Прокляття роду Грімальді

  1. принцеса цирку
  2. Старша сестра
  3. Залізний князь
  4. ясновельможний багатоборець
Георгій ХАБАРОВ, Спеціально для «Совершенно секретно»

Париж Париж

На національному святі в Монако в листопаді минулого року принц Альбер, принцеси Стефані і Кароліна вітали поданих втрьох, без батька.
АР

Як відомо з класики, схожі один на одного тільки щасливі сім'ї, а всі нещасні - нещасні по-своєму. Вісімдесятирічний князь Монако Реньє III виставив за двері дочка Стефані, і разом з трьома дітьми - Луї, Полін і Камій - їй довелося шукати притулок в готелі. Чаша княжого терпіння переповнилася, коли батько «застукав» 38-річну принцесу з черговим коханцем з плебеїв - молодим садівником. А ще недавно здавалося, що Реньє звик до нескінченній низці любовних пригод Стефані. Після одного з її романів він навіть помітив з філософським спокоєм: «У батька складна роль. Треба вміти миритися з багатьма речами і завжди тримати двері відчиненими ».

принцеса цирку

Темпераментна і непередбачувана, Стефані давно стала притчею во язицех. «Краще потім каятися, ніж шкодувати про те, чого не зробив» - так викладає своє кредо принцеса. Вона не тільки пробувала себе в ролі співачки, модельєра, парфумера, манекенниці, що демонструвала бікіні, але і потрапляла в неприємні історії з наркотиками. У передмові до біографії «Принцеси Грімальді», складеної Мішель-Івом Муру, вона пише: «Принцеси рідко бувають щасливі. Їм перепадають чудові моменти, невідомі простим смертним, але при цьому вони позбавлені радощів простий, природною і спокійного життя ».

Їм перепадають чудові моменти, невідомі простим смертним, але при цьому вони позбавлені радощів простий, природною і спокійного життя »

Старий князь Реньє знаходився в цей час в лікарні
АР

Перший шлюб Стефані закінчився гучним скандалом. У роки бурхливої ​​молодості її коханцем був охоронець Даніель Дюкрюе, від якого вона прижила двох дітей. Зрештою Дюкрюе, зламавши княже опір, поєднувався з принцесою законним шлюбом, але вже через рік з невеликим був застигнутий в обіймах зірки стриптизу в басейні фешенебельній вілли на півдні Франції. Фотографії, на яких папараці сфотографували досить пікантні сцени, обійшли всю світову пресу. Грімальді були ображені до глибини душі. Стефані, можливо, пробачила б свого легковажного чоловіка, але її батько не зазнав принизливої ​​адюльтеру і наполіг на розлучення.

Потім принцеса майже два роки ділила ложе зі швейцарським дресирувальником слонів і директором цирку Франко Кніе. Познайомилися вони в шапіто, куди Стефані привела своє потомство. Правда, в справу втрутилася дружина дресирувальника: вона влаштувала скандал і звинуватила Стефані в тому, що та вкрала у неї чоловіка. Тоді уперта принцеса купила пасажирський автопричіп і, охрестивши його «Палацом», разом з дітьми відправилася до Швейцарії. Протягом восьми місяців вона слідувала за приборкувачем по містах і селах цієї країни. На перших порах їй подобалася бродячий життя, і вона терпляче займалася господарством, мила посуд, прала білизну. Але після того як дружина Кніе не погодилася на розлучення, почуття Стефані стали згасати. Втомившись від вічних переїздів, вона перехотілося бути «принцесою цирку» і з трьома діточками повернулася під рідну дах.

Ще деякий час Стефані крутила любов з одним з братів Пер, португальських акробатів-ексцентриків, які показували свій «смертельний номер» під куполами цирків і навіть в паризькому кабаре «Мулен Руж». А одним з останніх у списку її захоплень значився 46-річний Рішар Люка, метрдотель князя Реньє. Цей елегантний слуга в чорній лівреї і білих рукавичках полонив серце принцеси, яка часто обідала і вечеряла разом з батьком. «Вона жінка моєї долі», - зізнався якось Люка своєму другові. Однак князь відчував незручність через те, що йому прислуговує коханець дочки, і незабаром вирішив його звільнити, поклавши край роману.

Реньє III і Грейс Келлі перепало більше щастя в подружньому житті, ніж їх дітям.
АР

Старша сестра

Серед жителів князівства Монако відома легенда про те, як далекий предок Грімальді відкинув домагання якоїсь пані, яка опинилася чаклункою. В помсту вона прокляла все сімейство, напророкувавши, що в цьому роді не буде щасливих шлюбів. Як би там не було, з нинішнього покоління князівської родини в особистому житті пощастило тільки 46-річної принцеси Кароліні - та й то з третьої спроби, коли вона вийшла заміж за принца Ганноверського. Ернст-Август - виходець із старовинного роду, власник чудових замків на півночі Німеччини - доводиться хрещеним сином і внучатим племінником англійській королеві, а також двоюрідним братом королеви Іспанії Софії і грецькому королю Костянтину. Саме про таку партію для дочок і мріяла принцеса Грейс - колишня голлівудська зірка Грейс Келлі.

Однак в молодості Кароліна, як і Стефані, доставляла чимало клопоту батькам, бажаючи бути вільною від умовностей. Від матері вона успадкувала ірландське впертість, від батька - середземноморський темперамент. Кароліні хотілося розважатися з друзями, ходити в нічні клуби, танцювати. Але після кожного такого виходу в журналах з'являлися фотографії, де вона поставала, на думку Грейс, в неналежному для принцеси вигляді. Кароліна бунтувала, відстоюючи свою незалежність, і з максималізмом молодості заявляла: «Моя мати хоче, щоб я спілкувалася з друзями, яких обирає вона, щоб я одягалася, як подобається їй, і щоб моє майбутнє було краще, ніж її. Але я не хочу нести тягар нереалізованих амбіцій ».

Але я не хочу нести тягар нереалізованих амбіцій »

Правитель Монако і зірка Голлівуду повінчалися в квітні 1956 року і були нерозлучні аж до загибелі Грейс в вересні 1982 року
АР

У 1978 році Кароліна раптом оголосила, що збирається вийти заміж за якогось Філіпа Жюно, фінансового консультанта з торгівлі нерухомістю. Він був старший за принцеси на 17 років і мав славу плейбоєм і заводієм. Батьки зробили все, щоб перешкодити мезальянс, але врешті-решт капітулювали перед норовливої ​​дочкою. Весілля відбулося у вузькому колі членів королівських сімей і близьких друзів з кіносвіту - Еви Гарднер, Грегорі Пека, Френка Сінатри. Через два роки, як і пророкувала принцеса Грейс, шлюб розпався. Але Ватикан тільки через 12 років погодився розірвати цей союз.

Загибель матері в автокатастрофі в 1982 році висунула Кароліну на роль першої дами князівства, і Кароліна повністю віддалася світського життя. Вона очолила Фонд принцеси Грейс, який фінансує госпіталі, створила Балет Монте-Карло. «З 4 до 13 років я хотіла стати балериною, - згадує Кароліна. - Займалася спочатку класичним танцем, потім сучасним. А пізніше знайшла спосіб послужити цьому мистецтву, створивши постійну балетну трупу ». Нею рухало прагнення повернути князівства славу одного з центрів балетного мистецтва - адже в двадцяті роки минулого століття Монако було постійним притулком дягілевської трупи.

У якості першої дами Кароліна додала блиску великосвітських балам. Її ім'я стало синонімом краси та елегантності, до того ж з нею завжди працювали кращі модельєри і перукарі. Її першим наставником в світі моди був кутюр'є Марк Боан з Будинку Діора, одягаються Софі Лорен і Елізабет Тейлор, а за зачісками протягом багатьох років стежив знаменитий паризький стиліст Олександр. У повсякденному житті принцеса носить одяг від Кевіна Кляйна і Ральфа Лорена, а для офіційних зустрічей і балів незмінно воліє Будинок Шанель, де працює її великий друг Карл Лагерфельд.

Саме в роки світських вечірок Кароліна познайомилася у друзів з італійським промисловцем Стефано Казірагі. Вона швидко підпала під чарівність цієї молодої людини, чиє обличчя нагадувало образи з полотен епохи Відродження. Незабаром відбулася їхня громадянська весілля, народився син Андреа, потім дочка Шарлотта і син П'єр. Принцеса знайшла нарешті внутрішній спокій і гармонію, які так довго шукала. Але безтурботне протягом сімейного життя обірвала нова трагедія. 3 жовтня 1990 року Стефано загинув під час гонок на катерах. Про міфічному пророцтві чаклунки згадали тоді багато, і перш за все сама принцеса, яка, як і мати, з дитинства була забобонна: за її власним визнанням, вона, наприклад, ніколи не кладе капелюх або гроші на ліжко, а «для руйнування негативного поля» тримає в кишені магніт. Однак перехитрити долю їй не вдалося. Якраз напередодні змагань Стефано сказав в одному з інтерв'ю: «Ніщо не може змусити мене кинути гонки. Я завжди любив швидкість. Моя дружина це знає і поважає мої захоплення. У нашій любові немає ні питань, ні сумнівів. Ми обидва трохи фаталісти. Чому бути того і не минути..."

церемонія похорону принцеси
АР

Після загибелі чоловіка принцеса замкнулася: майже закинула обтяжливі світські обов'язки і проводила велику частину часу з дітьми в своєму сільському маєтку в Сен-Ремі-де-Прованс - в будинку, який вони зняли на 99 років зі Стефано. «Діти для неї стали абсолютним пріоритетом», - говорив один з її друзів.

Лише в 1999 році вона знову вийшла заміж. Зі своїм нинішнім чоловіком принцом Ганноверським вона знайома з дитинства і постійно зустрічалася на світських раутах і модних курортах. Колись Кароліна була навіть дружна з Шанталь, колишньою дружиною принца, дочкою швейцарського магната. Очікували, що шлюборозлучний процес між Шанталь і Ернстом-Августом буде довгим і болісним. Однак несподівано для всіх Шанталь вирішила не чинити перешкод, дати свободу чоловікові і тим самим позбавити їх двох синів - Ернста-Августа молодшого і Крістіана - від важких сімейних сцен. Тим більше що благородний принц зобов'язався не тільки виплачувати їй колосальні «аліменти», а й щедро розділив з нею своє особистий статок, яке налічує 120 мільйонів євро.

Після заміжжя Кароліні за наполяганням батька довелося повернутися до ролі першої леді. Принцеса знову стала головувати на присудження літературної премії, що носить ім'я її діда, князя П'єра. Вона чудово знає англійську і французьку літературу, блискуче володіє англійською, німецькою та іспанською мовами. Кажуть, у самій принцеси легке перо, і колись вона навіть збиралася стати журналісткою. На питання, чи не важко їй виконувати численні офіційні обов'язки, Кароліна зізнається: «Я кожен день кажу собі, що не витримаю. Але я як кішка, яка бігає за своїм хвостом. І чим більше я роблю, тим більше мені залишається зробити ».

Залізний князь

Залізний князь

Першим чоловіком принцеси Кароліни був французький бізнесмен Філіп Жюно, зараз вона складається в третьому шлюбі з принцом Ганноверським.
АР

Влада в Монако тим часом залишається в слабнучих руках князя Реньє, який як і раніше вершить долі своїх підданих, вникаючи в найдрібніші деталі - кажуть, навіть вибирає форму для тюремних вартою. Він перетворив князівство в одне з найбагатших держав світу, безпечний оазис для мільйонерів, улюблене місце спілкування великосвітських осіб. Реньє - одночасно монарх, прем'єр-міністр і президент процвітаючої корпорації «Монако» з щорічним оборотом в десятки мільярдів євро. Добробут країни грунтується на гральний бізнес і банківській справі. «Ми не сіємо і не жнемо», - констатують з посмішкою монегаски, що мають чи не найвищий в світі рівень життя.

Свого часу князя марно намагалися вибити з сідла такі серйозні супротивники, як генерал де Голль і магнат Аристотель Онассіс, який прагнув узяти під контроль казино. Але Реньє довів, що залишається господарем в своєму замку. Нещодавно ліві французькі парламентарії підготували вибухонебезпечний доповідь, в якому звинуватили Монако у відмиванні капіталів. У 70 банках цієї крихітної країни з населенням 30 тисяч чоловік, з яких власне монегасками є всього 7 тисяч, відкрито 340 тисяч рахунків. З них 60,9 відсотка належать нерезидентам. У князівстві зареєстровано близько 6 тисяч різних фірм. Відсутність строгих банківських норм, законодавство, яке гарантуватиме анонімність угод, мережа казино, що приносять скарбниці нечувані доходи, - все це, як підкреслюється в доповіді французьких парламентаріїв, перетворює Монако в ідеальне місце для відмивання грошей. У князівстві діє стратегія масового залучення капіталів з-за кордону, які, зокрема, притягує виключно сприятливий фіскальний режим. Ні самі монегаски, ні іноземці не платять ні прибуткових, ні місцевих податків, ні податків на стан. Гроші, які приховують від фіску, можуть знайти надійний прихисток в Монако, говориться в доповіді. Князь, обурившись, негайно запропонував Парижу переглянути «застарілі» угоди між Францією і Монако, згідно з якими князівство делегувало Парижу деякі важливі права, в тому числі право представляти його зовнішньополітичні інтереси.

Однак Реньє знаходиться в поважному віці, до того ж кілька років тому переніс серйозну операцію на серці. Він, може, був би радий відійти від справ і вже неодноразово оголошував про майбутню передачу влади в руки сина Альбера, але кожен раз церемонія відкладалася до кращих часів. У свої 45 років принц ще не одружився, а князь, як стверджують, готовий вручити йому скіпетр тільки після того, як той обзаведеться потомством. З цією стороною життя Альбера пов'язані чутки та пересуди - його тривале холостяцьке існування пояснюють нетрадиційною сексуальною орієнтацією. Вибір дружини для спадкоємця перетворився в найважливіший державна справа. Альбер Грімальді - блискуча партія для представниць будь дворянської династії, не кажучи вже про простолюдинкою. Протягом двох останніх десятиліть князівському дому неодноразово доводилося спростовувати повідомлення преси про «неминучому» шлюбі принца з актрисами або топ-моделями, з якими він з'являвся на вечірках. Серед претенденток на його серце була і плавчиха Мері Уейт, яка захищала кольори американської збірної, і заокеанська комедіантка Енджі Еверхарт, яка сама викинула білий прапор, побоявшись «померти з нудьги» в золотою князівською клітці. Вдалий шлюб може стати великим козирем для принца, який ніяк не може самоствердитися в ролі спадкоємця престолу. «Я ніколи не говорив, що не хочу женитися або що не хочу мати дітей, - виправдовується принц. - Я прагну знайти сімейне щастя, але не бажаю помилитися. Разом з тим я не думаю, що в нашу епоху залишатися холостим в моєму віці є чимось шокуючим ». Як би там не було, в законодавство князівства недавно була внесена ключова поправка: принцеси отримали право успадкування трону, якщо Альбер помре бездітним.

ясновельможний багатоборець

ясновельможний багатоборець

Даніелем Дюкрюе так і не знайшла свою долю, незважаючи на безліч романів
АР

Реньє не без підстави сумнівається в здібностях сина грати роль державного мужа. Чи не занапастить чи інфантильний принц справа його життя? Той майже не цікавиться політикою, державним справах вважаючи за краще спорт. Його світлість має «чорний пояс» з дзюдо, проявив неабиякі бійцівські якості в десятиборстві, плаванні, фехтуванні та автомобільних гонках, одного разу посів сьоме місце на чемпіонаті світу з бобслею. Він чудово грає в футбол і свого часу подумував, чи не стати йому професіоналом шкіряного м'яча. Однак цьому чинив опір його батько. Проте Альбер і зараз продовжує з захватом ганяти м'яч, виступаючи або в благодійних матчах з іншими знаменитостями, або граючи з командою своїх приятелів.

У змаганнях принц намагається, за його власними словами, «перевершити самого себе і знайти душевну рівновагу». Дійсно, деякі вважають, що Альбер страждає різними комплексами, а корінь зла знаходять в його відносинах з авторитарним батьком. Реньє нібито пригнічує сина, в якому підсвідомо бачить не тільки наступника, але і суперника. Тим часом принца мало не з пелюшок готували до ролі спадкоємця престолу. Знаючий півдюжини мов, він здобув блискучу франко-американську освіту: закінчив кращий ліцей в Монако і відправився на навчання в американський коледж в Массачусетсі. Маючи чин лейтенанта, здійснив кругосвітню подорож на французькому військовому кораблі «Жанна д'Арк». Згодом стажувався в американському банку «Морган» і нью-йоркському офісі адвокатів, а в Парижі гриз граніт бізнес-науки в концерні «Моет-Хеннессі». Однак навіть після цього принц не виявив належних талантів менеджера. Його призначали на почесні посади, не обтяжені зайвою відповідальністю: він головував в Червоному Хресті і Яхт-клубі Монако, очолював міжнародний фестиваль телефільмів, Національний олімпійський комітет, делегацію Монако в ООН, керував в 1997 році святами, присвяченими 700-річчю правління династії Грімальді. ..

Відлучений від реального управління і не осягнув хитрощів банківської механіки, безтурботний Альбер вбивав вільний час, розважаючись в компанії золотої молоді. Одного разу двоє його приятелів по гульні попалися на фінансових махінаціях і опинилися за гратами, а потім були вигнані з Монако. З тих пір сам князь Реньє стежить за близьким колом друзів свого сина.

З тих пір сам князь Реньє стежить за близьким колом друзів свого сина

А принц Альбер, здається, взагалі не замислюється про одруження, цілком віддаючись спорту
АР

Втім, один з друзів принца зазначає, що останнім часом Альбер все менше і менше слухає батьківські поради. Коли ж він врешті-решт сяде на княжий трон, то не користуватиметься послугами старіючих вельмож, що займають ключові позиції в місцевому істеблішменті, і має намір привести з собою молоду команду. Спадкоємець мріє, щоб князівство Монако не тільки мало репутацію фінансового едема з оперетковим фасадом, а й активно діяло на міжнародній арені, брало участь у вирішенні екологічних проблем, допомагало бідним країнам і вступило до Ради Європи.

Поки Альберу дозволено бути присутнім на засіданнях княжого кабінету, але лише в якості спостерігача. Знемагає від батьківської опіки, він все частіше скаржиться в колі близьких приятелів: «Варто мені сказати щось проти батька, як відразу починають думати, що я хочу зайняти його місце. Коли ж я нічого не кажу, то мене вважають ідіотом ». Ніхто досі не знає справжнього Альбера, запевняє його друг дитинства, паризький адвокат Тьєррі Лакост. У нього величезний потенціал, але до сих пір він був позбавлений можливості сказати своє вагоме слово. Він, мовляв, ще здивує всіх, коли виявиться біля керма влади.

Він, мовляв, ще здивує всіх, коли виявиться біля керма влади

дресирувальник слонів Франко Кніе
АР

Чи не занапастить чи інфантильний принц справа його життя?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация