Путін в Держдумі оперував цифрами і обіцяв нові успіхи

  1. Володимир Путін в середу відзвітував перед депутатами Держдуми про роботу уряду в 2011 році. Експерти...

Володимир Путін в середу відзвітував перед депутатами Держдуми про роботу уряду в 2011 році. Експерти побачили колишнього Путіна: цифри, обіцянки, розумні слова, двозначні жарти і поблажливий тон. Новим стало тільки його згода піти з поста президента в 2024-м.

За традицією, що склалася на зустріч з депутатами Держдуми - формально, на свій звіт перед ними - Володимир Путін запізнився. Замість полудня звіт почався в чверть першого.

Виступ прем'єр-міністра було повно насилу стримуваного оптимізму, кількість якого з кожною хвилиною зростала. Путін з легкої тривогою констатував, що вибори і "політичні емоції" завершені, тепер має бути спільна робота (під його керівництвом). Після цього вступу на депутатів обрушився звичний град задовільних цифр і оптимістичних планів.

ВВП Росії на початку 2012 року перевищив докризовий рівень, МРОТ повинен досягти рівня прожиткового мінімуму, середня зарплата в РФ до 2020 року має зрости на 60-70%, рівень інвестицій в економіку буде доведений до 2015 року до 25% ВВП, в Держдуму надійдуть поправки для поліпшення інвестклімату, Росія за три роки увійде до п'ятірки найбільших економік світу, які потребують студенти-відмінники отримуватимуть додаткову стипендію, корупція в оборонно-промисловому комплексі буде жорстко припинятися, площа оброблюваних сільгоспземель збільшиться на 5 млн га, в країні з'явився не менше 20 виробничих кластерів, чергу в дитячі садки буде ліквідована за чотири роки, обсяг дорожнього будівництва в РФ протягом 10 років подвоїться, житлового будівництва - збільшиться в півтора рази, реальні доходи громадян виростуть на 7%, на підтримку культурної спадщини спрямують понад 100 млрд рублів - ось лише деякі з обіцянок і заяв, зроблених Путіним в першу годину його виступу.

Скептично налаштовані економісти бачать за всім цим арифметичним оптимізмом тільки одну проблему. Всупереч цифрам соціально-економічне становище громадян Росії (і країни в цілому) не тільки не показує істотного зростання - у наявності також адміністративні та інституційні перешкоди для цього зростання, створені силами діючої влади.

Більш докладно прем'єр-міністр зупинився на залучають особливу увагу темах. Зокрема, він сказав, що вступ до СОТ стратегічно вигідно для Росії, тому що підвищить конкурентоспроможність російської економіки і стане новим стимулом для вітчизняного виробника. Бази НАТО в Ульяновської області не буде, сказав Путін, а буде "майданчик для підскоку", і це вигідно Росії, тому що стабільність в Афганістані - на користь Росії, тому НАТО можна допомагати, хоча це і "атавізм часів холодної води", який іноді "суне свого носа куди не треба".

Любов Володимира Путіна до використання величезної кількості цифр і показників загальновідома. Деякі опозиціонери називають його "президентом цифр". Спостерігачі відзначають, що багато хто з числівників, якими оперує прем'єр-міністр, непоказовими, а загальна картина соціально-економічної ситуації дуже далека від математичного красу. "Якщо коротко: жити стало набагато цифр раз краще, жити стало набагато цифр раз веселіше", - іронізує автор мікроблога "Комерсант ФМ" в Твіттері .

Крім того, опозиціонери звинувачують Путіна у брехні. "Путін вже в 8-й раз на моїй пам'яті звітує запуском автотраси Чита-Хабаровськ, - пише депутат Ілля Пономарьов . - Путін прямо бреше, кажучи, що у нас розрив між бідними і багатими менше, ніж в США. Навіщо суперечити очевидному? ".

Деякі докази існують тільки на папері, вторить йому Катерина Винокурова. "" Путін: реалізований проект з благоустрою доріг у всіх столицях регіонів ". Він в Ярославлі був? Там немає доріг взагалі".

Деяку (невелику) частину свого виступу Путін присвятив соціальних питань. В основному це були обіцянки роздати грошей і підняти зарплату (вчителям, викладачам, працівникам культури). Також Путін порадів зростанню народжуваності і збільшення тривалості життя, назвав "страшної" ситуацію, коли півмільйона громадян щорічно вмирають від алкоголю, тютюну і наркотиків, сказав, що "головне наше досягнення - це стабілізація і зростання чисельності населення".

Про розвиток громадянського суспільства і про політику прем'єр-міністр не сказав ні слова.

Як такої зовнішньополітичної частини в промови Путіна не було. Крім слів про НАТО, яке "суне свого носа куди не треба", прем'єр-міністр також констатував жахливе становище в посткризовій Європі (економічний спад, безробіття) та із задоволенням заявив, що Росія пережила кризу з меншими втратами. Експерти нагадують, що соціально-економічна ситуація в посткризовій Європі проте набагато краще ситуації в перемогла кризу Росії.

Взагалі, як відзначають спостерігачі, в наявності тенденція, коли вже переможений під керівництвом Володимира Путіна ворог ретроспективно стає все більш і більш небезпечним. Так, 199е роки - вже не просто "лихі", а "майже громадянська війна". Економічна криза - не "не самий небезпечний" для Росії, а вже майже зовсім жахливий. І, звичайно, переможений.

Почати свій третій президентський термін Путін пообіцяв з підписання указу, в якому будуть сформульовані пріоритети його програми. Це - поліпшення демографії, створення сучасної життєвого середовища, створення нових робочих місць, створення нової економіки, зміцнення позицій Росії в світі. "Перший указ буде про виконання передвиборчих обіцянок, пообіцяв Путін. Другий указ про виконання обіцянок виконувати обіцянки", - іронізує журналіст "Ехо Москви" Тоня Самсонова.

В цілому ніякого "Путіна 2.0" експерти на трибуні Держдуми не побачили. Набір залишився тим самим: цифри, які свідчать про успіхи, плюс обіцянки, що успіхів буде ще більше, плюс правильні слова про те, що працювати треба краще, а витрачати гроші ефективніше, плюс двозначні жарти і поблажливий тон. Чим довше прем'єр-міністр перебував на трибуні, тим сильніше в ньому міцніла впевненість у власній правоті і спокій від відсутності критики, відзначають спостерігачі.

Після виступу Путіна депутати отримали право задати 12 питань (по три від кожної фракції). Прем'єр-міністр говорив близько півтори години, депутатам виділили по 30 секунд, деякі не вкладалися в регламент. Парламентаріїв вистачило на два гострих питання. Олена Лук'янова запитала про ситуацію з Олегом Шеїн , А Володимир Бортко запропонував Путіну прибрати "поспіль" з формулювання Конституції про президентські терміни (тобто заборонити одній особі бути президентом Росії більш ніж 12 років).

Відповідь Путіна на перше питання його авторів розчарував. Справедліворосси сказали, що вони в курсі, що прем'єр-міністр не може скасувати вибори сам, але закликали його висловити особисту думку, натякаючи, що воно може вплинути на рішення астраханського виборчкому. Путін де-факто висловив солідарність з опонентами Шєїна, пославши справедлівороссов в суд. В знак протесту фракція покинула зал засідань.

Зате відповідь прем'єр-міністра на питання про слово "підряд" опозиції сподобався. Путін вважає таке рішення розумним. Таким чином, він висловив готовність піти з президентського поста не пізніше 2024 року (у разі, якщо буде балотуватися і буде обраним в 2018-м).

На той час Путіну виповниться 72 роки. А ще через 12 років, після двох чиїхось президентських (і чиїхось прем'єрських) термінів - 84.

Відео: " вести ".


Виділіть фрагмент з текстом помилки і натисніть Ctrl + Enter

Навіщо суперечити очевидному?
Він в Ярославлі був?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация