Прописка і реєстрація дитини (новонародженого) в Україні

  1. Для чого потрібна прописка дитині?
  2. Які документи потрібні, щоб прописати новонародженого?
  3. Де реєструють місце проживання новонароджених?
  4. В який термін з моменту народження потрібно прописати дитину?
  5. Де не може бути прописаний новонароджена дитина?
Прописка і реєстрація дитини (новонародженого) в Україні Раніше інституту «прописки» приділялося більше уваги, ніж зараз. З 2001 року в Україні після внесення зміни в законодавство в юридичний побут входить таке поняття, як «реєстрація». Але в народі вона залишилася все тій же «пропискою». І якщо в ситуації з дорослими людьми питань з реєстрацією місця проживання питань майже не виникає, то ось з реєстрацією новонароджених і зовсім маленьких детой - їх безліч.

Для чого потрібна прописка дитині?

По суті вона і не потрібна дитині зовсім. До державних органів він не звертається, до судів позови не подає, та й взагалі ст. 2 Закону України « Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні »(ЗУ« Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні ») дає оцінку значущості інституту реєстрації. Згідно з цією нормою реєстрація, а також її відсутність, не можуть служити умовою реалізації законних прав та свобод, а також підставою для їх обмеження.

По суті, сама «прописка» ніяких додаткових прав вашій дитині не дає. Вона існує для того, щоб державні органи вели облік громадян на території певної адміністративної одиниці.

Подібний облік новонародженого відбувається шляхом передачі його персональних даних органами соцзахисту населення в територіальні органи Державної міграційної служби (попросту в «паспортний стіл»). Таке нововведення почало діяти з 10 жовтня 2013 року.

Якщо ж ви хочете, саме «вписати» дитини, щоб, припустимо, він був внесений в домову книгу, або він народився до 10.10.2013 і так ніде досі і не прописаний, то зверніть увагу на наступні моменти.

Які документи потрібні, щоб прописати новонародженого?

Аналізуючи статтю 6 вищеназваного Закону України і відкидаючи пункти, які не стосуються новонароджених дітей, для їх реєстрації батьки повинні подати наступні документи:

    - заяву стандартної форми, яку вам видадуть на місці;
    - свідоцтво про народження;
    - квитанцію про сплату держмита;
    - документи, що підтверджують право власності на житло.

Як бачите кількість їх не велика, а тому часу, щоб їх підготувати і зібрати, потрібно небагато.

Де реєструють місце проживання новонароджених?

Сьогодні функцію органів реєстрації за місцем проживання в Україні виконує тільки один орган - територіальні органи Державної міграційної служби України, більш відомий як «паспортний стіл» серед населення. Ніякі ЖЕКи вже реєстрацію не роблять, як було раніше.

В який термін з моменту народження потрібно прописати дитину?

Конкретної відповіді на це питання в українському законодавстві не міститься, а тому можна сміливо заявити, що такий строк не встановлений. Є норма, яка може бути застосована до загального випадку. А саме стаття 6 все того ж закону, встановлює термін в десять днів для тих, хто прибув на нове місце проживання. Але ось окремий випадок з новонародженими не розглядається. Хоча «паспортисти» хапаються за цю норму як потопаючий за паличку і навіть намагаються накладати штраф на батьків, які прийшли, припустимо, прописувати свою трирічну дитину. Все це лише маніпуляції з законом з їх боку. Особливо якщо вони говорять про сплату штрафу до власної кишені, на через квитанцію в ощадкасі, то це вже скидається на вимагання.

Ця норма не стосується новонародженим дітям. Адже навіть виходячи з тлумачення ст. 144 Сімейного Кодексу України (Сiмейна Кодексу Украïні), в якій йдеться про те, що зареєструвати дитину в РАГСі (ДРАЦС) можна протягом місяця з моменту народження, зрозуміло, що вже термін на реєстрацію за місцем проживання ніяк не може бути меншим, ніж вищевказаний термін.

Обмежувати рішення батьків про прописку дитини нераціонально якимись тимчасовими рамками. Це ставило б їх в незручне, незручне становище, та й до того ж, багато хто б несправедливо іменувалися «правопорушниками». А це неприпустимо. У мами і тата в перші роки життя малюка і так вистачає турбот. Не вистачало їм ще стежити за тим, чи не пропустили вони якийсь там термін, та ще й в гіршому випадку - платити штраф.

Де не може бути прописаний новонароджена дитина?

В першу чергу, він не може бути прописаний в квартирі або будинку, де не прописаний ні один з його батьків. Тобто дитина повинна бути прописаний на житлоплощі обох батьків або одного з них.

Також він не може бути прописаний, як власне і всі інші, в нежилому приміщенні.

Реєстрація новонародженого за місцем проживання - це не зобов'язання, а ваше право. Якщо ви вважаєте це за необхідне - реєструйте! Але якщо ж вирішите почекати, ніяких проблем в подальшому не виникне.

Для чого потрібна прописка дитині?
Які документи потрібні, щоб прописати новонародженого?
Де реєструють місце проживання новонароджених?
В який термін з моменту народження потрібно прописати дитину?
Де не може бути прописаний новонароджена дитина?
Для чого потрібна прописка дитині?
Які документи потрібні, щоб прописати новонародженого?
Де реєструють місце проживання новонароджених?
В який термін з моменту народження потрібно прописати дитину?
Де не може бути прописаний новонароджена дитина?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация