Путін, Поклонська, Зюганов: пенсійна реформа в дзеркалі «Яндекса», Відкрите місто / OpenTown.org

  1. Результати дослідження
  2. Що говорили про пенсійну реформу

Пенсійна реформа стала, без перебільшення, найбільш обговорюваною і резонансною темою останніх тижнів. Багато медійні персони намагалися відверто піаритися на цій темі. Але наскільки їм це вдалося? Кого громадськість вважає дійсно відповідальним за підвищення пенсійного віку? Ким користувачі рунету вважають за потрібне цікавитися в зв'язку з пенсійною реформою?

Щоб відповісти на це питання, редакція Інвест-Форсайта провела власне дослідження, проаналізувавши запити в пошуковому сервісі Яндекс за місяць з 23 липня по 23 серпня. Було проаналізовано кількість запитів, в яких одночасно згадувалися прізвища відомих державних і політичних діячів, що відзначилися в зв'язку з реформою, і прикметник пенсійний.

Результати виявилися досить несподіваними.

Ні, перше місце цілком передбачувано зайняв Президент Російської Федерації Володимир Путін: його ім'ям в зв'язку з пенсійними питаннями цікавилися за місяць більше 120 тис. Разів. Очевидно, що вища посадова особа держави, яка приймає всі найважливіші політичні рішення, цікавить користувачів інтернету в першу чергу, причому особливою популярністю стали користуватися новини про президента, коли той пообіцяв пом'якшити реформу .

Але ось друге місце абсолютно несподівано зайняла депутат Державної Думи, екс-прокурор Криму Наталія Поклонська, до сих пір відома тільки досить дивними ініціативами, але раптом відзначилася тим, що голосувала проти пенсійного законопроекту. Хоча вплив Наталії Поклонский на реформу явно мінімально, її вчинок викликав резонанс, а в поєднанні з вже заробленої скандальною репутацією він перетворив її в одного з найпопулярніших учасників пенсійних дискусій. Ось тут ми дійсно маємо справу з піаром в чистому вигляді. За місяць ім'ям Поклонский в зв'язку з пенсійними питаннями цікавилися майже 16 тис. Раз.

Далі ми бачимо чотири прізвища з рейтингом від 6 до 8 тисяч пошукових запитів в місяць. Цей ряд прізвищ відображає офіційну проходження пенсійного законопроекту, а також той факт, що народ шукає винного в звалилася на нього щастя. Звичайно, серед цих чотирьох глава уряду Дмитро Медведєв, який оголосив про початок реформи від імені кабінету і взагалі на перших порах був головним офіційним пенсійним спікером. А поруч з главою уряду лідери опозиційних думських фракцій Володимир Жириновський і Геннадій Зюганов, причому рейтинг лідера комуністів вищий за рейтинг прем'єр-міністра. Таким чином, народ явно сподівається, що думська опозиція зробить хоч якісь заходи проти підвищення пенсійного віку; по крайней мере, влада прислухається до вихідної від опозиціонерів критиці. Компартія організувала по всій країні мітинги проти пенсійної реформи і ініціювала референдум про пенсійну реформу і це додало рейтингу Геннадію Зюганову.

Компартія організувала по всій країні мітинги проти пенсійної реформи і ініціювала референдум про пенсійну реформу і це додало рейтингу Геннадію Зюганову

Михайло Воскресенський / РІА Новини

Нарешті, на п'ятому місці людина, що стала багато в чому жертвою медіаскандал. Це директор Науково-дослідного фінансового інституту Мінфіну РФ Володимир Назаров, якого деякі блогери оголосили істинним автором пенсійної реформи. В результаті оголошений козлом відпущення експерт виявився навіть більш цікавлять користувачів рунету, ніж його шеф, міністр фінансів і віце-прем'єр Антон Силуанов.

Далі ми бачимо велике коло керівників уряду, парламенту і Єдиної Росії, дійсно причетних до обговорення реформи. Однак структура запитів показує: громадськість не зовсім точно представляє міру відповідальності різних посадових осіб. Так, порівняно невисокий рейтинг у ключових міністрів глави Мінфіну Антона Силуанова і глави Мінпраці Максима Топіліна, хоча саме Мінпраці готує поправки до пенсійної реформи. Зате високий рейтинг у голови Пенсійного фонду Росії (ПФР) Антона Дроздова. Зрозуміло, що ПФР має відношення до пенсій, але в прийнятті рішень щодо реформи він грає незначну роль. А керівники Генради Єдиної Росії Сергій Железняк і Ольга Баталіна своїм пропозиціями пом'якшити реформу змогли стати ще більш популярними, ніж Максим Топілін.

Підводячи підсумки: популярність зростає у тих, хто дає населенню надію на пом'якшення положень пенсійної реформи. І тут ніхто не може змагатися з президентом.

І тут ніхто не може змагатися з президентом

Результати дослідження

ПЕРСОНА Кількість запитів на місяць 1 Володимир Путін, Президент РФ 124834 2 Наталя Поклонська, депутат ГД РФ 15836 3 Геннадій Зюганов, депутат ГД РФ, лідер КПРФ 7955 4 Дмитро Медведєв, голова уряду РФ 6936 5 Володимир Назаров, директор НДФІ Мінфіну РФ 6517 6 Володимир Жириновський, депутат ГД РФ, лідер ЛДПР 6247 7 Антон Дроздов, голова правління ПФР 2413 8 Олексій Кудрін, голова Рахункової палати РФ 2103 9 В'ячеслав Володін, депутат ГД РФ, голова ГД РФ 2008 10 Тетяна Голікова, заступник голови уряду РФ 1939 11 Сергій Железняк, депутат ГД РФ, замсе Кретаро Генради ЕР 1799 12 Сергій Миронов, депутат ГД РФ, лідер партії Справедлива Росія 1524 13 Валентина Матвієнко, голова Ради Федерації РФ 1170 14 Антон Силуанов, перший заступник голови уряду, міністр фінансів РФ 788 15 Ольга Баталіна, депутат ГД РФ, заступник секретаря Генради ЕР 543 16 Максим Топілін, міністр праці і соціального захисту РФ 424 17 Михайло Шмаков, голова Федерації незалежних профспілок 382 18 Вероніка Скворцова, міністр охорони здоров'я РФ 222 19 Леонід Рошаль, голова Національної медичної палати 219 20 Андрій Турчак, депутат ГД РФ, секретар Генради ЕР 172 21 Валерій Рашкин, депутат ГД РФ 139 22 Сергій Неверов, депутат ГД РФ, лідер фракції ЕР 121 23 Максим Орєшкін, міністр економічного розвитку РФ 47 24 Сергій Кирієнко, перший заступник керівника адміністрації президента РФ 45 25 Валерій Фадєєв, голова Громадської палати РФ 43 26 Тетяна Москалькова, уповноважений з прав людини РФ 36 27 Олександр Шохін, президент РСПП 19 28 Володимир Мау, ректор РАНХиГС 18 29 Сергій Вострецов, голова Соцпрофа 14 30 Сергій Катирін, голова ТПП РФ 2

Що говорили про пенсійну реформу

Що говорили про пенсійну реформу

Володимир Путін, Президент РФ: Мені ніякої [варіант] не подобається , Пов'язаний з підвищенням віку. І запевняю вас, і в уряді мало таких людей, якщо взагалі є, яким це подобається.

І запевняю вас, і в уряді мало таких людей, якщо взагалі є, яким це подобається

Дмитро Медведєв, голова уряду РФ: Це дійсно зараз найскладніше питання, який викликає великі дискусії в суспільстві. Такого роду зміни в пенсійному законодавстві, навіть якщо людина хоче працювати, більшість людей не радують зміни. Як справедливо зауважив Володимир Володимирович Путін, це нікого не радує і серед членів уряду.

Є рішення, які з різних причин необхідні . / ... / Це як гіркі ліки. Людина не хоче його пити, але розуміє, що якщо він це ліки не вип'є, все може закінчитися набагато гірше. Так само і ці зміни.

зараз готуються пропозиції дуже різні, аж до введення жорсткої адміністративної та кримінальної відповідальності за звільнення таких працівників [передпенсійного віку].

Валентина Матвієнко, голова Ради Федерації РФ: Що стосується відкласти немає, відкласти не можна Валентина Матвієнко, голова Ради Федерації РФ: Що стосується відкласти немає, відкласти не можна. Якщо влада таким чином надійде, це буде безвідповідальна влада [про підвищення пенсійного віку в Росії].

В'ячеслав Володін, депутат ГД РФ, голова ГД РФ: У нас з вами пенсійна система державна   має   дефіцит, в ній ось така діра, і за рахунок бюджету її наповнюють В'ячеслав Володін, депутат ГД РФ, голова ГД РФ: У нас з вами пенсійна система державна має дефіцит, в ній ось така діра, і за рахунок бюджету її наповнюють. Будуть у нас далі державні пенсії чи ні, це теж питання, тому що бюджет став дефіцитним.

Тетяна Голікова, заступник голови уряду РФ: Середнє щомісячне   збільшення   пенсії нині чинним пенсіонерам оцінено нами в 1000 руб Тетяна Голікова, заступник голови уряду РФ: Середнє щомісячне збільшення пенсії нині чинним пенсіонерам оцінено нами в 1000 руб. Це означає, що приблизно кожен громадянин, кожен пенсіонер природно, в залежності від того стажу і того розміру страхових внесків, які він сплачував в пенсійну систему, отримає під 12 000 в рік.

Максим Топілін, міністр праці і соціального захисту РФ: Сьогодні найбільш оптимальний момент для проведення пенсійної реформи, тому що ринок праці   наповнюється   нечисленним поколінням, народженим в дев'яностих роках, а громадян, які в цей же час виходять на пенсію, виявилося дуже багато Максим Топілін, міністр праці і соціального захисту РФ: Сьогодні найбільш оптимальний момент для проведення пенсійної реформи, тому що ринок праці наповнюється нечисленним поколінням, народженим в дев'яностих роках, а громадян, які в цей же час виходять на пенсію, виявилося дуже багато. Більш того, тривалість життя в країні зростає. Не можна зберегти колишні вимоги до пенсійного віку, адже півстоліття тому умови були іншими. Система просто не здатна функціонувати в таких умовах, і нам слід було б це зрозуміти. Альтернативи пенсійній реформі немає.

Олексій Кудрін, голова Рахункової палати РФ: У Росії всього 20% людей   йдуть   на пенсію відразу після досягнення відповідного віку Олексій Кудрін, голова Рахункової палати РФ: У Росії всього 20% людей йдуть на пенсію відразу після досягнення відповідного віку. Близько двох третин продовжують працювати, і ніхто їх при цьому масово не звільняє.

Нагадаю, що в 2008-2009 роки половина всього Резервного фонду була витрачена на порятунок, підтримання бюджетної системи, включаючи Пенсійний фонд. На сьогодні Резервного фонду немає, на сьогодні залишився один Фонд національного добробуту. Його вистачить на один такий схожий криза, поки у нас більше коштів немає ... Ми не можемо до нього підв'язувати виплати пенсійної системи.

Реформу потрібно було ще років 10 тому проводити , Можливо, з більш плавним переходом на нові вимоги. Але нам і так запропонували перехідний період в цілих 16 років, часу вже просто немає.

що нам приходить в голову, коли ми говоримо про пенсійну систему, про пенсії, які сплачуються нашим батькам, навіть уже нашим одноліткам? Я ставлюся до віку, коли мої однолітки вже пенсіонери, мої друзі, однокласники і однокурсники виходять в найближчі два роки на пенсію. Що нам спадає на думку? Пенсія низька, абсолютно недостойна нормального життя.

Наталя Поклонська, депутат ГД РФ: Діюча пенсійна система, звичайно,   застаріла   і потребує реформування Наталя Поклонська, депутат ГД РФ: Діюча пенсійна система, звичайно, застаріла і потребує реформування. Але запропонований Урядом РФ варіант підвищення пенсійного віку до 65/63 років виключно в цій частині, на мою думку, необхідно коригувати. Щоб у людей не було ні зайвих страхів, ні зайвих ілюзій. Саме тому на питання, як я буду голосувати в частині підвищення пенсійного віку, відповіла "проти". Разом з тим законопроект потрібен, його необхідно опрацьовувати з позиції "чоловік держава".

Зрозуміло, що опозиційні сили активно включаться і вже включилися в розгойдування ситуації та громадських "настроїв" з однією метою заробити для себе бонуси. Чи не для людей. Чи не для вироблення оптимального варіанту пенсійної реформи. Чи не для конструктивного діалогу з обговорення різних варіантів.

На жаль, запропонований проект закону містить нововведення, з якими я не згодна і їх не підтримую. Тому до другого читання мною готуються поправки, і сподіваюся, вони будуть прийняті і враховані.

Геннадій Зюганов, депутат ГД РФ, лідер КПРФ: Я   вважаю   , Це закон про відсталість країни, закон найжорстокіший і цинічний, який вносився в Думу за останні 25 років Геннадій Зюганов, депутат ГД РФ, лідер КПРФ: Я вважаю , Це закон про відсталість країни, закон найжорстокіший і цинічний, який вносився в Думу за останні 25 років.

Чоловіки в багатьох регіонах за середніми показниками не доживають і до 60. Тобто, підвищуючи вік виходу на пенсію до 65 років, ви зобов'язуєтеся почати виплачувати її чоловікам, коли вони вже в труні будуть лежати. Це не тільки нечесно, але і підло.

Хто ж жертви? У жертву принесли саме пенсіонерів, в жертву принесли російську державність, в жертву принесли жінок. Ви нічого не зробили для того, щоб за ці місяці хоч почути той стогін, який стоїть по країні. Подивіться всі опитування: 91% проти реформи. Мене просто вражає це. Говоримо Далекий Схід, в селах і селах деякі живуть на цю пенсію всією сім'єю. Якщо ви у них відберете, що вони будуть робити? Сибір, Далекий Схід, середній вік там 60-62 роки, вони майже всі в труні побачать там свою пенсію.

Велика брехня полягає в тому, що у нас немає грошей. У Росії обсяг золотовалютних резервів становить 27 трлн рублів, на рахунках в банках лежать без руху 28 трлн. "Єдина Росія" погодилася з виділенням додатково за останні 3 роки ще 4 трлн. Було обіцяно, що вони будуть спрямовані на інвестиції. Ми перевірили вкладено менше 5%, решта пішла в офшори і по кишенях.

Володимир Жириновський, депутат ГД РФ, лідер ЛДПР: Ми середнє покоління в могилу   заганяємо Володимир Жириновський, депутат ГД РФ, лідер ЛДПР: Ми середнє покоління в могилу заганяємо . Як же вони будуть жити довше, якщо ми їх змушуємо працювати більше?

Всі олігархи повинні здати гроші в казну, підказав вихід з положення лідер ЛДПР. Володимир Жириновський заявив, що Олександр Шохін і його колеги по Російському союзу промисловців і підприємців повинні зібратися в Кремлі і сказати, скільки у них трильйонів рублів, і 99% з них здати в казну, а собі залишити по двокімнатній квартирі і зарплату 50 тисяч. Поверніть гроші! А старих залиште в спокої.

Сергій Миронов, депутат ГД РФ, лідер партії Справедлива Росія: Я абсолютно переконаний голосувати за такий закон, підтримувати його в сьогоднішніх російських реаліях аморально Сергій Миронов, депутат ГД РФ, лідер партії Справедлива Росія: Я абсолютно переконаний голосувати за такий закон, підтримувати його в сьогоднішніх російських реаліях аморально.

Помри до пенсії, товариш, спаси бюджет своєї країни ...

Люди не розуміють, чому, якщо більша частина проти , Але їх представницька влада протягує проект закону.

Сергій Неверов, депутат ГД РФ, лідер фракції ЕР: Геннадій Андрійович, можна відняти у багатих, поділити Сергій Неверов, депутат ГД РФ, лідер фракції ЕР: Геннадій Андрійович, можна відняти у багатих, поділити. На це часу багато не треба. У 1917 році забрали, дуже довго потім розсьорбували. Давайте будемо чесними: коли говорять про стани учасників списку Forbes, наводять цифри з великою кількістю нулів, чомусь вважають за краще забувати, що насправді це не гроші, а активи. Тобто не стільки рахунку, скільки реальні підприємства, на яких працюють наші люди. Це не гроші, які можна витратити на пенсії, а обов'язок платити заробітну плату і податок державі. Хто це буде робити? Я маю на увазі віднімати. Кому продавати? Хто купить після того, що забрали? Ну, добре, давайте, навіть якщо переведемо все це в гроші, складемо, скажімо, першу двадцятку Forbes, порахуємо всю цю суму. Грошей вистачить максимум на два роки. У кого будемо забирати і що?

Валерій Фадєєв, голова Громадської палати РФ: Де гарантії, що те, що буде   обговорюватися   Зараз, буде реалізовано через 6 років Валерій Фадєєв, голова Громадської палати РФ: Де гарантії, що те, що буде обговорюватися Зараз, буде реалізовано через 6 років?

При економічному зростанні понад план, чи будуть пенсії збільшуватиметься понад 1000 рублів щорічно? Або обмежимося 1000 рублів? Аналізу ринку праці немає. Він дефіцитний або у нас надлишок робочої сили? А ми вже підходимо до другого читання, зазначив Фадєєв, нагадавши, що Ощадбанк скорочується тисячі співробітників, скорочується і кількість чиновників. / ... / Ось тільки дві сфери, де будуть вивільнені ресурси.

Олександр Шохін, президент РСПП: Ми сьогодні дійсно   знаходимося   у риси Олександр Шохін, президент РСПП: Ми сьогодні дійсно знаходимося у риси. Існує велика кількість ризиків. Наприклад, необхідно обгрунтування схеми переходу до нового пенсійного віку, однак і тягнути з прийняттям реформи більше просто не можна. Що стосується роботодавців, то вони ідею пенсійної реформи в більшій мірі підтримують.

Дуже слабо прораховані багато речей немає аналізу ринку праці, обґрунтування графіків і механізмів підвищення пенсійного віку немає. / ... / Один з головних питань обгрунтованість жорстких термінів переходу на новий пенсійний вік. Чому рік за два або не по півроку? Чому жінки на 8 років або на 5.

ми вкрай проти примусу, в тому числі кримінальної, роботодавців зберігати робочі місця за людьми передпенсійного віку. Необхідно придумати стимули для роботодавців, щоб вони зберігали такі місця.

Михайло Шмаков, голова Федерації незалежних профспілок: Велика частина членів професійних спілок   виступала   проти прийняття цього документа в першому читанні Михайло Шмаков, голова Федерації незалежних профспілок: Велика частина членів професійних спілок виступала проти прийняття цього документа в першому читанні. Цей закон намагаються прийняти в поспіху, але добре, що вже організовано широку дискусійний майданчик, в тому числі з громадськістю. Сьогодні ті, хто відповідають за цю ініціативу, не зовсім розуміють, як живуть прості громадяни, дохід яких в десятки разів нижче. Цей закон стане не просто підвищенням пенсійного віку, його можна назвати новим суспільним договором.

Володимир Мау, ректор РАНХиГС: Є ще такий   варіант   можна зробити пенсію цільової і прямо сказати, що це вікове посібник по бідності і інвалідності Володимир Мау, ректор РАНХиГС: Є ще такий варіант можна зробити пенсію цільової і прямо сказати, що це вікове посібник по бідності і інвалідності. Пенсію отримує той, хто заявляє, що ні сім'я, ні заощадження не дозволяють йому жити в старості. Це теж модель, чому ні? Я майже впевнений, що років через 20 ми до неї прийдемо.

Автори: Сергій Нікулін, Костянтин Фрумкин

Але наскільки їм це вдалося?
Кого громадськість вважає дійсно відповідальним за підвищення пенсійного віку?
Ким користувачі рунету вважають за потрібне цікавитися в зв'язку з пенсійною реформою?
Що нам спадає на думку?
Хто ж жертви?
Якщо ви у них відберете, що вони будуть робити?
Як же вони будуть жити довше, якщо ми їх змушуємо працювати більше?
Хто це буде робити?
Кому продавати?
Хто купить після того, що забрали?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация