Пророк - милість для світів

Опубліковано 13 Кві, 2015 в 10:02 | Переглядів 4 350 | Залиш коментар!

Залиш коментар

Хвала аллаху богу світів! Він відправив свого Пророка з вірним керівництвом і ясною істиною, віддаємо Йому хвалу за Його незліченні дари.

І свідчимо, що немає іншого божества, гідного поклоніння, крім Нього, немає у нього співтоваришів і партнерів. Свідчимо, що наш Пророк Мухаммад - раб Аллаха і Його посланник, ватажок всього людства.

Просимо Аллаха благословити і послати мир нашому Пророку Мухаммаду, його сім'ї та всім його сподвижникам, а також всім тим, хто пішов за ними, здійснюючи добрі справи, до самого Судного Дня.

Раби Аллаха! Закликаю вас і самого себе, будьте богобоязливі. Всевишній Аллах сказав:

ومن يطع الله ورسوله ويخش الله ويتقه فأولئك هم الفائزون

«Ті, які коряться Аллаху і Його Посланника, бояться Аллаха, будучи богобоязливі, вони є успішні» [1] .

Також Аллах (Великий Він і Славен) сказав:

فبشر عباد * الذين يستمعون القول فيتبعون أحسنه

«Обрадуй ж Моїх рабів, які прислухаються до слів і слідують найкращим з них» [2] .

Дорогі мусульмани, Аллах створив людей і відправив до них своїх посланців, щоб вони навчали їх і несли їм радісну звістку.

Всевишній сказав:

وما نرسل المرسلين إلا مبشرين ومنذرين فمن آمن وأصلح فلا خوف عليهم ولا هم يحزنون

«Ми відправляємо посланників тільки добрими вісниками і застерігають увещевателямі. Ті, які увірували і робили праведні діяння, що не пізнають страху і не будуть засмучені » [3] .

Аллах вшанував людство тим, що направив до них Мухаммада, свого Посланника (мир йому і благословення Аллаха), щоб він став печаткою пророцтва, останнім у низці посланників.

Аллах (Великий Він і Славен) сказав:

ما كان محمد أبا أحد من رجالكم ولكن رسول الله وخاتم النبيين

«Мухаммад не є батьком когось із ваших чоловіків, а є Посланником Аллаха і печаткою пророків» [4] .

Народження Пророка (мир йому і благословення Аллаха) було оголошенням про настання світанку нової епохи. Він був покликаний нести цього світу вірне керівництво, справжню Віру, добро і мир, він поширив знання і процвітання в усі сторони світу.

Всевишній сказав:

لقد من الله على المؤمنين إذ بعث فيهم رسولا من أنفسهم يتلو عليهم آياته ويزكيهم ويعلمهم الكتاب والحكمة وإن كانوا من قبل لفي ضلال مبين

«Аллах вже надав милість віруючим, коли відправив до них Пророка з них самих, який читає їм Його аяти, очищує їх і навчає їх Писанню і мудрості, хоча раніше вони знаходилися в очевидному омані» [5] .

Аллах підтримав свого Посланника, оточивши його особливою турботою з самого дитинства, наділив його прекрасними якостями, потім вшанував його, посланий йому вічний Закон, який являє собою постійне чудо, що перебуває серед нас.

Переваги Пророка (мир йому і благословення Аллаха) численні. Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) говорив:

أنا سيد ولد آدم يوم القيامة, وأول من ينشق عنه القبر, وأول شافع وأول مشفع

«Я ватажок синів Адама в день воскресіння. Я буду першим, над ким розверзатиме могила, я буду першим заступником і першим, кому буде дозволено заступатися » [6] .

Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) був посланий до людства після тривалої відсутності пророків на землі, коли серед людей поширилися несправедливість, вбивства, грабежі і насильство. Люди були роз'єднані і втрачені, їх охопило невігластво, вони стали поклонятися ідолам і камінню поряд з Аллахом (Великий Він і Славен).

І з'явився Пророк (мир йому і благословення Аллаха), щоб закликати людей до Всевишнього Аллаху, він був подібний до палаючого світила, осяває шлях.

Він закликав людей до єдинобожжя, щоб вони поклонялися тільки Аллаху і нікому більше.

Пророк звільнив людський розум від пут безглуздих забобонів і небилиць.

Він зробив забороненим кровопролиття, грабіж і насильство, заборонив робити замах на чуже життя, честь і майно, звеличив святість людської крові.

Пророк (мир йому і благословення Аллаха) закликав людей до братерства, взаємної милості і щиросердності у відносинах один з одним. Він спонукав людей до шляхетності, до високої моральності, навчив їх мирно співіснувати один з одним. Аллах (Великий Він і Славен) сказав:

وما أرسلناك إلا رحمة للعالمين

«Ми відправили тебе тільки як милість до світів» [7] .

Пророк (мир йому і благословення Аллаха) говорив:

أيها الناس إنما أنا رحمة مهداة

«О люди, я тільки милість, дарована вам» [8] .

Коли многобожники гнобили його та інших мусульман, віруючі звернулися до нього з проханням: «Посланник Аллаха, помолись Аллаху проти многобожників». На це він відповів:

إني لم أبعث لعانا, وإنما بعثت رحمة

«Я був посланий не для того, щоб насилати прокляття, я був посланий як милість» [9] .

Дорогі мусульмани, наш Пророк (мир йому і благословення Аллаха) був милістю для нас, це проявлялося в його постійній турботі про нас, він постійно просив Аллаха про наш щастя як в цьому світі, так і в Наступному.

Повідомляється зі слів Абдулли ібн Амра ібн аль-Аса, що одного разу Пророк (мир йому і благословення Аллаха) прочитав слова Аллаха, в яких наводиться молитва, сказана свого часу пророком Исой (Ісусом):

إن تعذبهم فإنهم عبادك وإن تغفر لهم فإنك أنت العزيز الحكيم

«Якщо Ти піддаси їх мукам, то адже вони - Твої раби. Якщо ж Ти пробачиш їм, то адже Ти - Могутній, Мудрий » [10] .

Коли Пророк прочитав ці слова, то звів руки до неба і сказав: «О Аллах, помилуй мою громаду, помилуй мою громаду». І з цими словами він заплакав.

Тоді сказав Аллах (Великий Він і Славен): «Про Джібріль, йди до Мухаммаду, а Господь твій знає про це краще, і запитай його, про що він плаче?». І прийшов до нього Джібріль і запитав його, і Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) повідомив йому про причини своїх сліз. Тоді сказав Аллах: «Джибріль, піди до Мухаммаду і скажи:

إنا سنرضيك في أمتك, ولا نسوءك

«Ми порадуємо тебе твоєю громадою і не станемо засмучувати тебе» [11] .

Пророк (мир йому і благословення Аллаха) просив доброти і прощення для своєї громади в кожному намаз.

Повідомляється, що Аїша (нехай буде задоволений нею Аллах) розповідала: «Одного разу я побачила Пророка в дуже хорошому настрої і сказала йому:« Посланник Аллаха, помолись Аллаху про мене ». І він сказав: «О Аллах! Прости Аїші ті гріхи, що були в минулому, і ті, що будуть після, які вона зробить приховано або явно ». Потім він запитав мене: «Чи сподобалася тобі моя благання?» Я ж відповіла: «Як же мені може не сподобатися твоя молитва?» Після чого він сказав: «Клянуся Аллахом, це моя молитва за всю мою громаду, з якою я звертаюся до Аллаху в кожному намаз » [12] .

Доброта нашого Пророка (мир йому і благословення Аллаха) не обійшла стороною навіть тварин. Повідомляється зі слів Абдулли ібн Джа'фара, що якось Пророк зайшов в один з садів, що належали якомусь Ансарі. І до Пророка (мир йому і благословення Аллаха) підійшов верблюд, який видавав тремтячий звук, що виходить з глибини горла, а з очей його текли сльози. Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) погладив його по животу і за вухами, і верблюд притих. Потім він запитав: «Хто господар верблюда? Чий це верблюд? »Тоді прийшов один юнак з ансарів і сказав:« Посланник Аллаха, він мій ». Пророк сказав йому:

أفلا تتقي الله في هذه البهيمة التي ملكك الله إياها? فإنه شكا إلي أنك تجيعه وتدئبه

«Невже ти не боїшся Аллаха в тому, що стосується цієї тварини, над яким Аллах дав тобі владу ?! Воно поскаржилося мені, що ти мориш його голодом і перевантажувати » [13] . Тобто: перевантажувати його непосильною роботою.

Посланник Аллаха (мир тобі і благословення Аллаха), ти був дуже добрим, дуже жалісливим і великодушним людиною, ти навчив нас милосердя у всій його широті, і в стійкому смиренні. Ти виховав нас в співчутті і любові. І нехай буде благословенний той, хто прикрасить себе тими високими і чистими моральними якостями, які ти показав нам. І горе тому, хто перейшов кордон, і переступив встановлені межі твого шляху, тим самим спотворивши твій благородний шлях і твій прекрасний образ в очах людей.

Дорогі брати, у Пророка (мир йому і благословення Аллаха) є певні права щодо нас, які ми зобов'язані виконати. Ми зобов'язані часто просити в Аллаха благословення і світу для нашого Пророка (мир йому і благословення Аллаха), як сказано в Корані:

إن الله وملائكته يصلون على النبي يا أيها الذين آمنوا صلوا عليه وسلموا تسليما

«Воістину, Аллах і Його ангели благословляють Пророка. Про ті, які увірували! Благословляйте тих, хто його й запитаєте світом » [14] .

Ми повинні любити його більше всіх людей разом узятих. Пророк (мир йому і благословення Аллаха) говорив:

لا يؤمن أحدكم حتى أكون أحب إليه من والده وولده والناس أجمعين

«Ніхто з вас не повірить до тих пір, поки я не стану її більше люблять для нього, ніж його батько, його син і всі інші люди» [15] .

Однією з ознак любові до Пророка (мир йому і благословення Аллаха) є те, що людина віддає перевагу повчанням Пророка і відмовляється заради цього від власних бажань. Мусульманин, люблячий Пророка (мир йому і благословення Аллаха), у всьому орієнтується на нього і робить його прикладом для наслідування у своєму житті. Як сказав Всевишній Аллах:

لقد كان لكم في رسول الله أسوة حسنة لمن كان يرجو الله واليوم الآخر وذكر الله كثيرا

«У Посланнику Аллаха був прекрасний приклад для вас, для тих, хто сподівається на Аллаха і Останній день і багато поминає Аллаха» [16] .

Також його правом є те, щоб ми вирощували любов до нього в серцях наших дітей, виховували їх в повазі до нього, щоб вони звеличували його і слідували за ним у своєму житті. Всевишній Аллах сказав:

قل إن كنتم تحبون الله فاتبعوني يحببكم الله ويغفر لكم ذنوبكم والله غفور رحيم

«Скажи [про Пророк]:« Якщо ви любите Аллаха, то йдіть за мною, і тоді Аллах полюбить вас і простить вам ваші гріхи, адже Аллах - прощає, Милостивий » [17] .

Про Аллах, внуши нам любов до Твого Пророку (мир йому і благословення Аллаха) і зроби нам милість, щоб ми зібралися в День Суду у його пречистого водойми. Даруй нам заступництво Твого Посланника, допоможи нам і підтримай нас на шляху покори Тобі і на шляху, який нам вказав Твій Посланник. Допоможи нам слухатися тих, кого ти повелів слухатися, щоб виконали ми Твій заповіт в Корані:

يا أيها الذين آمنوا أطيعوا الله وأطيعوا الرسول وأولي الأمر منكم

«О ті, які увірували! Коріться Аллаху, коріться Посланнику і власникам влади з-поміж себе » [18] .

Дорогі брати і сестри, бійтеся Аллаха належним чином, будьте богобоязливі і пам'ятайте про Нього завжди, як наодинці з самими собою, так і в зборах людей.

Знайте, що Пророк (мир йому і благословення Аллаха) роз'яснив нам шляхи і засоби, якими людина може досягти благодатного життя, він показав нам, де ми повинні шукати своє щастя. Він наказав нам поводитися з людьми найкращим чином і робити їм добро. Він закликав нас до взаємної поваги та співчуття.

Пророк Мухаммад (мир йому і благословення Аллаха) закликав людей до того, щоб вони налагодили стосунки між правителями і народом. Він вказав нам на причини, що ведуть до процвітання і розвитку, спонукав нас розвивати свій розум через знання і корисну культуру, а також піднімати свою душу через щиру Віру і праведні справи.

قد جاءكم من الله نور وكتاب مبين * يهدي به الله من اتبع رضوانه سبل السلام ويخرجهم من الظلمات إلى النور بإذنه ويهديهم إلى صراط مستقيم

«Прийшли до вас від Аллаха світло [Пророк Мухаммад] і ясне Писання. За допомогою нього Аллах веде по шляхах світу тих, хто прагне здобути Його достаток. Він виводить їх на Свій ласки з мраков до світла і наставляє їх на прямий шлях » [19] .

Світло, про який йдеться в цьому аяті, - це Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха), який осяяв собою шлях істини і підніс релігію Іслам.

Так просите ж у Аллаха благословення і вітайте світом нашого Пророка, як сказано в священному Корані:

إن الله وملائكته يصلون على النبي يا أيها الذين آمنوا صلوا عليه وسلموا تسليما

«Воістину, Аллах і Його ангели благословляють Пророка. Про ті, які увірували! Благословляйте тих, хто його й запитаєте світом » [20] .

Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав:

من صلى علي صلاة صلى الله عليه بها عشرا

«Хто попросить для мене благословення один раз, того Аллах благословить десятикратно» [21] .

І також він сказав (мир йому і благословення Аллаха):

لا يرد القضاء إلا الدعاء

«Ніщо не відводить приречення, крім молитви (дуа)» [22] .

Про Аллах, благослови і пошли мир і благодать нашого ватажка і Пророку Мухаммаду, а також його сім'ї і всім його сподвижникам.

Пошли достаток своє праведним халіфам, які вели справи мусульман після нього: Абу Бакр, Умару, Усману і Алі, а також всім благородним сподвижникам і всім тим, хто пішов за ними до самого Судного Дня.

Про Аллах, Господь світів, допоможи нам дотримати права твого Пророка (мир йому і благословення Аллаха), щоб ми дбайливо дотримувалися його прекрасну Сунну, трималися за його вірне керівництво.

Аллах, не покинь у нас такого гріха, який не був би прощений Тобою.

Не покинь такої тривоги, яку б ти не розвіяв.

Не покинь у нас таких боргів, які ти не допоміг би повернути.

Не покинь такої хвороби, яку ти не зцілив би.

І не дай серед наших померлих таких, яких ти не пробачив би.

І не дай такий потреби, від якої б ти не позбавив нас. І дай нам полегшення.

Господь наш, дай нам в цьому світі благо і в Наступному світі благо, і захисти нас від покарання Ада.

Аллах, ми просимо у тебе Рая і всіх тих справ і слів, які наближають нас до нього. І звертаємося за твоєю захистом від Ада і всіх справ і слів, які наближають нас до нього.

Про Аллах, ми просимо у тебе Рая для себе і для наших батьків, і для всіх кому ми зобов'язані, і для всіх мусульман.

Про Аллах, прости всіх мусульман і мусульманок, як живих, так і тих, хто вже покинув цей світ.

Хвала аллаху богу світів.

Підготував і озвучив: Маліков Р.Х.
Коректор тексту: Тамкін Р.
Канонічна редакція: Каримов М.
Для сайту «Чому Іслам» - www.whyislam.to

  • [1] Коран, сура 24 «ан-Нур» ( «Світло»), аят 52.
  • [2] Коран, сура 39 «аз-Зумар» ( «Натовпи»), аят 17-18.
  • [3] Коран, сура 6 «аль-Ан`ам» ( «Худоба»), аят 48.
  • [4] Коран, сура 33 «аль-Ахзаб» ( «Партії»), аят 40.
  • [5] Коран, сура 3 «Аль 'Імран» ( «Сімейство Імрана»), аят 164.
  • [6] Хадіс привів Муслім (2278).
  • [7] Коран, сура 21 «аль-Анбія» ( «Пророки»), аят 107.
  • [8] Хадіс наводиться в збірнику «Шуаб аль-Іман» (1339).
  • [9] Хадіс привів Муслім (2599).
  • [10] Коран, сура 5 «аль-Маіда» ( «Трапеза»), аят 118.
  • [11] Хадіс привів Муслім (202).
  • [12] Хадіс наводиться в збірнику «Сахих» Ібн Хіббан (47/16).
  • [13] Хадіс привів Абу Дауд (2549).
  • [14] Коран, сура 33 «аль-Ахзаб» ( «Партії»), аят 56.
  • [15] Хадіс привели аль-Бухарі і Муслім.
  • [16] Коран, сура 33 «аль-Ахзаб» ( «Партії»), аят 21.
  • [17] Коран, сура 3 «Аль 'Імран» ( «Сімейство Імрана»), аят 31.
  • [18] Коран, сура 4 «ан-Ніса» ( «Жінки»), аят 59.
  • [19] Коран, сура 5 «аль-Маіда» ( «Трапеза»), аят 15-16
  • [20] Коран, сура 33 «аль-Ахзаб» ( «Партії»), аят 56.
  • [21] Хадіс привів Муслім (384).
  • [22] Хадіс привів ат-Тірмізі (2139).

Чий це верблюд?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация