пророк Мухаммед

  1. біографія Мухаммед - арабська проповідник єдинобожжя, засновник і центральна фігура релігії ісламу,...
  2. Особисте життя
  3. смерть
  4. цитати

біографія

Мухаммед - арабська проповідник єдинобожжя, засновник і центральна фігура релігії ісламу, пророк мусульман. Відповідно до ісламського віровчення, Аллах послав Мухаммеду святе письмо - Коран.

Народився посланник Аллаха в Мецці 22 квітня 571 року. Про появу особливої ​​дитини матері Мухаммеда повідомив ангел, що прийшов уві сні. Народження пророка супроводжували дивовижні події. Трон короля персів Кісріев здригнувся під правителем як від поштовху землетрусу. У королівському залі обрушилося 14 балконів. Хлопчик з'явився обрізаним. Присутні при народженні побачили, що новонароджений піднімає голову і спирається на руки.

Мухаммед належав до племені курайш, що вважався у арабів елітою. Сім'я майбутнього проповідника Корану ставилася до Хашимітів, клану, названому на ім'я прадіда Мухаммеда - Хашима, багатого араба, який удостоївся честі годувати паломників. Батько пророка Абдолла - онук могутнього Хашима, але багатства, як дід, не нажив. Дрібний купець ледь заробляв на їжу сім'ї. Сина, який став найбільшим пророком, батько не побачив - помер до народження Мухаммеда.

Сина, який став найбільшим пророком, батько не побачив - помер до народження Мухаммеда

Друк пророка Мухаммеда

У 6 років хлопчик став круглим сиротою - померла Аміна, мама Мухаммеда. Жінка на час віддавала сина на виховання бедуінка Халиме, що жила в пустелі. Осиротілого хлопчика взяв до себе дідусь, але незабаром Мухаммед потрапив в будинок до дядька. Абу-Таліб був добрим, але надзвичайно бідною людиною. Племіннику довелося рано взятися за роботу і навчитися заробляти на прожиток. За копійки маленький Мухаммед пас кіз і овець, що належали заможним мекканцам, збирав в пустелі ягоди.

У 12 років підліток вперше занурився в атмосферу духовних шукань: разом з дядьком Мухаммед побував в Сирії, де познайомився з релігійними течіями іудаїзму, християнства, інших вірувань. Він працював погоничем верблюдів, потім став торговцем, але питання віри не залишали хлопця. Коли Мухаммеду виповнилося 20, його взяли прикажчиком в будинок овдовілої жінки Хадиджи. Молода людина, виконуючи доручення господині, подорожував по країні, цікавився місцевими звичаями і віруваннями племен.

Хадіджа, будучи старше Мухаммеда на 15 років, запропонувала 25-річному юнакові взяти її в дружини, що не сподобалося батькові жінки, але вона проявила наполегливість. Молодий прикажчик одружився, шлюб виявився щасливим, він любив і поважав Хадіджа. Одруження принесла Мухаммеду благополуччя. Він присвячував вільний час головному, до чого тягло з юних років - духовних шукань. Так почалася біографія пророка і проповідника.

проповідництво

Життєпис головного мусульманського пророка говорить, що Мухаммед віддалявся від світу і суєти, занурюючись в споглядання і роздуми. Усамітнюватися він любив в пустельних ущелинах. У 610 році, коли Мухаммед перебував у печері гори Хіра, йому явився архангел Гавриїл (Джибріл). Він назвав молодого чоловіка посланником Аллаха і наказав запам'ятати перші одкровення (аяти Корану).

Історія свідчить, що коло прихильників Мухаммеда, який проповідував після зустрічі з Гавриїлом, постійно зростав. Проповідник закликав одноплемінників до праведного життя, переконував дотримуватися заповідей Аллаха і готуватися до прийдешнього божого суду. Пророк Мухаммед розповів, що всемогутній Бог (Аллах) створив людину, а з ним все живе і неживе на землі.

Попередниками посланник Аллаха назвав Мусу (Мойсея), Йусуфа (Йосипа), Закарію (Захарія), Ісу ( Ісуса ). Але особливе місце в проповідях Мухаммеда відводилося Ибрахиму (Аврааму). Його він назвав прабатьком арабів і євреїв і першим, хто проповідував принцип єдиного Бога. Місію свою Мухаммед бачив у відновленні віри Ібрахіма.

Місію свою Мухаммед бачив у відновленні віри Ібрахіма

«Мухаммед - Посланець Бога» - напис на воротах Мечеті Пророка в Медині

Аристократи Мекки побачили в проповідях Мухаммеда загрозу влади і влаштували проти нього змову. Соратники умовили пророка покинути небезпечний край і на час переїхати в Медину. Він так і вчинив. За проповідником в Медину (Ясриб) в 622 році перебралися сотні сподвижників, сформувавши першу мусульманську громаду.

Громада зміцніла і в покарання мекканцам за те, що вигнали проповідника і його соратників, здійснювала напади на каравани, що виходять з Мекки. Засоби від грабежу прямували на потреби громади.

У 630 році раніше гнаний пророк Мухаммед повернувся в Мекку, урочисто в'їхавши в священне місто через 8 років після вигнання. Купецька Мекка зустріла пророка натовпами шанувальників з усієї Аравії. Хода Магомета вулицями було величним. Пророка, одягненого в простий одяг і чорну чалму, що сидить на верблюді, супроводжували десятки тисяч паломників.

Печера Хіра, де відповідно до мусульманського переконання Мухаммед отримав перше одкровення

Святий в'їхав в Мекку як прочанин, а не тріумфатор. Він обійшов святі місця, зробив обряди і приніс жертви. 7 раз пророк Мухаммед об'їхав Каабу і стільки ж доторкнувся до священного Чорному каменю. У Каабі проповідник оголосив, що «немає Бога, крім єдиного Аллаха», і наказав зруйнувати 360 ідолів, що стояли в храмі.

Навколишні племена не відразу прийняли іслам. Після кровопролитних воєн і тисяч людських жертв вони визнали пророка Мухаммеда і прийняли Коран. Незабаром Магомет став володарем Аравії і створив могутню арабську державу. Коли в Мецці з'явилися ставленики і воєначальники Мухаммеда, він повернувся в Медину, відвідавши могилу матері Аміни. Але радість пророка від торжества ісламу затьмарилася звісткою про смерть єдиного сина Ібрагіма, на якого батько сподівався.

Але радість пророка від торжества ісламу затьмарилася звісткою про смерть єдиного сина Ібрагіма, на якого батько сподівався

Коран пророка Мухаммеда

Раптова смерть сина підкосила здоров'я проповідника. Він, відчувши наближення смерті, знову рушив до Мекки, щоб в останній раз помолитися в Каабі. Почувши про наміри пророка і бажаючи помолитися з ним, у Мецці зібралося 10 тисяч паломників. Пророк Мухаммед об'їхав Каабу на верблюді і приніс в жертву тварин. Паломники з важким серцем слухали словами Мухаммеда, розуміючи, що слухають його в останній раз.

В ісламі для віруючих ім'я наділене сакральним значенням. Мухаммед перекладається як «гідний похвали», «вихваляється». У Корані ім'я пророка повторюється чотири рази, в інших випадках Мухаммеда називають Набі ( «пророк»), Расул ( «вісник»), Абд ( «раб Бога»), Шахід ( «свідок») і ще кількома іменами. Повне ім'я пророка Мухаммеда довге: в нього увійшли імена всіх його предків по чоловічій лінії, починаючи з Адама. Віруючі називають проповідника Абуль-Касім.

Віруючі називають проповідника Абуль-Касім

мавзолей Мухаммеда

День пророка Мухаммеда - Маулід ан-Набі - відзначають на 12-й день третього місяця ісламського місячного календаря Рабі аль-авваль. День народження Мухаммеда - третя по шануванню дата для мусульман. Перше і друге місце займають свята Ураза-байрам і Курбан-байрам. За життя пророк святкував тільки їх.

День пророка Мухаммеда нащадки відзначають молитвами, добрими справами, розповідями про чудеса святого. Святом день народження пророка став через 300 років після приходу ісламу. Історія життя Мухаммеда (Магомета, Магомеда, Мохаммеда) оспівана в книзі азербайджанського письменника Гусейна Джавіда. Драма називається «Пророк».

Про центральній фігурі ісламу знято не один десяток фільмів. В середині 1970-х на екрани вийшла американо-арабська картина Мустафи Аккада «Послання (Мухаммад посланник Бога)». У 2008 році глядачі побачили 30-серійний серіал «Місяць роду Хашим», знятий кіностудіями Йорданії, Сирії, Судану і Лівану. Про життя і характер святого знятий фільм «Мухаммад - посланник Всевишнього» режисером Маджидом Маджіді, прем'єра якого відбулася в 2015 році.

Особисте життя

Хадіджа оточила молодого чоловіка материнської опікою. Мухаммед, звільнившись від турбот і торгових справ, присвятив час релігії. Союз з Хадіджа виявився щедрим на дітей, але сини померли. Після смерті коханої дружини Мухаммед неодноразово одружився, але кількість дружин пророка джерела називають різну. В одних вказують 15, в інших - 23, з яких фізичні стосунки Мухаммед мав з 13.

В одних вказують 15, в інших - 23, з яких фізичні стосунки Мухаммед мав з 13

Знак пророка Мухаммеда

Британський арабіст і професор Единбурзького університету Вільям Монтгомері Уотт в роботах з історії ісламу розкриває причину різної кількості дружин пророка: племена, претендуючи на родинні зв'язки зі святим, приписували Мухаммеду дружин-одноплемінниць. Пророк Мухаммед вступав в шлюби до Коранічне заборони, який дозволить одружитися чотири рази.

Дослідники сходяться на думці, що у пророка було 13 дружин. Очолює список Хадіджа, яка вийшла заміж за Мухаммеда всупереч батьківській волі. Історики стверджують, що жодна з наступних дружин пророка не зайняла в його серці місце, яке дісталося Хадидже.

З 12 дружин, що з'явилися після першої, коханої називають Аішу бинт Абу Бакр. Це третя дружина пророка Мухаммеда. Аїша - дочка халіфа, її називають найбільшим з семи вчених ісламу свого часу.

Всіх дітей пророка, крім сина Ібрагіма, народила Хадіджа. Вона подарувала чоловікові сімох нащадків, але хлопчики померли в дитинстві. Дочки Мухаммеда дожили до початку пророчої місії батька, прийняли іслам і переселилися з Мекки до Медіни. Все, крім Фатіми, померли за життя їхнього батька. Дочки Фатіми Герасимчука через півроку після смерті великого батька.

смерть

Здоров'я пророка Мухаммеда погіршився після прощального хаджу в Медину. Посланник Аллаха, зібравши сили, що залишилися, відвідав могили шахідів і зробив заупокійний намаз. Повернувшись в Медину, пророк до останнього дня зберігав ясний розум і пам'ять. Він попрощався з рідними і послідовниками, попросив вибачення, роздав заощадження жебраком і відпустив рабів. Лихоманка посилилася, і в ніч на 8 червня 632 року пророк Мухаммед помер.

Лихоманка посилилася, і в ніч на 8 червня 632 року пророк Мухаммед помер

Могила пророка Мухаммеда

Жінки не допустили до обмивання тіла, вмили покійного родичі-чоловіки. Поховали посланника Аллаха в одязі, в якій він помер. Три дня віруючі прощалися з пророком Мухаммедом. Могилу вирили в тому місці, де він помер - в будинку дружини Аїші. Пізніше над прахом звели мечеть, що стала святинею мусульманського світу.

Паломництво в Медіну, де похований Мухаммед, вважається богоугодною справою. Подорож в Медину віруючі здійснюють разом з паломництвом до Мекки. Мечеть в Медині поступається за розміром мечеті в Мецці, але вражає красою. Вона побудована з рожевого граніту і прикрашений золотом, карбуванням і мозаїкою. У центрі мечеті - глинобитна хатина, де спав пророк Мухаммед, і могила святого.

цитати

  • «Залиш вселяє тобі сумнів і звернися до того, що сумнівів у тебе не викликає, адже правда - це спокій, а брехня - сумнів».
  • «Нехай язик твій постійно насолоджується поминанням Аллаха».
  • «Найулюбленішим з благих справ перед Богом є те, що постійно, навіть якщо воно незначне».
  • «Релігія - легкість».
  • «Які ви є, такі ті, хто править вами».
  • «Виявляють зайву делікатність і надмірну строгість - загинуть».
  • «Горе тобі! Тримайся ніг матері, там Рай! ».
  • «Рай знаходиться в тіні ваших мечів».
  • «Аллах мій, вдаюся до Тебе від знання марного ...».
  • «Людина з тим, кого він полюбив».
  • «Віруючого НЕ ужалять двічі з однієї і тієї ж нори».

Цікаві факти

  • Слова «Якщо гора не йде до Магомета, то Магомет іде до гори» ставлення до діяльності пророка Мухаммеда не мають. Вираз засноване на оповіданні про Ходжу Насреддіна. Британський вчений і філософ Френсіс Бекон в своїй книзі «Моральні і політичні нариси» замінив Ходжу на Мухаммеда, подавши власний варіант розповіді про Ходжу.
  • Лондонський журнал «Time Out» назвав пророка Мухаммеда першим екологом.
  • Кефірний грибок раніше називався «Пшоно Пророка». За легендою, під цим ім'ям секрет його вирощування Мухаммед передав жителям Кавказу.

кефірний грибок

  • Мухаммед, імовірно, страждав на епілепсію з судорожними нападами і сутінковим затьмаренням свідомості. У Корані повідомляється, що невіруючі називали пророка одержимим. Але в Корані також сказано, що «Мухаммед по милості Господа є пророком і не є одержимим».
  • Відбиток ноги пророка Мухаммеда, врізалися в камінь, зберігається в Тюрбе - мавзолеї в Еюпе (Стамбул).

Відбиток ноги пророка Мухаммеда

  • Головним дивом Мухаммеда мусульманські богослови вважають Коран. Незважаючи на те, що авторство Корану в немусульманських джерелах може підписуватися самому Мухаммеду, віддані хадіси кажуть, що його мова не була схожа з коранической.
  • Видатні художні достоїнства Корану визнаються всіма знавцями арабської словесності. На думку Бернхарда Вайса, людству за всю його середньовічну, нову і новітню історію не вдалося написати нічого подібного Корану.
  • У Корані є переказ про хліб, аналогічне історії про те, як Ісус нагодував п'ять тисяч людей п'ятьма хлібами і двома рибами.
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация