«Путін і медвед" (не різдвяна казка). Частина 1-я

написав: Рустам Курчак

2013-01-07 15:05:17

Якщо хочете не в 37-й, а, хоча б, в 2013-й, то наберіться терпіння і дочекайтеся результатів слідства. Спочатку доведені відкати і хабарі, і тільки потім - посадки. Вранці - хабарі, вдень - суд, а ввечері - посадки, такий у нас природний біоритм, прописаний лікарями і адвокатами.

«Подружився якось мужик з ведмедем.
Ось і надумали вони разом ріпу сіяти.
Посіяли і почали умовлятися, кому що брати ... »
( «Вершки і корінці», російська народна казка)

Персонаж одного старого фільму «про розвідників» говорив, що навіть якщо зібрати разом дев'ять вагітних жінок, дитина не народиться через місяць - ідея повинна дозріти ... грудня 2012-го, що трапився через дев'ять місяців після березневих виборів, повинен був показати, наскільки плідно або ж безтолково-безплідно колективна свідомість росіян, вагітне смутою і невизначеними надіями. Чи здатне воно щось народити в результаті потрясінь знизу і запліднень зверху? Або ж продовжиться чекання - не народиться чи що нагорі? І, зокрема - хто ж займе свідомо програшну позицію бунтівних декабристів? Тих, які повстали, але перетворилися в сухостій.

Суперечливі прояви масової свідомості краще вивчати і показувати на простих і наочних прикладах. Такими наочними навчальними посібниками по життю давно вже стали помітні політичні фігури. На відміну від інших «зірок» - бізнесу, естради, ТВ і т.п. - політичні фігури більш конкретні і надійні, якщо не самі по собі, то в якості індикаторів стану суспільного організму. Вони як червоні лампочки на панелі або прищики на шкірі. Особливо, коли стають фігурантами інших справ - в суміжних з політикою областях. За минулий рік чимало політиків помітного калібру потрапили в розряд «постраждалих», відставлених, кримінальних, оборонних, сексуальних та інших фігурантів. Навіть в Китаї не обійшлося - чого вже говорити про країни заходу.

І це тільки початок тривалого і погано усвідомлюваного процесу, який в інформованих, але не замислених головах відбивається тільки частинами і натяками - «війна світових еліт», «війна компроматів», «закон Магнітського і його сиріт» і т.п. Начебто, давно не воювали, і всім хочеться пограти в «войнушку», але тільки «невсправжки».

Всім зрозуміло, що ці старі етикетки понять, які прилипли до мови, заважають сказати головне. Воно крутиться вже на кінчику язика, але, видно, час не настав. Нове слово, як і нова ідея, теж має дозріти.

Вірніше, навіть не слово, а справа, якщо неметушливо слідувати природному порядку речей. А справа-то в тому, що і сестричка Оленка, і її молодший братик Іванко якось непомітно подорослішали. І тепер, напевно, попередження старшої сестри звучить вже по-іншому: «Справа треба робити, брат Іван, а не з брязкальцями бігати. А не те - станеш, он, як ці дядьки й тітки, ... козлом ».

У грудні - всі дерева в сріблі

Якраз напередодні грудня багато цікавого розповів прем'єр Медведєв.

З цих оповідань стає ясно, що Уряд остаточно змінилося ролями з народом, і тепер ніяк не може прокинутися, тому править, як сказав поет, «під собою не відчуваючи країни». Воно як би літає над країною, намагаючись розглянути якісь острівці життєдіяльності на поверхні. А з іншого боку, керівник Уряду навіть думки не припускає, що країна якось обійдеться без нього.

І поступово стає ясно, чому і як у нас утворився такий непробивний «затикаючи» в загальних справах. Він склався за принципом - «ну, якщо не нашим, так і не вашим!» Іншими словами - «пани б'ються - у холопів чуби тріщать».

Ось місячної давності інтерв'ю першого міністра діловому «Коммерсанту». Допитливі журналісти насамперед запитали - мовляв, Ви вже півроку працюєте прем'єр-міністром ..., а раніше Ви називали сім пріоритетних напрямків роботи ... Що з них вдалося вирішити на цьому етапі, а що поки залишилося невирішеним?

Д.А.М .: «Ці півроку і я, як голова уряду, і мої колеги намагалися створювати загальну платформу для роботи. І мені здається, в цьому плані все вийшло ».

«Мета в тому, щоб економіка стала нормальною, сучасної і конкурентоспроможної, людям жилося краще, їх достаток ставав більше, а стандарти життя поліпшувалися. Такі завдання ставить перед собою будь-який уряд, навіть уряд, який працює в кризовий період ».

Далі прем'єр-міністр змалював поточну ситуацію такими штрихами.

«Зараз ситуація в економіці не кризова, але вона передгрозова»

Уряд хоче, «щоб наша макроекономіка була такою ж, як, наприклад, в Німеччині, США або навіть в Китаї».

«Суспільство розвивається, стає більш сучасним, більш відкритим. Товариством більш благополучного держави, скажімо так »

Антикорупційну кампанію кінця 2012 р Медведєв пов'язує з «накопиченим ефектом» і «наслідком запиту на боротьбу з корупцією».

Він не збирається «домагатися ідеологічної єдності в уряді»: «Уряд - це колектив однодумців, але не партія. Звичайно, цінності повинні бути близькі. Скажімо, у мене в уряді немає людей, які б відкрито підтримували комуністичну ідею ».

Реформами Сердюкова в армії Медведєв, за власним зізнанням, в цілому задоволений: «Людина не може бути повністю задоволений своєю зарплатою, але вона зараз абсолютно порівнянна з відповідним грошовим утриманням військовослужбовців в Європі. І вже не настільки істотно відрізняється від такого ж грошового утримання в США ... Це результат тих перетворень, які проводилися в Міністерстві оборони. І я хотів би, щоб про це пам'ятали »

І, нарешті, головне - про майбутню масштабної приватизації - він повідомив, що «це ідеологема, яка задає вектор розвитку країни».

І ніхто не пояснив першого міністра, що 70 - 80 відсотків населення, за всіма опитуваннями, ще першу приватизацію вважає несправедливою, неотигранние і неотмщенной. А щодо знов запланованої - народ ніхто і не питав, не дивлячись на «відкритий уряд».

Що до цього додати? Людина - це стиль. Приблизно так у вузькому апаратному колі років 30 тому міг міркувати який-небудь видатний номенклатурний діяч обкомівського масштабу. Але на партконференції, тим більше - на широку безпартійну аудиторію таких уже не випускали. Навіть на пленум обкому - тільки через недогляд секретарів. Пояснювали просто - доповідь, мовляв, сирої, питання не підготовлене, доповідач політично незрілий і ідейно нестійкий. А після кількох таких промахів зазвичай слідували оргвисновки - з обойми не мертвили свого плоду, але знижували в статусі і направляли керувати відстаючим господарством. Але навіть та система, яка набагато міцніше тримала рівень дисципліни та особистої відповідальності, навіть вона не витримала крутих поворотів перебудови. Чого вже чекати від нинішніх ...

У 20-х числах грудня по одному з ТБ каналів секунд 10-15 показували, як на засіданні Уряду або локальному нараді прем'єр розмовляє зі своїм віце-прем'єром Дворковичем. Про що б ви думали? Про поривах теплотрас з бракованих тричі крадених труб і аварійних котелень десь за Уралом ... Почувши їх креативну лексику, один знайомий енергетик, що вирізняв своє професійне свято, майже співпав з кінцем світу, спочатку застиг з відкритим ротом, а потім вибухнув вкрай віртуозною лексикою ...

Асиметрична торпеда військових моряків

У перед- грудневі дні, на тлі бадьорих тоді чуток про політичний нездужанні чинного президента, прем'єр ще раз нагадав, що завжди готовий зайняти пост №1, якщо народ покличе. Хоча народ і так пам'ятає цю прикру обставину - воно ж прописано в Конституції, яку всі знають напам'ять. Особливо про те, що народ в Росії - єдине джерело влади.

Але на цей раз адресатом були вибрані не стільки росіяни, скільки французи, відомі постачальники грізних, хоча і непотрібних, на думку військових стратегів, «Містралів» нашого колишнього Міноборони. Ці «Містралі» і зіграли фатальну роль, втіливши в образі скромної співробітниці «Оборонсервіс» Е.Васільевой двоюрідну сестру дружини прем'єра (ох, як би вони не заплуталися в цих паралельних зв'язках!)

Цей асиметрична відповідь на французькі «Містралі» запропонували наші військові моряки. Голова Союзу військових моряків, А.Ф.Кресік, висловив припущення, що Світлана Медведєва і Євгенія Васильєва - двоюрідні сестри. http://my.mail.ru/community/voen_mor/2F138AACEC94B620.html .

У середовищі військових моряків, в тому числі казанських - їх тут чимало, кілька екіпажів набереться - це припущення швидко перетворилося в стійке переконання. Тому що на споріднену лінію і спіраль ДНК - фактичну або міфічну, тепер уже неважливо - добре нанизується вся трудова біографія Васильєвих, Сметанова і їм подібних «оборон-сервісних». І відчувається, що не тільки у військових моряків накипіло, як то кажуть, по саму ватерлінію.

Але ось що написала з цього приводу «Ленінградська правда»: «Факт спорідненості Євгенії Васильєвої та Світлани Медведєвої не доведений. Ймовірно, це просто чутки. Сама Світлана Володимирівна не поспішає коментувати своє "спорідненість" ... » http://www.lenpravda.ru/blog/3835 . Що ж! Ця сигнальна «відмашка» «ЛенПравди» - московським Союзу військових моряків, мабуть, сильніше самої торпеди ...

Походження військово-морського снаряда, швидше за все, пов'язано з тим, що відставлений позаминулого літа, і «втратив довіру» після конфлікту з президентом Медведєвим, мер Москви Ю.Лужков колись створював партію «Батьківщина», спираючись в першу чергу на Союз військових моряків, і навіть, кажуть, відбуксирував в Москва-ріку стару підводний човен. Однак «придворно-регіональний переворот», в спробі якого взяв участь тоді і суверенний Татарстан (теж успішно патронує військовий флот), не вдався, а регіонально орієнтовані партії поступово, поетапно і символічно зібралися в «Єдину Росію». І часу з тих пір пройшло досить, щоб переробити не розірвалися морську міну в самонавідну торпеду.

Еліти, субстанції та консистенції

Ну, добре, припустимо, вони навіть рідні сестри ... Але не зрікатися ж тепер від родичів, як в 37-м. А, з іншого боку, воно ж і пояснює те саме, що громадськість легковажно прийняла за «корупційний скандал» і початок «системної боротьби з корупцією». Ви що ж, хлопці, знову Конституцію з севрюгою переплутали? Хочете підірвати основи чинного ладу, чи що? Щоб ліберальні мешканці Болотній жили як в 2012-му, а еліта авторитарно сортувалася і дресирувати як в 37-м? Щоб, значить, верхи з усією відповідальністю управляли і відповідали за результати, а низи - тільки безвідповідально споживали і гралися в демократію? Але так само не буває! Є навіть англійське прислів'я, як раз в тему: «Разом схоплений - разом повішений». Тобто, «дивлячись з Лондона», будете разом бовтатися, в разі чого.

Ми ж склали з вами патріотичний договір, що дружка дружку не чіпаємо, а якщо хто по своїй дурості виявиться злодій, то нехай посидить у в'язниці. Тому давайте вже дотримуватися, хоча б, елементарного порядку, коли мухи і котлети окремо. Скажімо, нехай умовна Васильєва-Іванова-Петрова живе хоч з умовно-морально засудженим міністром (серцю не накажеш - і не брати ж з неї підписку про невихід заміж) і підтримує, як хоче, інші родинні зв'язки. Аби тільки не плутала ці зв'язки з фінансовими потоками - нехай вже прокурори на цей раз строго простежать ...

Така ось по життю вимальовується логіка, варто задуматися. У нас, адже, теж є такі «місцеві аналітики-скиглії», які, трохи що, одразу кивають на «племінників». Називають аж до півтора десятка, а то і більше - одних тільки племінників! Вони у нас як діти лейтенанта Шмідта! Але якщо ти у справі міркуєш, то, до чого тут племінники? Ти спочатку оціни його за діловими і управлінським якостям, потім - по морально-вольовим, а родовід-генеалогія - вона сама собою проявиться, від неї нікуди не дінешся. Нехай люди самі сімейно розберуться і наведуть порядок в родинних зв'язках і заплутаних фінансових потоках. Слава Богу, не 37-й рік, щоб вказувати і карати.

Чому ж так важливо розрізняти службові та родинні зв'язки і інтереси? Адже, і ті, й інші однаково важливі, і для більшості людей складають сенс життя. Все це так. Але справа в тому, що тут-то і пролягає непомітна межа, яка відокремлює еліту від маси звичайних людей. Елітні, тобто кращі з кращих, в разі перетину службових і родинних інтересів, завжди поставлять перші вище друге. Решта не можуть цього гарантувати завжди, але, як порядні люди, теж намагаються, в міру сил. Ну, а ті, для кого своя сорочка завжди ближче до тіла, ніж службовий мундир - вони ні в якому разі не можуть ставитися до еліти. Це просто якась соціальна «субстанція» з «консистенцією». Звідси і запах ...

Путіну потім, в грудні, як мінімум, тричі довелося пояснювати нетямущим різницю між законами мирного і воєнного часу. Мовляв, якщо хочете не в 37-й, а, хоча б, в 2013-й, то наберіться терпіння і дочекайтеся результатів слідства. Спочатку доведені відкати і хабарі, і тільки потім - посадки. Вранці - хабарі, вдень - суд, а ввечері - посадки, такий у нас природний біоритм, прописаний лікарями і адвокатами. А якщо навпаки, і спочатку посадки, то це 37-й рік, - але ми ж з вами вже домовилися, а ви знову ... Виходить, все люди як люди, тільки ми як прищі на блюді ... Незручно ж перед Європами ...

Але ліберально-прогресивна громадськість, як завжди, нічого не чує в своєму гомоні і продовжує нагнітати «від безсилля власного безстрашності» - про дітей-сиріт, та про Магнітського, і пуржіло торішній сніг з Болотної ... Ну, і понеслося знову, на трійці і з бубонцями ...

А що Магнітський - ліберально-вільно розмірковуючи, шкода, звичайно, мужика - так і не вдалося йому пожити на відведені ще з минулого російської приватизації гроші. Стільки буржуинов, як сирки в маслі або в шоколаді, а йому не пощастило.

Але, адже, не він один постраждав від приватизації, СІЗО та неправого суду. Тут народи кількох країн - все ближнє зарубіжжя - до сих пір прочухатися не можуть. І ось, ще діти-сироти ... Звідкись вони у нас беруться в такій кількості, що не встигаємо експортувати в далеке зарубіжжя.

(далі буде)

Думка автора може не збігатися з позицією редакції

Чи здатне воно щось народити в результаті потрясінь знизу і запліднень зверху?
Або ж продовжиться чекання - не народиться чи що нагорі?
І, зокрема - хто ж займе свідомо програшну позицію бунтівних декабристів?
Що з них вдалося вирішити на цьому етапі, а що поки залишилося невирішеним?
Що до цього додати?
Про що б ви думали?
Ви що ж, хлопці, знову Конституцію з севрюгою переплутали?
Хочете підірвати основи чинного ладу, чи що?
Щоб ліберальні мешканці Болотній жили як в 2012-му, а еліта авторитарно сортувалася і дресирувати як в 37-м?
Щоб, значить, верхи з усією відповідальністю управляли і відповідали за результати, а низи - тільки безвідповідально споживали і гралися в демократію?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация