Протестанти України обговорили нові можливості християнської освіти

17 січня на базі Української євангельської семінарії в Києві відбулася зустріч-консультація з питання ліцензування та нострифікації богословських дипломів, в зв'язку з новим законом про вищу освіту в Україні, повідомляє   Релігія в Україні   з посиланням на   Іnvictory   і   Школу без стін 17 січня на базі Української євангельської семінарії в Києві відбулася зустріч-консультація з питання ліцензування та нострифікації богословських дипломів, в зв'язку з новим законом про вищу освіту в Україні, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Іnvictory і Школу без стін .
Як відомо, всі 23 роки української незалежності, протестантське богословську освіту, не було визнано в Україні, а диплом бакалавра, магістра та доктора, отриманий в християнському університеті або в семінарії, нічого не значив для світських навчальних закладів країни. Таким чином, вся система богословської освіти була загнана в "християнське гетто". Але політична ситуація в країні докорінно змінилася. Як відзначають організатори зустрічі-консультації, регіонали і комуністи, які раніше були головною перешкодою для визнання протестантів, тепер «не правлять балом" у парламенті, а це значить, права українських громадян, які обрали протестантизм, вже не будуть порушуватися.
Консультацію проводили фахівці з Національного педагогічного університету ім. Драгоманова (НПУ, Київ) - Котлярова Тетяна Олександрівна, кандидат філософських наук, доцент кафедри культурології НПУ ім. М.П. Драгоманова, член комісії МОН з розробки підзаконних актів щодо визнання документів виданих ВДУЗУ і Хромець Віталій Леонідович, кандидат філософських наук, доцент кафедри культурології НПУ ім. М.П. Драгоманова, член комісії МОН з розробки підзаконних актів щодо визнання документів виданих ВДУЗУ.
Сама зустріч була організована за підтримки відділу освіти Євро-азіатської акредитаційної асоціації (ЄААА), зацікавленої в успішному процесі визнання богословської освіти в Україні.

Представники практично всіх найбільших протестантських навчальних закладів різних євангельських деномінацій України зібралися на цю зустріч, щоб краще розуміти відкрилися нові можливості для вищих духовних навчальних закладів України. На самому заході було 34 учасники, які представляють 24 богословські школи. Нові можливості закону дозволять визнати дипломи цих навчальних закладів в державі, а багатьом викладачам дозволять продовжити своє навчання в державних навчальних закладах, зрушити з місця процес державної акредитації вищих навчальних закладів України.
Учасників цікавило: які нові можливості для протестантських богословських навчальних закладів надає новий закон про вищу освіту в Україні? Перш за все, отримати визнання отриманих дипломів про вищу освіту, які можуть пройти процес нострифікації, тобто процес визнання дипломів виданих вищими духовними навчальними закладами в Україні або за кордоном, що дозволить випускникам християнських ВНЗ продовжити своє навчання в державних навчальних закладах, а також працевлаштуватися, надаючи документ про вищу освіту.
Ще однією можливістю, є варіант процесу ліцензування та акредитації вищих духовних навчальних закладів, що призведе в подальшому до визнання богословської освіти і виведе його зі сфери «протестантського гетто» в галузі освіти.
Декан церковного служіння Одеської богословської семінарії, Василь Новоковец, вважає, - «що зміна в законодавстві щодо вищої освіти в Україні, надає унікальні можливості для богословської освіти, визнаючи його як галузь в сфері гуманітарних знань, визнаючи дипломи духовних навчальних закладів, а також фокусує свою увагу на перевірці системи освіти, надаючи рівні стандарти, як для світських, так і для духовних навчальних закладів, не роблячи акцент на утриманні знань ».

На думку, керівника "Школи без стін" в Україні, Костянтина Тетерятнікова, - «зміни в законі дають можливість християнським ВНЗ вийти з тіні, отримати визнання і надавати необхідне благотворний вплив на всю сферу освіти, щоб в результаті і в цій сфері виявилося сяйво Божого світла ».
Поки представники протестантських ВНЗ обговорюють нові можливості, православні та греко-католики ліцензують свої навчальні заклади. Ті, що прийшли зміни повинні підштовхнути протестантів до необхідності здобуття державної ліцензії та акредитації. В кулуарах з новою силою обговорювалося питання про проект Протестантського університету в Україні.

Учасників цікавило: які нові можливості для протестантських богословських навчальних закладів надає новий закон про вищу освіту в Україні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация