Пророщені зерна корисні для здоров'я


У цьому знаком авітаміноз. Брак вітаміном позначається на загальному стані, в т.ч. шкіри, нігтів і волосся. Долають постійні застуди. Але уникнути цього можна. Зараз пішло масове захоплення злаками: каші, мюслі, висівки, пластівці і т.п. Є ще один продукт, який не просто врятує організм від авітамінозу, але і підтримає захисні його сили, зміцнить здоров'я, очистить кров.

Зерно - це дрімаючий організм, в якому під оболонкою зберігається своєрідна енергія для продовження свого роду. Це відбувається в момент проростання - народження нового рослини. На це природа дає найцінніше для харчування нарождення молодого рослини, що в ній є: ензими і інші цінні речовини. Використовуючи проростки пшениці, ми вживаємо найважливіше харчування природи. Ось що пише про пророслої пшениці дослідник Ені Вагмор: «Проведена протягом 20 років велика експериментальна робота повністю підтверджує ефективність стимулюючої дії проростків пшениці, цього природного еліксиру життя - на координацію розвитку людського організму в будь-якому віці, на організацію обміну речовин і нервової системи».
Нещодавно вченим стало відомо, що проростки пшениці - відмінно очищають організм від скупчилися шкідливих токсинів і шлаків, забезпечуючи організму природну чистоту. Вони здатні розчиняти клейковину, що утворюється в кишечнику, і захищають від страшного захворювання - раку.
В процесі набухання і проростання в зерні збільшується кількість заліза, кальцію, фосфору і магнію, так необхідні нашому організму. Покращує роботу кишечника, стабілізує обмін речовин, підвищує імунітет.
З незапам'ятних часів людина використовує цілющі властивості пророщеного насіння. Індійські веди і античний грецький вчений Гіппократ говорили про лікувальні властивості пророщеного зерна. За 3000 років до нашої ери китайські ченці використовували в своєму раціоні проростки бобів. Капітан Кук позбавив свою команду від цинги проростками квасолі. Наші предки в Стародавній Русі також використовували пророщені зерна жита і пшениці ( «зерновий мул») для приготування каш і киселів в зимовий і весняний період. На Русі пророщеної житом і пшеницею годували людей, ослаблених хворобою і хворих дітей. Результат позначався негайно - діти набирали вагу і видужували. Індійські веди і античний грецький вчений Гіппократ говорили про лікувальні властивості пророщеного зерна. За 3000 років до нашої ери китайські ченці використовували в своєму раціоні проростки бобів. Капітан Кук позбавив свою команду від цинги проростками квасолі.
Яке зерно можна пророщувати? Практично всі: пшеницю, жито, всі бобові культури, ячмінь, лущений соняшник. Їх можна їсти в сирому вигляді, використовувати в салатах, як фруктових, так і овочевих. Можна вживати з м'ясом, тим самим збагачуючи організм залізом.
Пророщені зерна незамінні в дієтах. Зерна слід вживати натщесерце, ретельно пережовуючи. Так само, зерна можна перемолоти в м'ясорубці, змішувати з молоком і медом, не варити!
Отже, підіб'ємо підсумки, в чому ж полягає користь пророщених зерен?

  • Зерна регулюють, відновлюють і стабілізують правильне дію життєво важливих функцій організму в будь-якому віці.
  • Омолоджують і стабілізують все системи організму.
  • Розсмоктують різні новоутворення злоякісної і доброякісної пухлини, поліпи, фіброми.
  • Збагачують кров киснем.
  • Підвищують витривалість організму до кисневої недостатності.
  • Підвищують витривалість організму до холоду.
  • Гасять різні інфекції і запальні процеси.
  • Виводять з організму продукти життєдіяльності клітин, отрути, зайвий холестерин та інші шкідливі речовини.
  • Підвищують імунітет.
  • Повертають гостроту зору.
  • Загоюють рани.
  • Відновлюють волосся.
  • Зміцнюють всю серцево-судинну систему.
  • Сприяють активному довголіттю.


спосіб пророщування
Зерна промити проточною водою, пошкоджені викинути. Ще раз зерна промити кип'яченою, теплою водою. Скласти їх в літрову банку, залити ще раз кип'яченою водою, щоб вона тільки покрила зерна, і залишити на ніч. На наступний день верх банки обв'язати марлею, воду злити, банку поставити під кутом 45`, попередньо акуратно струснувши. Увечері через марлю налити кип'ячену воду, змочити зерна, воду злити і поставити банку знову під кутом. На ранок зерна добре проросте. Марлю зняти, зерна промити ретельно кип'яченою водою і можна вживати в їжу.


Наталія Петрова , Спеціально для Kulina.ru. Фото Наталії Петрової.

Фото: © Depositphotos.com/@ margaryta




Яке зерно можна пророщувати?
Отже, підіб'ємо підсумки, в чому ж полягає користь пророщених зерен?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация