Психологія торгівлі (трейдингу) на Форекс

  1. Психологія Форекс трейдерів. Проблема управління емоціями
  2. Самостійна аналітика і прогнозування.
  3. висновок

Сьогодні для укладення успішних угод на майданчиках провідною валютній біржі трейдерам пропонується вражаючий набір різних інструментів

Сьогодні для укладення успішних угод на майданчиках провідною валютній біржі трейдерам пропонується вражаючий набір різних інструментів. При цьому більшості початківців гравців вдається порівняно швидко опанувати численними опціями і прийомами укладення та супроводу контрактів. Однак далеко не всі після втрати першого депозиту знаходять в собі сили продовжувати боротьбу. А все тому, що психологія торгівлі на Форекс має свої особливості і секрети.

Психологія брокера повинна бути непробивною бронею у всіх ситуаціях, але це недосяжний ідеал. Нескладно зрозуміти, що головною метою всіх учасників біржових операцій є отримання прибутку, тобто заробіток грошей. Ідеальна схема передбачає швидкий дохід при мінімальних вкладеннях з відносно невеликими ризиками. Однак така приваблива ситуація, яка неминуче присутній в психології кожного трейдера, трапляється досить рідко. І як відгукнувся головний біржовий спекулянт планети Джордж Сорос про секрет свого стрімкого збагачення: «Мені просто пару раз крупно повезло».

Психологія Форекс трейдерів. Проблема управління емоціями

Згідно зі статистикою, більше 90% початківців трейдерів втрачають свій депозит через невпевненість, страх, надмірних надій і неприборканої жадібності. З цієї аудиторії менше 10% поповнюють свій баланс знову і продовжують боротися за власні інтереси і матеріальне благополуччя. Однак знання психології торгівлі на Форекс може допомогти знайти в собі сили для становлення в цій захоплюючій професії. В якості корисних порад новачкам можна запропонувати наступні правила:

  1. Після вивчення основ біржової торгівлі, повправлятися довше з демонстраційними рахунками. І хоча контракти з умовними грішми не викликають того потоку емоцій, який виникає при ризику своїми «кровними», саме демо-рахунку дозволяють відточити певні професійні навички до досконалості.
  2. Не ризикуйте відразу великими грошима - невеликий депозит в $ 100-200 при хорошому кредитному плечі дозволить вам повністю оцінити власну емоційну підготовленість до неминучого біржового азарту.
  3. Якщо ваша відкрита позиція очевидно приносить прибуток, не впадайте в ейфорію, представляючи в райдужних фарбах на що ви витратите зароблені гроші. Психологія Форекс базується на формуванні звички, як до втрат, так і до придбань. Тому закрийте зростаючу позицію і зробіть паузу до завтра. Перший успіх - це відмінний привід, щоб акуратно без вибуху емоцій продовжити роботу після невеликого «остуджувати» перерви.
  4. Якщо контракт наближається до рівня стоп-лосс, не варто панікувати і збільшувати цей параметр в сторону збитку в надії на зміну ринку. Так зазвичай і зливаються перші депозити.
  5. Намагайтеся з самого початку ставитися до грошей як до звичайних цифрам, які повинні підкорятися вашому розрахунку. Згодом ви навчитеся працювати з валютними активами і цінними паперами як зі звичайним товаром, який необхідно купити або продати в потрібний момент.

Дуже важливо вже на старті зрозуміти, що саме психологія торгівлі на Форекс грає на цьому ринку ключову роль. Якщо ваші емоції беруть над вами верх, то ніякі здібності і знання не допоможуть довести до переможного кінця навіть найперспективніші угоди. Страх, паніка, нераціональне мислення, бажання отримати більший прибуток відразу, невпевненість у власних силах - вся ця буря в свідомості більшості початківців трейдерів є головною перешкодою на шляху до успіху.

Самостійна аналітика і прогнозування.

Підсвідома некомпетентність, що викликає невпевненість у новачків - це нормальне явище. Побороти цей негативний фактор допомагають такі прийоми:

  • для початку усвідомте наступний факт - психологія брокера навіть у найдосвідченіших гравців завжди передбачає наявність невеликого страху за успіх операції. При цьому всі учасники ринку спочатку знаходяться в однакових умовах в тому сенсі, що поведінка валютних активів на 100% не може передбачити ніхто;
  • постійно практикуйтеся в аналітиці та оцінці точності власних прогнозів. Для цих цілей можна завести собі блокнот чи файл в Word або Excel, в який необхідно заносити всю свою особисту статистику;
  • вивчайте всі фінансові та економічні новини країн, з валютою яких ви вважаєте за краще працювати. Обізнаність додасть вам впевненості, а з часом розвиток аналітичних здібностей дозволить швидко знаходити приховані механізми впливу в інформації, що знаходиться у відкритому доступі;
  • завжди перед початком роботи розробляйте чіткий торговий план (стратегію), що базується на результатах аналізу ринку, економічної ситуації, особистих прогнозах і настроях досвідчених трейдерів. І навіть в самі хвилюючі моменти не відступайте від намічених в «здоровому глузді і пам'яті» операцій;
  • у всіх випадках дотримуйтеся власних торгових правил, які відповідають вашому характеру і емоційним нахилам. Деякі гіперактивні трейдери здатні весь час «ловити хвилю», інші вважають за краще невелику, але вірну прибуток, треті розраховують тільки на свою інтуїцію і удачу. Якщо ваша особиста торгова стратегія дозволяє досягати позитивних результатів, не варто «приміряти на себе чужий одяг».
  • Завжди слідкуйте за тим свій успіх за результатами місячної торгівлі. Намагайтеся диверсифікувати (розділяти) свої активи і угоди по різним позиціям. Тоді мінус в одному напрямку може завжди обернутися більшим плюсом в іншому.

висновок

Психологія Форекс трейдерів повинна базуватися на холоднокровний обачливому поведінці. Це головна рекомендація всім учасникам біржових торгів . Зрозуміло, що емоції часто заважають гравцям здійснювати продумані обґрунтовані здоровим глуздом кроки. Але щоденна самостійна тренування, стабілізуюча емоційний фон, і дотримання наміченим планом дозволять вам приборкати свою природну збудженість. І з часом кожен контракт перетворитися в звичайну рутинну роботу, яка може приносити непоганий прибуток не тільки щасливим, скільки розважливим і стриманим гравцям.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация