Пророцтва Володимира Сорокіна - добірка цитат до 60-річчя письменника

Володимир Сорокін. Постмодерніст? Концептуаліст? Пророк? Фото: Russianname_Wikipedia

Сьогодні, 7 серпня, 60-річний ювілей відзначає один з найяскравіших, талановитих авторів, чиї романи завжди провокують реакцію. "Стоп! А звідки Сорокін це знав?". Це перше питання читача після сорокінскіх повістей «День опричника» 2006 року і «Цукровий Кремль» 2008-го. Друге питання виникає трохи пізніше: письменник пророк або сатирик з їдкою слиною? Є і ще що запитати у ювіляра, який написав півтора десятка творів. У них государ-імператор з ФСБ, годинник з телурової порошком, китайська експансія, національна ідея і Крим. Ми перечитали у Володимира Сорокіна все і знайшли підтвердження в реальності. Не вірите - переконайтеся. Кожну цитату ми підтвердили новинами.

Книги Володимира Сорокіна не раз хотіли заборонити. У 2002 році молодіжний рух «Ті, що йдуть разом», про який сьогодні вже забули, у Великого театру викидали фрагменти роману «Блакитне сало» в пінопластовий унітаз. А прокуратура спробувала звинуватити письменника в поширенні порнографії і порушила проти нього кримінальну справу за статтею 242 КК РФ.

У 2004 році Державна Дума вирішила вилучити з репертуару Великого театру оперу Володимира Сорокіна і Леоніда Десятникова «Діти Розенталя». І депутати проголосували «за». А єдинорос Сергій Неверов висловився про необхідність законодавчо заборонити творчість письменника.

Десять років тому «скандального письменника» Сорокіна звинувачували в образі моральності. Зараз, якщо дуже захотіти, можна читати «Цукровий Кремль» як репортаж з російської глибинки, а в «телур» побачити «пропаганду сепаратизму». Тільки чи треба? Краще перечитати написане і знову здивуватися далекоглядності і проникливості російської літератури взагалі. І Володимира Сорокіна зокрема.

Читайте цитати, згадуйте твори і порівнюйте з російською дійсністю

«Зростає, зростає Стіна Велика, відгороджує Росію від ворогів зовнішніх. Адже за Стіною Великої - кіберпанк окаянні, які газ наш незаконно смокчуть, католики лицемірні, протестанти безсовісні, буддисти божевільні, мусульмани злісні, і просто безбожники розтлінні, сатаністи, які під музику прокляту на площах трясуться, наркоми відморожені, содоміти ненаситні, які один одному в темряві попи свердлить, перевертні зловісні, які образ свій, Богом даний, змінюють, і плутократи жадібні, і віртуали шкідливі, і ТЕХНОТРОН нещадні, і садисти, і фашисти, і мегаонаністи ». (2008 рік. «Цукровий Кремль»).

«Я вважаю, що штрафувати геїв за пропаганду гомосексуалізму серед підлітків мало. Їм потрібно заборонити донорство крові, сперми, а їх серця в разі автомобільної катастрофи заривати в землю або спалювати як непридатні для продовження будь-чиєї життя ». (2013 рік. Телеведучий Дмитро Кисельов).

Фото: www.facebook.com/Dmitry.Kiselev.ru

«Хороша була ідея щодо ліквідації всіх іноземних супермаркетів і заміни їх на російські ларьки. І щоб в кожному кіоску - по дві речі, для вибору народного. Все добре в кіоску, тільки одного зрозуміти не та силах голова моя - чому всіх продуктів по парі, як тварюк на Ноїв ковчег, а сир - один, "Російський"? ». (2006 рік. «День опричника»).

"У списку аутсайдерів серед російських сирів - московський« Пармезан Dolce », який є« сироподобной субстанцією »« з їдкими нотками поту, як ніби їй хтось мив підлогу в роздягальні спортзалу »." Це, не побоюся цього слова, самий огидний сир , який я в житті їв. Крім того, з усієї цієї добірки він найдорожчий: цей скибочку обійшовся мені в 510 рублів (5,80 фунта) ". ( Шон Уокер, журналіст газети The Guardian ).

Фото: Вадим Ахметов

«А там, під склом лежить все, чим торгувати належить: м'ясо з кісточками і без, качки і кури, ковбаса варена і копчена, молоко незбиране та кисле, масло коров'яче і пісне, цукерки" Ведмедик клишоногий "і" Мишка на севере ". А ще горілка житнє і пшеничне, сигарети "Батьківщина" і цигарки "Росія", повидло сливове і яблучне, пряники м'ятні і прості, сухарі з родзинками і без, цукор-пісок і кусковий, крупа пшоняна і гречана, хліб білий і чорний ». (2008 рік. «Цукровий Кремль»).

«У 2015 році зросли ціни на все, що залишилося на полицях в магазинах - апріорі російська продукція тваринництва і птахівництва. Цю дивина - вітчизняні товари не прив'язані до долара - пояснювали по-різному. Наприклад, відсутністю конкуренції, імпортними кормами та іншими аргументами, які споживач не міг перевірити ». (Август. 2015 рік. «URA.Ru» ).

Фото: Володимир Жабрик

«Злобою і скреготом зубів виходять ліберали після знаменитого Указу про кримінальну відповідальність з неодмінним публічним тілесним покаранням за нецензурну лайку в громадських і приватних місцях». (2006 рік. «День опричника»).

«Нецензурна лайка сама по собі є частиною нематеріальної культурної спадщини і традиційно використовувалася і використовується в художніх творах в різних цілях, до яких відносяться правдивість зображення образів героїв, посилення емоційного забарвлення відбуваються на екрані і так далі». (Січень. 2015 рік. лист кінематографістів Дмитру Медведєву).

Фото: кадр з фільму «12»

«По першому каналу йшли новини, говорили про реконструкцію автомобільного заводу в Жигулях, про нові одномісних самохід на картопляному двигуні. Мельничиха перемкнула на другий канал. Там йшла буденна церковна служба. Вона перемкнула приймач на останній, третій, розважальний канал. Тут, як завжди, йшов вічний концерт. Спершу заспівали дуетом про золоту гай дві красуні в світяться кокошниках ». (2010 рік. «Заметіль»).

«Коли я бачу, як в комедії Оскара Уайльда співають" Стаса Михайлова ", хочеться підірвати все до чортової матері. Ст р ашнее всього, що розумні люди роблять це свідомо. Вони думають, що так правильно, тому що публіці, вихованій на концертах до Дня міліції, іншого не потрібно. Це не означає, що не можна ставити Чехова чи Достоєвського на сучасний лад. Особливо сьогодні »(Лютий. 2015 рік. Михайло Швидкой , Спеціальний представник президента РФ з міжнародного культурного співробітництва).

Фото: Олександр Мамаєв

«Кримський повітря. П'янить і дурним. Там все якось м'яко, красиво. Іноді навіть - нудотно. Я не любитель десерту, ти знаєш, але в Криму раптом починаю грати отакого метафізичного Сладкоешка. Гіпероптіміста із раціональними флером. І повір - знаходжу в цьому задоволення ». (1999 рік. «Блакитне сало»).

«У Криму буквально все пронизано нашою спільною історією і гордістю. Крим - це і унікальний сплав культур і традицій різних народів ». І цим він так схожий на велику Росію, де протягом століть не зник, чи не розчинився жоден етнос ". (Березень. 2014 рік. Володимир Путін, президент РФ).

Фото: Володимир Жабрик

«Стукає Марфуша по клаві, входить в Інтердіт, зриває з Древа Навчання листки шкільних новин: Різдвяні молебні учнів церковно-парафіяльних шкіл. Всеросійський конкурс крижаної скульптури коня государева Будимира. Лижний забіг з китайськими роботами. Катання на санках з Воробйових гір. Почин учнів 62-ї школи ». (2008 рік. «Цукровий Кремль»).

«З благословення Митрополита Єкатеринбурзького і Верхотурського Кирила кожен день, в який буде проходити будь-якої іспит, о 10.00, в Храмі-на-Крові будуть служитися молебні». (Май. 2015 рік. Олексій Кульберг , Голова інформаційного відділу Єкатеринбурзькій єпархії).

Фото: Олександр Єлізаров

«Ось я і в Московії. Все сталося швидше і простіше простого. Втім, кажуть, в'їхати в цю державу набагато легше, ніж виїхати з нього. У цьому, так би мовити, метафізика цього місця ». (2013 рік. «Телур»).

«Серед країн, які не рекомендується відвідувати співробітникам МНС, значаться Туреччина, Таїланд, Японія, Ямайка, значна кількість країн Західної Європи, а також Австралія, Австрія, Багами, Сейшели, Фіджі, Сінгапур та інші держави. Інформацію про наявність рекомендацій в МНС Росії підтвердили, зазначивши, що перш співробітник МНС при виході у відпустку був зобов'язаний вказувати місце його проведення »(Май. 2014 рік. «URA.Ru» ).

Фото: Володимир Жабрик

«Дорога! Потужна ця річ. Йде вона з Гуанчжоу через Китай, повзе через Казахстан, через Південні Ворота в Південній Стіні нашої, потім - через Росію-матінку і до самого Бреста. А там - прямо до Парижа. Дорога "Гуанчжоу - Париж". З тих пір як все світове виробництво всіх головних речей-товарів потихеньку в Китай Великий перетекло, побудували цю Дорогу, сполучну Європу з Китаєм ». (2006 рік. «День опричника»).

«Китай займає менше половини (7,5 тисячі квадратних метрів) першого павільйону (20 тисяч). China Aerospace представляє місяцеходи, супутники і космічну програму Піднебесної. "Китайські залізні дороги" - моделі швидкісних поїздів з вагонами (метрів в 50 в довжину). Виставляються національна ядерна корпорація CNNC і найбільший виробник енергетичного обладнання в КНР China XD Group Corporation ». (Липень. 2015 рік. «URA.Ru» ).

Фото: Володимир Жабрик

«Взагалі, мені здається, нам, російським, треба поменше впадати у всякого роду крайнощі. Це стосується і власне життя, і поглядів на життя. У російського якщо не чорне, то неодмінно біле, а не сіре ... ». (1985 рік. «Роман»).

«Росіяни у відповідь на варварські заходи уряду розмістили на порталі change.org петицію з проханням скасувати Указ про знищення продуктів і прийняти закон про безоплатну передачу товарів народного споживання нужденним громадянам країни». (Август. 2015 рік. «URA.Ru» ).

Фото: Управління Федеральної служби з ветеринарного і фітосанітарного нагляду по Білгородській області

«Німець живе в Німеччині, однак він, як правило, зайнятий справою, а не розмовами. Йому все ясно, він знає, що робити. У нас жодної вечірки, жодного застілля не проходить без суперечок про Росію. Про її минуле, сьогодення, але більше про майбутнє. Сперечаються все, і сперечаються вже досить довго. Сперечаються тому, що проблема майбутньої Росії дійсно існує. Вона не вирішена ». (1985 рік. «Роман»).

«Путін поставив країну перед вибором. Вперше в історії цей вибір і справді "євразійський". Це тільки з "Киселевського" екрану здається, що наш президент відроджує суверенну і велику Москву, Третій Рим. Боюся, що він врешті-решт відродить НЕ Російську імперію, а Імперію Чингизидов ». (Липень. 2015 рік. Диякон Андрій Кураєв ).

Фото: Ксенія Фікс

«У pro-тесті активізувався процес бродіння, в результаті чого pro-тісто стало підходити, пухнути і підніматися. У цей критичний момент з боку Кремля в нього стали інтенсивно впроваджуватися розпушувальні елементи, які стримують процес возбуханія pro-тестной маси. Підготовлені і випробувані в лабораторіях Луб'янки разжижители pro-тесту, що дрімають в надрах возбухати pro-тестной маси, отримали команду на розрідження і приступили до активних дій. Пивні размягчители pro-тесту, що займають позиції по периметру pro-тестной маси, включили свої размягчітельние механізми. Відчувши загрозу опадання, pro-тісто стало чинити пасивний опір Разжижителі, Размягчитель і розпушувач. Тільки передня частина pro-тестной маси почала активно чинити опір ». (2013 рік. «Телур»).

«Члена партії" РПР-Парнас "Наталію Пелевину підозрюють у фінансуванні масових заворушень на Болотній площі». (Квітень. 2015 рік. «URA.Ru» ).

Фото: Антон Білицький

«У сьогоднішній ситуації комуністи здатні на позитивні, по-справжньому демократичні ходи. І навпаки - демократи, або вірніше - квазідемократії демонструють тоталітарний підхід до проблеми влади ». (1991 рік. «Серця чотирьох»).

"У Росії стартувала масштабна акція« Я і Ленін ». Ідея зробити Селфі на тлі пам'ятника Леніну належить комсомольцям з Комі.« Ідея дуже правильна, тим більше що завдяки їй ми зможемо побачити, в якому стані знаходяться пам'ятники вождю », - заявив лідер КПРФ Геннадій Зюганов. (Липень. 2015 рік. «URA.Ru» ).

Фото: Олександр Мамаєв

«А ще тепліше було вісімнадцять років тому. Тоді на Червоній площі палив народ наш свої закордонні паспорти. Ось був вогнище! На мене, підлітка, тоді це моє найбільше враження справило. У січні, в крутий мороз несли люди за призовом Государя свої закордонні паспорти на головну площу країни та й кидали в вогонь ». (2006 рік. «День опричника»).

«Зокрема, від заброньованих турів у всіх регіонах країни відмовляються співробітники ВАТ" РЖД "(під санкції підпав глава монополії Володимир Якунін). У держкомпаніях неофіційно підтвердили негласні рекомендації не виїжджати в "недружні" країни ». (Жовтень. 2014 рік. «URA.Ru» ).

Фото: Вадим Ахметов

Ще одне підтвердження пророцтва Сорокіна прийшло сьогодні, в 60-річний ювілей письменника. «Кількість виданих закордонних паспортів в Тюменській області скоротилося вдвічі. За даними регіонального УФМС, за сім місяців 2015 року жителям регіону було видано 24 030 документів, за аналогічний період року минулого - 47 605 ». (Август. 2015 рік. «URA.Ru» ).

Пророцтва Сорокіна з кожним новим романом збуваються всі швидше і точніше. У дебютному романі «Норма», який був опублікований в 1983 році, жителі Росії вживають «норму» - субстанцію, що складається з фабричним способом спресcованних фекалій. І одна з героїнь розмірковує про бідність російської кухні і примітивності підходу до приготування страв. Але тільки влітку 2015 го, коли депутат від КПРФ Вадим Соловйов запропонував лімітувати в меню ресторанів страви зарубіжної кухні, про це заговорили серйозні експерти.

«Взагалі, тільки наші дурні можуть придумати - норму жувати в чистому вигляді. Навіщо? Вже краще з чимось. Можна взагалі запікати, наприклад. Ну там, в тесті, як-небудь. До м'яса приправою, наприклад. А то - жуй суху! Ні, все-таки неповороткі ми якісь. Французи б новий розділ в кулінарії відкрили. Пиріжки з нормою. Тістечко з норми, морозиво ... А тут - жуй суху ».

Зате фрагменти з роману «телур», опублікованого в 2013 році, вже через пару років можна сприймати як сучасну сатиру і побачити в них алегоричним, але точні натяки на те, що відбувається тут і зараз.

«Завершивши трапезу, президент дістав з кишені крихітні пісочний годинник з телурової піском всередині і голограмою герба телур зовні і подарував главі сім'ї. Цей подарунок він робив всіх, куди тільки залітав в гості. Годинники відміряли рівно одну хвилину ».

Довідка: Володимир Сорокін народився 7 серпня 1955 року в селищі Биково Московської області. Навчався в Московському інституті нафтової і газової промисловості ім. Губкіна та Московському інституті неорганічної хімії. З дипломом інженера-механіка протягом року працював в журналі «Смена», звідки був звільнений за відмову вступити в комсомол.

Дебютував в 1972-му в багатотиражної газеті «За кадри нафтовиків» як поет. У 1985 році в паризькому журналі «А - Я» була надрукована добірка з шести оповідань Сорокіна і вийшов роман «Черга». Через що в перший раз був викликаний в КДБ. Перша офіційна публікація в СРСР датована 1989 роком - ризький журнал «Джерело» опублікував кілька оповідань.

Постмодерніст?
Концептуаліст?
Пророк?
А звідки Сорокін це знав?
Друге питання виникає трохи пізніше: письменник пророк або сатирик з їдкою слиною?
Тільки чи треба?
Все добре в кіоску, тільки одного зрозуміти не та силах голова моя - чому всіх продуктів по парі, як тварюк на Ноїв ковчег, а сир - один, "Російський"?
Навіщо?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация