Путін буде президентом - спасибі Англії за це

Зарубіжні ЗМІ на свій лад відреагували на підсумки виборів в Росії. Основні тези: ключ до перемоги Путіна - звинувачення Великобританії у справі Скрипаля, при цьому Путін «став заручником ним же самим побудованої авторитарної системи». Дорога одна - стати довічним лідером. Зарубіжні ЗМІ на свій лад відреагували на підсумки виборів в Росії

Володимир Путін // Дмитро Азаров / Коммерсант

Потепління відносин із Заходом чекати не потрібно. При цьому «західні партнери» констатують неприємний для себе факт - Путін дійсно користується підтримкою населення. «Фонтанка» прислухалася до голосів з-за кордону.

Британська Guardian зазначає, що 75% голосів росіян продовжать перебування Путіна при владі майже до чверті століття .

Більше, на думку Guardian, тільки у Йосипа Сталіна. З конкурентів Путіна газета згадує тільки «комуніста Павла Грудінін, якого зробив мільйонером колишній державний радгосп», і Ксенію Собчак, «дочка політичного наставника Путіна, яка представила ліберальну програму». Газета відзначає, що і держслужбовці, і працівники приватних компаній повідомляли, що йдуть на вибори під тиском.

у статті "Путін 4.0: президент Росії готується до четвертого терміну, що далі?" Guardian пише, що Путін в кінці свого третього терміну сильніше, ніж будь-коли, але неясно, що він буде робити далі.

«За останні шість років конфлікт Росії з Заходом став глибше. Але Путін в кінці свого третього терміну став сильніше, ніж в 2012 році, зміцнивши свій імідж лідера поколінь, який усунув всю опозицію, крім своєї найрішучішою, і вжив заходів по відродженню величі Росії ... Парадокс, але тепер головна тема порядку, на думку аналітиків і джерел, близьких до Кремля, - Путін повинен продумати план догляду ».

«Головна ідея його найближчого терміну - знайти спосіб передати владу так, щоб забезпечити власну безпеку і безпеку досить великого числа його наближених, - цитує газета експерта московського Карнегі-центру Костянтина Гаазе. - Я думаю, що йому здасться простіше просто залишитися президентом довічно ».

Кремлівська політика перетворилася на кривавий спорт, зазначає співрозмовник газети. У 2007 році, коли Путін вибрав Дмитра Медведєва в якості свого тимчасового наступника, еліти відчували, що вони можуть підтримувати Медведєва або його конкурента без побоювань. Тепер, коли економіка стискується, а еліта починає рухатися перед можливою битвою за спадкоємність, ножі витягнуті з піхов.

«Ніхто не готовий замінити його, - сказало джерело газети, близьке до Кремля, який побажав залишитися анонімним. - Тому всі думають один на одного ».

Газета вважає, що в перші два президентські терміни, з 2000-го по 2008 рік, Путін скористався високими цінами на нафту і підвищенням рівня життя серед росіян, включаючи еліту, для зміцнення своєї влади. Він витіснив олігархів і опозицію. «Був договір з електоратом: я покращую економіку, а ви тримайтеся подалі від політики», - пише Guardian.

Фото: скріншот сторінки сайту The Times / www.thetimes.co.uk

Британська The Times винесла в заголовок, що Путін здобув впевнену перемогу на виборах завдяки Великобританії - газета зазначає, що новообраний президент Росії сам це заявив. Видання посилається на прес-секретаря виборчого штабу Путіна Андрія Кондрашова, який розповів, що необгрунтовані звинувачення в отруєнні екс-шпигуна Скрипаля згуртували націю. Далі газета докладно розповідає про версії отруєння Скрипаль через вентиляційну систему автомобіля, на якому вони переміщувалися по Лондону.

«Путін впивається виборами, які він не міг програти», - повідомляє BBC . І зазначає, що, незважаючи на 8 претендентів, переможець був очевидний з самого початку: «найпопулярніший російський опозиціонер Олексій Навальний залишився за бортом, а кандидата від КПРФ очорнили в очах виборців державні ЗМІ». Видання цитує політолога Катерину Шульман, яка говорить, що довго виїжджати на конфронтації з Заходом не вийде, тепер доведеться переключитися на реальні потреби населення, такі як доходи, житло, освіту та охорону здоров'я. Проте, зазначає BBC, судячи з перших заяв Путіна після підведення підсумків виборів, розраховувати на раптове потепління у відносинах Росії і Заходу не доводиться.

Реакцію Заходу на підсумки президентських виборів BBC називає «приглушеною».

Путін буде президентом - спасибі Англії за це

Тому що, поки світові лідери на кшталт голови КНР Сі Цзіньпіна вітають Путіна з перемогою, жоден із західних президентів на результати виборів в Росії не відреагував. Найкращі побажання Путіну прийшли тільки з Казахстану, Білорусі, Венесуели, Болівії і з Куби (насправді привітання вже прийшли і з Франції, і з Хорватії. - Прим. Ред.).

Independent виносить в заголовок не тільки приголомшливу перемогу Путіна, але і його натяк на те, що новий термін стане останнім.

Видання описує «розбрат між містером Навальний і міс Собчак» напередодні голосування а також зазначає черги на виборчих дільницях. «Правда, черги не завжди були по належним причин, - зазначає Independent. - Так, ділянку 2204 в Москві привернув увагу небувалого числа виборців. Пізніше з'ясувалося, що студенти відкріпив сюди в надії виграти планшетний комп'ютер ». Далі перераховуються інші побачені з-за кордону способи залучити виборців на дільниці: безкоштовні бутерброди з салямі, уцінені курячі стегенця, якісь «жетони на продукти» і горілка зі знижкою. «На одній виборчій дільниці виборцям дозволили зарядити і розрядити зброю сталінської епохи, перш ніж вони здійснили своє демократичне право», - пише видання. І завершує публікацію парадоксальним висновком: щоб забезпечити Путіну такий результат виборів, в країні були закручені гайки. І тепер вони будуть закручені ще сильніше - бо він отримав такий результат.

Washington post робить акцент на те, що перевибори Путіна означають посилення напруги із Заходом.

Путін продовжив своє правління до 2024 року, але видання задається питанням: що буде далі? І дає відповідь: ймовірно, Путін піде по шляху китайського лідера Сі Цзіньпіна і скасує обмеження президентського терміну. Або придумає собі якусь «позаполітичну посаду», яка перетворить його в національного лідера на кшталт аятолли Ірану. Далі газета приступає до ворожіння на кавовій гущі - тобто на особистості майбутнього прем'єра. Якщо прем'єром знову стане Медведєв, це, на думку видання, буде означати, що Путін хоче мінімізувати дискусії навколо особистості можливого наступника. Призначення порівняно ліберального Кудріна покаже силовикам їх місце і позначить готовність Путіна до економічних реформ. Але навіть якщо Ксенія Собчак створить, як обіцяє, політичну партію для об'єднання опозиції, серйозних змін чекати не варто.

Польська Polityka і зовсім з порога оголошує, що підсумки російського плебісциту - погана новина для Європи і Польщі.

Тому що це були не вибори, а театр одного актора. Проте росіяни підтримали політику Путіна, побудовану на розпалюванні конфлікту з Заходом. І він буде використовувати цей прийом і далі. «Путін IV не відмовиться від ведення нетрадиційних війн проти Заходу, завдяки їм він може мобілізувати виборців в Росії, - пише видання. - Досвід Криму, України, Сирії, Грузії буде повторюватися, так само як і комп'ютерні атаки, коли конфлікти розгортаються в Інтернеті ». Ахіллесова п'ята Путіна - російська економіка, для зростання якої необхідні технології. Ось тут-то стратегія президента РФ і може впасти.

Французька Les Echos пише, що Путіна переобрали в умовах холодної війни.

А німецька Sueddeutschezeitung оголошує «незручну правду» : Путін дійсно користується підтримкою населення.

Навіть якщо він цю підтримку перебільшує. Росія рухається до нової форми авторитарного націоналізму, який не буде реінкарнацією Радянського Союзу, вважають німці.

Читала іноземні ЗМІ Венера Галеева, "Фонтанка.ру"

Президент Росії готується до четвертого терміну, що далі?
Путін продовжив своє правління до 2024 року, але видання задається питанням: що буде далі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация