«Психологічний вплив»: навіщо Пентагон збирається створювати космічні війська

  1. спірний момент
  2. космічне лобі
  3. мілітаризація космосу

Міністр оборони США Джеймс Меттіс заявив, що його відомство працює над створенням космічних військ. Відповідне доручення Пентагону раніше дав президент Сполучених Штатів Дональд Трамп. Офіційно Вашингтон пояснює потребу в космічному озброєнні збільшеною потужністю Росії і Китаю. Однак експерти відзначають, що риторика про захист позаземного простору від «загрози зі сходу» покликана виправдати цілком прагматичні цілі військового лобі щодо збільшення фінансування, а також чинити психологічний вплив на зовнішньополітичних гравців. Про перспективи мілітаризації космосу - в матеріалі RT.

Міністр оборони США Джеймс Меттіс повідомив, що його відомство працює над створенням космічних військ. Відповідне доручення Пентагону в червні дав президент США Дональд Трамп. ідею про створенні в Сполучених Штатах військово-космічних сил глава Білого дому озвучив , Виступаючи перед військовослужбовцями Корпусу морської піхоти на базі в Каліфорнії. У міністерстві пояснили слова президента.

«Нам слід розглядати космос як розвивається театр військових дій. Створення оперативного командування, звичайно, є одним з варіантів », - заявив Меттіс в інтерв'ю телеканалу ABC News.

За словами глави Пентагону, відомство повністю підтримує ініціативу Трампа і працює над реалізацією його ідеї. Меттіс також зазначив, що космос - «таке ж поле бою, як земля, повітря і море», практично повторивши слова глави Білого дому.

спірний момент

Як зазначив у розмові з RT військовий експерт Олексій ЛЕОНКОМ, зараз Вашингтон опрацьовує організаційні аспекти створення космічних військ. Одним зі спірних моментів є виділення цього підрозділу в окреме командування.

Раніше республіканець Майк Роджерс і демократ Джим Купер внесли законопроект про виділення Космічного командування в окремий рід військ . На думку конгресменів, перебування космічних військ в складі ВПС перешкоджає залученню фінансів в таку важливу в стратегічному відношенні сферу. Також Роджерс і Купер критикували командування ВПС за недостатні зусилля по мілітаризації космосу і сконцентрованість на розвиток виключно авіації. На їхню думку, армія США може вибудувати повноцінні космічні війська в найближчі три-чотири роки.

Однак начальник штабу ВПС США Девід Голдфін і міністр ВПС Хезер Вілсон виступили проти законопроекту. На їхню думку, виокремлення Космічного командування в окрему структуру спричинить жахливу бюрократичну тяганину. Цю точку зору підтримує і більшість генералітету ВВС США.

Також по темі

Міністр оборони США Джеймс Меттіс заявив, що його відомство працює над створенням космічних військ Зоряні війни 2.0: чому США не запобігають гонку озброєнь в космосі

Комітет Генеральної Асамблеї ООН схвалила проект резолюції щодо запобігання гонки озброєнь в космічному просторі. Проти ...

«Зараз в Стратегічному командуванні ВПС США вже існує підрозділ космічних військ, яке займається супутниковими угрупованнями, що обслуговують Пентагон засобами зв'язку та ретрансляції. Туди входять супутники оптико-електронної розвідки, радіорелейні супутники, які перехоплюють і дешифрируются сигнали, а також супутники з попередження про ракетний запуск. Цьому підрозділу хочуть надати інший статус, підключивши до розробок військово-промислового комплексу США і управління перспективних дослідницьких проектів Міноборони », - пояснив ЛЕОНКОМ.

Експерт зазначив, що в даний час американці розробляють кінетичне і лазерну зброю, а також орбітальні комплекси з перехоплення балістичних ракет.

«Ці великі проекти необхідно віддати комусь під командування. Потрібно, щоб керівництво виступало замовником проектів, брало б розробки на озброєння, а також планувало бойові операції. Для реалізації бойових завдань управління має бути оперативним, про що і заявив Меттіс », - сказав ЛЕОНКОМ.

космічне лобі

Ідея створення космічних військ обґрунтовується побоюваннями Пентагону з приводу можливої ​​загрози з боку Росії і Китаю. Так, в березні цього року подібну стурбованість висловила Національна розвідка США. За її даними, російські і китайські протисупутникові технології можуть бути прийняті на озброєння вже «в найближчі кілька років».

У Пентагоні впевнені, що створюване в РФ і КНР космічну зброю направлено проти американських супутників. За словами глави Стратегічного командування ЗС США генерала Джона Хайт, Москва і Пекін інвестують в орбітальну платформу, яка зможе збивати американські космічні апарати за допомогою ракет і лазерів або ж буде здатне створювати їм перешкоди.

Також по темі

«Повномасштабна мілітаризація»: чому Трамп задумався про створення космічних військ «Повномасштабна мілітаризація»: чому Трамп задумався про створення космічних військ

США розглядають можливість створення космічних військ, заявив американський президент Дональд Трамп. Він зазначив, що національна ...

«Вони створили ці можливості, щоб кинути виклик Сполученим Штатам, кинути виклик нашим союзникам і змінити баланс сил в світі. Ми не можемо цього допустити », - підкреслив генерал.

Однак, як зазначив у розмові з RT заступник голови комітету Державної думи з оборони Юрій Швиткін, за риторикою Пентагону про «загрозу зі сходу» ховаються цілком прагматичні цілі військового лобі щодо збільшення фінансування. Перебільшуючи уявну загрозу з боку Росії і Китаю, влада США хочуть виправдати виділення великого обсягу коштів на оборонно-промисловий комплекс, вважає депутат.

На думку співрозмовників RT, ще одним фактором, що зміцнила занепокоєння США, стало звернення президента РФ Володимира Путіна до Федеральних зборів. Нагадаємо, в ході свого виступу глава Росії продемонстрував нові види озброєння.

«Після цього виступу один із представників Пентагону попросив грошей на космічний напрямок. Міноборони США вирішило вивести на орбіту додаткову угруповання супутників для спостереження за гіперзвуковими апаратами, які зробила Росія. Тепер лобі, яке представляє так звану військову партію, збирається займатися мілітаризацією космосу », - вважає ЛЕОНКОМ.

Нагадаємо, конгрес США має намір збільшити загальний оборонний бюджет країни . В 2019 фінансовому році (почнеться 1 жовтня 2018 роки) він може скласти рекордні $ 716 млрд.

В оборонному бюджеті США на 2018 рік серед завдань Агентства з протиракетної оборони вважалася розробка базується в космосі системи з перехоплення балістичних ракет. Бюджет на 2019 фінансовий рік також передбачає розгортання такої системи. Згідно з документом, розробка і впровадження «стійкою космічної сенсорної архітектури» повинні бути завершені до 31 грудня 2022 року. Роботи будуть проводитися Агентством ПРО спільно з DARPA і ВВС США.

мілітаризація космосу

Тим часом, як пояснив ЛЕОНКОМ, поки єдиним аспектом військової присутності в космосі є орбітальні супутники. Розвідувальні супутникові апарати зараз є у США, Росії та Китаю.

«Поки що мова йде лише про таке розширення космічної складової американської протиракетної оборони, яка передбачає збільшення кількості супутників. Також можливі інвестиції в розвиток орбітальних систем стеження », - заявив експерт.

На думку аналітиків, заяви Вашингтона переслідують метою надати насамперед «психологічний вплив» на геополітичних противників.

«Безумовно, гучні заяви з боку Дональда Трампа - це гра м'язами. Ці сентенції говорять швидше про мілітаристської політики з боку США в цілому. Публічно Вашингтон виступає проти гонки озброєння, але кроки Білого дому свідчать про протилежне. Дії з нарощування озброєння, в тому числі космічного, спрямовані не на створення глобальної стабільності в світі, а на створення однополярного світу зі Сполученими Штатами на чолі », - підсумував Юрій Швиткін.

Курс Вашингтона на мілітаризацію космосу викликає стурбованість у світової спільноти. Так, в минулому році на комітеті з роззброєння Генасамблеї ООН Росія ініціювала резолюцію «Подальші практичні заходи щодо запобігання гонки озброєнь в космічному просторі». Суть резолюції зводиться до необхідності негайного старту переговорів щодо створення міжнародного юридично зобов'язуючого документа на заборону розміщення на орбіті летального зброї.

Також по темі

У гонитві за перевагою: до чого може привести поява в армії США Космічних військ

У США проходять наради зі створення Космічних військ, повідомив американський президент Дональд Трамп. Таким чином, в Сполучених ...

Документ знайшов підтримку 121 держави. Однак США, Франція, Великобританія, Ізраїль і Україна проголосували проти.

Після схвалення палатою представників проекту збільшеного оборонного бюджету на 2019 рік російський МЗС закликав Вашингтон до відмови від гонки озброєнь в космосі.

«Ці дії - пряме підтвердження того, що Вашингтон не має наміру відмовлятися від установок на застосування сили в космосі, з якими виступала попередня адміністрація», - йдеться в повідомленні МЗС РФ.

Також серйозну заклопотаність висловили в Йоганнесбурзької декларації лідери країн БРІКС. Глави «п'ятірки» закликали не перетворювати космос в арену для військової конфронтації і підкреслили, що запобігання розміщення зброї в міжзоряному просторі «допоможе уникнути величезної загрози для міжнародного миру і безпеки».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация