Птахи гнізда Петрова-2

  1. Слідчий комітет і Генпрокуратура
  2. кредити
  3. суб'єкт ринку
  4. за участю

Іспанське кримінальну справу, в якій фігурує Геннадій Петров, показало, наскільки значним в Росії може бути людина з великими неформальними зв'язками. Петрова звинувачують в тому, що він є одним з лідерів тамбовсько-Малишевський злочинного угруповання. А протоколи прослуховування телефонних переговорів Петрова з матеріалів кримінальної справи свідчать, що інтереси цієї непересічної арештанта поширювалися на торгівлю нерухомістю в Іспанії і будівництво в Сочі, транспортування вуглеводнів і продаж ювелірних виробів, телекомунікаційний бізнес і літаки. Йому навіть пропонували вирішити питання з заблокованими США грошима іранців. Не раз потрапляв в поле зору правоохоронних органів, Геннадій Петров вів переговори з підприємцями зі списку «Форбс», вітав заступник начальника слідчого комітету при Генпрокуратурі і запросто міг пити чай з заступником прокурора. Іспанське кримінальну справу, в якій фігурує Геннадій Петров, показало, наскільки значним в Росії може бути людина з великими неформальними зв'язками

Заарештований в Іспанії Геннадій Петров. Фото: EPA

Але, за даними іспанського справи, офіційно ця людина була скромний.

З його досьє випливає, що в Іспанії Петров і його дружина Олена зареєструвалися як підприємці в квітні 1998 року і завершили цю діяльність менше ніж через чотири місяці, задекларувавши збиток в 940 євро.

Геннадій Петров значився комерційним посередником, його дружина - оптовим торговцем м'ясом, яйцями, птицею і дичиною. Ким насправді був цей «посередник», з яких питань до нього зверталися і які проблеми він вирішував?

Портальс Вельс, 7, мікрорайон Соль-де-Майорка, муніципальний округ Кальвія, Іспанія. Місце проживання Геннадія Петрова Портальс Вельс, 7, мікрорайон Соль-де-Майорка, муніципальний округ Кальвія, Іспанія

Слідчий комітет і Генпрокуратура

Іспанське кримінальну справу може не викликати в Росії ніякої офіційної реакції. Непросто проводити розгляд, якщо, згідно з протоколами прослуховування телефонних переговорів, фігурант невимушено розмовляв з особами, чиї імена повністю збігаються з іменами деяких керівників системи російської Генпрокуратури і Слідчого комітету.

Так, 31 жовтня 2007 року в 11.50 спеціальний відділ іспанської поліції зафіксував дзвінок Геннадію Петрову від Ігоря Борисовича Соболевського. Соболевський повідомив Петрову про те, що якісь люди передали йому документи, що він їх перегляне і подумає, що можна зробити. На думку іспанської поліції, мова йде про те, що у цих людей, мабуть, незаконно забрали земельні ділянки (використовується термін «рейдерство»).

У той же день через кілька хвилин Петрову подзвонив його партнер з Санкт-Петербурга. В ході бесіди вони розмовляють про проблеми з зубами, що виникли у Ігоря Борисовича Соболевського, який знаходиться в стоматологічній клініці для лікування. Мабуть, Ігор платить за надану медичну допомогу, і Петров дає вказівки своєму партнерові, щоб той зробив все необхідне і зазначені витрати були оплачені за рахунок Петрова.

10 листопада 2007 року хтось Андрій Бегемот дзвонить Петрову. Бегемот нагадує Петрову, що настав День міліції, і Петров відповідає, що це їхнє свято. Андрій нагадує, що необхідно зателефонувати Ігорю (мова йде про Ігоря Борисовича Соболевським. - Прим. Іспанській поліції) і іншим людям, щоб привітати. Пізніше Петров дзвонить Ігорю Соболевського і вітає його з Днем міліції. Петров користується нагодою, щоб передати привіт дружині Соболевського. Петров також повідомляє Соболевського, що приїде в Санкт-Петербург 12 листопада, а в Москву 18 листопада, і пропонує разом поїхати в Москву.

За збігом, Ігор Борисович Соболевський досить відомий в Росії осіб. Точно таке ж ім'я у колишнього заступника голови Слідчого комітету при прокуратурі. Ігор Соболевський - однокурсник Володимира Путіна і голови Слідчого комітету Олександра Бастрикіна -

став заступник голови Слідчого комітету в 2008 році і звільнений з посади президентом Дмитром Медведєвим в червні 2009-го. Соболевський пішов «за власним бажанням». Інші формулювання у чиновників його рівня зустрічаються нечасто.

У протоколах прослуховування телефонних розмов Петрова згадувався високопоставлений працівник Генпрокуратури.

Так, 17 вересня 2007 року в 12.50 Петрову подзвонив його партнер Олександр. Він повідомляє йому дослівно наступне: «Сусід» (мова йде про Володимира кумарини. - Прим. Іспанській поліції) «розпустив мову» і «мете бруд на тебе». Йдеться про те, що той у своїх свідченнях погано відгукувався про Петрова або звинувачував його <...>. Потім партнер пояснює Петрову, що якась людина (прізвище вказано в матеріалах справи. - Р. Ш.) хотів би випити чашечку чаю з Петровим, щоб обговорити деякі питання. Олександр розповідає, що ця людина тепер є першим заступником начальника управління Генеральної прокуратури (називає регіон. - Р. Ш.). Олександр розповідає, що саме він повідомив, що «Сусід» почав давати свідчення проти Петрова. Петров, в свою чергу, говорить, що вже зрозумів це вчора.

Володимир Барсуков (Кумарін) в 1999 році. Його називали «тіньовим губернатором Петербурга». В даний час сидить за звинуваченням у вбивстві підприємця. Фото ІТАР-ТАСС / Інтерпресс

Олександр стверджує, що людина нічого не хоче від Петрова, що просто хоче побачитися з ним, тому що вже давно нічого не чув про нього. Олександр каже, що ця людина стверджує, що завжди поважав Петрова. Петров пропонує зустрітися, виявляючи велику зацікавленість.

Якщо це дійсно так і співрозмовник Геннадія Петрова - адекватна людина, то мова йде про те, що якийсь російський прокурор повідомляє Петрову закриті відомості. Думаємо, російський Слідчий комітет при Генпрокуратурі і власне Генпрокуратура мають можливість отримати доступ до матеріалів іспанського справи, з тим щоб провести внутрішню перевірку. У Слідчому комітеті поки не відповіли на запит «Нової», чи мають вони ці матеріали і чи проводилося по ним службовий розгляд. Зв'язатися з Ігорем Соболевськ не вдалося.

кредити

Підконтрольні Геннадію Петрову компанії хочуть розвиватися, і з цієї точки зору їх цікавлять доступні кредити.

20 вересня 2007 року Петров розмовляє з Олександром Золотим (людиною зі свого оточення, який займається бізнесом, пов'язаним з ювелірними магазинами і дорогоцінними металами. - Прим. Іспанській поліції). В ході трьох бесід вони обговорюють тему банківського кредиту, про видачу якого повинні просити. Судячи з розмов, співрозмовники сподіваються, що гроші (700 мільйонів рублів) будуть надані Ощадбанком і повинні бути повернуті протягом одного року. Петров розповідає Олександру, що хтось Наіль надасть їм послугу і виступить в якості поручителя. Також вони говорять про гроші, які повинні заплатити Савельєву (людині з банку «Санкт-Петербург». - Прим. Іспанській поліції) в розмірі 15 (можливо, мова йде про мільйони доларів) до кінця січня.

1 листопада 2007 року в 13.59 Наіль дзвонить Петрову <...>. Наіль розповідає, що Греф, «друг Петрова», запросив його на бенкет 12 листопада по приводу 160-річчя Ощадбанку.

Зазначена в іспанських матеріалах прізвище збігається з прізвищем колишнього міністра економічного розвитку і торгівлі Германа Грефа, який з 28 листопада 2007 року є головою Ощадбанку. У банку не відповіли на письмовий запит «Нової», чи має хто-небудь підставу називати Грефа «другом Петрова», кредитували вони компанію Петрова на суму 700 мільйонів рублів і отримував банк будь-які питання по офіційних каналах з боку іспанських правоохоронних органів .

Коли ми зв'язалися з Грефом по мобільному телефону, він заговорив про хороші манери і попросив не дзвонити без його дозволу.

Подібне уявлення про етику не рідкість для російських чиновників і керівників держкомпаній. Думки про манерах не виникає, коли підконтрольний державі Сбербанк кредитує брата свого керівника (Євгенія Грефа) на півмільярда рублів, а син цього керівника (Олег Греф) займає пост віце-президента в компанії, яка акредитована при Ощадбанку (про братерський кредиті і посади сина повідомляли « Відомості »). У манерах головне - щоб журналісти не дзвонили без дозволу на мобільний.

Геннадій Петров також обговорював можливість отримання кредиту в банку «Санкт-Петербург». 20 вересня 2007 року Петров розповідає синові, що в підсумку домовився про банківський кредит. Також вони обговорюють зміна позиції Савельєва, який відмовився надати Петрову запитані кредити, в той час як спочатку він розраховував на його підтримку. З бесіди слід, що кредитний комітет банку відмовив у кредиті, пославшись на велику кількість заявок.

Керівник прес-служби банку «Санкт-Петербург» Анна Бархатова повідомила «Нової», що голова правління банку Олександр Савельєв не заперечує факту переговорів, хоча й не пам'ятає точно, чи відбулися вони. Можливо, прохання про кредит надходила, але звернень дуже багато (90% бізнесу банку - кредитування) і відновити деталі вкрай складно. Анна Бархатова підкреслила, що ніяких особистих ділових контактів у Савельєва з Петровим не було і питань від іспанських правоохоронних органів в банк не надходило.

суб'єкт ринку

Як повідомляла «Нова», син Геннадія Петрова - Антон Петров - співзасновник і голова ради директорів будівельної компанії «Балтійський моноліт», яка зводить елітну нерухомість в Москві, Санкт-Петербурзі і Сочі.

Згідно з протоколами прослуховування переговорів Геннадія Петрова, 29 листопада 2007 року Антон повідомив йому про можливу справу (пов'язаному з будівельною галуззю) в якому братиме участь Дудко.

Приблизно за місяць до цього, 21 вересня 2007 року, Петров запитав свого партнера Аркадія про Олександра Абрамова, <...> бачив Абрамов землю, Аркадій відповідає, що так і що вона йому сподобалася, але він критично ставиться до цього регіону. Він повідомляє, що Абрамов зараз купує півострів в Новій Зеландії, де хоче побудувати місто.

Голова ради директорів і основний власник «Євраз Груп» Олександр Абрамов розповів «Новій», що разом з Олександром Фроловим вони є партнерами Андрія Дудко в компанії «Ферро-буд». Дудко займається менеджментом. Абрамов і Фролов виступають інвесторами.

Олександр Абрамов згадав, що приблизно в 2007 році вони купували девелоперський проект в Санкт-Петербурзі (житлова нерухомість) і проект в Сочі (апартамент-готель) у компанії «Балтійський моноліт». Він контактував з Геннадієм і Антоном Петровим під час обговорення умов угоди. За об'єкти, за словами Абрамова, заплатили досить серйозні гроші, і зараз вони розвиваються.

Власник «Євразу» говорить, що вів з Петровим ділові переговори і до цього його не знав. На питання про те, чи не бентежила його репутація Петрова, Олександр Абрамов відповів, що спілкується з тими, хто є суб'єктом ринку. А як ця людина стала суб'єктом ринку - це питання інше. І якщо в цьому сенсі накладати обмеження, то пропаде половина угод. Головне - це гарантії юридичної чистоти і гарантії щодо права власності. А з цієї точки зору стандартів дотримано.

Щодо півострова в Новій Зеландії і будівництва міста Олександр Абрамов заявив, що це не відповідає дійсності.

У компанії «Ферро-буд» ситуацію не прокоментували.

за участю

Матеріал підготовлений в процесі роботи над проектом Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) - спільної програми, в якій беруть участь Центр расследовательской журналістики (Сараєво), Румунський центр расследовательской журналістики, Болгарський центр расследовательской журналістики, Media Focus, Кавказький центр журналістських розслідувань і «Нова газета», а також журналісти з Чорногорії, Молдови, Албанії, України, Грузії і Македонії.

Ким насправді був цей «посередник», з яких питань до нього зверталися і які проблеми він вирішував?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация