прощати образи

Що таке образа Що таке образа? Це стан душі, коли стає шкода себе. Ми відчуваємо таке ж почуття, коли несправедливо чинять стосовно до наших близьких.

Що в душі? Біль обурення, страждання.

Причини, які викликають почуття образи - чужі слова або вчинки.

Як відомо, негативні емоції на здоров'я можуть впливати тільки негативно. Тому з давніх часів вчені вивчають психологію образи, напрацювали море рекомендацій. А ми все продовжуємо ображатися і страждати.

Дивно, але є люди, які легко забувають образи. Очевидці подій пам'ятають, а сам скривджений забув. Приголомшливо! Чудова якість натури. Можна позаздрити.

У більшості з нас відчуття душевного болю з часом зникає, але сам факт образи в свідомості залишається надовго в якості оцінки людини. У нашій пам'яті ціла бібліотека таких характеристик людей. Вона містить усталені оцінки особистостей, і ми ними користуємося, прогнозуємо, як може надійти та чи інша людина. Природно, коло людей, від яких можна чекати негативу, шириться. Однак все життя ми не перестаємо дивуватися тому, що досить часто люди роблять не так, як ми очікували.

Насправді потрібно все це пам'ятати? Адже не можна увійти в одну і ту ж річку двічі. Людина, яка багато років тому поводився образливо, можливо, давно змінився, усвідомив свої помилки і навіть покаявся, а ми все міряємо його по тих подіях давно минулих днів. Це не справедливо.

Наша образа трансформувалася в ярлик для цієї людини. Щодо старих образ правильне рішення - сподіватися, що кривдник може змінитися, усвідомити свою провину і покаятися.

Пам'ятати про образи і бути злопам'ятним - не одне й те саме. Якщо спогади про старі образи змушують знову і знову переживати, страждати, нагадувати - це і є непрощені образи. Це важкий тягар негативу. Психологи наполегливо радять навчитися прощати образи.

Пробачити - зовсім не означає подружитися. Є категорія людей, з якими в інтересах вашої родини не варто підтримувати відносини. Хіба можна залишатися друзями з любителями випити, якщо їх згубні звички - загроза для вашої родини?

Прощати не означає цілуватися з тими, хто здатний завдати шкоди.

Пробачити - це тільки пробачити: не мститися, не тримати каменю за пазухою, що не зловтішатися, допускати думку, що кривдник може усвідомити провину, покаятися і змінитися. А деякі так люблять пересмикувати рядки про прощення з Біблії.

Ось кілька цитат з Біблії:

«Якщо ви будете прощати людям гріхи їхні, то простить і вам Батько ваш Небесний, а якщо не будете прощати людям гріхи їхні, то й Отець ваш не простить вам провин ваших. (Мф. 6, 14-15)
21. Тоді Петро приступив тоді та запитався Його: Господи скільки разів прощати брату мій може згрішити проти мене? до семи чи раз?
22. Ісус каже до нього: Не кажу тобі до семи раз, але аж до семидесяти раз. (Мф.18, 21-22) ».

А ось дуже цікаве місце:

«Пильнуйте себе. А коли прогрішиться твій брат проти тебе, докори йому, а коли він покається, прости йому; І хоча б сім раз в день згрішить проти тебе і сім раз звернувся до тебе, говорячи: Каюся, - прости йому. (Лк 17: 3-4) ».

Виявляється, вимовляти треба, а не мовчки прощати. На ділі все ми або занадто багато вимовляємо, чіпляємося, або мовчимо і накопичуємо образи . Так, ми люди грішні, ми недосконалі, але треба намагатися.
Ми всі дуже різні. Одні пам'ятають образи все своє життя, інші легко їх забувають.

Цікаво, що на один і той же образливий факт, ми можемо відреагувати по-різному. У депресивному стані ми завжди готові ображатися до глибини душі. У стані душевної рівноваги, коли ми в доброму здоров'ї і гарному настрої, цей факт ми можемо навіть не помітити. Крім того, якщо в даний момент нас мучать думки про інші неприємності, ця нам може здатися негідною уваги дрібницею. Тому всім нам корисно навчитися керувати настроєм .

Деякі легко прощають образи за подарунки. Такий вихід з негативного стану для них прийнятний, вони вважають, тим самим кривдник заявляє, що усвідомлює свою провину, значить, образу можна забути.

Деякі вважають за краще мстити, причому не тільки за великі образи, а й за малі. Часто це буває у відносинах між сусідами. Він так, а я ось так на зло йому. При цьому ніхто не озвучує свої претензії.

Є категорія людей, які насправді не є образливими, у них з дитинства збереглася звичка демонструвати своє невдоволення, зображуючи крайню образу: сумне обличчя, надуті губи, небажання розмовляти. Для них це метод домагатися свого. Тому образливими їх вважати не слід.

Зазвичай у таких людей бувають складності в сімейних відносинах, тому що через деякий час друга половина перестає звертати увагу на надуті губки або дратується до межі. Досить шкідлива звичка для дорослої людини.

Отже, як ставиться до образ?

- Коли з'являється гнів образи, біль в душі, одразу згадати, що такий стан психіки шкідливо, а це подія або вчинок людей не варто того, щоб шкодити своєму здоров'ю, заспокоїтися і прийняти рішення як поставитися до факту образи.

- Однозначно, не мститися.

- З чужими людьми можна просто розпрощатися, якщо ви вважаєте, що вони не заслуговують бути друзями або навіть приятелями, але при цьому відразу відпустити образу. Бо ви їх цим вже покарали.

- До старих і хворим родичам ставитися поблажливо за принципом: «якщо щось не можна змінити, треба змінити до цього своє ставлення», т. Е. Не звертати уваги, не ображатися.

- З родичами, образно кажучи, дієздатними краще влаштувати розбір польоту. Спокійно розібрати ситуацію і озвучити свої образи. Не виходить спокійно, значить, доведеться з'ясувати відносини як виходить. Головне - не збирати образи, не заганяти їх глибоко.

Треба вчитися з'ясовувати стосунки, відстоювати інтереси своєї сім'ї. Це метод досягнення взаєморозуміння. Образи треба вимовляти. Можна промовчати раз, два, на третій раз треба обов'язково вимовити. Звичайна побутова дипломатія - переговори. Однак, завжди, з'ясовуючи стосунки, треба намагатися триматися золотої середини, не перегинати палицю, не робити з мухи слона.

- Буває, сам кривдник і не зрозумів, що він вас образив. Якщо він зробив це випадково, то можна і не ображатися. Часто буває, що варто вам висловитися, людина відразу кається, вибачається. Це навіть благородно з вашого боку, дати йому можливість покаятися в мимовільному гріху.

Мені здається дуже цікавим відповідь священика Олександра Меня на питання: Як розуміти слова Христа: «Підстав праву щоку»?

«Буквально? Все, що ми розуміємо занадто буквально, може завести нас в нетрі. Треба зрозуміти сенс того, що Він говорив. Христос дуже часто висловлювався яскравими образними метафорами. Він мав на увазі, що людина не повинна давати місце мстивості, мстивим почуттям, а що він повинен перемагати добром. Але це зовсім не означає, що Він закликав нас до компромісу зі злом, Він Сам показував приклади боротьби зі злом, але в моральному житті ми повинні вміти і прощати. І я вам скажу: якщо ми не навчимося прощати, ми не зможемо жити на світі. Тому що ми всі не ангели, ми всі один одного можемо і образити так чи інакше. А якщо ми зуміємо підніматися над образами, це буде запорукою нормального людського життя. Ось що означає закон вибачення ».

Швидше заспокоїтися, знайти душевну рівновагу допомагає молитва:

«Господи, прости його грішного, не відає що творить».

Цікаві рядки про образи Марини Дюжев:

«Дівчинкою я б ні за що не пробачила.
Дівчиною я б за все помстилася.
Жінкою я навчилася прощати.
Ну і прекрасно, і наплювати! »

© Таїсія Февроніна. 2011 року.

Що таке образа?
Що в душі?
Насправді потрібно все це пам'ятати?
Хіба можна залишатися друзями з любителями випити, якщо їх згубні звички - загроза для вашої родини?
21. Тоді Петро приступив тоді та запитався Його: Господи скільки разів прощати брату мій може згрішити проти мене?
До семи чи раз?
Отже, як ставиться до образ?
«Буквально?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация