Протоієрей Геннадій Фаст

Протоієрей Геннадій Фаст (Генріх Генріхович Фаст) народився в 1954 році в селі Чумаково Новосибірської області в глибоко віруючій протестантської німецькій родині Генріха і Олени Фастів Протоієрей Геннадій Фаст (Генріх Генріхович Фаст) народився в 1954 році в селі Чумаково Новосибірської області в глибоко віруючій протестантської німецькій родині Генріха і Олени Фастів. У 1938 році Генріха Фаста заарештували, звинувативши в створенні контрреволюційної організації і після 10-річного табірного ув'язнення він був відправлений в "довічне заслання" в с. Чумаково, як "ворог народу", Олена Фаст пішла за чоловіком. Після розвінчання культу особи Сталіна батько був реабілітований, і сім'я переїхала до Казахстану. Там, у віруючій протестантської німецької середовищі, пройшли дитинство і юність майбутнього православного священика о. Геннадія Фаста.

«З дитячих захоплень живописом, історією, точними науками перемогла фізика і після школи я вступив на фізичний факультет Карагандинського університету, - згадує о. Геннадій. - Я дуже любив теоретичну фізику, дивовижної краси математичний опис законів світобудови, багато і захоплено займався нею. Але паралельно йшла інше життя ...
... Виріс я в глибоко віруючій протестантської німецькій родині і середовищі. Одне з яскравих вражень дитинства - маленький кишеньковий Новий Завіт, який я отримав в десять років і жадібно читав, ховаючись від гучних дитячих ігор. З тих пір я назавжди полюбив Слово Боже. Тоді ж, в десять років, я вперше свідомо звернувся до Бога. І пізніше, коли я займався наукою, віра і наука жили в мені, часом перетинаючись і зливаючись, але здебільшого окремо, розділяючи як би і моє життя надвоє ...
В кінці четвертого курсу я був вигнаний за віру і політичну неблагонадійність з університету. Однак в тому ж році відновився в Томському університеті, після закінчення якого в 1978 році був залишений співробітником кафедри теоретичної фізики. Але через півроку знову був вигнаний за проповідь Євангелія ...

Вже на старших курсах університету я стикнувся зі Святим Православ'ям і зрозумів, що тільки в ньому можу знайти порятунок своєї душі. Переді мною відкрився новий дивовижний світ свято - батьківського вчення, чисте джерело благодаті Божої в Таїнствах церковних. П'ятикурсником я прийняв святе хрещення в Православній Церкві. Тепер уже не було тієї роздвоєності віри і науки. Душа бажала і прагнула тільки до богопізнання і служінню Христу. Тому після другого вигнання з університету я, залишивши цей світ, пішов служити в Російську Православну Церкву ... ».

Батько Геннадій Фаст пройшов шлях від церковного послушника, диякона до священика-протоієрея. Служив в різних парафіях Тувинської республіки, Кемеровської області, але основне служіння ніс на великих просторах Красноярського краю.

У Енисейске (невелике старовинне містечко на Півночі Красноярського краю) - з 1983 року. Тут він став настоятелем старовинного Успенського собору, а потім і благочинним православних церков Красноярськ-Єнісейської єпархії. У 1985-86 рр. піддався новим гонінням від безбожної влади. Сім місяців слідства, обшуків, допитів могли б завершитися плачевно для "політично неблагонадійного" священика, але гримнуло час змін, круто поміняв долю Росії ...

Несучи служіння парафіяльного священика, і маючи велику сім'ю (у нього і матінки Лідії п'ятеро дітей) отець Геннадій заочно закінчив в Троїце-Сергієвій лаврі духовну семінарію і Московську духовну академію. Тут же в 1995 році захистив дисертацію на ступінь кандидата богослов'я по кафедрі Святого Письма Старого Завіту. .

У 1994 році першим в єпархії і другим в Росії благочинний Геннадій Фаст відкрив в Енисейске православну прогімназію свв. Кирила і Мефодія. Слідом за ним в цьому ж благочинні його вихованцем священиком Андрієм Юревич була відкрита в місті Лесосибирска (Красноярський край) православна гімназія св. Іоанна Кронштадтського. Рівень знань гімназистів відповідає всім вимогам Закону «Про освіту», «тільки викладачі в гімназіях трохи добрішими і предмети шкільного компонента не зовсім звичайні: каліграфія, Закон Божий, старослов'янську, латинську.» ...
Багато хто прийшов до православної віри або утвердилися в ній завдяки лекціям батька Геннадія в православному лекторії при державній універсальній науковій бібліотеці Красноярського краю, який існує з 1991 року по теперішній час (2 лекції в місяць). За останні роки аудиторія лекторію значно розширилася.

Всім років його священичого пастирського служіння в Руській Православній Церкві супроводжує працю богослова, робота над книгами не тільки богословського, а й історичного, духовно-просвітницького змісту, деякі з яких писалися без будь-якої надії бути опублікованими. Але падіння тоталітарного атеїстичного режиму змінило і долю цих книг.
Красноярським православним некомерційним видавництвом «Єнісейський благовіст» (http://www.enisey.name.ru) видані такі книги о. Геннадія Фаста: «Ти воскресни, птах Фенікс!» (1992), «Світло і тіні Голгофи» (1993), «Небесна Лествиця» (1994), «Єнісейськ православний» (1994), «Сім днів на Святій Землі» (1997 ), «Зигзаг блискавки в непогожий день» (2002), енциклопедичні монографії: «Тлумачення на книгу Пісня над піснями» (2000). «Тлумачення на Апокаліпсис» (2004), «Етюди по Старого Заповіту», книга перша (2007), «Етюди по Старого Заповіту», книга друга (2008), готується до видання у 2009 році книга «Тлумачення на Проповідник».

Книги протоієрея Геннадія Фаста розійшлися по багатьох країнах і континентах
Книги протоієрея Геннадія Фаста розійшлися по багатьох країнах і континентах. Голос цього православного проповідника і богослова звучить з глибини Росії, розсуваючи межі, територіальні та світоглядні, кличе до відродження наших душ, до відродження нашого православного Вітчизни, кличе до Христа, до радості про Христа і примноження віри на нашій землі.

У 2004 році відомий теолог, проповідник і автор багатьох праць церковних священнопротоіерей Геннадій Фаст архієпископом Красноярським і Єнісейським Антонієм представлений до високої нагороди - Ордену Руської Православної Церкви преподобного Сергія Радонезького.

4 липня 2010 указом Високопреосвященнішого Антонія, архієпископа Красноярського та Єнісейського протоієрей Геннадій Фаст був звільнений з посади голови єпархіального Відділу релігійної освіти і катехізації, посади благочинного Єнісейського церковного округу і з посади настоятеля Успенського храму, після двадцяти семи років настоятельства.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация