Прощання в режимі секретності

Генерал-майор Володимир Єремєєв - заступник начальника Головного управління контрольно-наглядової діяльності Міноборони Росії - був похований в суботу, 10 березня, за виняткових заходи секретності і безпеки. Федеральне військове меморіальне кладовище в підмосковних Митищах офіційно в той день не працював - на територію пропускали тільки за списками, а всі автомобілі зупинялися офіцерами військової поліції. Складалося відчуття, що бойового генерала проводжають в останню путь потайки. Генерал-майор Володимир Єремєєв - заступник начальника Головного управління контрольно-наглядової діяльності Міноборони Росії - був похований в суботу, 10 березня, за виняткових заходи секретності і безпеки

Вхід на територію Федерального Військового меморіального кладовища. Фото: Вікторія Одіссонова / «Нова газета»

Можна припустити, що всі ці запобіжні заходи було вжито, щоб не допустити випадкового витоку інформації від тих, хто прийшов на похорон офіцерів, які могли розповісти про обставини загибелі генерала в Сирії.

Але в будь-якому випадку все це нагадувало метушливі прощання із загиблими в Афганістані - в ті часи, коли СРСР там нібито й не воював.

Але в будь-якому випадку все це нагадувало метушливі прощання із загиблими в Афганістані - в ті часи, коли СРСР там нібито й не воював

Зал прощань. Вид з боку села Сгоннікі. Фото: Вікторія Одіссонова / «Нова газета»

Так, Міністерство оборони вміє зберігати секрети. Тому підтвердження - і обставини загибелі військово-транспортного літака Ан-26, що розбився 6 березня за заході на посадку на військовій базі в сирійському Хмейміме. За інформацією військового відомства, літак вилетів з аеропорту Квайрес (передмістя Алеппо), здійснив проміжну посадку на аеродромі Тіфор (в 50 кілометрах від Пальміри) і не дотягнув менше п'ятисот метрів до злітно-посадкової смуги пункту прибуття. Екіпаж і пасажири - 39 осіб, в тому числі 27 офіцерів, серед яких був і генерал-майор Володимир Єремєєв, загинули.

6 березня міністр оборони доповів главі держави про катастрофу літака. 10 березня просочилася інформація про те, що причиною трагедії могла стати проблема з закрилками. Нібито, при їх випуску, один з них вирвало, і літак здійснив «клевок», зірвавшись в круте пікірування з висоти кілька сот метрів. Оприлюднено і список прізвищ загиблих, тіла яких доставили в Росію і з почестями, але в режимі абсолютно незрозумілою секретності, поховали. Траур, до речі, не оголошувався.

Траур, до речі, не оголошувався

Скріншот з сайту militarymaps.org

До сих пір немає жодної фотографії з місця трагедії, жодного відеозапису. А адже в радіусі 250-300 метрів від місця падіння літака - житлові будинки і навіть школа.

Для порівняння, коли 10 жовтня минулого року під час зльоту з цієї авіабази розбився літак Су-24М, вже через кілька годин в інтернеті з'явилися відеокадри катастрофи, а інформація про подію з посиланням на джерела в російському військовому відомстві з'явилася набагато пізніше. До слова, Су-24М впав приблизно в тому ж районі, що і Ан-26, що впав 6 березня.

Повторюся, генерал-майор Володимир Єремєєв обіймав посаду заступника начальника Головного управління контрольно-наглядової діяльності Міноборони Росії. Функції цього керування не секретні, перераховані на сайті МО: головне завдання - «організація і здійснення інспектування (перевірок) органів військового управління, військ (сил) і організацій Збройних Сил ...»

У зв'язку з цим дивує, що генерал летів з Алеппо - сирійського міста, звільненого від бойовиків ще в грудні 2016 року. Втім, у 2017 році кілька разів проскакувала інформація про те, що в цьому місті несуть службу підрозділи військової поліції. Інших сухопутних підрозділів російської армії в Алеппо, за офіційною версією, немає. Тим більше немає «органу військового управління російської армії», який міг би перевіряти загиблий генерал, який перебував у відрядженні вже більше трьох місяців. Для звичайного інспектування - дуже великий термін. Якщо, звичайно, в Сирії немає інших підрозділів російської армії, крім що знаходяться на авіабазі Хмеймім і в пункті матеріально-технічного забезпечення (МТЗ) російського флоту в Тартусі.

Чи не менше запитань викликають імена офіцерів, які загинули 6 березня.

Наприклад, полковник Сергій Федун - командир окремої берегової ракетно-артилерійської бригади Чорноморського флоту. Як він опинився на борту літака, що розбився, що він робив в Алеппо? На борту літака, що розбився Ан-26 знаходилися і інші артилеристи - такі, як майор Дмитро Кукушкін і капітан Костянтин Горбань. Звичайно, можна припустити, що офіцери в Алеппо навчали і інструктували артилеристів сирійської армії. Але чи не забагато інструкторів, включаючи комбрига, зібралося в одному місті, тим більше, що інструктори, як правило, служать в статусі військових радників?

У списку пасажирів літака - майор Віктор Євдокимов, капітани Олексій Труфанов і Андрій Пиленок, що служили в ескадрильї загону безпілотних літальних апаратів 317-го окремого змішаного авіаційного полку, який базується в далекосхідному місті Єлізово. Вони теж навчали сирійців поводження з безпілотниками і теж без оформлення статусу військових радників?

Вхід на територію Федерального Військового меморіального кладовища. Фото: Вікторія Одіссонова / «Нова газета»

Так, Міноборони начебто навіть і не намагається приховати інформацію про загиблих 6 березня. Про цю трагедію пише регіональна преса, глави регіонів приєднуються до співчуття, вираженим главою держави. Але до сих пір залишається дуже багато питань, і щоб відповідей на них не з'явилося, проводяться секретні похорон тих, кого б в іншій державі зустрічали з почесною вартою під прицілами тисяч відеокамер.

Як він опинився на борту літака, що розбився, що він робив в Алеппо?
Але чи не забагато інструкторів, включаючи комбрига, зібралося в одному місті, тим більше, що інструктори, як правило, служать в статусі військових радників?
Вони теж навчали сирійців поводження з безпілотниками і теж без оформлення статусу військових радників?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация