Путін проти Google: американський конгрес помститься Росії через Інтернет

«Російський слід» на виборах в США: розслідування і відповідні загрози

У вівторок ввечері представників Facebook, Twitter і Google викликали «на килим» до Сенату США. Прийшла їхня черга відповідати за «російським справі». А давши відповідь - і отримати заповіт, типу такого: «Раз вже ви, лузери, допустили втручання російських в вибори президента США, то не забудьте намстіть їм під час виборів в Росії».

А давши відповідь - і отримати заповіт, типу такого: «Раз вже ви, лузери, допустили втручання російських в вибори президента США, то не забудьте намстіть їм під час виборів в Росії»

фото: kremlin.ru

Балада про те, як Росія зробила президентом Трампа, виповнюється вже майже рік і ніяк не набридне конгресменам. Заспівали її демократи, щоб обгрунтувати поразки Хілларі Клінтон на виборах, а потім до творчості підключилися і консерватори. Адже в разі імпічменту Трампа його пост займе більш рідний для партії віце-президент Майк Пенс.

Доводи, які наводяться проти Трампа особисто, розсипаються один за іншим. Наприклад, відправили в понеділок під домашній арешт главу передвиборного штабу Трампа Пола Манафорта і його ділового партнера Ріка Гейтса за те, що вони отримували допомогу від російських перед виборами. А вже у вівторок з'ясувалися нюанси: що вони не отримували допомогу, а допомагали самі. І не російським, а громадянам України. Та й було це задовго до початку кампанії Трампа - ще в 2013 році, перед державним переворотом в Україні, в який фігуранти імовірно вклали $ 2,2 млн.

Загалом, Трамп тут ні при чому, і з великою часткою ймовірності до кінця терміну він досидить. Тим більше що Трамп не перешкоджає розслідуванню, які ведуть проти нього парламентарії і спецпрокурор Мюллер. Тобто не повторює помилки Ніксона, який був змушений піти у відставку не через причетність до Уотергейту, а тому що не співпрацював зі слідством.

Однак розслідування, яке не дуже шкодить Трампу, болісно відбивається на Росії. Антиросійська істерія в США наростає, мова про санкції проти нас ведеться тільки з позиції посилення. В Америці - країні, де сама Конституція забороняє державі втручатись в діяльність вільної преси, - знищуються редакції російських ЗМІ. Першими жертвами стали телеканал RT і агентство «Супутник» - спочатку спецслужби по суті заблокували роботу редакцій, затримуючи журналістів і спікерів, а потім завдали економічний удар: в минулі вихідні на вимогу влади Твіттер заблокував всю рекламу RT. Привід колишній: російські ЗМІ нібито втручалися у вибори президента. Доказів такого втручання не пред'явлено.

Читайте матеріал: "Русский знайомий арештованого Манафорта розповів про зв'язки Трампа з Кремлем"

Тепер давайте подивимося, які ж докази з'явилися у конгресменів після звітів Facebook, Twitter і Google. Оскільки розслідування проводиться в першу чергу для громадськості, то і основні тези були розміщені у вільному доступі.

За оцінкою Facebook, в Мережі в період з 2015 по 2017 рік з'явилося 120 сторінок, на яких було розміщено 80 тисяч записів проросійського змісту. Всього за ці роки хоч би один раз одну з цих записів могли побачити 126 млн американців. 120 тисяч записів було зроблено в Instagram, 1008 роликів вивісили в YouTube (309 тисяч переглядів в сумі), а з 2752 акаунтів прийшло 1,4 млн твітів.

Чи не здається вам, що для маніпуляції виборами такого «впливу» занадто мало? Тим більше що ініціатори всієї цієї «движуху» - проект «Фабрика тролів» і російське Агентство інтернет-досліджень - ні від кого не ховалися. Вони вже неодноразово пояснили, що проводять моніторинг американської інтернет-аудиторії, вивчаючи спільноти, які цікавляться політикою і правами людини. Тільки витратили на це «російські хакери» не $ 2,3 млн, як стверджують в США, а на порядок менше.

Але нехай навіть будуть і два, і п'ять мільйонів - хіба можна на ці гроші з Санкт-Петербурга ( «тролі» сиділи навіть не в Москві) вибрати «свого» президента Америки? ..

А ось тепер - про сам смачненькому. Практично одночасно з російським агентством аналогічне дослідження проводив американський вчений Роберт Епштейн - і прийшов до цікавих висновків. Серйозно вплинути на вибори соцмережі поки не можуть. Для цього потрібен агрегатор (пошукова система). І, на думку Епштейна, вибрати президента може такий агрегатор, як Google. Десяти тисячам випробовуваних в фокус-групах співробітники Епштейна надавали «підтасовані» результати відповідей на пошукові запити (вгорі топа виявлялися компліментарні висловлювання про один політиці). І виявилося, що 80% респондентів проголосують за того, кого їм пропонує пошукова система.

Результати Епштейн опублікував, а дослідження продовжив, спостерігаючи за поведінкою Google в державах, де проходять вибори. І виявив, що агрегатор, який є найпоширенішою пошуковою системою в світі, пішовши «порадою вченого», взяв участь у виборах в 39 країнах світу, включаючи США і Росію. У двох останніх випадках Google не особливо допоміг тільки тому, що його підтасування в топах були дуже обережними і скромними. У тих же країнах, де Google вів жорсткий чорний піар, очікуваний результат був досягнутий.

Цікава деталь: про те, що адміністрація США намагається впливати на вибори в різних країнах через Google, Епштейн розповів ... американської редакції телеканалу RT, який після цього потрапив під репресії в США.

Так що якщо Штати захочуть відповісти на наше ілюзорне втручання в їх вибори своїм - в нашу кампанію, то приємного буде мало. В цьому відношенні США пішли набагато далі Росії. Ми сидимо на їх агрегаторах, мережах та технологіях, а не навпаки. Тому, ледь в Вашингтоні почали розслідування «російського сліду», в Москві була створена парламентська Комісія з питань захисту державного суверенітету. На першому ж засіданні її голова, сенатор Андрій Клімов, проголосив головне завдання: не допустити американцям вплинути на вибори нашого президента. Засідання проходять раз на два тижні, а вже до Нового року законодавці повинні представити доповідь з конкретними рекомендаціями. Але пропозиції в ході обговорень, як правило, звучать надто безпорадні: законодавчо посилити, не допустити, закрити кого слід ... Це зрозуміло: законодавці - НЕ технарі. І що робити, якщо агрегатори з соцмережами займуться «оскаженілої західною пропагандою», - вони толком не знають.

А що скажуть професіонали? «З технічної точки зору Google може створити новина, опублікувати її через якісь ЗМІ, а потім підняти її в топ агрегатора і розсіяти по соцмережах, - сказав« МК »директор Ліги безпечного Інтернету Денис ДАВИДОВ. - Вони на цьому вже набили руку, коли вели інформаційну атаку на Крим. Єдиний дієвий спосіб, як і в будь-якій суперечці з американцями, - протиставити їм правду. Якщо США почнуть впливати на наші вибори вкиданням і розкручуванням недостовірної інформації - про це потрібно відразу повідомити громадянам. Чи не колись потім, як американці роблять по відношенню до Росії, а моментально, в процесі. Ми - не бананова республіка, наших співгромадян важко так відразу запитати, а спроба маніпуляції їх обурить. Це викличе і міжнародний скандал. Саме тому я думаю, що США не влаштують масовану атаку, а незначний вплив в березні ні на що не вплине. Але потрібно думати, як протистояти цьому в майбутньому, коли баланс політичних сил в Росії стане не настільки стійким ».

Чи не здається вам, що для маніпуляції виборами такого «впливу» занадто мало?
Але нехай навіть будуть і два, і п'ять мільйонів - хіба можна на ці гроші з Санкт-Петербурга ( «тролі» сиділи навіть не в Москві) вибрати «свого» президента Америки?
А що скажуть професіонали?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация