Путін запропонував заборонити відносити цитати Біблії і Корану до екстремізму

  1. Екстремізм в священних текстах

Президент вніс до Держдуми законопроект, згідно з яким священні книги християнства, ісламу, іудаїзму і буддизму не можуть визнаватися екстремістськими матеріалами, що робиться в розвиток одного з положень Конституції Президент вніс до Держдуми законопроект, згідно з яким священні книги християнства, ісламу, іудаїзму і буддизму не можуть визнаватися екстремістськими матеріалами, що робиться в розвиток одного з положень Конституції   Президент Росії Володимир Путін   Фото: ТАСС, Олексій Дружинін   Москва

Президент Росії Володимир Путін

Фото: ТАСС, Олексій Дружинін

Москва. 14 жовтня. INTERFAX.RU - Президент РФ Володимир Путін вніс до Державної Думи проект федерального закону "Про внесення зміни до Федерального закону" Про протидію екстремістській діяльності ".

Згідно з документом, розміщеним в базі даних Держдуми, ФЗ "Про протидію екстремістській діяльності" доповнюється статтею 3.1 такого змісту:

"Стаття 3.1. Особливості застосування законодавства Російської Федерації про протидію екстремістській діяльності щодо релігійних текстів.

Біблія, Коран, Танах (Священне писання в іудаїзмі - ІФ) і Ганджур (збори священних буддійських текстів - ІФ), їх зміст і цитати з них не можуть бути визнані екстремістськими матеріалами ".

Передбачається, що цей Закон набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

У Пояснювальній записці до проекту закону зазначається, що Ст.28 Конституції РФ визначено, що кожному гарантується свобода совісті, свобода віросповідання, включаючи право сповідати індивідуально або спільно з іншими будь-яку релігію або не сповідувати ніякої.

У розвиток цього положення Конституції РФ прийнятий ФЗ "Про свободу совісті та релігійні об'єднання". Відповідно до статті 2 цього ФЗ закони та інші нормативні правові акти, що приймаються в РФ і які зачіпають реалізацію права на свободу совісті і свободу віросповідання, а також діяльність релігійних об'єднань, повинні відповідати цим законом.

Виходячи з преамбули названого ФЗ саме християнство, іслам, іудаїзм і буддизм становлять невід'ємну частину історичної спадщини народів Росії.

"У зв'язку з викладеним та з метою забезпечення рівного поваги до світових традиційних релігій законопроектом пропонується встановити, що Біблія, Коран, Танах та Ганджур, складові духовну основу згаданих релігій, їх зміст і цитати з них не можуть бути визнані екстремістськими матеріалами", - підкреслюється в документі.

Відзначається, що концепція законопроекту узгоджена з представниками відповідних централізованих релігійних організацій Росії.

Екстремізм в священних текстах

12 серпня суддя Південно-Сахалінського міськсуду Наталія Перченко за позовом прокурора Тетяни Білобровец визнала "екстремістським матеріалом" книгу "Благання (дуа) до бога: її значення і місце в ісламі". Приводом для цього стали "Аль-Фатіха" і інші сури Корану. Зокрема, "екстремістськими" були названі цитати з Корану - "Тобі ми поклоняємося і тебе молимо про допомогу" ( "Аль-Фатіха"), "Не кличте ж ні до кого поряд з Аллахом" ( "Аль-Джинн").

Це рішення викликало обурення глави Чечні Рамзана Кадирова, який вважав , Що суддя має вибачитися, і у відповідь подав апеляцію на рішення судді Південно-Сахалінського міськсуду.

Суддю і прокурора Кадиров назвав "шайтанами і провокаторами". У Генпрокуратурі на це відповіли, що глава республіки не мав права ображати працівників суду і прокуратури.

"Вважаю, що неприпустимо ображати суддів і прокурорів в сфері, пов'язаній з їх професійною діяльністю", - сказала "Інтерфаксу" офіційний представник наглядового відомства Марина Гриднєва.

В кінці вересня депутат від Чеченської республіки Шамсаїл Сараліев вніс законопроект , Який забороняє визнавати священні тексти екстремістськими.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация