Путін-ТВ: у Росії є "брудна бомба" - The Daily Beast

REUTERS

У статті Девіда Ейкс під назвою "Путін-ТВ: у Росії є« брудна бомба »", опублікованій на сайті видання The Daily Beast , Пишеться про те, що на засіданні високопоставлених російських воєначальників камера нібито зафіксувала уривок можливого плану Кремля зі створення неймовірного і лякає нового зброї - розсіює радіоактивне випромінювання «брудної бомби». Її повинна доставляти безпілотна підводний човен, яка, в свою чергу, знаходиться на іншій субмарині.

Проблема в тому, що ми не можемо знати напевно, чи існує ця зброя насправді чи це просто провокація ЗМІ, щоб ми думали, ніби президент Росії Володимир Путін придбав в свій арсенал небезпечну нову іграшку. Якщо це правда, то Росія - перша країна, близька до того, щоб отримати в своє розпорядження зброю, хоча і не настільки руйнівний, як атомна бомба, але здатне випромінювати смертельну радіацію на великій території, роблячи її непридатною для житла. Якщо це обман, то перед нами новий пункт з довгого списку фейків кремлівських ЗМІ.

«Це правда, деякі секретні дані дійсно потрапили в кадр, але потім були видалені», сказав прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков в середу про загадкове кадрі. «Ми сподіваємося, що це не повториться».

Технічні аспекти такого пристрою не так вже й складні. «Брудна бомба» - це просто будь-який боєприпас, який містить звичайні вибухові речовини, інкапсульовані в радіоактивний матеріал. Вона вибухає, як будь-який звичайний боєприпас, але її осколки опромінені, і тому залишаються небезпечними набагато більш тривалий час, ніж фрагменти будь-якої стандартної бомби.

У порівнянні з ядерною зброєю, «брудну бомбу» зробити легко-і її використання, хоча і є вкрай провокаційним, але навряд чи зможе стати причиною світової Армагеддона. Але вони все ще становлять чималу загрозу; в 1970-х роках, Сполучені Штати і Росія навіть були досить близькі до їх заборони.

На цьому тижні Путін відвідав чорноморське місто Сочі для зустрічі з високопоставленими офіцерами і чиновниками військової промисловості Росії. Камера належить державі «Первого канала» була в кімнаті, і, мабуть, випадково, зняла офіцера, коли той розкрив сторінку з книги брифінгу.

«Перший канал» показав ці кадри, по крайней мере, один раз, перш ніж відредагувати сюжет, щоб видалити брифінг, можливо, за наполяганням урядових цензорів. Але уважні глядачі вже опублікували початковий сюжет на YouTube - і зайнялися поширенням скріншотів в соціальних медіа.

На часовому відрізку 1:46 в відео можна розглянути два заголовка. «Океанська багатоцільова система Статус-6» і «Розробник - конструкторське бюро Рубін». І, нижче, деякі пояснення та ілюстрації.

«Призначення: поразка важливих об'єктів економіки противника в районі узбережжя», написано в тексті, «і нанесення гарантованого неприйнятного збитку території країни шляхом створення зон великого радіоактивного забруднення, непридатних для здійснення в цих зонах військової, господарсько-економічної та іншої діяльності протягом тривалого часу ».

У книзі брифінгу в Сочі є ілюстрації торпедообразная роботизованого транспортного засобу, а також двох великих підводних човнів - атомних судів «Проект 09852» і «Проект 09851», які знаходяться на стадії будівництва для ВМФ Росії, і які, як повідомляється, оптимізовані для порятунку, розвідки та інших підводних спецоперацій.

«Сьогодні в Сочі Путіну представлять« Статус-6 »- збройову систему,« брудну бомбу », розроблену Рубіном», написав Павло Подвиг, незалежний військовий аналітик в Женеві. «Схоже, буде і підводний дрон, що запускається з міні-субмарини», додав Подвиг.

Все це звучить дуже страшно, як холодна війна 2.0. Але, можливо, сенс не в цьому? З одного боку, на цих зображеннях немає написів «Цілком таємно» або «Конфіденційно», яких можна було б очікувати від документів Міністерства оборони Росії з викладенням даних про новий ядерний потенціал. По-друге, завжди є ймовірність, що це "випадкове" розкриття державної таємниці таким не було.

REUTERS

Радянська розвідка, в якій колись служив Путін, опанувала мистецтво дезінформації - цілеспрямованого поширення брехні для того, щоб обдурити Захід. Це часто мало на увазі не тільки поширення наклепницьких фальшивих новинних сюжетів про США і їх союзниках, і розміщення їх в західних газетах, а й створення сфабрикованих історій або часткове надання інформації розвідки з Москви, щоб краще управляти реакцією американців. Одним з найбільш відомих прикладів дезінформації був підроблений «доповідь про кінець світу», який КДБ Юрія Андропова підготувало в кінці 70-х років для того, щоб змусити Вашингтон відмовитися від своїх планів по розміщенню ракет «Першинг-2» в Західній Європі. Радянська академія наук сфабрикувала ціле дослідження про кошмарних екологічні наслідки ядерної зими, щоб його потім можна було поширити серед груп-захисників світу та екології по іншу сторону залізної завіси, щоб демократичні маси своїм тиском змусили уряд відмовитися від «Першинг».

Швидше, навмисне, ніж через недогляд, «Перший канал» дав уважним глядачам можливість побачити дивно зрозумілі технічні характеристики нової системи російської зброї. Втім, цілком імовірно, що глядачам показали саме те, що було необхідно Кремлю - плани чогось неіснуючого.

Наприклад, американський аналітик по контролю над озброєннями Джеффрі Льюїс поставився до цього скептично. «Це звучить шалено», сказав він The Daily Beast в електронній пошті. Льюїс сказав, що він з усіх сил намагався зрозуміти концепцію «брудної бомби». «Я думаю, сенс в тому, що ви робите територію непридатною для експлуатації - наприклад, авіабази або, що ще більш похмуро, ферми і джерела їжі».

У статті 2014 року в Foreign Policy, Льюїс нагадав усім історію «брудних бомб». Як Росія поралася з радіологічним зброєю в 1950-х. І, як під час самих темних днів війни в Кореї, коли була загроза, що китайські та північнокорейські війська розгромлять американські [війська], генерал армії США Дуглас Макартур запропонував «висіяти смугу радіоактивного цезію уздовж Маньчжурії в якості свого роду« санітарного кордону »проти просування китайців ».

Армія проводила випробування прототипу «брудних бомб» в 1952 році, але порахувала їх ненадійними. Замість цього, Пентагон направив свою увагу на розробку малопотужного ядерної зброї.

REUTERS

Проте, перспектива радіологічної війни настільки налякала лідерів США і Росії, що в рамках переговорів про обмеження стратегічних озброєнь в 1970-х роках, Москва і Вашингтон попередньо домовилися ніколи не застосовувати «брудні бомби» - угода, яка завалилася на початку 1990-х років і «по-видимому, майже забуте спільнотою контролю над озброєннями, роззброєнням і нерозповсюдженням», пише Льюїс.

Зовсім недавно, аналітики побоювалися, що країни-ізгої, такі як Північна Корея та Ірак Саддама Хусейна, можуть застосувати «брудні бомби». Але, здавалося, до сих пір, ніхто не був стурбований тим, що Росія може повернутися до своїх глибоких радянським корінням ... і відродити радіологічна зброя, яке колись прагнула заборонити.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

2.0. Але, можливо, сенс не в цьому?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация