Протестуючі розбили і розписали вітрини магазину "Емпоріум". Відео та фоторепортаж - Економіка від Пророка

Сьогодні, 3 вересня, обурені учасники акції протесту проти знищення графіті часів Майдану біля магазину «Емпоріум» в Києві розбили вітрини магазину, залили їх фарбою і підпалили шини у дверей магазину Сьогодні, 3 вересня, обурені учасники акції протесту проти знищення графіті часів Майдану біля магазину «Емпоріум» в Києві розбили вітрини магазину, залили їх фарбою і підпалили шини у дверей магазину.

Про це повідомляють самі учасники акції та журналісти в соцмережах.

В акції взяли участь активісти кількох відомих організацій В акції взяли участь активісти кількох відомих організацій.

Перший камінь у вітрину магазину кинув учасник бойових дій на Донбасі Дмитро Різниченко, передає «Цензор.нет».

Активісти організації «СІЧ», а також «Національного корпусу» підпалювали шини і закидали магазин яйцями Активісти організації «СІЧ», а також «Національного корпусу» підпалювали шини і закидали магазин яйцями.

1-хвилинне відео -

Станом на 17:00 біля магазину чергували дві пожежні машини і кілька нарядів патрульної поліції.

Раніше сьогодні повідомлялося, що з фасаду магазину меблів на вулиці Грушевського в Києві стерли патріотичні графіті, що зображують Тараса Шевченка, Івана Франка і Лесю Українку Раніше сьогодні повідомлялося, що з фасаду магазину меблів на вулиці Грушевського в Києві стерли патріотичні графіті, що зображують Тараса Шевченка, Івана Франка і Лесю Українку.

Власник магазину Ігор Доценко обґрунтував свої дії тим, що графіті є «типовим стріт-артом, який час від часу видаляють комунальні служби». Доценко заявив, що бажаючі можуть купити репродукції цих графіті на ринку. На зауваження про те, що через його рішення знищені оригінали робіт, Доценко не відповів.

Завтра, 4 вересня, пройде спільний брифінг Українського інституту національної пам'яті, Музею Майдану, а також художників і громадських діячів з приводу знищення історичної пам'ятки. За наявними даними, Український інститут національної пам'яті готує звернення в поліцію і Генеральну прокуратуру за фактом вандалізму. «Графіті на Грушевського є пам'ятником історії згідно з наказом Мінкультури від 15.10.2014 N869. Їх знищення є злочином і підпадає під дію ч.2 ст 298 Кримінального кодексу - умисне незаконне знищення, руйнування, пошкодження об'єкта культурної спадщини або його частини - штраф до 2350 грн або обмеження чи позбавлення волі до трьох років з можливою забороною займати певні посади », - вказує інститут.

Пізніше стало відомо, що прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за фактом знищення графіті.

«Наказом Міністерства культури №869 від 15.10.2014 року місце бойових дій і масової загибелі громадян в районі вул. Грушевського в Києві під час акцій протесту в лютому 2014 віднесено до об'єктів культурної спадщини, пошкодження або знищення яких тягне за собою кримінальну відповідальність », - повідомили в прокуратурі м.Києва.

У зв'язку з вищевикладеним відомості про зазначений правопорушення внесені в ЕРДР по ст. 298 КК України - «Знищення, руйнування чи псування пам'яток історії або культури».

загрузка ...

Проте, у мене такий «наївне» запитання наостанок: чому господар цього магазину не може стерти графіті часів Революції Переваги, якщо достеменно відомо, що нинішній президент України зрадив і перший, і другий Майдани ? ..

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация