Прописка (реєстрація) в Москві і Московській області (МО) для громадян РФ (для росіян)

  1. Що дає офіційна реєстрація?
  2. Коли вона необхідна?
  3. Тимчасова і постійна: в чому відмінності?
  4. Прописка в Москві і Московській області громадян РФ
  5. Необхідні документи
  6. Ціна прописки
  7. Чого слід уникати

Москва завжди була містом, потрапити в який з метою проживання хотіли дуже багато, але вдавалося це не всім.

Ще в XIX столітті стара російська столиця (як, втім, і Санкт-Петербург) стала «режимним об'єктом», в'їзд в який здійснювався тільки за паспортами, а для переїзду на постійне місце проживання був потрібний особливий дозвіл. З плином часу прагнення багатьох жителів інших регіонів Росії переїхати на ПМЖ в Москву тільки посилилося, тому зараз Першопрестольна істотно перенаселена. Влада вживає особливі заходи по контролю міграції населення, яка бажає поповнити категорію москвичів. І основним інструментом для цього служить посилення правил по реєстрації.

Жителям інших регіонів Росії перебувати в Москві довше декількох днів без постійної «прописки» або тимчасової реєстрації не можна. Виняток - гості столиці, які мають на руках зворотний квиток на поїзд, літак або автобус з чітко вказаною датою прибуття і відбуття. Граничний термін проживання в Москві «по квитку» - 90 днів, або три місяці.

Зверніть увагу: цей спосіб підтвердження часу перебування в столиці є спірним, т. К. Ніяким законодавчим актом спосіб фіксації часу прибуття і відбуття за квитками на транспорт або, наприклад, чеками з бензоколонок не встановлено.

Це стало загальноприйнятою практикою лише тому, що так зручно для представників правоохоронних органів.

У будь-якому випадку, всім громадянам, що збираються переїхати на постійне місце проживання в Москву або Московську область, необхідно отримати там тимчасову або постійну реєстрацію. Де-юре ця вимога поширюється на всі регіони Росії, де-факто саме в обох столицях (Москві та Санкт-Петербурзі) за міграцією населення стежать особливо ретельно. Це викликано нинішній економічній і соціальної обстановки, рівнем терористичної загрози, і т. П.

Що дає офіційна реєстрація?

Що дає офіційна реєстрація

Реєстрація за місцем проживання в Москві або Московської області офіційно наділяє свого володаря наступними благами:

  • шанс влаштуватися на гарну роботу з «білою» зарплатою або організувати офіційний бізнес як ІП або юридична особа;
  • можливість отримувати кредити в московських банках;
  • можливість отримати поліс ОМС для безкоштовної медичної в лікарнях і поліклініках;
  • постановка на облік у військкоматі (для військовозобов'язаних);
  • зарахування дітей в ясла, садок або школу;
  • право і можливість отримувати необхідну соціальну допомогу;
  • право і можливість зареєструвати транспорт в Москві, отримавши московські номери;
  • право і можливість оформити переведення пенсії за московським адресою, і інші пільги.

Не маючи прописки або хоча б тимчасової реєстрації в Москві або області, практично неможливо отримати нормальну роботу.

Федеральна Міграційна Служба спільно з іншими органами влади постійно перевіряє роботодавців на предмет того, чи не працюють у них нелегали. За використання праці нелегальних мігрантів ІП та юридичні особи піддаються адміністративному покаранню у вигляді великого штрафу. Це призвело до того, що в даний час приймати на роботу людей без штампа в паспорті або хоча б листка тимчасової реєстрації московським фірмам категорично невигідно.

Крім того, столиця постійно знаходиться на «посиленому» режимі контролю, і перевірки документів співробітниками міліції на вокзалах, вулицях, у магазинах та інших місцях проводяться часто, і зовсім законні. «Непрописані» порушників може загрожувати великий штраф, в деяких випадках - примусова висилка на батьківщину.

Коли вона необхідна?

Коли вона необхідна

Фактично мати постійну або тимчасову реєстрацію в Москві або області потрібно у всіх перерахованих нижче випадках:

  1. Тривале відрядження або переїзд з метою роботи.
  2. Тривале (понад 90 днів) лікування в медзакладі, включаючи санаторне.
  3. Туристична поїздка з проживанням в готелі.
  4. Навчання в московському ВНЗ або будь-якому іншому навчальному закладі.
  5. Проміжок часу між продажем і купівлею нерухомості.
  6. Інші причини.

Зверніть увагу на п'яту причину. Навіть в разі, якщо ви, постійно проживаючи в Москві або області, продали свою квартиру (з одночасною випискою з неї), вам необхідна хоча б тимчасова реєстрація, поки не буде придбано нове житло.

У випадку з готелем або лікарнею реєстрація оформляється не за місцем проживання, а за місцем перебування, як правило - не громадянином, а співробітниками готелю або медустанови. Але студенти, які приїхали на навчання і які не отримали місця в гуртожитку, повинні зареєструватися за місцем проживання.

Тимчасова і постійна: в чому відмінності?

В першу чергу, природно, вона полягає в терміні дії. Тимчасова «прописка» може бути проведена на термін від 6 місяців до 5 років, після закінчення терміну або автоматично припиняється (і людина втрачає право проживати за місцем прописки), або пролонгується.

Оформляється тимчасова прописка особливим листком-вкладишем у паспорт. Дійсна тільки при наявності паспорта. Перерахунку комунальних платежів для власника приміщення не тягне.

Зверніть увагу: тимчасова реєстрація може бути оформлена без зняття з обліку за місцем постійної прописки - в іншому місті або області.

Постійна реєстрація означає традиційний штамп в паспорті «З нами за такою-то адресою» і автоматично тягне за собою зняття з обліку за попереднім місцем проживання. Навіть якщо цього не зробив попередньо сам громадянин, цю операцію виконають самі співробітники ФМС.

Виселення з будинку мешканця, який має в ньому постійну реєстрацію, без його згоди можливо тільки через суд.

Прописка в Москві і Московській області громадян РФ

Прописка в Москві і Московській області громадян РФ

Ці вимоги регламентуються основним нормативним актом - «Правилами реєстрації в Москві і Московській області», затверджених Постановою Уряду Москви (як міста федерального значення) і Уряду Московської області в редакції від 28.11.2000 року, № 947-147 / 37, і 05.02.2002 року, № 101-ПП / 27/4 відповідно.

Дані правила не визначають різниці в порядку реєстрації постійної або тимчасової (за місцем проживання). Порядок і норми єдині у всіх випадках.

Вони такі:

  1. Зареєструвати громадянина можна на житлоплощі в будь-якій формі власності.
  2. Військовослужбовців, в т.ч. представників рядового, сержантського або офіцерського складу (запасу), реєструють на ту ж житлоплощу, на якій вони проживали до призову або укладення контракту, або на ту, яку вони отримали від держави, якщо дана житлоплоща їм належить.
  3. Людей, які звільнилися з колонії або іншого місця позбавлення волі, також реєструють за місцем проживання до засудження, або до родичів, або на житлоплощу, надану державою, незалежно від її розміру.
  4. Дітей до 14 років , А також будь-яких громадян, які перебувають під опікою (наприклад, недієздатних) реєструють тільки на території їхніх батьків або опікунів, також незалежно від розміру житлового приміщення.
  5. Особи, які мають у власності кілька житлових приміщень, можуть бути зареєстровані тільки по одному обраній адресі.
  6. У разі відмови державного органу, що приймає документи на прописку, прийняти зазначені документи, громадянин має право оскаржити це рішення у вищих інстанціях або в суді.

Необхідні документи

Вичерпний перелік документів, необхідних для реєстрації, встановлюється пунктом 3.2 статті 3 вищевказаних Правил.

це:

  • заяву за встановленою формою;
  • документ, що засвідчує особу;
  • військовий квиток або тимчасове військове посвідчення для військовозобов'язаних осіб;
  • документ, що підтверджує право даної особи або групи осіб вселитися в дане приміщення, наприклад договір купівлі-продажу житла, письмовий дозвіл від власника житла прописати іншу особу і т. д.

Цей перелік однаковий і для тимчасової, і для постійної прописки. Під засвідчує документом мається на увазі внутрішній російський паспорт або, у визначених законом випадках, паспорт громадянина однієї з країн СНД або іншого зарубіжжя.

При цьому для реєстрації дитини до 14 років обов'язково потрібно пред'явити його свідоцтво про народження. Сім'я повинна мати на руках свідоцтво про шлюб.

Зверніть увагу: прописати заочно іншу людину в житлове приміщення неможливо. У відділення Федеральної Міграційної Служби повинні з'явитися особисто як ті люди, які хочуть отримати прописку в певному приміщенні, так і власник цього приміщення.

Ціна прописки

Ціна прописки

Оскільки є попит, то буде і пропозиція. Отримати постійну реєстрацію в Москві або області можна не тільки шляхом покупки нерухомості, або хоча б частки в такий (хоча це найбільш оптимальний варіант). Багато приватні особи та юридичні фірми пропонують послугу постійної прописки в столиці або області, яка здійснюється на житлової площі особи, що займає цією площею на правах власності.

Багато жителів Москви і Підмосков'я використовують практику надання свого житла під прописку як додатковий спосіб заробітку. Ви можете знайти такого приватника самі, або скористатися послугами однієї з безлічі юридичних фірм, що надають такий сервіс. Постійну прописку можна «купити» як з правом проживання на цій житлоплощі (зв'язано з орендою на тривалий термін) або без такого.

Ціна прописки в Москві висока, і якщо ви бажаєте неодмінно прописатися в Першопрестольній, то будьте готові до ціннику в 30-40 тисяч рублів тільки за постійну реєстрацію, без права проживання.

Ціна, що виставляється юридичним агентствами, залежить від наступних факторів:

  • району - всередині Садового кільця прописка, природно, дорожче, ніж в Південному Бутово;
  • самого житла - його типу (квартира, будинок, котедж), стану, площі;
  • громадянства претендента - російське або іноземне;
  • наявності або відсутності у претендента порушень міграційного законодавства, наприклад прострочень терміну проживання без реєстрації;
  • юридичної чистоти самого об'єкта нерухомості.

Зверніть увагу: якщо на дану житлоплощу зареєстровано занадто багато осіб, наприклад, в кімнаті в комунальній квартирі на 17 квадратних метрів «за пропискою» проживає 10 осіб, то у відділенні ФМС можуть відмовити в реєстрації 11-го мешканця.

Вартість реєстрації по Московській області нижче, вона знаходиться в діапазоні 20-25 тисяч рублів.

Чого слід уникати

По-перше, при «покупці» прописки в юридичному агентстві в першу чергу остерігайтеся явно занижених цін. Така послуга не може коштувати одну-дві тисячі рублів, навіть цінник в 10 тисяч малоймовірний. Юридична фірма бере на себе пошук відповідного власника житла, бюрократичні формальності, перевірку приміщення на предмет множинних прописок, прав власності та т. Д., Тому бути дешевою ця послуга не може.

По-друге, варто запам'ятати, що заочно отримати постійну (як і тимчасову) реєстрацію неможливо. У будь-якому випадку і ви, і власник житла зобов'язані особисто з'явитися до підрозділу ФМС для проходження процедури. Будь-яка фірма, що пропонує отримання документа про реєстрацію поштою або з кур'єром, діє незаконно.

Що дає офіційна реєстрація?
Коли вона необхідна?
Тимчасова і постійна: в чому відмінності?
Що дає офіційна реєстрація?
Коли вона необхідна?
Тимчасова і постійна: в чому відмінності?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация