Психологія. Самотність в шлюбі

«Ми не разом, ми просто поруч» - так охарактеризувала свої   відносини з чоловіком   одна вже немолода, інтелігентна жінка «Ми не разом, ми просто поруч» - так охарактеризувала свої відносини з чоловіком одна вже немолода, інтелігентна жінка. Вона раптом зрозуміла, що, будучи формально заміжня, насправді самотня. Матеріальні блага накопичені, діти виросли, створили власні сім'ї. Здавалося б - живи і радій. Але кожен з подружжя займається своїми справами, ввечері зустрічаються вдома. Усвідомлення того, що стали один одному чужими, приходить не відразу, лише з часом поступово з'ясовується, що немає ні спільних друзів, ні інтересів, ні тим для розмови. Гірше доводиться жінці, оскільки вона більш емоційна, вразлива, більше потребує спілкування, ніж чоловік.

Якщо до того ж жінка не працює, не зайнята цікавою справою, вона переживає відчуження чоловіка набагато гостріше. Вона може відчувати тугу, пригнічений настрій, смуток і самотність, які тільки посилюються присутністю людини, з яким вже давно немає, а може, і з самого початку не було, душевної близькості. Досить поширена ситуація - чоловік живе своїми інтересами, не рахуючись із дружиною, відноситься до неї по-споживацьки, не відчуває до неї інтересу ні як до жінки, ні як до людини. Фактично жінка не самотня, але таке становище гірше, ніж якби вона була одна, оскільки угнетет безвихіддю.

У більшості випадків безвихідь не є надуманою. Матеріальна незахищеність, відсутність власної житлоплощі, небажання позбавляти дітей батька, боязнь самотності - все це серйозні причини, за якими жінка не може зважитися на розлучення , Вважаючи за краще відчувати себе нещасною, непотрібною і самотньою в шлюбі. Тоді як, будучи вільною, шанси зустріти гідного людини і влаштувати життя були б значно більше.

Часто жінка виходить заміж, щоб уникнути самотності. При цьому рішення вступити в шлюб обумовлено страхом залишитися одній, не влаштувати своє особисте життя. Парадокс полягає в тому, що самотність у шлюбі - не менше часте явище. І найчастіше воно підстерігає жінку спочатку недостатньо впевнену в собі, із заниженою самооцінкою, яка приймає пропозицію про створення сім'ї від невідповідного людини, який може і не викликати трепетних почуттів. Покірливі тихі жінки, як правило, залучають егоїстичних чоловіків, схильних до тиранії, самоствердження і прояву агресії, що, безумовно, не робить життя перших легкою.

Коли молоді люди вступають в шлюб по любові, життя здається простою і приємною. Якийсь час, поки почуття гострі, матеріальні та побутові проблеми не «затягують» в буденність буднів, самотність людини в шлюбі не входить до переліку проблем молодої сім'ї. Згодом чоловік і дружина перестають ідеалізувати один одного, не прагнуть виглядати найкращим чином в очах другої половини. Подружжя починають помічати недоліки один одного, з'являється критика і докори. Почуття затихають, притупляється сексуальний потяг. Висловлення взаємних претензій може супроводжуватися уїдливими виразами, які не щадять самолюбства опонента. Виникають образи, нерозуміння, частішають сварки. Люди стають менш чутливими і уважними один до одного.

Буває і так, що, притуплені, почуття просто переходять на новий рівень. Втративши новизну і гостроту, відносини стають лише міцніше. Але і тут подружню пару може підстерігає небезпека віддалитися один від одного. Наприклад, з народженням дитини дружина присвячує весь свій час йому, а чоловік стурбований зароблянням грошей. При цьому кожен продовжує виконувати свої обов'язки в родині, обидва працюють на загальне благо, але пріоритети стають різними. Дружина стурбована лише проблемами дітей і говорить тільки про них, чоловік, втомлюючись на роботі, вдома хоче відпочити, і не бажає обговорювати свої проблеми. При цьому кожен вважає, що інший повинен бачити і розуміти, як багато він робить заради сім'ї.

У шлюбі за розрахунком, не обов'язково з матеріального, чоловік і дружина можуть і не стати по-справжньому близькими. Вступники ж в шлюб по любові не ставлять за мету віддалитися один від одного. Життя вносить свої корективи - рішення різного роду проблем не завжди згуртовує людей. Невміння чути один одного і говорити про свої почуття - це дві основні проблеми, які призводять до відчуження, і, як наслідок самотності. Смуток, туга, пригніченість можуть перерости в депресію , Яка має всі шанси залишитися непоміченою байдужим чоловіком (дружиною) і мати дуже сумні наслідки. Подружжя - це також великий щоденна праця, що вимагає обопільного бажання чоловіка й жінки приходити до компромісів і розуміти почуття і бажання іншого.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация