляхом перевіреним, прохоженим і протоптаних.

Отже. Маршрут 1. Золоті Ворота - Софія Київська - Софіївська площа - Михайлівська площа і Михайлівський монастир - Андріївський узвіз - будинок Булгакова - Контрактова площа.

Особисто мені цей маршрут подобається тим, що він не дуже «завантажений», дозволяє оглянути історичний (ще й найбільш точно збережений) центр міста. Поєднує в собі і культурну складову (церкви), і непереборно туристичну (сувеніри на Андріївському) і практичну (можливість цікаво і недорого поїсти).

Нашу зустріч ми починаємо біля Пам'ятника «Золоті ворота» (вул Нашу зустріч ми починаємо біля Пам'ятника «Золоті ворота» (вул. Володимирська, 40а). За класичною формулюванні «Золоті ворота - пам'ятник оборонного зодчества часів правління Ярослава Мудрого». При Ярославі місто Київ активно розширювався і значно перевищив розмірами минулої оборонну мережу. Потрібно було будувати нову: зводити земляні вали, копати рови, і, природно, готувати в'їзди в місто. Одним з них і були «Золоті ворота». Недалеко від них розташовувалися Львівські, а на території сучасної Майдані Незалежності - Лядські. Ідею воріт взяли ще з Золотих воріт Константинополя - вийшла фортечна вежа висотою близько 10 метрів, зроблена з каменю і цегли. Цегла ж використовувався і для декорування - за допомогою нього робили орнаменти на стінах і прикрашали надбрамну церкву. Церква була побудована для того, щоб кожен подорожній, що під'їжджає до стольного граду, бачив силу віри. На думку істориків церква була прикрашена фресками і мозаїкою, але, на жаль, ця частина Золотих Воріт до наших днів не досуществовала ....

Будувалися ворота ще в 1040 році. Вважалися головними для в'їзду в місто Київ. Але таку функцію провиполнялі недовго. Під час облог міста Батиєм в 1240 році були пошкоджені і почали руйнуватися. Історики і літописці наступних періодів згадують, що з року в рік ворота приходили в усі більший занепад. Відновленням їх зайнялися лише в 19 столітті. Привели в порядок вже в 20. Але, що прогнозовано, тепер вони суттєво відрізняються від тих, що були при Ярославі. Креслень того часу практично не збереглося. Будівля була сильно зруйнована. Тому зараз це символ. Символ в'їзду в місто. Відкриття міста. Нехай і не зовсім історично вірний.

Наступним пунктом нашої подорожі стане одна з найкрасивіших площ Києва - Софіївська Наступним пунктом нашої подорожі стане одна з найкрасивіших площ Києва - Софіївська. По дорозі обов'язково потрібно згадати одне з найкрасивіших (як на мене) і відреставрованих будівлю в Києві. Розташоване воно тут же. Біля Золотих воріт - на перетині вулиць Володимирської та Прорізної. Називається це диво - прибутковий будинок Сироткіна. Будувався він з 1900 по 1902 рік за проектом архітектора Карла Шимана. Замовлення було від одного купця, але після його розорення власником будівлі став зовсім інша людина, який поставив йому і ім'я. Звали купця Олександр Сироткін. Сироткін зробив з особняка гостинний двір - здавав тут номера постояльцям, а на першому поверсі організував невеликий кондитерський цех. На момент споруди це була найвища будівля в Києві. В середині 20-го століття в будівлі знаходився ресторан Лейпциг. Потім воно занепало і лише в 90-х роках взялися за його реконструкцію. Достовірних відомостей немає, але кажуть, що відреставрували його лише зовні. Роботи всередині ведеться і до цього дня ...

Рухаючись по вулиці Володимирській ми пройдемо повз будівлю Служби Безпеки України (СБУ) Рухаючись по вулиці Володимирській ми пройдемо повз будівлю Служби Безпеки України (СБУ). Зі зрозумілих причин фотографувати будівлю не будемо, а ось на першому ж перехресті повернемо наліво на вулицю Рейтарську. В цілому потрібно сказати що весь цей район (Володимирська, Рейтарська, Михайлівська) - одне велике представництво іноземців на Україні. Тут розташовано 90% посольств, консульств та інших інститутів з ними пов'язаних. Але ми зупинилися на Рейтарській. Пройшовши буквально 50 метрів ми потрапимо на невелику площу з пам'ятником «Захисникам кордонів всіх поколінь». Поруч розташована Державна прикордонна служба України - тому аналогія цілком зрозуміла. Проте пам'ятник вельми оригінальний. Здавалося б, козак на коні - класична картина. Тільки ось чи то козак - Ілля Муромець, чи то коня у них поні були - на обличчя явний дисбаланс в розмірах. Знову таки хвіст і положення вершника. Швидше за все, передбачалася алегорія на тему «Вершник на повному скаку на коні». Але. Стремен немає, тобто встати на коні він ну ніяк не може. Хоча варто. Хвіст піднятий. У коня. Запитайте у будь-якого знавця коней, що позначає піднятий хвіст ... Загалом, пам'ятник вийшов добрим і позитивним. Це, до речі, один з 7 кінних пам'ятників Києва.

Ми ж з Вами повертаємося на вулицю Володимирську і вже практично перед виходом на Софіївську площу залишаємо праворуч будівля, яке займає Європейський Банк Реконструкції та Розвитку. Згадати, безсумнівно, слід, бо половина пам'яток підтримується в тому числі і на гроші цієї структури.

Тепер ми виходимо на одну з найпопулярніших площ Києва. Софіївська площа існувала тут ще до Ярослава Мудрого (називалася вона, звичайно ж, не Софіївській в той час). Саме тут за переказами на підходах до міста розгромив Ярослав своїх лютих ворогів - печенігів. Згодом площа завдяки своєму вдалому положенню стала місцем віче - народних зборів. Тут обговорювали міські справи, влаштовувалися ярмарки. Какіех тільки офіційних осіб та делегацій не зустрічав це місце: від Богдана Хмельницького і Петра Могили до Ангели Меркель і Білла Клінтона. У наш час площа часто використовується для будь-яких організованих заходів. Це може бути спектакль-вистава, що проводиться, наприклад, французьким посольством в дні Франції в Україні. Це може бути мітинг незадоволених проти .. да проти чого завгодно. Місце є. Історія є. Чого ж не помітингувати ... Взимку тут заливають ковзанку під відкритим небом. Був безкоштовним - як буде в цьому році подивимося. Черги, правда, збиралися величезні. Ну і саме, мабуть, головне - це відмінні види, які відкриваються з цієї точки на Софію Київську, Статую Богдана Хмельницького, Михайлівський монастир. Вгадайте відповідь на загадку «кого можна сьогодні побачити на Софіївській площі?» Правильна відповідь - натовп туристів з фотоапаратами. Вони там завжди. У будь-який час року і при будь-якій погоді ...

Мітки: архітектура , пам'ятники

Вгадайте відповідь на загадку «кого можна сьогодні побачити на Софіївській площі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация