Психологічні особливості юнацького віку

Психологічні особливості юнацького віку

- Головне психологічне придбання ранньої юності - це відкриття свого внутрішнього світу. Для дитини єдиною усвідомлюваною реальністю є зовнішній світ, куди він проектує і свою фантазію. Цілком усвідомлюючи свої вчинки, він ще не усвідомлює власних психічних станів.
Якщо дитина сердиться, він пояснює це тим, що хтось його образив. Навпаки, для юнака зовнішній, фізичний світ - лише одна з можливостей суб'єктивного досвіду, осередком якого є він сам. Знаходячи здатність занурюватися в себе, в свої переживання, юна істота відкриває цілий світ емоцій, красу природи, звуки музики, нові фарби. свого внутрішнього світу - дуже важливе, радісне і хвилююче подія, але воно викликає і чимало тривожних, драматичних переживань. Виявляється, може не збігатися з зовнішньою поведінкою, актуалізуючи проблему самоконтролю. Не випадково скарги на слабовілля - найпоширеніша форма підліткової і юнацької самокритики. Разом з усвідомленням своєї унікальності, неповторності, несхожості на інших приходить відчуття самотності. Це породжує гостру потребу в спілкуванні і одночасно підвищення його вибірковості, потреба в самоті, в тиші природи, в мовчанні, в тому, щоб почути свій внутрішній голос, не заглушений метушливою буденної повсякденністю.

Головним виміром часу у самосвідомості юнаки є майбутнє, до якого він себе готує. Мрії про майбутнє займають центральне місце в його переживаннях.

психологічний словник

А Б В Г Д Е Ж З І Й До Л М Н Про П Р З Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Е Ю Я

RSS [email protected]
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация